آنچه باید درباره ایجاد کانال ارتباطی استخدامی (Talent Hiring Pipeline) بدانید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکرسا
  4. تکنولوژی

آنچه باید درباره ایجاد کانال ارتباطی استخدامی (Talent Hiring Pipeline) بدانید

تکرساخبرگزاری تکرسا |

آنچه باید درباره ایجاد کانال ارتباطی استخدامی (Talent Hiring Pipeline) بدانید - 1

از آغاز این قرن، علم و هنر کسب‌وکار به کلی تغییر کرده است. تحول کلمه‌ایست که می‌تواند این چشم‌انداز تغییر یافته را خلاصه کند. مکالمات در زمینه منابع انسانی اما معمولا در مورد این موضوعات است: چگونه می‌توانیم کانال ارتباطی استخدامی با استعدادهای موثری (Talent Hiring Pipeline) ایجاد کنیم؟چرا سازمان‌ها نیاز به شناسایی و تعامل با کارمند با استعداد دارند؟

استخدام برای رفع نیازهای فوری مسیری است که بی‌وقفه ادامه خواهد داشت. با این حال، نیاز به جستجوی فعالانه‌ی بازار استعداد و انتخاب افراد با استعداد که می‌تواند مناسب نقش‌های مختلف در سازمان باشد، ‌ ضروری است. در این جا بهتر است آن را نوآوری ایجاد شده توسط ضرورت بنامیم.کانال ارتباطی استعداد چیست؟

کانال ارتباطی استعداد (Talent pipeline) شامل شناسایی، اضافه کردن اطلاعات استعداد‌ها به دیتابیس و ارتباط با استعداد‌های دیگر (برای استخدام در آینده) است. این کار در همه نقش‌ها و سطوح در سازمان وجود دارد. با این حال، تاکید بر نقش‌هایی است که در کسب‌وکار/دپارتمان بسیار مهم هستند.کاندیداهای منفعل و مطیع

ظهور رسانه‌های اجتماعی کانال‌های استخدامی را در دسترسی به استعدادهای منفعل تقویت کرده است.

استعدادهای منفعل آن دسته افرادی هستند که به طور جدی به دنبال فرصت‌های شغلی (انواع شرکت‌ها، نقش‌ها و اشتغال) نیستند اما هنگام تماس حاضر به صحبت در مورد استخدام هستند. این کاندیداها ۸۰٪ از نیروی کار را تشکیل می‌دهند و تنها درصدی در میان آن‌ها در سایت‌ها به دنبال فرصت‌های شغلی هستند. هر چند که با صراحت تمایل خود را نشان نمی‌دهند. بنابراین، فرصت بالقوه برای تعامل با این کاندیداها را نمی‌توان نادیده گرفت. شبکه‌‌های اجتماعی و جوامع استعدادها تعدادی از این رسانه‌ها برای ارتباط گرفتن با استعدادها (Talents) هستند.کانال ارتباطی استعداد چقدر مهم است؟

در حال حاضر علم در حال تحول مدیریت استعداد است که باعث شده سازمان‌ها نیاز به نوآوری را در فرآیند استخدام استعداد درک کنند. بهتر است نگاهی به افراد بااستعدادی بیاندازیم که تمایل به تغییر در موقعیت شغلی دارند و آن‌ها را درگیر کنیم. این کار باعث خواهد شد هنگام نیاز به آن فرد بااستعداد به راحتی او را به کار گیریم.

این به استخدام‌کننده‌ها کمک می‌کند تا استعداد را هدف گرفته و در موقعیت لازم او را استخدام کنند. دلایلی مانند بازنشستگی استعداد فعلی، از کارافتادگی کارکنان و تغییر سیاست یک شرکت زمینه‌ای برای این گونه استخدام فراهم می‌کند. زیرا این مسائل در یک سازمان پیش‌بینی شده‌اند.

ایجاد کانال ارتباطی استعداد سود زیادی دارد. اول، به دلیل تعامل، شما فرد با استعداد را به خوبی می‌شناسید و می‌توانید با عنوان استعداد فوق‌العاده، خوب، متوسط، یا بد به او امتیاز دهید. در این موقعیت شما همواره در حال ایجاد پایگاه داده‌ای از افرد با استعداد و صلاحیت دادن به آن‌ها هستید.

دوم اینکه، هنگام استخدام شما نیاز دارید از ابتدا شروع کنید زیرا در حال حاضر تنها افراد مورد نظر را به خوبی می‌شناسید. گزارشی از لینکدین اشاره می‌کند که ۸۲٪ استخدام‌کننده‌ها افراد بااستعدادی که به نظرشان قابل قبول بوده را حفظ کرده و در آینده آن‌ها را به کار می‌گیرند.اما مانعی وجود دارد!

در سایت خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

منابع کسب استعداد، کار شناسایی کاندیداهای بالقوه را برای به کارگیری‌های بعدی انجام می‌دهند اما تعامل مداوم با این منابع کار دشواری است.

علاوه بر این، ابزار و یا نرم‌افزار اختصاص داده شده جهت انجام پشتیبانی و آرشیو تمام کارهای کانال‌های ارتباطی افراد بااستعداد یا وجود ندارد و یا بسیار کم و ناکافی است.

استخدام فرایندی است که به روابط بستگی دارد. برای کانال ارتباطی استعداد، این ایجاد رابطه حتی قبل از درخواست کار واقعی در پایگاه داده منابع انسانی شروع می‌شود. شما فرد با استعدادی را شناسایی می‌کنید، به او دسترسی پیدا می‌کنید و از طریق گفتگوی موثر و همدلی یک رابطه دوستانه برقرار می‌کنید.مشاهده و توجه

کانال ارتباطی استعداد رویکرد سودآور برای به دست آوردن کارمندان برجسته‌ای است. اگر سازمان منابع انسانی هیچ شایستگی‌ای در کانال ارتباطی استعداد نبینند و یا آن را به عنوان عملکردی تک‌کاره ببینند، در این صورت شما چیز زیادی از دست می‌دهید. طبق بررسی روش‌های مرسوم جهانی در به کارگیری و استخدام که توسط لینکدین در سال ۲۰۱۱ انجام شده، به کارگیری استعدادهای منفعل برای دو سوم استخدام‌‌کننده‌ها مهم است و ۸۲٪ آن‌ها افراد بااستعداد منفعل را با استفاده از روش‌های مختلف به کار می‌گیرند.چرا باید یک کانال ارتباطی استعداد ایجاد کنید

ایجاد کانال ارتباطی استعداد به شما کمک می‌کند سریع در بازار استعداد شروع به کار کنید و بهترین افراد را برای جذب در مرحله بعد رزرو کنید. برای ایجاد کانال ارتباطی سودمند و مفید باید مراحلی را طی کنید. این مراحل به شرح زیر هستند:با افراد بااستعداد به طور منظم در ارتباط باشید تا هنگامی‌ که زمان استخدام برسد بتوانید روند به‌ کارگیری و استخدام را سرعت ببخشید.با توجه به تعامل مستمر، کاندیداها احساس می‌کنند استعداد آن‌ها مورد احترام است و از این‌رو به سازمان شما وفادار می‌مانند. بنابراین هنگامی که زمان استخدام می‌شود آن‌ها تمایل خواهند داشت به سازمان شما بپیوندند، حتی هنگامی که دیگران در حال رقابت برای استخدام هستند.شما نمی‌توانید پیش‌بینی کنید چه زمانی یک موقعیت شغلی، به خصوص شغل‌های مهم، پیش خواهد آمد و بنابراین خطر تحت تاثیر قرار گرفتن کسب‌وکار وجود دارد. بنابراین فعال بمانید و یک کانال ارتباطی استعداد به ویژه برای این شغل‌های خاص ایجاد کنید.از این فرصت برای گسترش دید و کمک در ایجاد نام تجاری برای شرکت خود استفاده کنید. به دلیل تلاش‌های انسانی شما برای رسیدن به کاندیداها، آن‌ها نظر خوبی در مورد شرکت خواهند داشت.نتیجه‌گیری

ایجاد و مدیریت یک کانال ارتباطی در بلند مدت سودمند خواهد بود. استخدام فعال مانند پروسه استخدامی منفعل، منابع را تحلیل نمی‌برد و تلاش‌ زیادی طلب نمی‌کند. (فرآیند غربالگری)

سازمان‌هایی که می‌خواهند در بازار فعال و چابک باشند، به ویژه آن‌هایی که سرویس‌گرا (خدمات محور) هستند، با استخدام از کانال ارتباطی استعداد، سود بیشتری خواهند برد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ارباب حلقه‌ها و کوپه ۴ درب ۲۰۱۹/مراحل طراحی یک خودروی باکیفیت را از نزدیک ببینید! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
زیرا در آن زمان بود که آئودی مدل مفهومی پرولوگ را معرفی کرد. مفهومی پرولوگطراحیدر ادامه فیلمی را مشاهده می‌کنید که مراحل جالب طراحی جزئیات A۷ اسپرت بک را نشان می‌دهد. آئودی در مدل A۷ اسپرت بک از یک گریل (جلوپنجره) توسعه یافته در عرض و ارتفاع استفاده کرده که البته بافت ساده‌ای نیز دارد. شاید بگوئید ما با یک خودروی اسپرت سر و کار نداریم اما این یک کوپه چهار درب است که روح اسپرت در تمامی بخش‌های خودرو حضور دارد. با حرکت به سمت نمای جانبی A۷ اسپرت بک اولین چیزی که خودنمایی می‌کند خط شانه قوی در بدنه خودرو است.

فیلم | خودروهای باورنکردنی نسل آینده در فرانکفورت

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
فروش فوری ۲ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۲۷ شهریور اجرایی می‌شود. به گزارش خبرنگار عصر ایران طرح فوری محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۱ چهارشنبه ۲۷ شهریور در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای «دنا پلاس» و «سمند ال ایکس» به صورت اقساطی به فروش می‌رسد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چک‌ها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند. جدول فروش به شرح زیر است:
زومیتزومیت2 ساعت قبل
تقریبا ده درصد از افراد دارای سن بیش از ۶۵ سال، دچار نوعی نارسایی احتقانی قلب (CHF) هستند. دقت مدل ما صددرصد بود: فقط با بررسی یک ضربان قلب، می‌توانیم مشخص کنیم که آیا فرد دچار نارسایی قلبی است یا نه. مهم‌تر از همه اینکه داده‌های مورد استفاده در مطالعه تنها مربوط به بیماران دچار نارسایی قلبی شدید و افراد سالم بود. پژوهشگران خاطرنشان می‌کنند که این روش ممکن است درمورد بیمارانی که دچار CHF خفیف‌تری هستند، تا این اندازه دقیق نباشد. این وضعیت، یک حالت مقدماتی از نارسایی قلبی است که تشخیص آن برای پزشکان بسیار دشوار است.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ایندیپندنت، اقتصاددان برجسته، هشدار داد که حتی بدون مالیات بر ثبت خودرو و برگزیت نرم (با توافق تجاری)، بازار خودرو همچنان با افت فروش روبرو می‌شود. پاور گفت: صنعت خودرو در آسیب‌پذیرترین وضعیت خود پس از بحران مالی ۲۰۰۸، به سر می‌برد. اما او پیش‌بینی می‌کند حتی با برگزیت نرم و عدم تغییر این قانون، سال آینده ثبت خودروی جدید شامل افت ۵ تا ۷ هزار خودرویی شود. این در حالی است که در سال ۲۰۱۹، ثبت خودروی جدید سومین افت سالانه متوالی خود را ثبت کرده است. او پیش‌بینی کرد در صورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، دولت مالیات بر ثبت خودرو را افزایش داده و ثبت خودروی جدید ۷۰ هزار خودرو کاهش یابد.

نگاهی به رنگهای جدید «آیفون ۱۱» و «آیفون ۱۱ پرو» به روایت تصویر

4+
انتخابانتخاب1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر