افزایش آلاینده ازن در مشهد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
افزایش آلاینده ازن در مشهد!

افزایش آلاینده ازن در مشهد!

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد با تشریح وضعیت آلودگی هوای مشهد در شش ماه گذشته، گفت: از ابتدای سال تا امروز در شهر مشهد هوای آلوده نداشته‌ایم.

رضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به وضعیت آلودگی هوای شهر مشهد در نیمه نخست امسال، اظهار کرد: خوش‌بختانه از ابتدای سال تا امروز در شهر مشهد هوای آلوده –ناسالم برای گروه‌های حساس، ناسالم برای تمامی افراد و بسیار ناسالم- نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: در این مدت مردم مشهد ۲۷ روز هوای پاک و ۱۴۸ روز هوای سالم یا قابل قبول تنفس کرده‌اند.

اسماعیلی تصریح کرد: با این وجود کماکان آلاینده اصلی شهر ذرات معلق کوچک‌تر از ۲ میکرون است، اما نکته قابل توجه افزایش میزان آلاینده ازن در مشهد است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود حاکم بودن وضعیت هوای میانگین سالم در سطح شهر، در برخی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در هسته مرکزی شهر مانند ایستگاه پارک وحدت بعضا شاهد شاخص‌های آلودگی هوای بالا و وضعیت ناسالم و هشدار بوده‌ایم.

رئیس مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد با اشاره به وضعیت کیفیت هوای امسال نسبت به سال گذشته، گفت: وضعیت آلودگی هوای امسال مشهد نسبت به سال گذشته بسیار بهبود داشته است. در سال گذشته ۱۷ روز هوای پاک و ۳۰ روز شاخص بالای ۱۰۰ داشته‌ایم در حالی که امسال تاکنون شاخص بالای ۱۰۰ نداشته‌ایم.

وی افزود: در مجموع می‌توان گفت کیفیت هوا نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

اسماعیلی در خصوص دلایل بهبود کیفیت هوای مشهد، بیان کرد: قطعا دلایل دقیق بهبود کیفیت هوا نیازمند تحلیل‌های علمی است، اما در مجموع به عنوان یک نظر کارشناسی می‌توان گفت مهم‌ترین دلایل شرایط آب‌وهوایی متفاوت امسال نسبت به سال‌های گذشته است. با توجه به اینکه بهار امسال بارندگی و ناپایداری‌های هوا افزایش بسیاری داشت، پوشش گیاهی در اطراف شهر و نواحی کانون گرد و غبار افزایش پیدا کرده است، لذا عامل اصلی هواشناسی است.

وی ادامه داد: در کنار آن ارتقاء کیفیت سوخت خودروها نیز می‌تواند در بهبود کیفیت هوا موثر بوده باشد.

رئیس مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد با اشاره به پیش‌بینی شرایط آلودگی هوای مشهد در نیمه دوم سال، تصریح کرد: قطعا شرایط نیمه دوم سال با شرایط نیمه نخست سال متفاوت خواهد بود.

وی گفت: با توجه موضوع تشدید وارونگی دما و انباشت آلاینده‌ها در سطح پایین شهر قطعا شرایط مطلوب هوا تغییر خواهد کرد. همچنین در نیمه دوم سال تغییر با امواج آب‌وهوایی مواجه خواهیم بود که باعث افزایش آلودگی هوا خواهد شد.

اسماعیلی اضافه کرد: با این وجود –با توجه به نداشتن هوای آلوده در نیمه نخست سال- پیش‌بینی می‌شود هوای مطلوب‌تری نسبت به سال‌های گذشته را تجربه کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا17 ساعت قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز2 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

فیلم/ مقایسه زندان زنان در آمریکا و ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

له شدن یک خودرو پس از گیر کردن بر روی ریل قطار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک خودرو در هند حین عبور از ریل قطار بر روی آن گیر کرد و نتوانست از آن رد شود. مردمی که در اطراف ریل بودند به کمک راننده این خودرو شتافتند، اما نتوانستند خودروی وی را از روی ریل خارج کنند. حین کمک رسانی به راننده خودرو، قطار از راه رسید و با خودرو برخورد کرد. راننده خودرو قبل از رسیدن قطار از خودرویش پیاده شد و جانش را نجات داد. بیشتر بخوانید: قطع عضو، عاقبت بی‌احتیاطی موتورسوار ۲۵ ساله نسبت به عبور قطار + فیلمانتهای پیام/تصادف قطار با ماشین + فیلم

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.

نظرها

اخبار بیشتر