بیشتر آمریکایی‌ها مخالف فروش تسلیحات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

بیشتر آمریکایی‌ها مخالف فروش تسلیحات

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
بر اساس نظرسنجی شورای شیکاگو ۷۰ درصد آمریکایی‌ها معتقدند فروش تسلیحات امنیت را کاهش می‌دهد
بیشتر آمریکایی‌ها مخالف فروش تسلیحات - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی دیفنس وان , ۷۰ درصد آمریکایی‌ها می‌گویند فروش تسلیحات امنیت آن‌ها را کاهش می‌دهد. بر اساس این گزارش تازه‌ترین نظرسنجی شورای شیکاگو نشان می‌دهد اقدامات دولت ترامپ با افکار عمومی آمریکا مطابقت ندارد و فروش‌های تسلیحاتی گسترده آمریکا باعث شده است امنیت کشور کاهش پیدا کند.

اغلب آمریکایی‌ها می‌خواهند کشورشان ائتلاف‌های قدرتمند خارجی خود را همچنان حفظ کند، ولی نه از طریق فروش‌های تسلیحاتی خارجی، تاکتیک کلیدی که دولت‌های باراک اوباما و ترامپ شدیدا پیگیر آن هستند.

نتایج نظرسنجی شورای شیکاگو در حالی منتشر می‌شود که کاخ سفید نهایت تلاش خود را برای کاهش محدودیت فروش پهپاد‌های نظامی به کار گرفته و برای فروش تسلیحات به متحدانش در خاورمیانه سعی دارد کنگره را دور بزند.

ایوو دالدر رئیس شورای شیکاگو در امور جهانی و سفیر سابق آمریکا در ناتو در دوران ریاست جمهوری اوباما اعلام کرد: آمریکایی‌ها مایل به فروش تسلیحات به کشور‌های دیگر نیستند. آن‌ها بیشتر طرفدار کشور‌های متحد هستند به استثنای تایوان و فروش سلاح به تایوان را ایده بدی می‌دانند.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد در صورت حمله چین به تایوان تنها ۳۸ درصد آمریکایی‌ها از استفاده از نظامیان آمریکایی حمایت می‌کنند.

هفتاد درصد از پرسش شوندگان تاکید کردند فروش سلاح به دیگر کشور‌ها آمریکا را ناامن‌تر خواهد ساخت و تنها هشت درصد نظری عکس این داشتند.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

دولت آمریکا در سال مالی ۲۰۱۸ مجوز فروش بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار انواع تسلیحات را به خارج صادر کرده است.

بررسی‌های دفتر حسابرسی دولتی نشان می‌دهد سیاست‌های انتقال سلاح در دولت‌های اوباما و ترامپ از لحاظ محتوایی بسیار به هم شبیه است.

ترامپ اغلب اشتغالزایی را به عنوان عاملی برای توجیه صادرات سلاح عنوان می‌کند.

بیل هارتونگ مدیر پروژه تسلیحات و امنیت در مرکز سیاست بین الملل در این باره گفت: آمریکایی‌ها سالهاست که به اهداف و تاثیرات فروش‌های تسلیحاتی به خارج بدبین هستند، ولی سالهاست که این مسئله در سطح افکار عمومی برای بحث و مناظره مطرح نمی‌شود.

هارتونگ افزود:، ولی حالا که کنگره اقداماتی قاطع و منسجم را برای پایان فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان سعودی برای استفاده در جنگ بی رحمانه در یمن در دستور کار قرار داده است، شاید این روند تغییر کند. فقدان حمایت افکار عمومی آمریکا از فروش‌های تسلیحاتی نشان می‌دهد کنگره می‌تواند و باید در محدود ساختن فروش‌های تسلیحاتی که احتمال دارد از آن برای کشتار غیر نظامیان یا تشدید مناقشات در عربستان سعودی یا هر جایدیگر استفاده شود، اقدامات قاطع‌تری اتخاذ کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شکست فشار حداکثری …

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر8 ساعت قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، مصطفی تاج زاده معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اول اصلاحات و فعال سیاسی اصلاح طلب درصفحه توییتر خود آورده است: «‏به استحضار رهبر می‌رساند ⁧‫صداوسیما‬⁩ به هر که بخواهد هر اتهام و تهمتی را می‌زند و به اتکای انتصاب از طرف ولی‌فقیه از انعکاس جواب آنها، حتی اگر منتخب مردم باشند، خودداری می‌کند. قوه قضائیه نیز به چنین شکایاتی رسیدگی نمی‌کند. پیشنهاد جنابعالی به شاکیان چیست؟»

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این در حالی است که برای تشکیل دولت آنها نیاز به کسب دست کم ۶۱ کرسی دارند. سناریوهای محتملپیروزی راستگرایان و تشکیل ائتلاف دولتبراساس نتایج آخرین نظرسنجی‌ها که در فوق به آنها اشاره شد. محتمل‌ترین سناریودر وضعیت کنونی احتمال پیروزی نتانیاهو و موفقیتش در تشکیل ائتلاف کابینه، محتمل‌ترین گزینه است. سناریوی محتمل دوم، پیروزی راستگرایان و عدم توفیق نتانیاهو در تشکیل ائتلاف دولت و برگزاری یک انتخابات مجدد است. اما در صورتی که کار به یک انتخابات دیگر بکشد احتمال این توافق برای تشکیل دولت وحدت تقویت خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
یادگار امام (ره) در ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) با حضور در منزل حجت‌الله کسری، ضمن عیادت از این مداح پیشکسوت، از وضعیت جسمانی وی اطلاع یافت. تصاویری از حضور سیدحسن خمینی در منزل حجت‌الله کسری

نظرها

اخبار بیشتر