ادعای عجیب یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد درباره دعایی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
ادعای عجیب یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد درباره دعایی

ادعای عجیب یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد درباره دعایی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
عبدالرضا داوری، یکی از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، در توییتی ادعای عجیبی را درباره سید محمود دعایی، از یاران امام و سرپرست روزنامه اطلاعات، مطرح کرده است و در آن توییت می‌خواسته القا کند که دعایی در شهادت سید‌مصطفی خمینی نقش داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، سید سراج‌الدین موسوی درباره این ادعا در «جماران» نوشت: در این مطلب سه ادعا نهفته است. نخست آنکه ساواک اقدام به ترور فرزند ارشد امام نکرده است. دوم آنکه در این ماجرا آقای دعایی نقش داشته است و سوم آنکه جریان قاتل به تفوق حاج احمد آقا در بیت امام مایل بوده است. از ادعای اول که بگذریم که معلوم نیست از کجا نویسنده به این اطمینان رسیده است، دو ادعای دیگر شگرف و عجیب و باطل است و بیش از هر چیز نشان‌دهنده درک نازل و فهم ناقص نویسنده است.

راستی آیا این نویسنده که خود را وابسته به رئیس‌جمهور سابق می‌داند این مقدار از حقایق به دور است یا عناد و دشمنی، او را به این «چشم‌بستگی» کشانده است؟ آیا او تصور می‌کند که امام با آن درک الهی بیت خود را اینچنین رها کرده بوده‌اند؟ راستی آیا این اسناد که نویسنده این توییت ادعا می‌کند، از روزهای اول انقلاب تا امروز پنهان بوده و ‌یکباره در دسترس او قرار گرفته است؟ آیا هیچ‌کس تا امروز این شواهد را درنیافته و ۴۰ سال، هم امام و هم همه نیروهای انقلاب و هم همه نهادهای امنیتی با سلایق مختلف سیاسی از آن بی‌اطلاع بوده‌اند؟ فهم و دریافت همه فعالان سیاسی از همه جناح‌های مختلف و با همه اختلافات، بزرگ‌ترین شاهد بطلان سخن این نویسنده جنجالی است. درباره مرحوم حاج احمد آقا باید در جای خود سخن گفت و چه‌بسا اصلا نیازی نباشد که بخواهیم از ایشان دفاع کنیم، اما درباره برادر عزیز و شریف، حضرت آقای دعایی لازم است اشاره کنم که بی‌تردید در میان یاران امام در نجف کمتر کسی را می‌توان یافت که به‌اندازه آقای دعایی فعال و دلسوز برای امام باشد.

اعتماد کم‌نظیر مرحوم حاج آقا مصطفی و مرحوم حاج احمد آقا به ایشان برای هر کسی که با بیت امام در نجف و ایران مراوده داشت، مشهود بود و صدای رسای او که صدای روحانیت شیعه بود همواره در نظر همه تریبون انقلاب امام محسوب می‌شد و چنان‌که زبان‌های صادق درباره او گفته‌اند جناب آقای دعایی از خالص‌ترین و زحمت‌کشیده‌ترین یاران امام در قبل و بعد از پیروزی انقلاب هستند.

ثبات قدم، استقامت رأی و آزادی و جوانمردی در کنار تواضع و فروتنی و زندگی سالم از صفات ممتاز این فرزند راستین انقلاب است. آقای دعایی از مردانی است که در فراز و فرودهای دنیا، لحظه‌ای امام و بیت امام و یاران امام را تنها نگذاشت و طعنه و تهدید و تطمیع او را متزلزل نساخت. دعایی یک لحظه از همراهی با بیت امام غفلت نکرد و درحالی‌که می‌دانست این‌چنین آماج تهمت‌ها قرار می‌گیرد، هیچ‌گاه به باورهایش پشت نکرد. دعایی انقلابی حقیقی بوده و هست و روزی به این قطار انقلاب پیوسته که توأم‌شدنش با این مسیر مشکلاتی فراوان به همراه داشته است. او هر روز از نجف به بغداد می‌رفته و پیش از ظهر به نجف بازمی‌گشته تا کسی نداند سخنگوی رادیوی مبارزین کیست. او انقلابی واقعی است ولی هرگز انقلاب برای او سکان و پلکان پیشرفت و ترقی شخصی نشده است. دعایی از افراد زیادی چوب خورده اما آن را به کینه تبدیل نکرده است. دعایی متواضع است ولی تواضع او رنگ انظلام ندارد. او روی اصول و قواعدش می‌ایستد ولی پرخاشگر نیست، مواضع خود را دارد ولی هرگز به امام پشت نمی‌کند. دعایی معتقد به تمام ارزش‌هایی است که برای آنها انقلاب شده است. متأسفانه بسیاری انقلابی‌گری را با یک‌طرفه‌راندن و ارزش‌گرایی را با تندخویی یکسان می‌گیرند و دروغ را در راه اهداف خود جایز می‌شمارند. جا دارد به خاطره مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی هم اشاره کنم که درباره آقای دعایی گفته بودند: «در سال ۴۵ بیانیه‌ای علیه جشن تاج‌گذاری داده بودیم که من و آقای دعایی لو رفتیم.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

من دستگیر و بازداشت شدم و او به عراق فرار کرد و در آنجا با کمک حاج‌آقا مصطفی خمینی به رادیو بغداد رفت و سال‌ها یک‌تنه، سخنران برنامه‌ بسیار تأثیرگذار «نهضت روحانیت در ایران» بود. برخورد با کسی [آقای دعایی] که همه عمر، چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی، در خدمت نظام بوده، نشان از عصبانیتی است که هیچ پشتوانه عقلانی، قانونی و آینده‌نگری ندارد و نگرانیم چون، عواقب این‌گونه رفتارها به‌هیچ‌وجه به نفع نظام نیست». و حقیقت آنکه این چند سطر را هم نه برای دفاع از یادگار امام و دعایی عزیز نوشته‌ام چراکه بهتر از هرکس می‌دانم با وجود شهادت امام و بیت امام و یاران امام، نه نوشته آن توییت و نه امثال آن نمی‌تواند گردی بر سلامت ایشان بنشاند، بلکه این را برای دلتنگی خویش نوشتم که بعضی روزها بیش از هر زمانی دلم برای دوستان سفرکرده تنگ می‌شود.

یاد روزهای زندان بغداد می‌افتم که آقای دعایی از طرف بیت امام در نجف شخصا برای آزادی من به درب زندان آمد، مرا در مرز کویت و به سبب آنکه روزنامه‌های منطقه را برای امام می‌بردم دستگیر کردند و ابتدا به زندان بصره بردند و بعد به بغداد منتقل کردند. در همان روزها امام در اعتراض به برخی محدودیت‌هایشان به نماز جماعت تشریف نمی‌برند. زهیر، معاون مقتدر سعدون شاکر، رئیس استخبارات عراق خدمت امام رسیده بود تا عذر‌خواهی کند و امام در همان جلسه به دستگیری شماری از ارادتمندانشان از جمله مرحوم حاج‌علی خلخالی و من اشاره کرده بودند. زهیر خود به زندان بغداد آمد و ما را با احترام کامل آزاد کرد.

از زندان که بیرون آمدم دیدم برادرم دعایی منتظر من است. گفت که از طرف مرحوم حاج‌احمد آقا و مرحوم شهید محمد منتظری مأموریت یافته تا مرا به نجف ببرد. مستقیما وارد منزل مرحوم شیخ حسن کروبی، برادر حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ مهدی کروبی شدیم و حضرت حاج احمد آقا را دیدار کردیم. کسانی که آن روزها را درک کرده‌اند و می‌دانند که در آن روزها رژیم عراق چه کینه همراه با ترسی از امام داشت بهتر عمق محبت دعایی را درک می‌کنند. تنها چند روز بعد از آن بود که امام در ادامه اعتراض به رژیم عراق این کشور را به مقصد کویت و بعد فرانسه ترک کردند. خدای متعال همه ایشان را در رحمت خویش مستغرق دارد و با اولیای خویش محشور نماید. دعایی و دعایی‌ها عمر خود را وقف انقلاب کرده‌اند و از بدگویی نابخردان که آلت دست کینه‌های دیرینه کینه‌توزان می‌شوند خم به ابرو نمی‌آورند که به چشم خویش دیده‌اند که «چراغی را که ایزد برفروزد/‌گر احمق پف کند ریشش بسوزد».

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پی بردن به آنکه سی اس۸۵ شباهت بسیار زیادی به ب ام و اکس۴ (بویژه در نمای جانبی و عقب) دارد؛ دقت چندانی نمی‌خواهد! سی اس۸۵ یک کراس اوور کوپه است که سقفی با شیب ملایم و پیوسته دارد و به سبک یک فست بک طراحی شده است. طراحان چانگان تلاش کرده‌اند تا حاصل کار آنها یک بدنه ساده و حجیم برای سی اس۸۵ نباشد! پیشرانهبرای خریداران سی اس۸۵ دو گزینه در بخش موتور قابل سفارش است: یکی نمونه ۲ لیتری توربوشارژ با خروجی ۲۳۳ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر. سی اس۸۵ با موتور ۲ لیتری طی ۷٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
ساعت تابستانی به تغییر ساعت در منطقه‌های زمانی گفته می‌شود که موجب طولانی‌تر شدن روز در عصر و کوتاه‌تر شدن آن در صبح می‌شود. قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور ماه به حالت قبلی برگردانده می‌شود. در این گزارش سعی داریم مروری بر تاریخچه، فلسفه و انتقادات مربوط به قانون تغییر ساعت رسمی کشور (یا به عبارتی، ساعت تابستانی) داشته باشیم. موافقان و مخالفان قانون ساعت تابستانی؛ چرا اتحادیه اروپا قانون را تغییر داد؟ چند ماه پیش قانون‌گذاران اتحادیه اروپا به عدم تغییر ساعت فصلی از سال ۲۰۲۱ میلادی به بعد رای مثبت دادند. اکنون نظر شما چیست؟ تجربه شخصی شما می‌گوید قانون تغییر ساعت رسمی کشور مفید است یا مضر.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
برندسازی رمز موفقیت ایران در صنعت خودروسازینماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای مشارکت با شرکت‌های خودروسازی خارجی فرش قرمز پهن کرد، افزود: از آنجایی که تمام شرکت‌های خودروسازی با شروع تحریم ایران را ترک می‌کنند ما باید به دنبال داخلی‌سازی و تامین نیازها با تکیه بر توان داخلی از طریق برندسازی و افزایش کیفیت تولیدات باشیم. این نماینده مردم در مجلس دهم درباره واگذاری سهم دولت در خودروسازی‌ها، اضافه کرد: خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و دولت تنها از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده بر این صنعت نظارت کند. شرایط کنونی خودروسازی ناشی از دولتی بودن استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند خودروساز باشد، ادامه داد: دولتی بودن خودروسازی، شرایط کنونی را برای این صنعت رقم زده است. ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر وادراتی استوی با بیان اینکه ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر یا وادراتی است یا به صورت CKD وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که اتوبوس‌ها عمر مفید خود را از دست می‌دهند آسیب‌ها و خطرات بسیاری برای مردم در جاده‌ها ایجاد می‌شود. /انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانهها
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز؛ به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ و د رآغاز هفته بازار طلا و ارز با افزایش قیمت کار خود را آغاز کرد. امروز هر اونس طلا مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۵۰۴ (یک هزار و پانصد و چهار) تومان رسیده بود، امروز - شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ مصادف با ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۹ - با رشد ۰٫۸۷ درصدی به ۱,۵۱۷ (یک هزار و پانصد و هفده) دلار رسید. بیشتر بخوانید: قیمت دلار، سکه و طلا امروز شنبه ۹۸/۰۶/۳۰ | بازار طلا با رشد قیمت آغاز به کار کرد​قیمت اونس طلا امروزهر اونس طلا امروز با افزایش ۰٫۸۷ درصدی، از ۱,۵۰۴ (یک هزار و پانصد و چهار) دلار به ۱,۵۱۷ (یک هزار و پانصد و هفده) دلار رسید. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴۱۰,۵۰۰ ۹۰۰ ۰٫۲۱ امروز ۴۰۹,۶۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش ۴۰۹,۶۰۰ ۲,۱۰۰ ۰٫۵۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندبیشتر بخوانید: آخرین قیمت طلا و ارز امروز شنبه ۹۸/۰۶/۳۰ | ثبات نسبی قیمت دلار و افزایش نرخ طلاآخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیارهمچنین هر گرم طلا ۲۴ عیار با افزایش ۰٫۲۱ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۵۴۷,۳۰۰ (پانصد و چهل و هفت هزار و سیصد) تومان معامله شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۵۴۷,۳۰۰ ۱,۲۰۰ ۰٫۲۱ امروز ۵۴۶,۱۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش ۵۴۶,۱۰۰ ۲,۸۰۰ ۰٫۵۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ مثقال طلادر بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به ۲ روز پیش، با ۴۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۷۷۸,۰۰۰ (یک میلیون و هفتصد و هفتاد و هشت هزار) تومان نرخ گذاری شد.

بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فعالان بازار سرمایه با وجود نوسانات هفته گذشته در این بازار معتقدند روند ورود نقدینگی به این بازار ادامه خواهد داشتخبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مهم‌ترین خبر حوزه پولی کشور در هفته گذشته را مبنی بر مبادلات تجاری بین ایران و کشور‌های همسایه از طریق پول ملی بررسی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1