از حذف یارانه دهک‌های پردرآمد در سال جاری تا آخرین وضعیت واگذاری اردوگاه شهید باهنر!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی

در ادامه بخوانید

رقابت‌های انتخاباتی، پشت پرده استیضاح ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک، علیرغم موافقت ۵۳ درصد نمایندگان مجلس آمریکا بر استیضاح ترامپ، کارشناسان بر آین باورند، این اقدام بدون نتیجه و موجب برکناری اش نخواهد شد.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف17 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
برنابرنا18 ساعت قبل
وزیر ورزش‌وجوانان افتتاح ورزشگاه ۷ هزار نفری آزادی مهاباد را هدیه دولت تدبیروامید اعلام کرد. وزیر ورزش و جوانان یادآور شد که خوشبختانه در کمتر از دو سال علاوه بر افتتاح ورزشگاه آزادی با هزینه سه میلیارد تومان، گوگ تپه هم آماده بهره برداری شده و آماده خدمت رسانی به مردم این شهرستان است. او در بخش دیگری از سخنانش به توصیف رهبر انقلاب از مردم این استان اشاده کرد و گفت: ایشان گفتند این شهرستان جوانانی با استعداد و مردمی هوشمند دارد و رهبر انقلاب این شهر را شهر دانش علم و شهر محمد قاضی توصیف کردند. وزیر در ادامه از تلاش‌های استاندار مدیرکل ورزش و جوانان استان و آقای چمن گلی و نمایندگان مجلس قدردانی کرد. وی یادآور شد: امیدواریم این اماکن زمینه شور و نشاط و ارتقای سطح سلامتی مردم این استان را فراهم کند.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
پرهام فرهنگ وصال، کارشناس حقوق بین الملل در یادداشتی، نظارت استصوابی را جزء جدایی ناپذیر تمام نظام‌های مردم سالار دنیا دانست و نوشت: «خبرگزاری ایرنا: «معاون اجرایی ⁧ شورای نگهبان [دکتر صادقی‌مقدم] ⁩: از موضوع ⁧ احراز صلاحیت⁩ و ⁧ نظارت استصوابی⁩ کوتاه نمی‌آییم.» این نحوهٔ نقل‌قول چندان دقیق نیست. اولا این سخنان جناب صادقی‌مقدم در پاسخ به گفته‌های اخیر جناب روحانی طرح شده، و مهم‌تر اینکه تأکید جناب صادقی‌مقدم بر «وظیفهٔ قانونی» شوراست که باعث می‌شود اصلا نتواند از ⁧ نظارت استصوابی⁩ عدول کند، یا به‌تعبیری «کوتاه آید.» منتقدین نظارت استصوابی باید «جایگزین عملی، معقول و کارآمد» ارائه دهند، آن هم «به‌تفصیل و ریزبه‌ریز تحلیل‌شده». صحبت این نیست که ⁧ نظارت استصوابی⁩ وحی منزل باشد؛ سخن این است که فعلا همین در قوانین بالادستی و الزام‌آور مقرر شده. در تمام مردم‌سالاری‌های جهان مکانیسم‌هایی وجود دارد، هم برای «نظارت» جزءبه‌جزء بر انتخابات، و هم دقیقا برای اعمال «استصواب». از ⁧ نظارت استصوابی⁩ نباید «کوتاه آمد» چون قانون بالادستی است، الزام‌آور و منبعث از قانون اساسی.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
گاهی در هر سه سطح اختلافات و تفاوت دیدگاه روی می‌دهد؛ پرسش این است که قواعد حاکم بر اختلافات سیاسی چیست؟ در ذات انسان‌ها تمایل به قدرت، ثروت و لذت وجود دارد و اختلاف نظرها در هر سه سطح کاملا بدیهی و طبیعی است. شهروندان به تنهایی توانایی دفاع از خود را در برابر مخاطرات سیاسی و به دست آوردن کالاهای عمومی ندارند. به‌طور طبیعی سیاستمداران نیز دنبال قدرت و حفظ و ارتقای جایگاه خویش هستند و طبیعی است که اختلاف روایت‌ها و تکنیک‌ها روی دهد. آنچه اهمیت دارد این است که قواعد ساختاری سیاست و اقتصاد در اختلافات به هم نریزد. بودجه، محیط زیست، حقوق شهروندان، ثروت‌آفرینی، کاهش تصدی‌گری دولت در اموری که مربوط به بخش خصوصی است، پوشش دادن کالاهای عمومی، تشریفات سیاسی و موضوعات دیپلماتیک، واژگانی است که در اختلافات سیاسی کشورهای پیشرفته به کار می‌رود.

افشاگری امام‌جمعه قزوین درباره زمین‌خواری هفت‌سنگان

الفالف15 ساعت قبل
افشاگری امام‌جمعه قزوین درباره زمین‌خواری هفت‌سنگانگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۲۶ ۳۹۸۰۸۲۳۰۵۹حجت‌الاسلام عابدینی، امام‌جمعه قزوین در برنامه ثریا درباره زمین‌خواری جمعی از مسئولین استان قزوین افشاگری کرد.

نظرها

اخبار بیشتر