آمریکا دیگر از اروپا دفاع نمی‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. بین‌المللی
آمریکا دیگر از اروپا دفاع نمی‌کند

آمریکا دیگر از اروپا دفاع نمی‌کند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
صدراعظم آلمان از دولت ترامپ به دلیل عدم توجه کافی به نیارهای دفاعی اتحادیه اروپا به شدت انتقاد کرد.

اعتمادآنلاین| «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در سخنانی با انتقاد از دولت ترامپ اعلام کرد آمریکا دیگر به مانند گذشته حاضر به توجه به نیازهای دفاعی اتحادیه اروپا نیست.

در این ارتباط صدراعظم آلمان در سخنانی اعلام کرد: اروپا پیوندهای مشترکی با آمریکا به عنوان یک ابر قدرت در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی دارد و با وجود برخی اختلاف نظرها، اما دارای ارزش‌های مشترک است. اما به نظر می‌رسد که آمریکا دیگر به صورت خودکار در تلاش برای دفاع از اروپا به مانند دوران گذشته و در دوزه جنگ سرد نیست.

صدراعظم آلمان همچنین با انتقاد از جنگ تجاری میان چین و آمریکا، ادامه این شرایط را به ضرر اتحادیه اروپا و باعث آسیب دیدن اروپا عنوان دانست.

مرکل همچنین با انتقاد از وضعیت نامعلوم برگزیت، به این موضوع اشاره کرد که در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ما بعد از این با وجود روابط نزدیک با لندن، اما با یک رقیب اقتصادی مواجه خواهیم بود.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

فیلمی از پرتاب موشک‌های بزرگ و قوی روسیه

مهرمهر8 ساعت قبل
فارسفارس5 ساعت قبل
سعودی‌ها با پرداخت میلیاردها دلار برای خرید سامانه‌های پاتریوت آمریکایی تلاش کرده‌اند تا از شهرها و تاسیسات خود دفاع کنند اما این سامانه‌های گران قیمت در برابر پهپادهای ارزان یمنی ناکارآمد بوده‌اند. سعودی‌ها به قدری در این زمینه ضعیف عمل کردند که طی بیش از ۴ سال گذشته به طور مداوم شاهد حمله یمنی‌ها به تاسیسات سعودی‌ها بوده‌ایم. اندیشکده CSIS می‌گوید ایران بزرگترین دارنده موشک‌های کروز و بالستیک خاورمیانه است و سامانه‌های این کشور می‌توانند به راحتی از سیستم‌های پدافند هوایی عربستان عبور کنند. اصلی‌ترین سامانه دفاع هوایی سعودی‌ها که در اطراف تاسیسات اقتصادی و شهرهای این کشور مستقر شده‌اند سامانه‌های برد بلند پاتریوت آمریکاست. دلیل ناکارآمدی سامانه‌های پاتریوت در برابر پهپادهای ارزان قیمت یمنی از زبان رویترز این است که این پهپادها با سرعت کمتر و در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند و به این دلیل تشخیص و ره گیری آنها برای سامانه‌های پاتریوت بسیار دشوار است.

فیلم | اشاره پوتین به آیه قرآن هنگام صحبت از حمله اخیر به عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

فیلم/ بهای حمایت از جنایات رژیم آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل

دیدار سفیر کره شمالی در ایران با وزیر خارجه

5+
مهرمهر2 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر