امام حسین (ع) معلم بزرگ آزادی و آزادگی برای همه نسل هاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

امام حسین (ع) معلم بزرگ آزادی و آزادگی برای همه نسل هاست

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رییس جمهور افغانستان: امام حسین (ع) یک مکتب، یک راه و یک چراغ برای هدایت و عاشورا نقطه وصل و الگوی پذیرش برای همه است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صداوسيما، رییس جمهور افغانستان گفت: امام حسین (ع) بزرگترین معلم آزادی و آزادگی برای همه نسل‌ها و دوران‌ها است. «محمد اشرف غنی» در مراسم عاشورای حسینی در کابل گفت: امام حسین (ع) در روز عاشورا در حالی که فقط چشمان خواهرش نظاره‌گر او بود به تنهایی به میدان رفت و مسیر تاریخ را تغییر داد اما اکنون تنها نیست.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) یک مکتب، یک راه و یک چراغ برای هدایت و روشنگری است همچنین معلم بزرگ آزادی و آزادگی برای همه نسل‌ها و دوره‌های تاریخ است. رییس جمهور افغانستان گفت: همین ویژگی‌های امام حسین (ع) سبب پایداری عاشورا شده است و حرکت تاریخی امام حسین (ع) باید در مراکز علمی و پژوهشی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در قالب کتاب و مقالات علمی به نسل‌های آینده منتقل شود.

اشرف غنی با بیان اینکه همه مذاهب اسلامی در افغانستان مراسم عاشورای حسینی را برگزار می‌کنند، افزود: تجلیل از عاشورای حسینی به نقطه وصل و الگوی پذیرش هم برای ما تبدیل شده است و در میان همه کشورهای اسلامی، افغانستان نمونه خوبی برای پذیرش هم مذهبی است.

رییس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد: همانگونه که بارها گفته‌ام اکنون نیز به صراحت می‌گویم هر تهدیدی که متوجه شیعیان و هزاره‌های افغانستان باشد من به عنوان رییس جمهور این کشور، یک هزاره و یک شیعه خواهم بود.

اشرف غنی با اشاره به حملات تروریستی به تجمعات شیعیان در کابل افزود: دشمنان با خلق چنین جنایت هایی، وحدت ملی افغانستان را نشانه گرفتند اما مردم ما در صف واحد نماز ایستادند و پیام دادند که هیچ توطئه‌ای نمی‌تواند مانع وحدت اسلامی درمیان پیروان مذاهب این کشور شود.

اشرف غنی گفت: مردم افغانستان صلح باعزت می‌خواهند که در مالکیت افغان‌ها باشد و امنیت و ثبات را برای این کشور به ارمغان آورد، دولت افغانستان نیز متعهد است که براساس نقشه راه مردم این کشور برنامه‌های صلح را عملی کند.

«عبدالله عبدالله» رییس اجرایی دولت افغانستان: عاشورا مظهر وحدت مردم افغانستان

«عبدالله عبدالله» رییس اجرایی دولت افغانستان نیز با حضور در مراسم عاشورای حسینی گفت: عاشورا مظهر وحدت مردم افغانستان است و پیروان هر دو مذهب شیعه و سنی این روز تجلیل را می‌کنند.

وی تصریح کرد: باوجود تلاش دشمنان افغانستان برای ایجاد نفاق‌های مذهبی در این کشور، باز هم مردم ما مراسم عاشورای حسینی را با وحدت و همدلی تجلیل می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
مهرمهر1 روز قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بازمانده از تحصیل‌ها شناسنامه‌دار می‌شوند/ ۳ دهک‌ درآمدی بیشتر درمعرض بازماندگی‌اند

ایسنا15 دقیقه قبل

مذاکره مشکلات کشور را حل نمی‌کند/ لزوم شفافیت مسئولان با مردم

مهر16 دقیقه قبل

الگوی پذیرش دانشجوی دکتری هماهنگ با نیازهای کشور باشد

ایسنا20 دقیقه قبل

کشف یک کهکشان عجیب توسط ناسا +عکس

اقتصاد آنلاین25 دقیقه قبل

اسکای آلمان: مونشن گلادباخ در ژانویه با میلان و اینتر بر سر جذب گرانیت ژاکا رقابت می‌کند

طرفداری26 دقیقه قبل