با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. تکنولوژی
با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر

با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
این خودروی ۱۲ سیلندر سوپراسپرت دارای راه حل های فنی نوآورانه است، با سیستم های الکتریکی ای شروع می شود که برای نخستین بار ابَرخازن ها را برای حفظ و کنترل وزن و تضمین کارایی بالا به دنیای خودرو وارد می‌کند. از لامبورگینی سیان فقط ۶۳ نمونه ساخته خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اسب بخار، لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ (Lamborghini Siàn ۲۰۱۹) جدیدترین سوپر اسپرت ایتالیایی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت است و در این چند روزه نگاه‌های زیادی را به سمت خود کشانده است.

۸۱۹ اسب بخار برای نخستین خودروی هیبریدی سنت آگاتا (Sant’Agata)

سریع‌ترین «لامبورگینی» همه زمان‌ها: این گونه برند «سنت آگاتا» ی بلونیایی نخستین خودروی هیبریدی خود «سیان» را ارائه می‌دهد. این خودروی ۱۲ سیلندر سوپراسپرت دارای راه حل‌های فنی نوآورانه است، با سیستم‌های الکتریکی ای شروع می‌شود که برای نخستین بار ابرخازن‌ها را برای حفظ و کنترل وزن و تضمین کارایی بالا به دنیای خودرو وارد می‌کند. از لامبورگینی سیان فقط ۶۳ نمونه ساخته خواهد شد، هرکدام از آن‌ها در مرکز Stile Lamborghini و بخش Ald Personam با هدف ایجاد یک نمونه تک و منحصر‌به فرد برای هرکدام از خریداران، سفارشی سازی می‌شوند. اولین ۱۲ سیلندر جدید برای نمایشگاه فرانکفورت تعیین شده است، جایی‌که نمونه‌ای با روکش طلایی چندلایه براق و فضای داخلی تزیین شده با مبلمان چرمی Poltrona Frau و چاپ سه بعدی به نمایش گذاشته می‌شود.

سیستم الکتریکی این خودرو از ۱۲ سیلندر پشتیبانی می‌کند. سیان با ارائه نسخه پیشرفته ‌۶٫۵ لیتری V۱۲ Aventador از SVJ به همراه یک موتور الکتریکی ۴۸ ولت، به تاریخچه این برند وفادار است. سیستم احتراقی که با شیرهای ورودی تیتانیوم به روز شده است، قدرتمندترین بر روی لامبورگینی‌های استاندارد نصب شده است: ۱۲ سیلندر با سرعت ۸۵۰۰ دور در دقیقه به ۷۸۵ اسب بخار می‌رسد. برای افزایش کارایی بیش‌تر، یک موتور الکتریکی ۳۴ اسب بخار که در جعبه دنده یکپارچه شده و مستقیم به محورها متصل می‌شود که حداکثر توان سیستم را به ۸۱۹ اسب بخار می‌رساند و از مانور سرعت کم از جمله دنده معکوس پشتیبانی می‌کند و پس از رسیدن به آن با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت موتور برقی از کار می‌افتد.

با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 5

ارائه اولین ابرخازن‌ها:

برق مورد نیاز برای بهره برداری از سیستم‌های هیبریدی داخل یک ابرخازن‌ جمع می‌شود نه در باتری‌های لیتیوم یونی. این راه حل ابتکاری که در ابتدا روی Aventador تست شده بود، به لامبورگینی این امکان را می‌دهد تا یک سیستم ذخیره انرژی، سه برابر سبک‌تر از یک باتری با قدرت مساوی و سه برابر قدرتمندتر از یک باتری با وزن برابر ارائه دهد. از این رو جزء ترکیبی (موتور و ابرکندانسور) تنها ۳۴ کیلوگرم وزن دارد و نسبت وزن/توان یک‌ کیلوگرم بر اسب بخار را تضمین می‌کند. استفاده از این فن آوری همچنین باعث شده بیش‌ترین استفاده از ترمزهای احیاکننده را داشته باشیم. به لطف این عملکرد متقارن ابرخازن که با همان توان تخلیه و شارژ می‌شود، سیستم در هر ترمز کامل شارژ می‌شود و افزایش قدرت موجود را تضمین می‌کند.

خبری: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

کارایی‌ها:

عملکرد ۱۲ سیلندر و سیستم الکتریکی به سیان یک اولویت دیگر هم می‌دهد؛ لامبورگینی با بهترین شتاب نسبت به همیشه. در این خودروی هیبریدی اسپرت درواقع ۲٫۸ ثانیه برای رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون کافی است. همچنین با آغاز مجدد، داده‌ها به وضوح بهبود می‌یابند: با افزایش ۱۰٪ نیروی کششی در دنده سه، شتاب ۳۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت ۰٫۲ بهبود می‌یابد و در شتاب ۷۰ تا ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت با نیرو الکتریکی، حداکثر زمان ۱٫۲ ثانیه ثبت شده است. درحقیقت، در سرعت‌های پایین‌تر سیستم ترکیبی می‌تواند نیروی دنده را در دنده‌های بالاتر ۲۰٪ بهبود بخشد. بیشینه سرعت بیش از ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت است.

با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 11

مواد ساخت جدید و ظاهر الهام گرفته از مدل Countach

افزون بر فن آوری‌ها، خودروی اسپرت سنت آگاتا ظاهر جدیدش را با جزییات گرفته شده از گذشته به نمایش می‌گذارد. با الهام گرفتن از مدل لامبورگینی کنتاچ (Countach) خودروی سیان ایده هایی جدید برای استایل مدل هایش ارائه می‌دهد. از جمله چراغ‌های روز Y شکل برگرفته شده از هزاره سوم و امتداد المان‌‌های شیشه ایی روی سقف در محفظه موتور. افزون بر این، برای نخستین بار تیغه‌های سیستم خنک کننده از موادی ساخته شده‌اند که به دمای بالای تولیدشده توسط اگزوز واکنش نشان می‌دهند و شکل آن را برای بهبود خنک کردن، تغییر می‌دهند.

با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 14با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 15با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 16با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 17با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 18با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 19با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 20با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 21با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 22با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 23با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 24با لامبورگینی سیان ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید +تصاویر - 25

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
سی اس۷۵ پلاس اس در نمای جلو از یک گریل (جلوپنجره) بسیار بزرگ استفاده می‌کند که عملا بخش اصلی بامپر (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. مجموع این عناصر در کنار هم ظاهری جدی و اسپرت برای سی اس۷۵ پلاس اس ایجاد کرده‌اند. سی اس۷۵ پلاس با این ابعاد بین تیگوان و اکس۳ قرار می‌گیرد؛ یعنی بزرگتر از فولکس واگن و کوچکتر از ب ام و. کابین و امکانات هوشمنددر طراحی فضای داخل کابین سی اس۷۵ پلاس اس تلاش شده تا کیفیت محصول اینجا هم برجسته باشد. در نسخه معمولی سی اس۷۵ پلاس از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک و در نسخه اسپرت آن از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین استفاده شده است.
مهرمهر1 روز قبل
مسیریابی ترکیبی حمل و نقل عمومی با اپلیکیشندر این نشست محمد رازقی مدیر محصول سرویس حمل و نقل عمومی در نقشه و مسیریاب بلد نیز گفت: در تهران حداقل ۴۰ درصد سفرهای روزانه با استفاده از حمل و نقل عمومی انجام می‌شود و این رقم طبق سند توسعه شهری به ۷۵ درصد برسد. اما شواهد نشان می‌دهد که به دلیل عدم کیفیت حمل و نقل عمومی در سال‌های اخیر، این عدد تغییر چندانی نداشته است. این امر نشان می‌دهد با استفاده از تاکسی و اتوبوس می‌تواند مسیریابی مناسبی برای حمل و نقل عمومی داشت. اما به دلیل مشکلات زیرساختی سیستم حمل و نقل و عدم برنامه ریزی مناسب برای مسیربهینه، مردم کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. هم اکنون نیز نقشه «بلد» این امکان را فراهم کرده که مسیریابی به صورت مرحله به مرحله در حمل و نقل عمومی صورت گیرد.

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش فوری ۲ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۲۷ شهریور اجرایی می‌شود. به گزارش خبرنگار عصر ایران طرح فوری محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۱ چهارشنبه ۲۷ شهریور در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای «دنا پلاس» و «سمند ال ایکس» به صورت اقساطی به فروش می‌رسد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چک‌ها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند. جدول فروش به شرح زیر است:

شاسی بلند جدید چانگان +تصاویر

8+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به مشکلاتی که در عرصه خودرو وجود دارد اظهار داشت: نخستین مشکل در حوزه خودرو عدم استراتژی است زیرا در این حوزه تاکنون هیچ استراتژی مشخص و کارآمدی وجود نداشته است. این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: به دلیل عدم وجود یک استراتژی ناشی از نبود واحد تحقیق و توسعه در عرصه صنعت خودروسازی با وجود پنجاه سال تولید خودرو تولید اما نتوانستیم به کیفیت قابل توجه برسیم ولی در شرکت‌های آلمانی تولید خودرو یک چهارم درآمد در حوزه تحقیق و توسعه یا R&D هزینه می‌شود. حسینی‌کیا تأکید کرد: با توجه به این موضوع طبیعی است که از کشورهایی که در حوزه خودروسازی قوی هستند ما عقب بمانیم و نبود یک سازمان در حوزه قطعه سازی خودرو یکی دیگر از مشکلات صنعت خودرو است زیرا یک نظام جامع با مدیریت قوی در حوزه تولید قطعات خودرو در کشور وجود ندارد. حسینی‌کیا افزود: هزینه‌های بی‌مدیریتی، دلالان خودرو، قراردادهای بدون تضمین و تحریم‌ها از مشکلات جدی در عرصه صنعت خودروسازی کشور است. حسینی‌کیا بیان کرد: اکنون قوه قضائیه به طور جدی برای رسیدگی به پرونده تخلفات عرصه خودروسازی پای کار آمده است و یک بارقه امید را در دل همه مردم زنده کرده است اما دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید پای کار بیایند و به سمت نجات عرصه خودروسازی حرکت کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

دومین جلسه شورای سیاستگذاری همایش چهل سال قانون اساسی برگزار شد

مهر5 ساعت قبل

پویش «چهلچراغ راه» تا اربعین حسینی همراه شهروندان کرجی است

مهر1 روز قبل

رکوردداران هت تریک در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

طرفداری1 ساعت قبل

عالیشاه: به ۳ امتیاز این بازی نیاز داشتیم/قرعه دربی زود رقم خورد، دو تیم آماده نیستند

فارس1 روز قبل

مدیرعامل نفت مسجدسلیمان: ما باید تاوان ناکامی‌های استقلال را بدهیم؟

ایسنا10 ساعت قبل

عربستان: از تلاش‌های بین‌المللی برای حل سیاسی بحران سوریه حمایت می‌کنیم

ایسنا8 ساعت قبل

رونمایی از دو اثر آیت الله محقق داماد درباره «جهل مقدس»

خبرآنلاین1 روز قبل

کنسرت «وداع» حسام الدین سراج در برج میلاد اجرا می‌شود

اعتمادآنلاین7 ساعت قبل

دیدار تیم‌های فوتبال بورسیا دورتموند و بارسلونا‎

مهر3 ساعت قبل

وامداری معکوس، دلیل اصلی ناراحتی/ وقتی از ۸ نماینده لیست امید، رئیس غیرامید انتخاب می‌شود!

آناج1 روز قبل