حمایت از پروژه‌ها در حوزه سلول‌های بنیادی آغاز شد/اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
حمایت از پروژه‌ها در حوزه سلول‌های بنیادی آغاز شد/اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام

حمایت از پروژه‌ها در حوزه سلول‌های بنیادی آغاز شد/اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام

ایسناخبرگزاری ایسنا |
فراخوان حمایت از پایان‌نامه‌های دکتری مرتبط با حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی منتشر شد تا فعالیت‌های دانشجویی این حوزه با سرعت بیشتری انجام شود.

به گزارش ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوان حمایت از پایان‌نامه‌های دکتری در این حوزه را منتشر کرد تا فعالیت دانشجویی در این حوزه سرعت گیرد. بر این اساس دانشجویان علاقه‌مند برای استفاده از این حمایت می‌توانند پروپوزال‌های خود را در حوزه‌های ژن درمانی، ایمونو سل‌تراپی، مهندسی بافت، سلول درمانی و تجهیزات فنی حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ارسال کنند.

پروپوزال‌های مرتبط با این حوزه‌ها که از اول مهر ماه سال ۹۷ تا اول مهر ماه امسال در دانشگاه‌های کشور مصوب شده‌اند، فرصت استفاده از این حمایت را دارند. البته این طرح باید در قالب یک مطالعه ترجمانی و پیش بالینی، کارآزمایی بالینی یا فناورانه طراحی شده باشد. همچنین بر اساس روند اجرایی و آیین‌نامه حمایت از طرح‌های پژوهشی و فناوری پروپوزال‌های ثبت شده پس از داوری، توسط شورای پژوهشی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی مورد بررسی قرار می‌گیرند و پروپوزال‌های منتخب تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت می‌شوند.

خبری: اخبار فرهنگی روز جهان

علاقه‌مندان برای ارسال طرح‌های خود تا ۲۰ مهرماه امسال مهلت دارند و می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

استفاده از نویگیشن ایرانی در جراحی ستون فقرات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

سامانه سماح

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نوید دانایی بعدازظهر شنبه در نشستی با رئیس جهاد دانشگاهی سمنان به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است که می‌توان با بهره‌گیری از آن‌ها نسبت به توسعه و تقویت فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی نیز گامی مؤثر برداشته شود، اظهار داشت: تفاهم‌نامه توسعه تعاملات آموزشی و پژوهشی این دو نهاد امضا شد. تقویت تعاملات دانشگاه علوم پزشکی سمنان با سایر دستگاه‌هارئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تأکید بر اینکه این دوره‌ها در دو بخش بلندمدت و کوتاه‌مدت برنامه‌ریزی شدند، خاطرنشان کرد: برگزاری تعدادی دوره ضمن خدمت و دوره‌های کمک پرستاری نیز در برنامه‌ریزی‌های بعدی دانشگاه در راستای اجرای این تفاهم‌نامه قرار دارد. وی همچنین اضافه کرد: ارتقای سطح خدمات آموزشی و دانش پزشکی در استان سمنان ازجمله اهدافی است که در امضای این تفاهم‌نامه دنبال می‌شود. بررسی نیازها و ظرفیت‌های موجود در استان سمنانرئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی در حوزه پزشکی و پیراپزشکی با همکاری جهاد دانشگاهی اظهار داشت: با امضای این تفاهم‌نامه می‌توان بستر لازم برای ایجاد توسعه سلامت استان را فراهم کرد. حسن رهایی گفت: بررسی نیازها و ظرفیت‌های موجود در استان سمنان برای بهبود عملکرد این دو نهاد در اجرای این تفاهم‌نامه در دستور کار قرار دارد.

عناوین بیگانه سردر‌های مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تغییرات فرهنگی گاه ملموس هستند و گاهی نیز زمان می‌برد تا تهدیدات خود را نشان دهند، اما درصورت رخ دادن به سختی می‌توانند هویت خود را بازیابند. اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان دارد، درحالیکه در دیگر کشورها از این خبرها نیست.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
کاظمی در این برنامه با بیان اینکه تاریخ شفاهی ژانر جذابی است که این امکان را می‌دهد تا تاریخ‌نگاری از انحصار نخبگان خارج شود و به دست توده مردم بیفتد، گفت: تاریخ شفاهی با خاطره، ذهن، بوئیده‌ها و با همه درون‌ریخت‌ها ی ذهنی ارتباط دارد که برون ریخت آن تاریخ شفاهی است. وی در خصوص تفاوت تاریخ‌نگاری شفاهی و خاطره نگاری افزود: تاریخ شفاهی را نباید با خاطره‌نگاری اشتباه گرفت؛ گرچه وجوه مشترک بسیاری دارند، اما خاطره‌نگاری خود را به ادبیات نزدیک می‌کند و تاریخ شفاهی خود را به تاریخ. در تاریخ شفاهی اعتبارسنجی و پژوهش، منزلت بالایی دارد اما در خاطره‌نگاری این گونه نیست؛ در خاطره‌گویی فضایی مونولوگ داریم؛ در حالی که در تاریخ شفاهی فضای دیالوگ حاکم است. نویسنده «سال‌های بی‌قرار» تاریخ شفاهی را یک تاریخ‌نگاری دموکراتیک دانست و اضافه کرد: در زمانی گفته می‌شد که تاریخ را سلاطین و درباریان می‌نویسند اما حالا مردم خودشان می‌توانند تریبون داشته باشند؛ زیرا تاریخ شفاهی تاریخ طبقات ساکت جامعه است. کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» یک کتاب ۱۰۰۰ صفحه‌ای است که نتیجه بررسی ۱۰ ساله پرونده ۵۰۰۰صفحه‌ای و نتیجه ۱۸۲ماه زندان کاظم دارابی است.
برنابرنا16 ساعت قبل
فرنوش صمدی کارگردان ایرانی داور جشنواره فیلم تیرانا شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، ‎فرنوش صمدی که با چند فیلم اخیرش در فستیوال‌های رده یک دنیا نظیر لوکارنو، کن، ونیز و… حضور داشت و سال گذشته نیز به دعوت آکادمی اسکار جزو اعضای این آکادمی قرار گرفت، داور شانزدهمین دوره بخش مسابقه جشنواره تیرانا کشور آلبانی شد. ‎این جشنواره که از ۲۳ تا ۲۹ سپتامبر در شهر تیرانا آلبانی برگزار می‌شود، جزو جشنواره‌های مهم فیلم کوتاه است که برگزیدگان آنها وارد رقابت اسکار بهترین فیلم کوتاه می‌شوند. ‎همچنین در جشنواره تیرانا مروری بر آثار فرنوش صمدی و علی عسگری به همراه یک ورکشاپ فیلمسازی دو روزه توسط این دو برگزار میشود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تجمع کارگران هپکو به چه نتیجه‌ای رسید؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری14 ساعت قبل

همکاری روسیه و اوگاندا در زمینه انرژی هسته‌ای صلح آمیز

صدا و سیما23 دقیقه قبل

تشکر پسر پادشاه سعودی از مواضع ضدایرانی ترامپ

آفتاب‌نیوز31 دقیقه قبل

اولگنار سولسشایر: حالا که دخه‌آ تمدید کرده، رومرو می‌تواند بیشتر بازی کند/ ترکیب بزرگی در اختیار داریم

تسنیم32 دقیقه قبل

خلاصه بازی بایرن مونیخ ۳-۰ ستاره سرخ بلگراد (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری33 دقیقه قبل

تساوی مزد بازی جسورانه اتلتیکو

خبر فوری35 دقیقه قبل

خلاصه بازی دینامو زاگرب ۴-۰ آتالانتا (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری36 دقیقه قبل

اولویت بانک مرکزی تقویت سامانه‌های نظارتی است/ راه اندازی عملیات بازار باز در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد

اقتصاد آنلاین37 دقیقه قبل