امام حسین (ع) سختی و بلا را لطف خداوند می‌دانست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
امام حسین (ع) سختی و بلا را لطف خداوند می‌دانست

امام حسین (ع) سختی و بلا را لطف خداوند می‌دانست

مهرخبرگزاری مهر |
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امام حسین، حضرت زینب و امام سجاد(ع) به دلیل رسیدن به مقام نفس مطمئنه، نه تنها سختی و بلا برای آنها با نعمت فرقی نمی کرد بلکه آن را لطف خدا نیز می دانستند

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه صبح و گفتگو ویژه محرم در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام ارزانی بیان کرد: امام حسین (ع) روز دوم محرم وارد سرزمین کربلا شدند و در روز دهم به شهادت رسیدند اما این ده روز از چندین منظر قابل تأمل و بررسی است.

وی افزود: امام حسین (ع) به عنوان یک مدیر و استاد و از همه مهمتر به عنوان یک امام بر حق برای هدایت مردم تلاش کرد. حضرت در این جهت بارها نصیحت فرمودند و خطبه‌های متعدد خواندند و حتی در شب تاسوعای حسینی نیز یک شب از دشمن مهلت گرفتند تا با خداوند راز و نیاز و عبادت کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با وجود تلاش‌های پیوسته امام (ع) برای هدایت دشمن اما آنها می‌گفتند ما آمدیم تا شما را عطشان به شهادت برسانیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور بیان کرد: امام حسین (ع) به عنوان یک استراتژیست در جنگ و حوزه نظامی بسیار زیبا عمل کردند. حضرت در ابتدا زمین کربلا را خریداری و آن را وقف عام کردند و زمینی که زائران برای زیارت مشرف می‌شوند همان زمینی است که حضرت با پول شخصی خود خریداری و آن را وقف عام کردند.

حجت الاسلام ارزانی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) بالاترین نقطه این زمین را انتخاب و خیمه‌های حسینی را در این منطقه در کنار هم بنا کرده و پشت خیمه‌ها را نیز خندق کندند تا برای دفاع صبح عاشورا آماده باشند.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی افزود: امام حسین (ع) بعد از نماز صبح روز عاشورا با اصحاب خود صحبت کردند، سپس خطبه مفصلی ایراد و خود را اینگونه معرفی کردند: «آیا نمی‌دانید که جدم رسول خدا (ص)، پدرم علی بن ابیطالب (ع) و برادرم امام حسن مجتبی (ع) و حمزه سیدالشهدا (ع) و جعفر طیار عموهای من بودند؟» دشمنان همه این صحبتهای امام را شنیدند و گفتند ما همه اینها را می‌دانیم اما برای کشتن تو آمدیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: ۷۲ تن از یاران امام حسین (ع) در مقابل چند ده هزار نفر ایستادگی کردند و این جنگ که از ساعت ۱۰ صبح آغاز شده بود تا عصر طول کشید و امام حسین (ع) نیز در عصر این روز به شهادت رسیدند.

وی درخصوص اهمیت رضایتمندی انسان بعد از تلاش‌های فراوان و رضایت به تقدیر خداوند گفت: حضرت زینب (س) با وجود این همه مصیبت و بلا اما فرمودند: «ما رأیت الا جمیلا». در واقع امام حسین، حضرت زینب و امام سجاد (علیهم السلام) به دلیل رسیدن به مقام اطمینان و نفس مطمئنه، نه تنها سختی و بلا برای آنها با خوشی و نعمت فرقی نمی‌کرد بلکه به استقبال آن نیز می‌رفتند و آن را لطف خدا می‌دانستند که این مقام «مرضی» به معنای راضی بودن خداوند از آنها نام دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو1 روز قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پیشنهاد ماتشکیل پلیس قضایی از اختلاف سلیقه‌ ضابطان جلوگیری می‌کند / حفاظت اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی درباره یک موضوع واحد، سه نظر متفاوت دارندعصبانی‌ترین مردم دنیا را داریم/حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها آثار فرهنگی مثبت دارد/ کمتر شاهد نظرات مترقیانه مبتنی بر عنصر زمان و مکان هستیمآتش «آزادی» بر پیکر «سارا» / بدنی که سوخت، قفلی که باز نشداحمدی‌نژاد معتاد به دیده شدن است / مایکل جکسون در رده بندی مطالبات مردمی نیست/ عجیب بودن فرد را مشهور می‌سازد، اما محبوب نه! در برخی نقاط کشور شاهد ۳متر فرونشست هستیم/ پیشروی فرونشست به محدوده‌ فرودگاه امام نگران کننده استبه جای فیلتر فضای مجازی صدا و سیما را آزاد کنید/ می‌توانیم بر اساس قانون اساسی صدا و سیما را از انحصار خارج کنیم / در مقام عمل و توجه به مسائل فرهنگی زیر فرش هستیم/ نمک به زخم اهالی فرهنگ نپاشیم

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: من با جان‌ودل به رفع دغدغه معیشتی استادان اعتقاد دارم اما باید بپذیریم که تا خودمان را وقف دانشگاه نکنیم، وضعیت دانشگاه سامان نمی‌یابد. با این حال اکنون مدیران دانشگاه آزاد اسلامی با تلاش شبانه‌روزی، دانشگاه را از بزنگاهی که در آن قرار گرفته، عبور می‌دهند. ما به آینده این دانشگاه امیدوار هستیم و تلاش داریم با پشت سر گذاشتن مشکلات، دانشگاه آزاد اسلامی را در مسیر و ریل درست قرار دهیم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که افتخار می‌کنیم در دانشگاه آزاد اسلامی، خادمی بخش بزرگی از آموزش عالی کشور را بر عهده داریم و با همه وجود از این دانشگاه دفاع می‌کنیم، گفت: معتقدیم دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نظام آموزش عالی کشور را متحول کند. طهرانچی با اشاره به محیط شغلی اساتید و اعضای هیات‌ علمی در دانشگاه گفت: اساتید و اعضای هیات‌ علمی دانشگاه همزمان سه نقش در محیط‌های آموزشی، شغلی و اجتماعی دارند.

نظرها

اخبار بیشتر