استقلال مشکل دارد و خوب هم بازی نمی‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. ورزشی
استقلال مشکل دارد و خوب هم بازی نمی‌کند

استقلال مشکل دارد و خوب هم بازی نمی‌کند

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
کاپیتان سابق استقلال می گوید تمرکز و آرامش در تیم از بین برده است و با این شرایط فصل بسیار سختی در انتظار آبی پوشان تهرانی است

به گزارش وانانیوز،

شاهین بیانی کاپیتان سابق استقلال معتقد است کسب یک امتیاز از دو بازی برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود به‌هیچ‌وجه راضی‌کننده نیست اما مسئله بدتر اینکه تیم استراماچونی خوب هم بازی نمی‌کند و این مسئله نگرانی بیشتری ایجاد می‌کند ضمن اینکه هرروز شاهد یک حاشیه جدید هم در استقلال هستیم که تمرکز و آرامش را در تیم از بین برده است و با این شرایط فصل بسیار سختی در انتظار آبی پوشان تهرانی است.

استقلال در ورزشگاه آزادی مقابل فولاد مساوی کرد. در مورد این بازی صحبت می‌کنید؟

استقلال در این بازی نسبت به بازی اول مقابل ماشین‌سازی یک مقدار بهتر بود اما در کل تیم خیلی مشکل دارد و خوب بازی نمی‌کند. الان همه می‌گویند اجازه بدهید چند هفته بگذرد و شکل تیمی استقلال مشخص شود اما تیم ما خوب بازی نمی‌کند. اگر تیمی در دو بازی متوالی در دقیقه ۹۵ گل بخورد اصلا خوب نیست. در کل استقلال مقابل فولاد چیز خاصی نداشت و فقط از بازی اول بهتر بود و امیدوارکننده ظاهر شد اما تیم حتما به یک هافبک بازی‌ساز و یک دفاع وسط مطمئن نیاز دارد. این تیم به لحاظ فنی مشکل دارد و حاشیه‌ها هم که هستند و هرروز یک داستان جدیدی هست.

کسب یک امتیاز از دو بازی توسط استقلال برای شما راضی‌کننده هست؟

نه دیگه، تیمی که برای قهرمانی بسته‌شده و باید قهرمان شود تا هوادارانش را خوشحال کند در دو بازی تنها یک امتیاز گرفته که ناراحت‌کننده است. اگر استقلال خوب بازی می‌کرد و امتیاز می‌داد هیچ مسئله‌ای نبود. هوادار ما فهیم است و فوتبال را خوب می‌فهمد و مثل یک کارشناس فوتبال را تحلیل می‌کند و تیمی که خوب بازی نکند را تشخیص می‌دهد و حتی اگر بازیکنی به لحاظ بدنی ضعیف باشد را هم تشخیص می‌دهد. هوادار ما امیدوار بود با یک مربی خوب ایتالیایی استقلال از شروع لیگ خوب کار کند و یک تیم خوب را ببینند که این اتفاق نیفتاده است و امیدوارم تا هفته چهارم که دربی است شکل تیمی ما مشخص شود.

این روزها پیرامون مدیریت باشگاه هم حرف‌وحدیث زیاد است و حتی برکناری فتحی هم به‌عنوان مدیرعامل باشگاه دور از ذهن نیست. در این رابطه چه نظری دارید؟

الان مهم‌ترین بحث و حاشیه‌ای که وجود دارد همین تغییر مدیریت است که مدام آن را می‌شنویم. همیشه می‌شنیدم که در رأس مدیریت ورزش کشور به استقلال ظلم می‌شود و همیشه فکر می‌کردم که هوادار از روی تعصب چنین حرفی می‌زند اما وقتی تنها دو هفته از لیگ گذشته و می‌گویند قرار است مدیرعامل باشگاه عوض شود پس این حرف‌ها بیراه نیست و در رأس وزارت ورزش به استقلال ظلم می‌شود.

هفته قبل مدیرعامل پرسپولیس هم عوض شد و هواداران پرسپولیس هم می‌توانند ادعا کنند در حق تیم آن‌ها حتی زودتر از استقلال ظلم شده است. این‌طور نیست؟

آن هم بد است. اگر قرار است تغییری ایجاد شود باید قبل از شروع لیگ باشد. اگر یادتان باشد آقای فتحی یک هفته قبل از شروع لیگ آمد درصورتی‌که باید دو ماه قبل از شروع بازی‌ها می‌آمدند تا مشکلات را لمس می‌کردند. همان موقع هم انتقاد کردم که چرا یک هفته قبل از شروع لیگ باید مدیرعامل ما بیاید و به‌هرحال مشکلاتی بود که مدیرعامل جدید یک هفته قبل از شروع لیگ آمد. الان فتحی مصاحبه می‌کند که جایی نمی‌روم و سفت جای خودم نشسته‌ام و فتح‌الله زاده و آذری هم می‌گویند که برای استقلال برنامه داریم و این مسائل نشان می‌دهد که تیم آرامش ندارد. بحث مترجم هم که از بازی اول برای ما دردسرساز شده بود و هنوز هم حل‌نشده است. فولاد این مشکلات را ندارد و می‌آید فوتبالش را بازی می‌کند و نتیجه موردنظرش را هم می‌گیرد اما استقلال هرروز یک حاشیه جدید دارد و درگیری بازیکنان در تمرین هم به خاطر نداشتن آرامش است چون بازیکن وقتی شرایط خوبی به لحاظ ذهنی و فکری ندارد در تیم تنش ایجاد می‌کند و بازیکنان در چنین وضعیتی به هم می‌پرند و مشکل ایجاد می‌کنند.

در خبری بخوانید: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

به آینده این تیم امیدوار هستید؟

فکر می‌کنم استقلال سال خیلی سختی را پیش رو دارد چون امسال هم کادر فنی مشخص بود و هم تمرینات به‌موقع شروع شد و حس می‌کردم بهتر از این شروع کنند. امیدوار بودم که امید ابراهیمی را به‌عنوان بازیکن آزاد جذب کنند اما نتوانستند. تیم به ابراهیمی خیلی احتیاج داشت و می‌توانست کمک زیادی به تیم بکند و آقای فتحی اگر امید ابراهیمی را جذب می‌کرد کار بسیار بزرگی برای شکل تیمی استقلال کرده بود چون ابراهیمی برای تیم ما از نان شب هم واجب‌تر بود. هرروز می‌گویند استراماچونی دنبال یک گلزن و یک گل ساز است که هنوز پیدا نکرده است و این‌ها مشکلات تیم است.

روزبه چشمی هم با استقلال تمدید کرد؟

یک سری بازیکنان هستند که سخت می‌شود آن‌ها از تیم جدا کرد. روزبه هر چه در فوتبال دارد از استقلال دارد. روزبه چشمی را یک استقلالی می‌دانم

چه تصوری از بازی با نفت مسجدسلیمان در خانه حریف دارید؟

این بازی قبل از دربی است و اگر دربی هفته هفتم یا هشتم بود نتیجه بازی قبل از دربی خیلی تأثیرگذار بود. الان تیم‌ها خیلی سخت امتیاز می‌دهند و همه تیم‌ها هم خوب هستند برای استقلال هیچ بازی‌ای راحت نیست. ما با نفت مسجدسلیمان در خانه حریف بازی داریم و برای استقلال بازی سختی است. الان شرایط جوی آنجا هم به ضرر استقلال است چون هوا گرم است و کار را سخت‌تر می‌کند. حرفم این است تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید جلوی همه تیم‌ها باقدرت ظاهر شود. در لیگ ما ۴ تا تیم هستند که شانس قهرمانی دارند یعنی استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور و بقیه حتی برای قهرمانی هم‌بسته نشده‌اند پس استقلال بین این ۴ تیم باید قهرمان شود چون هوادار ما امسال فقط جام می‌خواهد و حتی دوم شدن در لیگ هم آن‌ها را خوشحال نمی‌کند چراکه در این چند سال اخیر رقیب سنتی ما یعنی پرسپولیس مدام جام گرفته و دست ما از جام کوتاه مانده است.

اگر دستیار ایرانی در کادر فنی استقلال بود می‌توانست به استراماچونی کمک کند؟

صد در صد، حداقل دستیار ایرانی با روحیات بچه‌های ما آشنا بود البته باید به لحاظ فنی هم قوی باشد. استراماچونی از فوتبال ما شناخت ندارد، کسی که روی نیمکت اینتر میلان نشسته یعنی کارش را بلد است و مربی بزرگی داریم اما دلیل نمی‌شود که از ما شناخت داشته باشد و زمان می‌برد تا شناخت پیدا کند و اگر کمک ایرانی داشت زودتر شناخت پیدا می‌کرد. متأسفانه این اتفاق نیفتاد و حتی در روز معارفه‌اش پیروز قربانی حضور داشت که معلوم نشد چرا آمد و چرا رفت. به نظرم شفاف به هواداران بگویند که چه مشکلاتی هست. اینکه یک مربی حرفه‌ای مساوی کرده و نیاید مصاحبه کند خیلی بد است و اگر مشکلی بود استراماچونی باید می‌آمد و شفاف به هواداران می‌گفت. در بخش مدیریت هم همین است و فتحی هم باید شفاف مشکلات را بگوید ضمن اینکه باشگاه سخنگو دارد و هر هفته کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند و به سؤالات خبرنگاران جواب بدهد تا مردم مشکلات را بدانند و خودشان قضاوت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حمله هواداران نفت به اتوبوس استقلال + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
حمله هواداران نفت به اتوبوس استقلال + ویدئوتیم استقلال که دیشب در سومین بازی خود مقابل تیم نفت مسجد سلیمان دومین تساوی خود را به دست آورد، هنگام خروج از ورزشگاه با اتوبوس، توسط عده‌ای از تماشگران مورد حمله قرار گرفت.

ویدیو؛ سوپر گل نیمار به استراسبورگ از زوایای مختلف (۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

سانسور گرامیداشت یاد «دختر آبی» در صداوسیما +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
همزمان در جریان مسابقه بین تیم‌های داماش گیلان و مس کرمان، هواداران داماش با خواندن سرودی یاد دختر آبی را گرامی داشتند. بازیکنان تیم استقلال تهران پیش از شروع بازی با نفت مسجدسلیمان، با پیراهن‌های ورزشی منقش به دختر آبی وارد زمین شدند و به سحر خدایاری ادای احترام کردند. ‏صدا و سیما بازی رو با تأخیر شروع کرد تا این بخش از مسابقه را نمایش ندهد. همزمان در جریان مسابقه بین تیم‌های داماش گیلان و مس کرمان، هواداران داماش با خواندن سرودی یاد دختر آبی را گرامی داشتند.

فیلم/ اشک‌های رونالدو به یاد پدر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ جنجال و درگیری پشت در رختکن استقلال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
بعد از پایان دیدار تیم‌های نفت و استقلال هواداری که فرزندش را به داخل رختکن آبی پوشان راه نداده بودند به شدت عصبانی شد و حتی با تعدادی از عوامل تیم استقلال درگیر شد.

فیلم/ گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگان

الفالف23 ساعت قبل
فیلم/ گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگانگروه ورزشی الف، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۲۱:۲۶ ۳۹۸۰۶۲۵۲۲۷گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگان را مشاهده کنید.

نظرها

اخبار بیشتر