امکان سنجی حضور دانش آموزان جاسکی با لباس سنتی در کلاس‌های درس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
امکان سنجی حضور دانش آموزان جاسکی با لباس سنتی در کلاس‌های درس

امکان سنجی حضور دانش آموزان جاسکی با لباس سنتی در کلاس‌های درس

مهرخبرگزاری مهر |
جاسک - فرماندار جاسک از امکان سنجی حضور دانش آموزان جاسکی با لباس سنتی در کلاس های درس خبر داد.

محمد رادمهر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آمادگی مدارس برای بازگشایی سال جدید تحصیلی در شهرستان جاسک بیان داشت: دانش آموزان نباید بخاطر عدم داشتن لباس فرم مدارس از کلاس درس باز بمانند، در صورت لزوم دانش آموزان جاسکی می‌توانند با لباس سنتی و محلی هم در کلاس حاضر شوند.

فرماندار شهرستان جاسک با بیان اینکه برنامه ریزی یک ساله برای بهتر انجام شدن پروژه مهر برای مدارس لازم است، افزود: آموزش و پرورش در پروژه مهر تنها نیست و همه ادارات پشتیبان در کنار آموزش و پرورش هستند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان جاسک در خصوص وضعیت سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی ابراز کرد: تلاش ما استفاده از سرویس‌های ایاب و ذهاب استاندارد برای دانش آموزان است و نظارت بر حسن اجرا بر دوش آموزش و پرورش خواهیم گذاشت تا بدین شکل مشکل و دغدغه اصلی خانواده‌ها برطرف شود.

دانش آموز بازمانده از تحصیل نباید داشته باشیم

رادمهر با بیان اینکه جمعیت غالب شهرستان جاسک را روستائیان تشکیل می‌دهند، صعب العبور بودن راه‌های کوهستانی بر افزایش دانش آموزان بازمانده از تحصیل دامن زده است و امید است با پیگیری‌های مسئولین استانی و کشوری و اقداماتی از قبیل جذب نیرو ماندگار، ساخت مدارس در مقاطع مختلف و توسعه مدارس شبانه روزی و ترغیب والدین این دانش آموزان از تعداد بازمانده‌های تحصیلی بکاهیم.

رادمهر افزود: با فراهم سازی امکانات لازم برای بازگشایی مدارس و پیگیری نیازها و حضور فرهنگیان و تمام عوامل تعلیم و تربیت شهرستان برنامه‌های پروژه مهر ۹۸ و بازگشایی باشکوه مدارس لازم است.

وی گفت: پروژه مهر و سال تحصیلی ۹۹-۹۸ بایست نسبت به سالهای گذشته متفاوت‌تر، پویا و با نشاط‌تر باشد که بحمدالله تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس در قالب پروژه مهر در شهرستان جاسک انجام گرفته و با همکاری فرهنگیان آماده شروع سال تحصیلی جدید هستیم. پروژه مهر نماد مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جاسک است لذا باید چشم اندازها و فعالیتهای مدرسه در پروژه مهر تدوین شود.

وی در آستانه نزدیک شدن به شروع فصل مدارس سال تحصیلی جدید را آغاز شروع مهربانی‌ها در مدارس دانست و در ادامه افزود: با توجه به خدمات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمهیدات خوب دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش و پرورش می‌توان به صراحت گفت اکنون روز جوشش شور، شعف، نشاط و امید در مدارس است و روزی است که تربیت در مقیاس عملی و عینی با حضور پرشور دانش آموزان، معلمان و مدیران در مدارس محقق شده و در حد خوبی ارتقا یافته است.

فرماندار جاسک اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری برنامه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، پرورشی، مهارتی و ورزشی برای فرهنگیان و دانش آموزان پیش بینی شده که به مرور زمان با همکاری همه بخش‌ها اجراء می‌شود.

لزوم حل مشکل سرمایش و گرمایش کلاس‌های درس

رادمهر گفت: همه دستگاهای خدمات رسان بایست در پروره مهر شرکت کنند و از هیچ دستگاهی کوتاهی پذیرفته نمی‌شود. آب و برق و سیتم‌های سرمایشی نصب و سایر امکانات مدارس راه اندازی شوند.

رادمهر گفت: پروره مهر فقط ایجاد آماده سازی مدارس نیست بلکه یک برنامه ریزی جهت سال تحصیلی در همه شاخص‌ها بویژه عدالت آموزشی بایست بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار جاسک ادامه داد: دانش اموزان لباسهای بومی و محلی هم می‌توانند بپوشند لذا هیچ اجباری برای فرم لباس نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان جاسک تصریح کرد: دنیای امروز داشته‌های هر کشور به سرمایه‌های طبیعی، فیزیکی، انسانی، اجتماعی و فرهنگی تقسیم می‌شود که در این میان، سرمایه انسانی از اهمیتی بسزایی برخوردار است. لذا یکی از خطیرترین رسالت‌های آموزش و پرورش، تربیت نیروی انسانی تحصیلکرده و توانمند برای ورود به مجامع عالی علمی و بازار کار است که بایست شاخص‌ها و مولفه‌های آموزشی، پرورشی و تربیتی مورد توجه جدی قرار گیرند.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

رادمهر ادامه داد: از مدیر و دست اندرکاران و معلمان آموزش و پرورش توقع دارم که شیوه‌های نوین آموزشی را به مدارس انتقال دهند و از لحاظ علمی بیش از پیش بروز باشند.

رئیس شورای آموزش و پرورش در شهرستان جاسک بیان داشت: نقش آموزش و پرورش در توسعه هر کشور انکارناپذیر است و در ادامه گفت: دانش و پرورش، رکن اصلی توسعه و نظام آموزشی هم گذرگاه نیل به دانایی بشمار می‌آید و جامعه زمانی به اهداف خود دست می‌یابد که از طریق تعلیم و تربیت انسانی مسیر خود را هموار کند.

رادمهر در ادامه افزود: در واقع بنیاد حیات جمعی انسان را تعلیم و تربیت تشکیل می‌دهد و ما آنگونه زندگی می‌کنیم که تربیت می‌شویم. کشور آنگونه ساخته می‌شود که نیروی انسانی آن آموزش و تعلیم دیده است. هر تعبیری که از توسعه داشته باشیم، برای رسیدن به آن تمامی‌تلاش‌ها بر دوش انسان‌هایی است که باید بار این غافله را به سر منزل مقصود برسانند، و از آنجا که نهاد آموزش و پرورش مسئولیت تربیت نیروی انسانی در جامعه را بر عهده دارد، از اینرو، مهمترین بستر تولید و تربیت نیروی انسانی بشمار می‌آید، که با توجه به نقش و شکل فراگیر امروزی آن، یکی از بنیادهایی است که با جامه عمل پوشاندن به کارکردهای تعریف شده خود، اگر نگوئیم سهامدار اصلی، دست کم یکی از سهامداران عمده فرآیند توسعه به حساب می‌آید.

فرماندار جاسک ادامه داد: لذا ما بایست شاخص‌های آموزشی را در کنار شاخص‌های اسلامی که کامل‌ترین شاخص‌های تربیتی و پرورشی هستند بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم.

رادمهر افزود: موضوع مهم دیگری که بایست مورد توجه قرار گیرد بحث ارتباط همگن بین معلمان و اولیا دانش آموزان است این مقوله به شناخت طرفین از دانش آموز کمک می‌کند و در تکمیل مولفه‌های آموزشی پرورشی به اولیا و معلمان کمک شایانی می‌کند لذا این مهم بایست مدنظر معلمان قرار گیرد.

به گفته فرماندار جاسک، یکی دیگر از اولویت‌های دستور کاری ما در بحث آموزش و پرورش برگرداندن افراد بازمانده از تحصیل است که به این مهم به جد تاکید داریم که آموزش پرورش با کمک بخشداران و شوراهای اسلامی روستاها نسبت به شناسایی افراد بازماند از تحصیل و برگردان آنها به مدارس اقدام نمایند.

وی عنوان کرد: بحث بعدی که با شروع سال تحصیلی جدید ما به آن تاکید داریم موضوع تنظیف مدارس و رنگ آمیزی و نظافت معابر و خیابانها است که به آموزش و پرورش, شهرداران و دهیاران تاکید نموده‌ام این مهم را در دستور کاریشان قرار دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جاسک خاطرنشان کرد: در خصوص راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان برای انتخاب رشته و همچنین برنامه ریزی جهت کنکور سراسری، معلمان و مشاورین نقش بسیار مهمی در هدایت تحصیلی دانش آموزان دارند آموزش ‌و ‌پرورش بایست با فراهم آوردن تجربه‌های متعدد برای دانش‌آموزان، تلاش نماید آن‌ها را به شهروندانی مؤثر و کارآمد که ظرفیت بالای انتخاب دارند تبدیل کند بدین منظور بایست مقوله هدایت تحصیلی، انتخاب رشته، هدف گذاری و برنامه ریزی برای کنکور مورد توجه جدی معلمان و مشاورین آموزش پرورش قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو1 روز قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

تمرینات فرزاد فرزین برای سریال مانکن / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

بهنوش طباطبایی «مری پاپینز» می‌شود

مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، نمایش موزیکال «مری پاپینز» قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی‌ها و داستان هایی باشد که در خانواده «بنکس» رخ می‌دهد. جایزه گلدن گلوب و بفتا هم قبل از اینها برای بازی در نقش «مری پاپینز» نصیب جولی اندروز شده بود. حدود ۲ دهه بعد نیز ناتالیا آندریچنکو در نقش «مری پاپینز» ظاهر شد. بهنوش طباطبایی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از آبان ماه امسال در نقش «مری پاپینز» پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می‌شود. این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.

تماشا کنید: مدیر سازمان «اوج» رئیس صداوسیما می‌شود؟!

انتخابانتخاب22 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ محمدرضا زائری از احتمال انتصاب احسان محمدحسنی، مدیر سازمان هنری رسانه‌ای اوج به ریاست سازمان صداوسیما خبر داده است. ماجرا از انتقادات تند وحید جلیلی به صداوسیما آغاز شد و در نهایت شماری از نیروهای نسل جدید اصولگرایان را دو دسته کرده و در مقابل هم قرار داد.

نظرها

اخبار بیشتر