بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر

بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
وضعیت بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر از جمله قلعه ریشهر، عمارت‌های ملک، تنگستانی و ۷ بنگله، موزه منطقه‌ای خلیج فارس و قبرستان متجاوزان انگلیسی در بوشهر با حضور استاندار و مسئولان میراث فرهنگی بررسی شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آثار، ابنیه و بناهای تاریخی بندربوشهر ظهر امروز مورد بازدید استاندار بوشهر و مسئولان میراث فرهنگی استان قرار گرفت.

در این بازدیدها، وضعیت قلعه تاریخی ریشهر، عمارت‌های ملک، تنگستانی و ۷ بنگله، موزه منطقه‌ای خلیج فارس و قبرستان متجاوزان انگلیسی‌ها در بندر بوشهر بررسی شد.

استاندار بوشهر در این بازدیدها با اشاره به اهمیت حفظ و احیای ابنیه‌های تاریخی شهر بوشهر اظهار داشت: میراث فرهنگی، شهرداری و دیگر دستگاه‌های دخیل در امر گردشگری باید با تلاش مضاعف برای توسعه زیر ساخت‌های این حوزه تلاش کنند و با فعال کردن بخش خصوصی به رونق گردشگری استان کمک کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهرنیز هدف از این بازدیدها را بررسی و ارزیابی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بوشهر دانست و گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گردشگری که با بهتر شدن وضعیت آب و هوایی استان اتفاق می‌افتد بدنبال ساماندهی و بهبود فضاهای گردشگری هستیم.

محمد حسین ارسطوزاده ضمن بازدید از محوطه تاریخی قلعه ریشهر و با توجه به اهمیت این بنا که به‌عنوان نخستین بنای ثبت شده در فهرست آثار ملی است بیان کرد: در این محوطه تاریخی باید مطالعات باستان شناسی بیشتری صورت گیرد، اما به سبب عدم دسترسی کامل به آن این مهم تاکنون صورت نگرفته و نیازمند آزادسازی این محوطه برای گمانه زنی و تحقیقات باستانی است.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی در بازدید از موزه منطقه‌ای خلیج فارس بوشهر از بهره برداری آن تا دهه فجرامسال خبر داد و با اشاره به ظرفیت این منطقه بر لزوم محوطه سازی به‌صورت چند منظوره با ساماندهی فضای سبز که بعضا از گیاهان بومی منطقه باشد تاکید کرد.

در این بازدیدها از بناهای تاریخی تنگستانی و عمارت هفت بنگله نیز بازدید و بر واگذاری عمارت تنگستانی با اولویت تبدیل آن به تفرجگاه با توجه به سابقه تاریخی و همچنین حفاظت و نگهداری عمارت هفت بنگله برابر قانون توسط دستگاههای دولتی تاکید شد.

عمارت ملک بندر بوشهر نیز مورد بازدید قرار گرفت که ارسطوزاده بیان کرد: این عمارت به بخش خصوصی با تدوین طرح مجتمع اقامتی پذیرایی واگذار شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر یکی از اولویت‌های مجموعه میراث فرهنگی را حفظ، مرمت و احیای آثار تاریخی دانست و تاکید کرد: با فعال شدن بخش خصوصی و واگذاری این بناها به این بخش و با تعریف کاربری‌های مناسب گردشگری و فرهنگی رونق بیش از پیش این صنعت در استان فراهم می‌شود.

بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 12بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 13بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 14بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 15بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 16بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 17بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 18بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 19بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 20بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 21بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 22بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 23بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 24بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 25بررسی بناها و محوطه‌های تاریخی بندر بوشهر به روایت تصویر - 26

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عناوین بیگانه سردر‌های مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تغییرات فرهنگی گاه ملموس هستند و گاهی نیز زمان می‌برد تا تهدیدات خود را نشان دهند، اما درصورت رخ دادن به سختی می‌توانند هویت خود را بازیابند. اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان دارد، درحالیکه در دیگر کشورها از این خبرها نیست.

سامانه سماح

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

استفاده از نویگیشن ایرانی در جراحی ستون فقرات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.
رکنارکنا1 روز قبل
مهران مدیری کارگردان این سریال، مصطفی احمدی تهیه‌کننده، امیر برادران نویسنده و پیمان قاسم‌خانی طراح و سرپرست نویسندگان این سریال بودند. فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، نیما شعبان‌نژاد، محمد بحرانی، عزت‌الله مهرآوران، شیلا خداداد و سیما تیرانداز به همراه مهران مدیری در سریال هیولا به ایفای نقش پرداختند. اما یکی از نکات جالب توجه در این مجموعه، بازی محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بود. همسر محسن قاضی مرادی عنوان کرد: در طول ضبط، آقای مدیری تا جایی که امکان داشت با احترام با ما برخورد کردند، اما متأسفانه عوامل سازنده فیلم شرایطی را فراهم نکردند که وضعیت محسن، من و خود او را اذیت نکند. وی افزود: این روزها کسانی که مرا می‌بینند از لطف سازندگان «هیولا» به محسن قاضی مرادی می‌گویند و این که نقش‌آفرینی او در این سریال پربیننده، یک خاطره ماندگار خواهد بود.

واکسیناسیون

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تجمع کارگران هپکو به چه نتیجه‌ای رسید؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری14 ساعت قبل

همکاری روسیه و اوگاندا در زمینه انرژی هسته‌ای صلح آمیز

صدا و سیما22 دقیقه قبل

تشکر پسر پادشاه سعودی از مواضع ضدایرانی ترامپ

آفتاب‌نیوز30 دقیقه قبل

اولگنار سولسشایر: حالا که دخه‌آ تمدید کرده، رومرو می‌تواند بیشتر بازی کند/ ترکیب بزرگی در اختیار داریم

تسنیم31 دقیقه قبل

خلاصه بازی بایرن مونیخ ۳-۰ ستاره سرخ بلگراد (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری32 دقیقه قبل

تساوی مزد بازی جسورانه اتلتیکو

خبر فوری34 دقیقه قبل

خلاصه بازی دینامو زاگرب ۴-۰ آتالانتا (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری35 دقیقه قبل

اولویت بانک مرکزی تقویت سامانه‌های نظارتی است/ راه اندازی عملیات بازار باز در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد

اقتصاد آنلاین37 دقیقه قبل