شاخص کل بورس در یک قدمی قله ۳۰۰ هزار واحدی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

شاخص کل بورس در یک قدمی قله ۳۰۰ هزار واحدی

تابناکخبرگزاری تابناک |
شاخص کل بورس تهران امروز چهارشنبه پس از ایام عاشورا و تاسوای حسینی و در بین تعطیلی با رشد ۳۱۹۸ واحدی در ارتفاع ۲۹۹ هزار و ۹۳۰ واحدی قرار گرفت.

شاخص کل بورس تهران امروز چهارشنبه پس از ایام عاشورا و تاسوای حسینی و در بین تعطیلی با رشد ۳۱۹۸ واحدی در ارتفاع ۲۹۹ هزار و ۹۳۰ واحدی قرار گرفت.

به گزارش نبض بورس،شاخص قیمت وزنی ارزشی با رشد ۸۵۹ واحدی رقم ۸۰ هزار و ۶۱۲ واحدی را به نمایش گذاشت و شاخص قیمت هم وزن با افزایش ۱۳۸۷ واحدی در ارتفاع ۸۳ هزار و ۴۹۹ واحدی قرار گرفت، شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۱۳۸۷ واحدی به ارتفاع ۵۵ هزار و ۸۹۵ واحدی صعود کرد و شاخص آزاد شناور با رشد ۴۲۶۲ واحدی در ارتفاع ۳۴۲ هزار و ۲۱۱ واحدی قرار گرفت، شاخص بازار اول نیز با صعود ۱۹۰۰ واحدی به کانال ۲۱۸ هزار و ۳۴۹ واحدی کوچ کرد و شاخص بازار دوم با جهش ۸۴۰۹ واحدی رقم ۶۰۸ هزار و ۲۸۲ واحدی را به نمایش گذاشت.

در جریان داد و ستدهای امروز بورس تهران، پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۰۶ واحد، پالایش نفت تهران با ۲۰۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس تهران داشتند و در مقابل نماد معاملاتی پالایش نفت بندرعباس با ۸۱ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۶۴ واحد و توسعه معادن و فلزات با ۵۷ واحد بیشترین تاثیر کاهنده را بر شاخص کل بورس تهران داشتند.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

ارزش کل معاملات بورس تهران بیش از ۱۶۵۷ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴ میلیارد و ۳۴۴ برگه سهام طی ۴۴۲ هزار و ۸۴۶ نوبت معاملاتی رقم خورد.

در معاملات امروز نمادهای خودرویی با ۲۰۹٫۶ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و در مقابل گروه منسوجات کمترین ارزش نقدینگی بازار را به خود جذب کرد.

رفت و امدهای بازار

در جریان داد و ستدهای امروز، نماد معاملاتی شرکت داروسازی‌ فارابی‌ (دفارا۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر حق تقدم سهام شرکت‌ داروسازی‌ فارابی‌ (دفاراح۱) با توجه به توقف نماد اصلی متوقف شد

در مقابل، نماد معاملاتی شرکت آلو مراد (فمراد) باتوجه به تغییرات بیش از ۵۰درصدی قیمت سهام و اطلاعیه منتشر شده در سایت کدال با محدودیت نوسان قیمت آماده، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) و بین المللی توسعه ساختمان (ثاخت) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب با محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

رهبر معظم انقلاب: تا آمریکا توبه نکند، هیچ مذاکره‌ای اتفاق نمی‌افتد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اولین جلسه دادگاه مدیرعامل اسبق بانک ملت

11+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

عکس/ اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری

23+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

وقتی آرامکو آرامش ندارد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
در این شرایط که سرمایه گذاران خارجی در عربستان به علت ناامنی با چالش جدی مواجه شده‌اند در سطح بین المللی نیز کارشناسان از احتمال رسیدن قیمت نفت به مرز صد دلار می‌گویند از چالش افزایش سوخت و رکود اقتصادی در دنیا و از به خطر افتادن ذخایر راهبردی نفت جهان. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در این شرایط که سرمایه گذاران خارجی در عربستان به علت ناامنی با چالش جدی مواجه شده‌اند در سطح بین المللی نیز کارشناسان از احتمال رسیدن قیمت نفت به مرز صد دلار می‌گویند از چالش افزایش سوخت و رکود اقتصادی در دنیا و از به خطر افتادن ذخایر راهبردی نفت جهان.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پالایشگاه‌های نفت در ژاپن، چهارمین وارد کننده بزرگ نفت خام دنیا، در حال جمع آوری اطلاعات در مورد عرضه نفت عربستان سعودی پس از حمله به تاسیسات کلیدی نفت خام این کشور در روز شنبه هستند. حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان در بقیق و خریص، ۵٫۷ میلیون بشکه در روز تولید این کشور را پایین آورده و توانایی آن را برای ادامه صادرات نفت زیر سوال برده است. سخنگوی شرکت فوجی اویل با اشاره به توانایی این شرکت برای جایگزین کردن عرضه نفت عربستان گفت: «ما انتظار نداریم هیچ مشکل جدی برایمان در خرید نفت خام به وجود بیاید». وزارت اقتصاد ژاپن یک گروه ویژه برای کنترل تاثیر اختلال تولید نفت عربستان بر عرضه نفت به ژاپن ایجاد کرده است تا اقدامات لازم را به موقع انجام دهد. پس از نصف شدن تولید نفت عربستان به خاطر حملات روز شنبه و افزایش ترس از اقدام تلافی‌جویانه در خاورمیانه، قیمت نفت روز دوشنبه ۱۵ درصد افزایش یافت.

نظرها

اخبار بیشتر