عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. فرهنگ

عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
مدرسه آموزش خانه سبز ممکن است یک رویا برای همه دانش آموزان در کشور‌های مختلف دنیا باشد؛ در این مدرسه نیازی به پوشیدن لباس فُرم یکسان برای دانش آموزان نیست، کلاسی تشکیل نمی‌شود و هیچ گونه امتحانی برای اندازه گیری سطح دانش آموزان وجود ندارد.

چگونه می‌توان مدرسه‌ای ایجاد کرد که کودکان عاشق آن باشند و برای رفتن به آن هر صبح از هم سبقت بگیرند تا درس‌های خود را بیاموزند؟!

به گزارش تابناک باتو، چگونه می‌توان مدرسه‌ای را پیدا کرد که کلیشه‌های یک مدرسه سنتی را در ذهن بچه‌های ما پاک کند؟ چگونه ممکن است که این مدرسه یک ساختمان آموزشی واقعی باشد، که علم و دانش واقعی و عملی را در اختیار دانش آموزان قرار دهد؟ این همان چیزی است که دو معلم انگلیسی به نام‌های «آنا رابینسون» و «سیندی آدامز» به آن فکر کردند و سال‌ها پیش آنچه می‌توانست عجیب‌ترین مدرسه جهان نام بگیرد را تأسیس کردند.

عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس) - 3

«خانه سبز» عجیب‌ترین و سرگرم کننده‌ترین مدارس

در سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی، دو معلم انگلیسی «آنا» و «سیندی»، غیرمعمول‌ترین مدرسه جهان به نام The Green House Education Project یا «پروژه آموزش خانه سبز» را افتتاح کردند. آن دو سعی کردند با شکستن هنجار‌های رایج و خروج از مقتضای ظاهر، مدرسه را کامل به مدرسه‌ای غیر کلیشه‌ای و متفاوت تبدیل کنند، تا جایی که اینک مدرسه آن‌ها در میان عجیب‌ترین و مفرح‌ترین مدارس جهان قرار گرفته است.

مدرسه آموزش خانه سبز ممکن است یک رویا برای همه دانش آموزان در کشور‌های مختلف دنیا باشد؛ در این مدرسه نیازی به پوشیدن لباس فرم یکسان برای دانش آموزان نیست، کلاسی تشکیل نمی‌شود و هیچ گونه امتحانی برای اندازه گیری سطح دانش آموزان وجود ندارد. روز‌های کاری رسمی مدرسه، تنها سه روز در هفته، بر خلاف بقیه مدارس است که پنج روز هفته باز است.

عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس) - 7

لذت علم بدون محدودیت

در این مدرسه منحصر به فرد هیچ کلاس درس، هیچ دیوار، پنجره و یا در وجود ندارد دانش آموزان درس‌های روزانه خود را یا در فضای باز بیرون و یا در چادر دریافت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند در آزادی کامل جا به جا بشوند، فکر کنند، بازی کنند و باید و نبایدی برای آن‌ها در این مدرسه وجود ندارد. سن بچه‌های این مدرسه بین ۵ تا ۱۴ سال در نظر گرفته شده است. هزینه پذیرش در این مدرسه بسیار مناسب است، زیرا از ۱۲۵۰ پوند معادل چیزی حدود ۱۵۰۰ دلار تجاوز نمی‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان | جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس) - 11

بازی، معلم اول کودکان

آنا و سیندی معتقدند که بازی و آزادی حرکت، نخستین معلمان کودکان در این سن هستند؛ بنابراین، آن‌ها مدرسه خود را راه‌اندازی کردند که عاری از قوانین و خالی از نیمکت‌های مرسوم در کلاس‌های درس سنتی یا ساعت‌های طولانی درس باشد. دانش آموزان بیشتر وقت خود را صرف بازی در میان درختان در طبیعت سحرانگیز می‌کنند. این سبک آموزشی با ماهیت دروس و برنامه‌های درسی غیر معمول این مدرسه هماهنگ است و به کودک می‌آموزد که چگونه مشکلات را حل کند و علاقه‌های اصلی خود را کشف کند. جالب اینجاست که آن‌ها بدون خودسانسوری آنچه را که نیاز است یاد می‌گیرند و بازی می‌کنند، با وجود اینکه سرپرستان آموزش دیده‌ای برای آموزش آن‌ها وجود دارند، با این حال هیچ چیزی مانع آزادی عمل آن‌ها در مدرسه نمی‌شود.

به گزارش وب سایت این مدرسه که در شهر «باث» استان «سامرست» قرار گرفته، این مدرسه در حال حاضر ۲۴ کودک را در خود جای داده است که با صحبت آزادانه در مورد سرگرمی‌ها، احساسات، شخصیت و رویاهایشان در طول ساعت مدرسه، آموزش داده می‌شوند. زیرا وقتی کودک در این سن خود را ابراز می‌کند، قادر خواهد بود وقتی بزرگ شود شخصیتی نیرومند و متمایز برای خود شکل دهد و به خودآگاهی در زندگی اش دست پیدا کند.

عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس) - 15عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس) - 16عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس) - 17عجیب‌ترین مدرسه جهان بدون امتحان و تکلیف و ترم تحصیلی (+عکس) - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رادیو نابینایان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اعتلای فرهنگ و هنر با تلاش کم بینایان و نابینایان؛ رادیو نابینایانامید، تلاش و پشتکار عزیزان کم بینا و نابینا در جهت اعتلای فرهنگ و هنر زیباترین اتفاقی است که در سوینا رقم می‌خورد

خواب تابستانی کتاب‌ها و دغدغه کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
گاهی دلم میخواهد دنیا را دست کاری کنمبی هیچ دغدغه فکری، جامدادی ام را باز کنمپاک کن در دست گیرم و محو کنم تمام بدی‌ها راو به ازای هر بدی درخت سیبی بکارمکه گنجشک‌ها برایمان بخوانندو شاپرک‌ها برقصند.. کمی مهربانی در سطل رنگ بریزم، و رنگ بپاشم روی تمام دیوارهای شهرکه همه به هم لبخند بزنند.. کنار هر پنجره یک شمعدونی بگذارم تا دیگر، دل هیچ آدمی نگیرد …بروم به بزرگ‌ترین درمانگاه شهر و به همه حال خوب تزریق کنم.. من میتوانم برای همه آدم‌ها فارغ از هرجنس و سن و نژاد آرزوی خوب کنم …کاش همه تعریفمان از زندگی عوض شود، کاش همه با هم تکرار کنیم: زندگی شبیه زنگ نقاشی استزندگی تکرار املای آزادی استزندگی خرامان خرامان بودنبه وقت زنگ دلدادگی استسهم ما از زندگی، خشم و نفرت نیستسهم ما دویدن و نرسیدن هم نیستسهم ما از زندگی حال خوب و دو خط لبخند استباید از سخت‌ترین ضربه‌ها نردبان ساخت و به آسمان عروج کرد.. باید لبخند را تعارف کرد …. ما همه به هم یک حال خوب بدهکاریم ….

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1