پوشش مستقیم مراسم تاسوعا از ۴۰۰ نقطه کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

پوشش مستقیم مراسم تاسوعا از ۴۰۰ نقطه کشور

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس رسانه ملی: مراسم تاسوعای حسینی از ۴۰۰ نقطه کشور مستقیم از شبکه‌های مختلف رسانه ملی پخش شده است

اقای علی عسکری امروز در حاشیه بازدید سرزده از استودیو‌های پخش شبکه‌های مختلف سیما و صدا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هدف از این بازدید را تقدیر و تشکر از همکاران رسانه ملی بیان کرد و گفت: امروز در تاسوعای حسینی همکاران من در بخش‌های مختلف صدا و سیما، خبرگزاری صدا و سیما و همه استان‌های کشور تلاش کردند تا گوشه‌هایی از حضور عظیم مردم در عزاداری اباعبدالله الحسین را برای مردم روایت کنند و این حجم فعالیت در روز عاشورای حسینی نیز با تلاش بیشتر دنبال خواهد شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی با بیان اینکه به تصویر کشیدن همه زوایای این شور حسینی در قاب دوربین قطعا امکان پذیر نیست افزود: انعکاس حضور، عظمت، شور و بصیرت ملت ایران و ایام محرم و صفر، نمادی از روحیه مقاومت ملت ایران است و دشمنان ایران اسلامی با مشاهده این حضور به خوبی درک می‌کنند چرا همواره بازنده رویارویی با ملت ایران هستند.

علی عسکری انعکاس حضور مردم ایران در مراسم عزای حسینی را در سطح داخلی و منطقه‌ای از طریق شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی زمینه ساز گشایش دریچه‌های جدید در برابر ملت‌های مسلمان تحت ستم جهان دانست و افزود: بیان ماجرای اباعبدالله الحسین و ترویج فرهنگ عاشورا درس بزرگی برای همه ملت هاست، زیرا تاسی از فرهنگ حسینی، فتح باب جدیدی برای آن‌ها خواهد بود.

خبری: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه رسانه ملی نیز همگام با همه عاشقان حسینی، مرثیه خوان و عزادار اباعبدالحسین است ابراز امیدواری کرد، صدا و سیما بتواند خادم خوبی برای خادمان اباعبدالحسین باشد.

اقای علی عسکری از تدارک وسیع رسانه ملی برای پوشش حماسه بزرگ اربعین حسینی خبر داد و افزود: مقدمات لازم برای انعکاس و ثبت این حرکت عظیم ملت‌های آزاده جهان در اربعین حسینی در رسانه ملی فراهم شده است و ما تلاش می‌کنیم امسال با تدارک وسیع‌تر، این راهپیمایی عظیم را که همواره نظام سلطه سعی کرده است آن را پنهان کند به بهترین شکل به تصویر بکشیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته، رسانه ملی حماسه حضور عظیم اربعین حسینی را از ۵۰ نقطه با استقرار سیستم‌های ارسال زنده تصاویر (اس. ان. جی) پوشش تصویری داد و امسال نیز روایتگر این حضور برای جهانیان خواهیم بود.

اقای علی عسکری گفت: رسانه ملی در سالجاری تلاش کرد تا در کنار شور حسینی بسترساز بصیرت، غیرت و شعور حسینی نیز باشد و در این راستا با همکاری روحانیون معظم و مداحان اهل بیت (ع) ویژه برنامه‌های خاصی تهیه و تولید شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | خاطره همایون شجریان از موتورسواری با علیرضا قربانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

آزادی کاخ شورا و تچر از زندان آهنین/ ایتالیایی‌ها هزینه‌ها را پرداخت کردند/ مرمتگران به دنبال درمانی برای گلسنگ‌های تخت جمشید هستند

ایلناایلنا1 روز قبل
با اتمام فعالیت فصل دوم مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید، داربست‌های کاخ شورا باز شد. حمید فدایی (مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید) با اعلام این خبر گفت: بخشی از مرمت‌ در کاخ شورا و کاخ تچر در نخستین فصل فعالیت مرمتگران بدون مرز انجام و دومین فصل این مرمت‌ها طی چند روز گذشته به پایان رسید. ضمن آنکه هزینه‌های لازم برای این فصل از مرمت، مواد، تجهیزات مورد نیاز و … توسط گروه ایتالیایی پرداخت شد و آنچه باقی ماند برای سایر فصل‌های مرمت تخت جمشید مورد استفاده قرار خواهد گرفت. او خاطرنشان کرد: گلسنگ‌ها بخشی‌ از آسیب‌های بیولوژیکی هستند که در تخت جمشید وجود دارد. تاکنون مطالعات زیادی درخصوص گلسنگ‌های تخت جمشید انجام و انواع آن شناسایی شده است.

ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی فردا با موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» روی آنتن می‌رود. ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهاریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی جمعه ۲۴ آبان از شبکه قرآن پخش می‌شود. در این برنامه محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس عالی مسائل راهبردی به موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» می‌پردازد.
الفالف21 ساعت قبل
مسأله این نیست که آیا تک همسری بهتر است یا چندهمسری. در اینکه تک همسری بهتر است تردیدی نیست. تک همسری یعنی اختصاص خانوادگی، یعنی اینکه جسم و روح هر یک از زوجین از آن یکدیگر باشد. آن دو راهی که بشر بر سر آن قرار گرفته این نیست که از میان تک همسری و چندهمسری کدامیک را انتخاب کند. تک همسری مطلق که شامل تمام خانواده‌ها بشود افسانه‌ای بیش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر