آیین‌نامه‌هایی اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان تا پایان مهر ماه صادر می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

آیین‌نامه‌هایی اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان تا پایان مهر ماه صادر می‌شود

ایلناخبرگزاری ایلنا |
اسحاق جهانگیری متعهد شد تا اجرای قانون حمایت از معلولان را تا پایان مهر ماه پیگیری کند.

آیین‌نامه‌هایی اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان تا پایان مهر ماه صادر می‌شود - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از فعالان صنفی معلولان طی دیدار با اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس جمهور) ضمن ارائه طومار حاوی چندین هزار امضای معلولان سراسر کشور خواستار اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان، تحقق کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق افراد دارای معلولیت و برقراری رفاه اجتماعی و اقتصادی برای معلولان شدند.

در این نشست که جمعی از اعضای کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت و فاطمه سعیدی (نماینده مجلس شورای اسلامی) حضور داشتند، جهانگیری متعهد شد تا اواخر مهر ماه آیین‌نامه‌هایی اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان را پیگیری کرده و تا این زمان تصویب و ابلاغ کنند.

همچنین معاون اول رئیس جمهور به جامعه معلولین کشور وعده داد تا جلساتی را با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی برای پیگیری مشکلات آنها برگزار کنند؛ از چند و چون مشکلات این قشر کشور با خبر شوند و با استفاده از ابزار اجرایی دولت در صدد رفع آن برآیند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

همچنین جهانگیری قول برگزاری جلسات تخصصی با حضور وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط با حقوق معلولان را به اعضای کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت داد.

بنا شد تا طومار سراسری معلولان که چندی پیش از آن رونمایی شد، به دست رئیس جمهور برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
رئیس جمهور روسیه از تمایل کشورش برای فروش سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته اس - ۴۰۰ به عربستان سعودی در پی مورد حمله قرار گرفتن تاسیسات مهم نفتی این کشور و قطع نیمی از تولید نفت خام آن صحبت کرد. با این سامانه‌ها همه موارد زیرساختی در عربستان سعودی به شکلی موثر حفاظت خواهند شد. ریاض پیشتر مذاکراتی را با روسیه بر سر خرید سامانه اس - ۴۰۰ داشته اما عملی کردن چنین خریدی برای این کشور ریسک تحریم شدن از سوی آمریکا را خواهد داشت. تصمیم رجب طیب اردوغان برای خرید اس - ۴۰۰ از روسیه باعث بروز اختلاف شدیدی میان واشنگتن و آنکارا شد. در واکنش به این تصمیم اردوغان آمریکا جلوی فروش جنگنده‌های پیشرفته اف - ۳۵ به ترکیه را گرفت.

گسترش حملات پهپادی یمن به عربستان

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد ما بسیار صریح و روشن به تمامی کشور‌های متجاوز می‌گوییم که خون یمنی‌ها بی بها نیست. این حملات ادامه خواهد داشت و گسترش خواهد یافت و تاسیسات مهم‌تر و حساس‌تر رژیم سعودی را هدف قرار خواهد داد. البخیتی گفت پیام نخست این حملات از آن سعودی است و در وهله دوم، پیام این حملات برای امارات متحده عربی است. امارات متحده عربی باید به طور کامل از خاک یمن خارج شده و به دخالت‌های خود در این کشور پایان دهد. وی افزود هم اکنون معادله قدرت به هم خورده است و ما توانسته‌ایم توازن وحشت ایجاد کرده و عمق خاک سعودی را هدف قرار دهیم.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری9 ساعت قبل

نظر صالحی درباره وعده‌های برجامی اروپایی‌ها

الفالف1 روز قبل
نظر صالحی درباره وعده‌های برجامی اروپایی هاگروه ویدئو الف، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۵۰ ۳۹۸۰۶۲۵۱۸۶علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی: آیا هنوز هم منصفانه است که ایران به اجرای یکجانبه این توافق (برجام) ادامه دهد؟

خروج از برجام در دستور کار ایران

مهرمهر1 روز قبل
علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی: آیا هنوز هم منصفانه است که ایران به اجرای یکجانبه این توافق (برجام) ادامه دهد؟

نظرها

اخبار بیشتر