آشوب در پارلمان انگلیس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

آشوب در پارلمان انگلیس

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
آخرین جلسه مجلس عوام انگلیس پیش از اجرای تعلیق ۵ هفته‌ای، ساعات پر تنشی را شاهد بود

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نوشته روزنامه گاردین، آخرین جلسه مجلس عوام انگلیس پیش از اجرای تعلیق ۵ هفته‌ای، ساعات پر تنشی را شاهد بود.

در جلسه بامداد سه‌شنبه پارلمان انگلیس، نمایندگان با در دست گرفتن برگه‌هایی که بر روی آن نوشته شده بود «ساکت‌شده»، اعتراض خود را به تصمیم «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور در زمینه تعلیق پارلمان اعلام کردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

«جان برکاو» رئیس مجلس عوام نیز در این جلسه به سخنرانی پرداخت و گفت: «این، یک تعلیق عادی نیست. این امری معمول نیست، استاندارد نیست. این، یکی از طولانی‌ترین [تعلیق‌ها] در چند دهه است و نه تنها در نظر بسیاری از همکاران، بلکه برای شمار عظیمی از مردم، چیزی غیر از یک حکم اجرایی است».

هنگام قرائت حکم رسمی تعلیق پارلمان، نمایندگان با ایجاد سروصدا و هو کشیدن خشم خود را در خصوص این اقدام ابراز کردند؛ آن‌ها همچنین در این جلسه خطاب به بوریس جانسون فریاد زدند: «شرمت باد».

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

مجلس عوام انگلیس قصد داشت از اجرایی شدن تصمیم احتمالی بوریس جانسون در زمینه خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا جلوگیری کند؛ اما جانسون که برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) مصمم است، توانست با حمایت ملکه، پارلمان را به تعلیق درآورد.

ناتوانی نمایندگان مجلس عوام انگلیس در تشکیل جلسه در پارلمان برای مقابله با اجرای برگزیت بی‌توافق، دست جانسون را در این زمینه باز خواهد گذاشت.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس نیز فاش کرد پارلمان قصد داشت چهارشنبه این هفته، طرح سوال از نخست‌وزیر را برای دومین بار در خصوص جانسون اجرا کند. وی تعلیق پارلمان را اقدامی شرم‌آور دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ صادقی: فساد «پیوندی» محرز شده اما روحانی او را نگه داشته

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: فساد اقتصادی علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر و عضو سازمان نظام پزشکی تهران محرز شده اما روحانی او را نگه داشته است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
رهبر در جامعه اسلامی نقش تعیین‌کننده‌ای در جهت‌دهی حرکت‌های مردمی بر عهده دارد. قطعا مقصود از وحدت اسلامی این نیست که شیعه‌ها سنی شوند و یا سنی‌ها شیعه شوند و همه افراد مسلمان در سراسر جهان در عقاید و احکام و اصول و فروع و همه جزئیات دین، متحد و منسجم گردند بگونه‌ای که هیچ اختلاف نظری در اعتقادات و احکام فقهی در جامعه اسلامی وجود نداشته باشد، واقعیت اینست که مقصود از وحدت اسلامی، یکی کردن اعتقادات و یکنواخت کردن احکام عملی مذهب اسلامی نبوده و چنین چیزی در خارج امکان‌پذیر نخواهد بود. مقصود از وحدت اسلامی این است که پیروان هر یک از مذاهب گوناگون اسلامی در عین حال که عقاید و احکام خاص آن مذهب را برای خود حفظ می‌کنند و به آنها پای‌بند هستند، در روابط اجتماعی و سیاسی و نظامی و اقتصادی و فرهنگی خود با مسلمین دیگر همسو و تابع مصالح عالیه اسلام و امت اسلامی باشند و براساس این برداشت از وحدت، امت اسلامی مقابل دشمنان اسلام همواره به صورت «ید واحده» عمل کنند. هفته وحدت بر پایه میلاد حضرت رسول اکرم (ص) شکل گرفته است و در حقیقت وحدت یادآور پیام‌های اصیل توحیدی از جانب پیامبر بزرگ اسلام (ص) است. مختاری تصریح کرد: ما باید اسلام ناب و راستین پیامبر (ص) را معرفی کنیم. اکنون برخی از دولت‌های اسلامی ظاهرا دارای دولت اسلامی هستند اما مبانی اسلامی آنها توان ایجاد تحرک و پویایی درجوامع اسلامی را ندارند، به خاطر سر سپردگی به دولت‌های استکبار این دولت‌ها خود به عنوان مانعی در راه اتحاد امت اسلامی مطرح هستند.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
استاد اقتصاد دانشگاه گفت: دولت قصد دارد نفت را فقط برای بودجه عمرانی کنار بگذارد و هزینه‌های جاری را از درآمد‌های مالیاتی پوشش دهد. وحید شقاقی شهری استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی درباره حذف منابع نفتی از بودجه سال ۹۹، گفت: بودجه سال ۹۹ در چارچوب طرح اصلاح ساختار آن تهیه شده است. او بیان کرد: قرار است بودجه در سال ۹۹ بدون درآمدهای نفت بسته شود، بدین معنا که نفت هر چقدر هم به فروش برسد فقط برای بودجه عمرانی اختصاص یابد و از درآمد حاصل از نفت برای بودجه هزینه‌ای و دستمزد‌ها بهره‌مند نخواهیم شد. قطع وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی در گروی این است که دولت خلا درآمدی خود را جبران کند. در سال ۹۸ بسیاری از شرکت‌ها و نهاد‌های فرهنگی به‌ جای پرداخت مالیات، از بودجه دولت استفاده کردند.

رونمایی جهاد اسلامی فلسطین از موشک جدید

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین المللی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیونی المیادین، گردان‌های قدس- شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز پنج شنبه با رونمایی از موشک جدید نوع «براق ۱۲۰» اعلام کرد، این موشک که کاملا ساخت داخلی فلسطین است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین با انتشار بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد، موشک «براق ۱۲۰» وارد چرخه بهره برداری نظامی شده و برای اولین بار در حمله به شهرک صهیونیست نشین «الخضیره» از آن استفاده شده است. گردان‌های قدس تأکید کرد، این موشک نسخه پیشرفته با قدرت تخریبی بالاتر و دقیق‌تر موشکی است که پیشتر از آن رونمایی کرده بود.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا را به کینه‌توزی علیه یکی از کارکنان وزارت خارجه این کشور (سحر نوروززاده) به دلیل تبار ایرانی او متهم شد. منابع خبری به پایگاه «دیلی‌ بیست» گفته‌اند یک نهاد نظارتی در آمریکا در گزارشی که قرار است منتشر شود مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را به کینه‌توزی علیه یکی از کارکنان وزارت خارجه این کشور (سحر نوروززاده) به دلیل تبار ایرانی او متهم کرده است. گزارش دفتر بازرسی کل وزارت خارجه آمریکا قرار است روز پنجشنبه منتشر شود. این ادعا به استناد مجموعه‌ای از ایمیل‌هایی مطرح شده که نشان می‌دهند برخی از کارکنان دفتر برنامه‌ریزی برایان هوک قبل از اخراج نوروززاده درباره تبار ایرانی او صحبت کرده‌اند.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف1 روز قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نظرها

اخبار بیشتر