اجرای طرح جمع‌آوری پوشاک نامتعارف درکرج/مزون‌ها زیر ذره‌بین نظارت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
اجرای طرح جمع‌آوری پوشاک نامتعارف درکرج/مزون‌ها زیر ذره‌بین نظارت

اجرای طرح جمع‌آوری پوشاک نامتعارف درکرج/مزون‌ها زیر ذره‌بین نظارت

مهرخبرگزاری مهر |
کرج - رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری پوشاک نامتعارف در کرج، گفت: مزون‌ها نیز زیر ذره‌بین نظارت قرار دارند.

میراسماعیل صدیق درگفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص تولید و توزیع پوشاک غیرمتعارف که با موازین اسلامی مغایر است و جنبه غیر فرهنگی دارد، گفت: این موارد مشتمل بر عرضه برخی پوشاک از جمله مانتوهای جلوباز با پارچه توری و شلوارهای جین یا تی شرت هایی با آرم و نمادهای شیطان پرستی است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه مدل و لباس استان که زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی است، گفت: در این جلسات که در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد به موضوعاتی از قبیل جمع‌آوری و ساماندهی دست‌فروشان عرضه‌کننده پوشاک و یا نظارت بر کار تولیدکنندگان، مزون‌ها و فروشندگان پوشاک به منظور جلوگیری ازعرضه پوشاک مخالف موازین اسلامی و فرهنگ کشورمان پرداخته شد.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج درخصوص فعالیت کارگروه مد و لباس، گفت: رئیس این کارگروه امام جمعه و دبیر آن نیز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

صدیق با اشاره به حساسیت مسئله عفاف و حجاب که در کارگروه مد و لباس استان بدان پرداخته می‌شود، گفت: در این جلسات که نمایندگانی از ارگان‌های مختلف از جمله سپاه، فرمانداری، دادستانی، اداره کل فرهنگ و ارشاد و اتحادیه پوشاک حضور دارند به طرح موضوع پرداخته‌ایم.

وی با تاکید بر اهمیت نظارت‌ها بر عرضه پوشاک منطبق با فرهنگ اسلامی، گفت: تشکیل کلاس‌های آموزشی برای اعضای صنف تولید کنندگان و توزیع گنندگان توسط اتحادیه پوشاک مرکز استان تصویب شده است.

اجرای طرح جمع‌آوری پوشاک نامتعارف درکرج/مزون‌ها زیر ذره‌بین نظارت - 6

موازی کاری در خصوص جمع آوری لباس‌های نامتعارف

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج با تاکید بر اینکه پایه محتوای کلاس‌های آموزشی نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی استان است، گفت: مقرر شده رسانه‌ها اقدام به برگزاری میزگرد کنند تا اهمیت مسئله حجاب و عفاف به سمع و نظر مردم و مسئولان برسد.

صدیق با بیان اینکه مقرر شده شهرداری کرج دست فروشانی که در سطح شهراقدام به عرضه پوشاک نامتعارف می‌کنند را جمع آوری کند، گفت: از آنجاییکه اتحادیه پوشاک اجازه فروش این قبیل لباس‌ها را به واحدهای صنفی نمی‌دهد برخی اقدام به فروش این لباس‌ها از طریق دست فروشان می‌کنند.

وی با این توضیح که جمع آوری پوشاک مخالف موازین اسلامی از بساط دست فروشان شهر در نقاطی مانند میدان طالقانی کرج اجرایی شده است، گفت: در این قالب تیشرت‌های با آرم و نماد شیطان پرستی جمع آوری شد و این طرح جمع آوری ادامه دارد.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج با اشاره به موازی کاری‌ها در خصوص جمع آوری لباس‌های نامتعارف، گفت: امر نظارت بر پوشاک در استان را سه اتحادیه پوشاک داران کرج با سه هزار و ۵۰۰ واحد صنفی جوازدار، اتحادیه تولید کنندگان پیراهن با ۳۰۰ واحد تولیدی و اتحادیه دیگر با ۸۰۰ واحد صنفی، انجام می‌دهند.

صدیق با اشاره به اینکه در بحث تولید و توزیع پوشاک نظارت‌های لازم باید اعمال شود، افزود: متاسفانه برخی افراد سودجو به دنبال سواستفاده از خلاء‌های موجود قانونی هستند زیرا با بی نظمی هایی موجود اقدام به فروش غیرقانونی می‌کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

اجرای طرح جمع‌آوری پوشاک نامتعارف درکرج/مزون‌ها زیر ذره‌بین نظارت - 14

طراحی پوشاک اسلامی باید در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد

وی با تاکید بر اینکه برای جمع آوری پوشاک خلاف موازین اسلامی عزمی جدی داریم، گفت: بر این اساس در بازرسی‌های پیوسته‌ای که با کمک اداره اماکن، بازرسی صنعت و معدن و اداره کل تعزیرات حکومتی استان از سطح واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک در کرج داریم اجازه فروش این نوع پوشاک را نمی‌دهیم.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج با اشاره به اینکه در خصوص عرضه چنین پوشاکی ابتدا به مالکین واحدهای صنفی اخطار می‌دهیم، افزود: بی توجهی به اخطارها، پلمب واحدهای صنفی را به دنبال دارد، همچنین اعمال جریمه سنگین دور از انتظار نیست.

صدیق با تاکید بر اینکه در قالب جلسات شورای فرهنگ عمومی استان البرز تصمیم گیری در خصوص اعمال نظارت‌های لازم برعرضه پوشاک پیگیری می‌شود، گفت: درخواست خرید و تهیه لباس‌های مد روز از سوی شهروندان باعث می‌شود تولید کنندگان مجبور به تولید و توزیع کنندگان مجبور به توزیع شوند.

وی با اشاره به اهمیت طراحی پوشاک اسلامی، گفت: باید این طراحی‌ها در اختیار تولید کنندگان قرار داده شود تا آنها نیز با تولید وسیع و گسترده اقدام به توزیع کنند.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج با بیان اینکه قصد داریم در بخش دیگری با اشاره به اهمیت برندسازی، گفت: آموزش به واحدهای صنفی با موضوع عفاف و حجاب در دستور کار است.

اجرای طرح جمع‌آوری پوشاک نامتعارف درکرج/مزون‌ها زیر ذره‌بین نظارت - 21

صدیق در ادامه خطاب به دارندگان واحدهای صنفی پوشاک در استان، گفت: لباس‌های خلاف موازین اسلامی نباید از طریق دست‌فروشان به فروش برسد، در صورت مشاهده واحد صنفی پلمب می‌شود.

وی اضافه کرد: هدف اصلی جمع آوری پوشاک غیرمتعارف از بساط دست فروشان است که نظارتی درستی بر آنها نیست، به گونه‌ای که گاهی فروش و درآمد دست فروشان از واحدهای صنفی بیشتر می‌شود.

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج در بخش دیگری در خصوص نظارت بر فروش پوشاک در سطح مزون‌های لباس نیز، گفت: مزون‌های دارنده جواز نیز مانند واحدهای صنفی فعال در بازار تحت نظارت‌های لازم اتحادیه پوشاک داران کرج هستند، اما بسیاری از مزون‌های لباس نیز بدون جواز در واحدهای آپارتمانی فعالیت داشته و حتی شوهای لباس را به صورت غیرقانونی برگزار می‌کنند، در شبکه‌های مجازی نیز به کار فروش مبادرت دارند که برای چنین مواردی از طریق پلیس فتا پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

صدیق از شهروندان خواست فعالیت‌های غیرمجاز مزون‌ها و شوهای لباس را به اداره اماکن و یا تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-آیا دوستی‌های قبل از ازدواج می‌تواند منجر به شناخت بهتری شود؟ اگر درگیر یک رابطه عاطفی شدیم چگونه عمل کنیم؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داداگر قصد ازدواج داری بیا خواستگاری …گاهی برای برخی افراد پیش می‌آید که درگیر یک رابطه عاطفی می‌شوند. و چه فرصت‌های ازدواجی را از آنان می‌گیرد …زمان ازدواج دختران و پسران متفاوت است و دختران با عبور از یک محدوده‌ی سنی شانس کمتری برای ازدواج موفق پیدا می‌کنند. وقتی دو نفر پس از دوستی با یکدیگر ازدواج می‌کنند ممکن است که عزت و احترام دختر نزد خانواده همسر کم شود حال اگر این ازدواج با اصرار دختر هم صورت گرفته باشد به مراتب سرزنش‌ها بیشتر خواهد شد پس عجله نکنید اما در عوض شناختتان را نسبت به طرفتان بیشتر کنید و کمی از احساساتتان فاصله بگیرید. در لابلای حرف‌ها می‌توانید برخی از واژه‌ها را زیر ذربین بگیرید و متوجه شوید که این پسر واقعا قصد ازدواج با شما را داردیا خیر. - هر وقت حرف ازدواج به میان می‌آید حرف را عوض می‌کند و علاقه‌ای به صحبت کردن در این زمینه ندارد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
اگر در فکر کاهش وزن هستید یا می‌خواهید از افزایش وزن پیشگیری کنید، با ما همراه باشید. ناهار | دیر بخورید چاق می‌شویداولین مطالعات درباره تاثیر زمان خوردن ناهار بر افزایش وزن روی موش‌ها انجام شد که نشان می‌دهد خوردن یک ناهار پرکالری دیرهنگام می‌تواند به افزایش وزن بیشتری منجر شود. البته در کنار این عوامل تا به امروز محققان روی تاثیر این ناهار خوردن دیرهنگام بر میزان باکتری‌های دهانی نیز مطالعاتی انجام داده‌اند. شام | نقطه مقابل صبحانهمطالعات متعددی تا به امروز تایید کرده‌اند که خوردن شام دیرهنگام با افزایش وزن ارتباط دارد. اگر شما بتوانید چنین فاصله‌ای را رعایت کنید به احتمال زیاد می‌توانید خود را از عوارض خوردن شام دیرهنگام مصون دارید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس جمهور با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی که در سطح استان یزد و در بخش‌های مختلف به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: اجرای طرح‌هایی با این وسعت به معنای حرکت در مسیر ایجاد تحول بزرگ در سطح استان یزد است. رئیس جمهور افزود: برای بخش راه و راه‌آهن استان ۵۲۵ میلیارد تومان اختصاص دادیم، ضمن اینکه با تأمین اعتبارات لازم به دنبال تکمیل طرح‌های نیمه تمام سفر قبلی هستیم. رئیس جمهور گفت: اقدامات و اعتبارات لازم برای تأمین آب آشامیدنی یزد برای ۳۰ سال آینده در نظر گرفته شده است و اجرای آن را با قوت ادامه خواهیم داد. ضمن اینکه در خصوص اجرای پروژه‌ها در استان یزد بانک‌ها اعتبارات خوبی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند که می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند. رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان یزد از ویژگی‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردار است و بافت تاریخی، معماری و بناهای تاریخی یزد از جمله جاذبه‌های گردشگری این استان است.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برترین‌ها، با گذشت زمان مشخص شد که برخی از اصول ثابت مد اشتباه بوده‌ است. همه لباس‌هایتان را یک سایز می‌خریدهر برند سایز لباس مخصوص به خود را دارد. از پوشیدن لباس‌های مردانه خودداری می‌کنیدمنظور از پوشیدن لباس‌های مردانه این نیست که شما یک کت مردانه قرض بگیرید، اما لباس‌هایی هستند که می‌توانند گاهی آنها را به تن کنید و به ظاهرتان تنوع دهید. به خاطر قد کوتاه‌تان لباس ماکسی نمی‌پوشیدیکی دیگر از باورهای اشتباهی که خانم‌های قدکوتاه دارند، این است که از پوشیدن لباس ماکسی خودداری می‌کنند. ۲ لباس جین را با هم نمی‌پوشیداکثر افراد تنها به پوشیدن یک لباس جین، به عنوان مثال یک کت جین، بسنده می‌کنند؛ اما سال ۲۰۱۹ پوشیدن چند دست لباس جین با هم تبدیل به یک ترند شده است؛ بنابراین شما می‌توانید به عنوان مثال شلوار جینتان را با کت جین ست کنید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
وی درباره همزمانی ساخت این فیلم با فیلم «مست عشق» حسن فتحی که آن هم درباره شخصیت مولانا است، توضیح داد: حقیقتا اصلا به این قضیه ورود نکرده‌ایم. به‌زعم بنده تنها کسی که در دنیا می‌توانید پیدا کنید که هم بر ادبیات مسلط باشد و هم سینما، آقای کریر است. آقای کریر شخصیت مولانا را به همان صورت که بوده، به نگارش درآورده است. وی در پایان گفت: به زودی فیلم‌نامه مولانا درقالب یک کتاب منتشر می‌شود و آن موقع خواهید دید که این یک شاهکار است و فقط یک فیلم‌نامه نیست. همچنین لازم است بگویم اکنون تولید فیلم مولانا شروع شده و به زودی به اتمام می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری12 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری16 ساعت قبل

اظهارات امروز رییس‌جمهور در رفسنجان + فیلم

خبری17 ساعت قبل

۴ کشته و ۴۱ زخمی بر اثر برخورد بین یک دستگاه اتوبوس، کامیون و پژو

خبر فوری15 دقیقه قبل

احساس تنفر از خود چیست و چگونه می‌توان از آن رها شد؟

خبر فوری16 دقیقه قبل

نظرسنجی زننده در پارک تهران میان عادل فردوسی‌پور و میثاقی همراه با سیگار! +عکس

ورزش ۱۱26 دقیقه قبل

رسمی؛ ویکتور لیندلوف به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۹ فوتبال سوئد انتخاب شد

طرفداری33 دقیقه قبل

آرسنال از اخراج امری ترسی ندارد

میزان‌آنلاین45 دقیقه قبل

اولین نیروگاه تولید برق از گاز در شمال افغانستان آغاز به کارکرد

میزان‌آنلاین45 دقیقه قبل

درخواست آرژانتین از جمهوری آذربایجان برای بازداشت علی‌اکبر ولایتی!

اقتصادنیوز45 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها