سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سرگرمی

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: در این گزارش با سلبریتی هایی آشنا خواهید شد که روزی با دانشجویان سر و کار داشته‌اند.

بعضی سلبریتی‌ها دانش و تجربه‌ی خود را در کلاس‌های درس عرضه می‌کنند تا این فرصت را برای دانشجویان فراهم کنند مسقیما و بی واسطه از بازیگران، سوپر مدل‌ها و کارگردانانی که از موفق‌ترین چهره‌های حوزه‌ی کاری خود هستند، بیاموزند. در ادامه با سلبریتی‌هایی آشنا خواهیم شد که تجربه‌ی تدریس در دانشگاه را داشته‌اند.

اپرا وینفری

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر - 4

اپرا دوره‌ی کوتاهی در اواخر دهه‌ی ۱۹۹۰، در دانشکده‌ی مدیریت دانشگاه نورث وسترن آمریکا تدریس می‌کرد. وینفری و همسرش، استدمن گراهام، به طور مشترک کار تدریس کلاس درسی به نام «پویایی شناسی رهبری» را برعهده داشتند.

این کلاس به ۱۱۰ دانشجو اختصاص یافته بود که برای ثبت نام در این کلاس مجبور شده بودند از بیشتر از نیمی از «امتیازات کلاسی» سالانه‌ی خود استفاده کنند. در سیلابس کلاس درس آمده بود که «تأخیر در تحویل تکالیف پذیرفته شده نیست.»

متیو مک کانهی

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر - 9

مک کانهی قرار است در پاییز سال جاری میلادی به عنوان استاد تمام وقت در دانشگاه تگزاس آمریکا تدریس کند و یکی از اساتید دانشکده‌ی ارتباطات آن شود.

متیو مک کانهی که خود در همین دانشگاه تحصیل کرده، اولین بار در سال ۲۰۱۶ فرصت تدریس در دانشگاه تگزاس را پیدا کرد؛ او یکی از اساتید کلاس درسی به نام «تولید پیشرفته: از متن تا تصویر» بود.

این کلاس ۳۰ دانشجو داشت و مک کانهی آن‌ها را به پشت صحنه‌ی فیلم «دولت آزاد جونز» (Free State of Jones) برد که در سال ۲۰۱۶ در حال ساخت بود و خود مک کانهی هم در آن نقش آفرینی می‌کرد. مک کانهی این درس را بیشتر از طریق ویدئو‌های ضبط شده و حضور گاه و بیگاه در محوطه‌ی دانشگاه، به دانشجوهایش آموزش می‌داد.

اسپایک لی

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر - 15

اسپایک لی یک هنرمند همه فن حریف است. او علاوه بر اینکه نویسندگی، کارگردانی، بازیگری و تهیه کنندگی می‌کند، از قرار معلوم ید طولایی هم در کار تدریس دارد. اسپایک لی کار تدریس فیلمسازی را در سال ۱۹۹۱ در دانشگاه هاروارد آمریکا شروع کرد و سال‌ها استاد دانشگاه نیویورک آمریکا بوده است.

لی در سال ۱۹۹۳ به عضویت هیئت علمی دانشکده‌ی هنر دانشگاه نیویورک درآمد و در سال ۲۰۰۲ به عنوان مدیر هنری این دانشکده منصوب شد.

تایرا بنکس

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر - 20

بنکس، سوپر مدل مشهور، در سال ۲۰۱۷، کار تدریس در کلاس درسی درباره‌ی ایجاد و حفظ یک برند شخصی را به طور مشترک در دانکشده‌ی بازرگانی دانشگاه استنفورد آمریکا برعهده داشت.

او در این کلاس به نزدیک به ۲۵ دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یاد می‌داد که چطور از رسانه‌های اجتماعی و سنتی برای تبدیل شدن به یک رهبر تجاری استفاده کنند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

این کلاس درس «خودت را نشان بده: ایجاد و گسترش برند شخصی خود» نام داشت و در آن به مباحثی همچون هدف از ایجاد یک برند شخصی، متمایز کردن خود و ایجاد هویت و استراتژی برای یک برند، و مزیت رقابتی پرداخته می‌شد.

جیمز فرانکو

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر - 27

جیمز فرانکو سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های متعددی را دارد: دانشگاه‌های کلمبیا، نیویورک، کالیفرنیا و لس آنجلس، مؤسسه هنری کالیفرنیا و غیره.

در دانشگاه لس آنجلس، فرانکو در یک ترم زمستانی کلاس درس فیلمنامه نویسی داشت. گفته می‌شد این کلاس درس «بسیار تجربی» و از قرار معلوم خود فرانکو هم یک استاد کاملا «عادی» بود.

در سال ۲۰۱۳ یکی از دانشجویان فرانکو در دانشگاه لس آنجلس در مصاحبه‌ای گفته بود که فرانکو اهمیت زیادی به کار تدریسش می‌دهد و آن را سرسری نمی‌گیرد و مثل یک استاد عادی، تمام وقت کاری اش را به امور تدریس اختصاص می‌دهد.

با این حال، فعالیت فرانکو به عنوان استاد همیشه هم بدون جنجال نبوده.

در سال ۲۰۱۸، یکی از دانشجویان سابق فرانکو از دو کمپانی فیلمسازی ربیت بندینی (که فرانکو یکی از مؤسسین آن است) و پوینت‌گری (که ست روگن، دیگر بازیگر هالیوودی از مؤسسان آن است) شکایت کرد و آن‌ها را متهم کرد که او را حقوق نویسندگی فیلم مشترک فرانکو و روگن در سال ۲۰۱۷ به نام «هنرمند فاجعه» (The Disaster Artist) محروم کرده بودند. هر دو کمپانی اتهامات را رد کردند و این پرونده بی سر و صدا مختومه شد.

باراک اوباما

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر - 35

اوباما قبل از رئیس جمهور شدنش، زمانی در دانشکده‌ی حقوق دانشگاه شیکاگوی آمریکا تدریس می‌کرد. باراک اوباما از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۴ که برای حضور در سنای آمریکا انتخاب شد، استاد دانشگاه بود.

اوباما درباره‌ی قانون اساسی و همینطور تئوری نژاد تدریس می‌کرد.

آنجلینا جولی

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر - 40

گرچه جولی هرگز یک کلاس درس کامل در دانشگاه نداشته، اما در سال ۲۰۱۸ در دانشگاه علوم اقتصادی و سیاسی لندن در بریتانیا، به عنوان استاد مدعو فعالیت داشت.

در فوریه‌ی ۲۰۱۸، جولی برای دانشجویان کارشناسی ارشد سمیناری با موضوع «زنان، صلح و امنیت» برگزار کرد. آنجلینا جولی در سال ۲۰۱۷ هم سخنرانی دیگری در این دانشگاه داشت که اولین تجربه‌ی او محسوب می‌شد.

الک بالدوین

سلبریتی‌های مشهور که استاد دانشگاه بوده‌اند + تصاویر - 45

الک بالدوین یک بار به همراه بتانی کاپوتو، بازیگر و مدرس، در دانشگاه استونی بروک آمریکا یک کلاس فشرده با تمرکز بر تکنیک‌های بازیگری و مونولوگ گویی برگزار کرد. این کلاس فقط ۲ روز بود و در سال ۲۰۱۶ برگزار شد. دانشجویان برای حضور در این کلاس باید تست بازیگری می‌دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا20 ساعت قبل
گوبلن خواننده ترک به دابسمش آهنگش توسط شیلا خداداد واکنش نشان دادشیلا خداداد به تازگی آهنگی از گولبن خواننده پر طرفدار اهل ترکیه را دابسمش کرده و در صفحه اینستاگرام خود قرار داده بود. گولبن در جدیدترین پست اینستاگرانی خود به دابسمش شیلا خداداد واکنش نشان داد و آدرس پیج این بازیگر زن ایرانی را در صفحه خود تگ کرد. در ادامه پست اینستاگرامی این خواننده ترک را مشاهده می‌نمایید: واکنش گوبلن به دابسمش شیلا خدادادگولبن ارگن gulben ergen متولد ۲۵ اوت ۱۹۷۲ در قاضی‌کوی استانبول و خواننده زن محبوب و معروف ترک است. در سال ۲۰۰۱ او جایزه بهترین بازیگر زن را در جوایز پروانه طلایی با شخصیت فرشته‌ای دریافت کرد. محل برگزاری مراسم عروسی یکی از روستاهای کوهی Sirince بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پارس نیوزپارس نیوز10 ساعت قبل
همیشه از شهرت گریزان بودى؛ به یاد ندارم در تمام این سالها جایى خودت را پسر پرویز پرستویى معرفى کرده باشى؛ هر جا که رفتیم و هر وقت که خواسته اى خودت را معرفى کنى خوب یادم هست گفته اى: بهروزم. همیشه بهروزى خودت را معرفى کرده اى که نام فامیلش را به زبان نمى آورد. این عادت ماست بهروز، عادت داریم به تحلیل هاى آبدو خیارى؛ یا پختن آشى براى دیگرى که یک وجب روغن رویش باشد. راستى برخى هم سفره هاى پدرت هم آتش گرفته‌اند؛ بخند برادر، یا على رفیق. پوریا تابان بیست و ششم شهریور ١٣٩٨
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
رکنارکنا1 روز قبل
مهران مدیری کارگردان این سریال، مصطفی احمدی تهیه‌کننده، امیر برادران نویسنده و پیمان قاسم‌خانی طراح و سرپرست نویسندگان این سریال بودند. فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، نیما شعبان‌نژاد، محمد بحرانی، عزت‌الله مهرآوران، شیلا خداداد و سیما تیرانداز به همراه مهران مدیری در سریال هیولا به ایفای نقش پرداختند. اما یکی از نکات جالب توجه در این مجموعه، بازی محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بود. همسر محسن قاضی مرادی عنوان کرد: در طول ضبط، آقای مدیری تا جایی که امکان داشت با احترام با ما برخورد کردند، اما متأسفانه عوامل سازنده فیلم شرایطی را فراهم نکردند که وضعیت محسن، من و خود او را اذیت نکند. وی افزود: این روزها کسانی که مرا می‌بینند از لطف سازندگان «هیولا» به محسن قاضی مرادی می‌گویند و این که نقش‌آفرینی او در این سریال پربیننده، یک خاطره ماندگار خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر