مستند «قصه دو زن» از امشب به روی آنتن می‌رود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
مستند «قصه دو زن» از امشب به روی آنتن می‌رود

مستند «قصه دو زن» از امشب به روی آنتن می‌رود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
مستند «قصه دو زن» روز چهارشنبه 20 شهریور ساعت 21 از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

اعتمادآنلاین| مجموعه مستند «در کنار متن» روایتی متفاوت از موضوع حاشیه‌نشینی، زمینه‌ها و تبعات آن است و تلاش سازمان‌های مردم نهاد و فعالین اجتماعی برای کاهش‌ آسیب‌های خطرناک این پدیده را به تصویر می‌کشد.

مریم‌السادات مومن‌زاده، کارگردان این مجموعه مستند، ضمن اشاره به پخش قسمت نهم این مجموعه از شبکه مستند سیما گفت: نام این قسمت از مجموعه در کنار متن «قصه دو زن» است که موضوع حاشیه‌نشینی در اطراف شهر قم را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این قسمت از مستند، فعالیت‌های آموزشی و خیرانه مشترک بانوی جانباز نابینا، سیده حورا موسوی و استاد دانشگاه خانم سمیه گلشنی را در مناطق پشت خط آهن و اسماعیل آباد قم روایت کرده و زحمات آنان برای کاهش ٖآسیب‌های حاشیه‌نشینی در این منطقه را به تصویر می‌کشد.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

او بیان داشت: «قصه دو زن» با توجه به شرایط جسمی و فیزیکی دو شخصیت می‌تواند بسیار الهام‌بخش باشد.

قسمت نهم از مجموعه در کنار متن، روز چهارشنبه ۲۰ شهریور ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. این مجموعه با مشاوره و مشارکت سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تولید شده است.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

عناوین بیگانه سردر‌های مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تغییرات فرهنگی گاه ملموس هستند و گاهی نیز زمان می‌برد تا تهدیدات خود را نشان دهند، اما درصورت رخ دادن به سختی می‌توانند هویت خود را بازیابند. اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان دارد، درحالیکه در دیگر کشورها از این خبرها نیست.

سامانه سماح

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

استفاده از نویگیشن ایرانی در جراحی ستون فقرات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.
رکنارکنا1 روز قبل
مهران مدیری کارگردان این سریال، مصطفی احمدی تهیه‌کننده، امیر برادران نویسنده و پیمان قاسم‌خانی طراح و سرپرست نویسندگان این سریال بودند. فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، نیما شعبان‌نژاد، محمد بحرانی، عزت‌الله مهرآوران، شیلا خداداد و سیما تیرانداز به همراه مهران مدیری در سریال هیولا به ایفای نقش پرداختند. اما یکی از نکات جالب توجه در این مجموعه، بازی محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بود. همسر محسن قاضی مرادی عنوان کرد: در طول ضبط، آقای مدیری تا جایی که امکان داشت با احترام با ما برخورد کردند، اما متأسفانه عوامل سازنده فیلم شرایطی را فراهم نکردند که وضعیت محسن، من و خود او را اذیت نکند. وی افزود: این روزها کسانی که مرا می‌بینند از لطف سازندگان «هیولا» به محسن قاضی مرادی می‌گویند و این که نقش‌آفرینی او در این سریال پربیننده، یک خاطره ماندگار خواهد بود.

واکسیناسیون

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر