سرقت در اوج عشق کورکورانه به زن پولدار +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی

سرقت در اوج عشق کورکورانه به زن پولدار +عکس

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
پسر جوان که عاشق یک زن مطلقه شده بود، پای در مسیر اشتباهی گذاشت و روانه زندان شد.

روزنامه خراسان: پسر جوان که عاشق یک زن مطلقه شده بود، پای در مسیر اشتباهی گذاشت و روانه زندان شد. این پسر عاشق پیشه، برای رسیدن به رویای زندگی با زن پولدار دست به سرقت‌های سریالی زد و خیلی زود دستگیر شد.

سرقت در اوج عشق کورکورانه به زن پولدار +عکس - 1

آشنایی

سال ۹۶ پسر جوانی به نام سیامک که با خودروی پراید در حال مسافرکشی بود، یک زن را سوار خودرویش کرد.

سیامک ۲۳ ساله در همان نگاه اول دلباخته زن ۳۵ ساله شد و پس از گذشت لحظاتی برای آشنا شدن با او سر صحبت را باز کرد.

زن جوان ابتدا با بی اعتنایی سکوت کرد اما بعد از لحظاتی سکوتش را شکست و با صدای غم آلودی شروع به صحبت کرد.

همین کافی بود تا سیامک و الناز در همان جلسه نخست با هم آشنا شوند و در ادامه سیامک وقتی زن جوان را به مقصد رساند، شماره تلفن او را گرفت تا در جلسات بعدی بیشتر با هم آشنا شوند.

نخستین قرار

در نخستین قرار ملاقات سیامک متوجه شد که الناز مدتی است از شوهر معتادش طلاق گرفته است و در کنار پدر و مادرش زندگی می‌کند.

سیامک که از شنیدن این خبر خوشحال شده بود روز به روز علاقه‌اش به زن مطلقه بیشتر شد تا این که تصمیم به ازدواج با او گرفت.

سماجت

الناز وقتی در برابر خواستگاری پسر جوان قرار گرفت شوکه شد و ابتدا جواب منفی به خواسته سیامک داد اما این پسر جوان تصمیم خودش را گرفته بود. پسر عاشق پیشه با سماجت خاصی پیشنهاد ازدواج با الناز را مطرح می‌کرد و این در حالی بود که سطح طبقاتی الناز با سیامک اختلاف زیادی داشت.

الناز در یک خانواده ثروتمند و در شمال تهران زندگی می‌کرد اما سیامک تنها سرمایه‌اش یک خودروی پراید بود که با آن مسافرکشی می‌کرد و در جنوب تهران سکونت داشت.

شرط بله عروس خانم

الناز در مدت دوستی با سیامک به او علاقه‌مند شد و چون در زندگی گذشته‌اش مهر و محبتی از سوی شوهر افیونی‌اش ندیده بود روز به روز به سیامک بیشتر وابسته می‌شد اما برای زندگی و ازدواج نمی‌توانست با او باشد.

سیامک اصرار به ازدواج داشت و در گام نخست خانواده‌‌اش را با هزار بهانه و تهدید راضی به ازدواج با یک زن مطلقه و بزرگ‌تر از خودش کرد اما الناز راضی به این ازدواج نبود.

الناز که نمی‌خواست یک بار دیگر در زندگی شکست را تجربه کند به پسر جوان گفت: شاید بتوانم خانواده‌ام را در ماجرای اختلاف سنی راضی کنم اما اختلاف طبقاتی برای خانواده‌ام موضوع مهمی است.

قول عجیب

پسر جوان وقتی صحبت‌های دختر مورد علاقه‌اش را شنید ادعا کرد در کمتر از دو ماه شرایط خود را برای ازدواج بهبود می‌بخشد و قصد دارد با یکی از دوستانش در یک مزایده شریک شود و اگر از این مزایده پیروز بیرون بیاید شرایط مالی اش خوب می‌شود.

الناز وقتی حرف‌های سیامک را شنید پذیرفت تا دو ماه منتظر بماند، شاید پسر مورد علاقه‌اش تغییری در زندگی خود ایجاد کند.

دزدی‌های سریالی

اواسط سال ۹۶ بود که تیمی از ماموران پلیس تهران در جریان سرقت‌های سریالی دو جوان موتورسوار در پایتخت قرار گرفتند و تحقیقات برای دستگیری متهمان آغاز شد.

ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند که دو پسر جوان سوار بر موتور در خیابان‌های شمال تهران دست به گوشی قاپی می‌زنند و طعمه‌های زیادی را هدف سرقت‌های خود قرار داده‌اند.

بازداشت دزدان

تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا این که ماموران با بررسی دوربین‌های محل‌های سرقت توانستند راننده موتور را که سارق سابقه‌داری است شناسایی کنند.

همین کافی بود تا در گام بعدی ردیابی‌ها برای دستگیری مصطفی آغاز شود و با اقدامات فنی و پلیسی پسر جوان وقتی سوار بر موتور از خانه شان در جنوب تهران بیرون آمد، دستگیر شد.

مصطفی ابتدا خود را بی گناه می‌دانست اما وقتی در برابر مدارک پلیسی قرار گرفت و با توجه به این که از داخل خانه شان چند گوشی سرقتی به دست آمده بود به ناچار لب به سخن باز کرد.

افشاگری

مصطفی ۳۰ ساله که یکی از سارقان سابقه دار است به ماموران گفت: مدتی بود که از زندان آزاد شده بودم. یک روز با یکی از بچه محل‌هایمان که سیامک نام دارد در قهوه خانه شروع به صحبت کردیم. سیامک را از بچگی می‌شناسم و در این سال‌ها همیشه سعی داشت از راه درست زندگی کند اما هیچ وقت پیشرفتی در زندگی اش نداشت تا این که آن روز در قهوه خانه ادعا کرد عاشق یک زن جوان شده است و قصد دارد با او ازدواج کند اما شرایط مالی آن زن خیلی خوب است و برای رسیدن به او باید کار و سرمایه خوبی داشته باشد.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

وقتی شنیدم سیامک مهلت دارد در مدت دو ماه زندگی اش را تغییر دهد پیشنهاد دزدی را به او دادم، ابتدا نپذیرفت اما بعد از چند روز به سراغم آمد و تاکید کرد تنها در مدت دو ماه دزدی می‌کند و بعد از به دست آوردن پول، دیگر دست به سرقت نمی‌زند.

همین کافی بود تا ماموران به سراغ سیامک بروند و در یک عملیات غافلگیرانه این دزد تازه کار را دستگیر کنند.

او که می‌دید رازش فاش شده است چاره‌ای جز اقرار ندید و انگیزه‌اش را فقط رسیدن به الناز دانست.

گفت وگو با دزد عاشق پیشه

سیامک وقتی در برابر پلیس قرار گرفت و دست بند روی مچ هایش زده شد، تنها تصویر الناز در ذهن اش شکل گرفت.

پسر عاشق پیشه ادعا می‌کند یک عشق کورکورانه او را به زندان کشیده و اگر شرایط مالی خوبی داشت هیچ وقت دست به دزدی نمی‌زد.

سابقه داری؟

نه، هیچ وقت فکر نمی‌کردم دزدی کنم.

چطور؟

خیلی از دوستانم دزدی می‌کردند و شرایط مالی خوبی داشتند و حتی به زندان هم می‌رفتند اما هیچ وقت تصمیم نگرفتم با آن‌ها همدست شوم.

شغل؟

با هزار بدبختی یک پراید خریدم و با آن مسافرکشی می‌کردم.

چرا دزدی کردی؟

عاشق شدم.

عاشق دزدی؟

نه، عاشق یک زن مطلقه شدم.

چه ربطی به سرقت دارد؟

تصمیم داشتم با زن مطلقه ازدواج کنم اما شرایط مالی الناز خیلی خوب بود. برای رسیدن به رویای زندگی با الناز نیاز به پول داشتم تا اختلاف طبقاتی را کمتر کنم.

با دزدی؟

هیچ راه دیگری وجود نداشت که در مدت زمان کوتاه بتوانم پول خوبی به دست بیاورم.

فکر نمی‌کردی دستگیر شوی؟

به هیچ چیزی فکر نمی‌کردم، اگر به الناز نمی‌رسیدم دیگر زندگی برایم معنی نداشت.

الان معنی گرفت؟

عشق کورکورانه بود و الان که دستگیر شدم فهمیدم چه تصمیم غلطی در زندگی ام گرفتم.

خانواده‌ات مخالفت نکردند؟

آن‌ها همیشه مخالف ازدواج من با الناز بودند اما اصرار و تهدیدهای من باعث شد به اجبار رضایت بدهند.

الان چه اتفاقی می‌افتد؟

دو سال از آن روزها گذشته است و من با وثیقه آزاد بودم. الناز به راحتی بی خیال من شد و این قسمت من بود که دستگیر شوم تا با الناز ازدواج نکنم.

حرف آخر؟

پشیمانم، از اول انتخابم اشتباه بود.

مجازات زندان

سیامک که با سپردن وثیقه آزاد شده بود، پس از قطعیت حکم خود که ۱۸ ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق است به همراه همدستش که به دلیل سابقه دار بودن به سه سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است به اجرای احکام مراجعه کردند تا بعد از دو سال به زندان معرفی شوند.

تحلیل کارشناس

فاصله طبقاتی

ناهید معتمد- کارشناس امور خانواده

وقتی دختر و پسری از لحاظ احساسی درگیر مسائل عاطفی می‌شوند گاهی منطق را فراموش می‌کنند و اصرار دارند عشق را به یکدیگر ثابت کنند. این عاشقی‌ها شاید پاک باشند اما باید به عاقبت آن اندیشید و هوشمندانه پیش رفت. فاصله طبقاتی بین زوج یکی از متداول‌ترین دلایل طلاق است و فرقی ندارد زن پولدار باشد یا مرد! چرا که در هر صورت مشکلاتی پیش می‌آید که زندگی را بغرنج می‌کند تا جایی که دیگر عشق سوزان در زندگی این دو که روزی عاشق پیشه بودند هیچ جایی ندارد و گاهی به نفرت هم تبدیل می‌شود.

مردانی که تن به ازدواج با زنان پولدار می‌دهند آن قدر در روابط شان با خانواده همسر و حتی تعدیل فاصله بین دو خانواده تحت فشار قرار می‌گیرند که دنبال بهانه‌ای برای طلاق و رسیدن به آرامش هستند. زنان نیز با ورود به خانواده‌ای با میزان بالاتر ثروت مرتب تحقیر می‌شوند و در این گونه موارد شکی نیست که خانواده پولدارتر همیشه مخالف هستند و عرصه را برای عروس یا داماد تنگ‌تر می‌کنند. اما در این موضوع خاص، دزدی به خاطر رسیدن به ثروت و ازدواج با دختری از طبقه بالاتر یک اشتباه محض است چرا که حتی اگر قبل از ازدواج گرفتار نشود بعد از ازدواج چه باید بکند؟ آیا همین که بله را از عروس خانم بگیرد کافی است؟ دزدی که شغل نمی‌شود! به ویژه کیف قاپی و زورگیری که درآمد کلانی ندارد مگر این که خیلی حرفه‌ای باشند البته باید خوش شانس هم باشند. پس در این پرونده حماقت را پیش روی خود می‌بینیم! یعنی عشقی بی منطق که جز تباهی چیزی عایدش نمی‌شود!

بهتر است دخترها و پسرها در خانواده راه منطقی احساس را هم آموزش ببینند یا در صدا و سیما به بحث هایی در زمینه ازدواج در قشرهای مختلف جامعه و مشکلات آن از هر زاویه‌ای پرداخته شود. رسانه‌های دیگر نیز چنین وظیفه‌ای دارند. فقط با اقدامات فرهنگی می‌توانیم بعضی از گره‌های اجتماعی این گونه را باز کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز23 ساعت قبل
پگاه آهنگرانی بجز بازیگری، علاقمند مستند سازی است. پیشنهاد سخنگوی شورای نگهبان به پگاه آهنگرانیحدود سه ماه قبل خبری غیرمنتظره از ساخت مستندی درباه حوادث ۸۸ توسط پگاه آهنگرانی و سهیل کریمی مستندساز اصولگرا منتشر شد. ممنوع الخروجی پگاهسوم شهریور امسال پگاه آهنگرانی از ممنوع الخروجی خود خبر داد. مهناز افشار وارد می‌شودمهناز افشار که بعد از حواشی اخیر هنوز تصمیم نگرفته از آلمان به ایران بیاید پگاه آهنگرانی را هم از نظرات خود بی‌نصیب نگذاشت. افشار در واکنش به این ویدئو نوشت: «پگاه آهنگرانی عزیزم، پیغامت رو همه شنیدن.

آخرین جمعه تابستان

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بیش از ۴ هزارو ۳۰۰ نفر از هموطنانمان در جاده‌های کشور جان خود را ازدست داده‌اند، آماری که برای کاهش آن باید تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند.

فیلم | درک زمان برای ما در زمین و فضا فرق دارد؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
ایسناایسنا23 ساعت قبل
رییس اسبق سازمان صنایع دستی کشور معتقد است که رسیدن به صادرات ۲ میلیارد دلاری نیازمند همگرایی تمام قوا و نهادهایی است که به نوعی می‌توانند با حوزه صنایع‌دستی مرتبط باشند. همانند اینکه اگر دستگاه‌ها بخواهند هدیه‌ بدهند باید حتما از صنایع دستی استفاده کنند، ولی نیاز است که بیش از اینها به حوزه صنایع دستی توجه شود و اینچنین تفکری را می‌تواند به عنوان مثال در صنعت خودرو نیز پیاده‌سازی و در داخل خودروها از صنایع دستی استفاده کرد. در حوزه صنایع‌دستی می‌توان با رقم‌های کم مشاغل فردی، جمعی و حتی خانوادگی ایجاد کرد. یزدانی با تاکید بر لزوم متمرکز شدن پراکندگی مدیریت در حوزه صنایع دستی، اظهار کرد: در حال حاضر حوزه فرش زیر نظر وزارت صنعت، بخشی از مشاغل خانگی در وزارت کار و بخشی به عنوان صنایع دستی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی است. مدیر اسبق سازمان صنایع دستی کشور تاکید کرد: بنابراین در صورتی می‌توان به هدف صادارت ۲ میلیارد دلاری رسید که با شرایط آن نیز فراهم شود.

کمیته‌های نما و ساماندهی منظر شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
افزایش کیفی ساخت و سازها، جلوگیری از بی نظمی‌ها و ایجاد هماهنگی در بدنه‌های شهری از اهداف اصلی کمیته نما استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نمای ساختمان‌ها جزئی از ظاهر شهر هستند و کمیته‌های نما در معاونت شهرسازی و معماری وظیفه نظارت بر ظاهر ساختمان‌ها را بر عهده دارند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1