جنگ و ناامنی ارمغان ۱۸ سال حضور آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

جنگ و ناامنی ارمغان ۱۸ سال حضور آمریکا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
۱۸ سال پس از حضور نظامیان امریکایی، هم اکنون تمامی استان‌های افغانستان صحنه شدیدترین جنگ‌هاست

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، جنگ و ناامنی پس از حضور هجده ساله نظامیان آمریکایی در افغانستان تشدید شده است به گونه‌ای که هم اکنون همه استان‌های این کشور صحنه شدیدترین جنگ‌ها میان نظامیان افغان، طالبان و گروه‌های تروریستی است. مردم افغانستان در هیچ جایی از این کشور احساس امنیت نمی‌کنند و ترس و نگرانی از جنگ و انفجار بخشی از زندگی روزمره مردم این کشور شده است به طوری که حتی مجالس عروسی و عزاداری نیز در مناطق مختلف این کشور از جمله کابل هدف بمباران نظامیان خارجی یا حملات انتحاری قرار گرفته می‌گیرد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیارتش آمریکا که پس از واقعه یازدهم سپتامبر به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان لشکرکشی کرد نه تنها در مبارزه با تروریسم دستاوردی نداشت بلکه شمار گروه‌های تروریستی حاضر در افغانستان هم اکنون به بیست گروه افزایش یافته است و بیش از پنجاه درصد از خاک این کشور در کنترل گروه‌های مخالف مسلح یا خارج از حاکمیت دولت افغانستان قرار دارد.شمار تلفات غیرنظامیان در افغانستان در هجده سال گذشته به حدود صد و پنجاه هزار نفر رسیده است که بمباران‌های کورکورانه نظامیان آمریکایی، عملیات‌های شبانه و زمینی، حملات انتحاری و انفجار‌ها مهمترین عوامل آن است. شعار دیگر نظامیان آمریکایی برای حضور در افغانستان مبارزه با کشت و تولید مواد مخدر بود، این در حالی است که میزان تولید مواد مخدر در مقایسه با هجده سال قبل حدود چهارصد برابر افزایش یافته است که این آمار گویای ناکامی یا بی توجهی آمریکا در زمینه مبارزه با مواد مخدر است. اما آمریکا که روزی طالبان را تروریست خواند و برای از بین بردن این گروه وارد جنگ در افغانستان شد، نه ماه قبل مذاکرات صلح خود را با طالبان آغاز کرد مذاکراتی که البته پس از نه دور بی نتیجه پایان یافت.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

ترامپ به بهانه کشته شدن یک نظامی آمریکایی مذاکرات صلح با طالبان را متوقف کرد در مقابل طالبان نیز اعلام کرد تا خروج کامل نظامیان خارجی از افغانستان به جنگ خود ادامه می‌دهد. با تشدید عملیات جنگی آمریکا در افغانستان، موج تازه‌ای از جنگ، خشونت و کشتار آغاز شده است که پیامد‌های آن گریبان مردم افغانستان را می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: برداشت مکانیزه ذرت دانه‌ای و علوفه‌ای از سطح ۹۱ هزار هکتار زمین کشاورزی خوزستان از هفته جاری آغازشد. وی ارزش این میزان تولید ذرت دانه‌ای را ۱۱ هزار میلیارد ریال بیان کرد. ذرت دانه‌ای برای مصارف انسانی و ذرت علوفه‌ای برای مصارف دامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برداشت ذرت دانه‌ای و علوفه‌ای در خوزستان تا نیمه دوم آذر ادامه دارد و پس از آن کشت گندم و کلزا جانشین آن می‌شود. دزفول، شوشتر، اندیمشک، شوش، بهبهان، رامهرمز و رامشیر از مهمترین مناطق کشت محصول ذرت در خوزستان به شمار می‌رود.

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

:: خالق وردی-نمایشگاه فناوریهای پیشرفته در چین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما درپکن ازنمایشگاه بین المللی فناوریهای پیشرفته در شهر شنجن چین با حضور نمایندگان فناوری نوین کشورمان گزارش می‌دهد: --------------نفر اول، یکی از نمایندگان شرکتهای ایراندوم، ستاری معاون علمی وفناوری رییس جمهور
الفالف1 روز قبل
خوب است نتایج این نظرسنجی و دستگاه مسئول این نظرسنجی منتشر شود تا رسانه‌ها در جریان کم و کیف این نظرسنجی قرار گیرند. بیشتر بخوانید: وزیر کشور: شب انتخابات هم لازم باشد استانداران را تغییر می‌دهیم***توضیحات عجیب واعظی درباره سخنان روحانیسخنان روحانی در یزد همچنان با واکنش‌های مختلفی روبروست. مطلبی که پیش از این بارها به قوه قضائیه تذکر داده شده و حتی رهبری هم دستور دادند قضات متخلف باید رسوا شوند. امروز هم خبری منتشر شد که تعدادی از کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد که زیرمجموعه قوه قضائیه است بازداشت شده‌اند. برای افراد آگاه، یک نمونه از این بازداشت‌ها از درون قوه قضائیه نشاندهنده عزم این قوه برای برخورد با فساد درونی خویش است.

افشاگری امام‌جمعه قزوین درباره زمین‌خواری هفت‌سنگان

الفالف13 ساعت قبل
افشاگری امام‌جمعه قزوین درباره زمین‌خواری هفت‌سنگانگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۲۶ ۳۹۸۰۸۲۳۰۵۹حجت‌الاسلام عابدینی، امام‌جمعه قزوین در برنامه ثریا درباره زمین‌خواری جمعی از مسئولین استان قزوین افشاگری کرد.

رقابت‌های انتخاباتی، پشت پرده استیضاح ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک، علیرغم موافقت ۵۳ درصد نمایندگان مجلس آمریکا بر استیضاح ترامپ، کارشناسان بر آین باورند، این اقدام بدون نتیجه و موجب برکناری اش نخواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر