کاهش بنیه صندوق رفاه دانشجویان/برای افزایش مبلغ وام‌ها احتیاط می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
کاهش بنیه صندوق رفاه دانشجویان/برای افزایش مبلغ وام‌ها احتیاط می‌شود

کاهش بنیه صندوق رفاه دانشجویان/برای افزایش مبلغ وام‌ها احتیاط می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر علوم با اشاره به عدم تحصیص بخشی از اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته، گفت: متاسفانه بنیه این صندوق در حوزه اعتبارات کاهش یافته است.

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح ارائه تسهیلات به دانشجویان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدیدپرداخت و اظهار کرد: به دلیل اینکه سال گذشته بخشی از اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت نشده است لذا بنیه این صندوق برای سال جاری برای ارائه خدمات دانشجویی بیشتر، مقداری ضعیف شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: البته صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سال جاری مبلغ پرداخت وام دانشجویی را افزایش داده است اما به دلیل مشکل اعتباری برای افزایش مبلغ سایر وام‌ها احتیاط می‌شود.

وزیر علوم تاکید کرد: اگر بعد از پرداخت وام دانشجویی اعتبار کافی در صندوق رفاه دانشجویان باقی بماند مبلغ سایر وام‌ها و تسهیلات دانشجویی نیز افزایش خواهد یافت. اما ابتدا باید هزینه‌های سال جاری را در اولویت قرار داد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

این سخنان وزیر علوم در حالی عنوان می‌شود که پیش از این ناصر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، در گفت‌وگو با ایسنا منابع مالی صندوق در شرایط فعلی را محدود توصیف کرده و گفته بود که در شرایط اقتصادی فعلی تلاش می‌کنیم برنامه‌هایی که برای دانشجویان اولویت بیشتری دارند را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به جزییات طرح افزایشی وام مسکن دانشجویان متاهل در مجلس شورای اسلامی گفته بود: وام مسکن دانشجویان اعم از دانشجویان متاهل و مجرد در سال جاری افزایشی نداشته است و فقط توانستیم دو نوع وام شهریه و ضروری را افزایش بدهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سوفی کینسلا، نویسنده طناز و محبوب انگلیسی را با رمان‌های جذاب و پرماجرا می‌شناسند. نویسنده‌ای که با نثری صمیمی و روایتی روان، دنیای زنان و دغدغه‌های امروزی آنها را روایت می‌کند. او با رمان من رو یادت هست ماجرایی متفاوت و خاص را تجربه کرده است. او از چیزهای عجیب‌وغریبی که دکترها به او می‌گویند حسابی متعجب است و نمی‌تواند آن‌ها را باور کند. «من رو یادت هست» که با ترجمه روناک احمدی آهنگر منتشر شده است در ۳۸۴ صفحه و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه به چاپ دوم رسیده است.

مدارس در آستانه مهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پشت دیوار عمارت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
آناجآناج1 روز قبل
فیلم سودای عشق در مراغه تصویربرداری می‌شودمعاون سیاسی فرماندار مراغه از تولید و تصویربرداری فیلم تلویزیونی «سودای عشق» در این شهرستان خبرداد. شعفی اضافه کرد: در تولید این فیلم اجتماعی، علاوه برجنبه‌های سینمایی و تلویزیونی، ظرفیت‌ها و جاذبه‌های منطقه‌ای شهرستان مراغه نیز به تصویر کشیده می‌شود. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز در این جلسه گفت: تولید و ساخت این فیلم فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی منطقه است. احمد دادرس فیاضی افزود: پروانه و مجوز تولید برای فیلم سودای عشق صادر شده و از پتانسیل‌های بومی این شهرستان برای این منظور نیز استفاده خواهد شد. شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در تیر سال جاری آموزش و پرورش طرحی را به مدارس ابلاغ کرد مبنی بر اینکه لباس فرم توسط اتحادیه‌های پوشاک مورد تأیید وزارت صمت تولید شود و تمام مراحل در مدرسه انجام شود. * با اجرای این طرح دست دلالان را از لباس فرم کوتاه کردیمروشنی در ادامه تأکید کرد: این شایعه‌سازی‌ها خیلی عجیب است چرا که با اجرای این طرح دست دلالان را از لباس فرم کوتاه کردیم و در سالی که رونق تولید نام دارد به صدها تولید کننده پوشاک در تولیدی‌ها کمک کردیم. وی افزود: مدارس حق ندارند جز با تولید کننده‌هایی که اتحادیه پوشاک و وزارت صمت آنها را تأیید می‌کند وارد مذاکره شوند. قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی اضافه کرد: کارگروه استانی با اتحادیه‌های پوشاک فعالیت می‌کند و این مسأله اصلا انتخابی نیست و همه تولیدکننده‌های مجاز پوشاک می‌توانند در این طرح با مدارس همکاری کنند. وی تأکید کرد: هیچ مبلغی بابت درآمد به سازمان دانش‌آموزی نمی‌رسد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
شاید می‌خواسته به این‌ ترتیب از کیفیت کار تعریف کرده باشد! سوفیا لورن. گفت راستش به خاطر نامه‌ای است که هر چند با نیم قرن تاخیر از سوفیا لورن دریافت کرده است! گفتم قضیه چیست؟ گفت راستش در جوانی «هنرهای» سوفیا لورن را می‌ستودم و شیفتگی و ارادتی نسبت به ایشان داشتم و به شوهر مرحوم‌شان کارلوپونتی حسادت می‌کردم. برای یکی از این دوستان که بازیگر سینما و هنرمند برجسته‌ای‌ است اخیرا در سفری کاری به ایتالیا دیداری با سوفیا لورن دست می‌دهد و او ضمن صحبت شمه‌ای از ارادت باستانی شاعر ما برای سوفیا تعریف کرده بود.

نظرها

اخبار بیشتر