رسیدن ایران به رتبه نخست «رقابت‌پذیری قیمت» برای گردشگران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
رسیدن ایران به رتبه نخست «رقابت‌پذیری قیمت» برای گردشگران

رسیدن ایران به رتبه نخست «رقابت‌پذیری قیمت» برای گردشگران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به جایگاه ایران در صنعت گردشگری جهان پرداخته که براساس آن ایران توانسته در حوزه رقابت‌پذیری قیمت، رتبه نخست در دنیا را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، در این گزارش ۱۴ محور اصلی تاثیرگذار بر رقابت در جذب گردشگران بررسی شده و عملکرد ایران در مجموعه این عوامل در سال ۲۰۱۹ مثبت بوده است.

بر این اساس امتیاز کلی ایران در گزارش جدید از ۳٫۴ به ۳٫۵ رسیده و بهبودی یک دهم درصدی را نشان می‌دهد. حفظ آمارهای سال گذشته و بهبود نسبی در برخی شاخص‌ها، باعث شده رتبه ایران در میان ۱۴۰ کشور جهان، چهار پله بهبود یافته و به ۸۹ برسد.

بهترین عملکرد ایران در سال گذشته مربوط به زیر شاخه‌ رقابت‌پذیری در قیمت می‌شود. جایی که با به دست آمدن امتیاز ۶٫۷، ایران را در رتبه نخست جهانی قرار داده است. این یعنی ایران برای توریست‌های خارجی از نظر سطح قیمت‌ها بهترین انتخاب به شمار می‌رود و حفظ این عدد می‌تواند به افزایش گردشگران خارجی کشور کمک کند.

پس از رقابت‌پذیری در قیمت، ایمنی و امنیتی با رتبه ۷۴، زیرساخت بندر و زمینی با رتبه ۷۹ و سلامت و بهداشت با رتبه ۸۹؛ بهترین عملکردهای ایران در حوزه گردشگری را به خود اختصاص داده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز | بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

همچنین در دوره اخیر ایران در حوزه فن‌آوری و ارتباطات توانسته رشدی قابل توجه را به ثبت برساند که بهترین عملکرد کشور در تمامی شاخص‌های گردشگری به شمار می‌رود.

طبق این گزارش اهمیت سفر و گردشگری، محیط کسب و کار و محیط زیست پایدار نیز از جمله حوزه‌هایی به شمار می‌روند که نیاز به بهبود وضعیت کشور در آنها وجود دارد، زیرا ارزیابی‌ها نشان از آن دارد که ایران در این حوزه در بین ۱۰۰ کشور برتر دنیا نیست.

به گزارش ایسنا، آمارهای ارائه شده از سفر گردشگران خارجی به ایران در سال ۹۷، حاکی از افزایش بیش از ۵۰ درصدی تعداد آنها در قیاس با سال ۹۶ بود.

هرچند با تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا بر ضد اقتصاد و مردم ایران، سفر به ایران دشوار شده اما ارزان بودن سفر باعث شده همچنان تعداد زیادی از گردشگران ایران، را جزو گزینه‌های سفر خود نگه دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا17 ساعت قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز2 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل

پهپاد‌های نورافشان در آسمان چین

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

اظهارنظر وزیرکشور درباره برخورد با بدحجابی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
فراروفرارو2 روز قبل
اسدالله عسگراولادی برادر حبیب‌الله عسگراولادی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار جریان اصولگرایی بود که وی نیز چند سال قبل دارفانی را وداع گفت. اسدالله عسگراولادی که بود؟ شاخص‌ترین رفتار سیاسی اسد الله عسگراولادی در دو مقطع زمانی رخ داد. پس از این دو اتفاق، اسدالله عسگراولادی دو گزینه پیش رویش قرار گرفت. پس از آن تمامی زندگی اسدالله عسگراولادی، خلاصه در تجارت، امور خیریه و گفتگو‌های رسانه‌ای شد. اسدالله عسگراولادی خود را طی تمامی سال‌های گذشته «کاسب جزء» معرفی کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر