انتقاد نمایندگان مجلس از وضعیت اسفبار راه‌آهن غرب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
انتقاد نمایندگان مجلس از وضعیت اسفبار راه‌آهن غرب

انتقاد نمایندگان مجلس از وضعیت اسفبار راه‌آهن غرب

مهرخبرگزاری مهر |
کرمانشاه- نمایندگان کرمانشاه در مجلس از وضعیت اسفبار راه‌آهن غرب کشور انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهاب نادری عصر امروز چهارشنبه در نشست ویژه راه آهن کرمانشاه که با حضور مدیرعامل راه آهن کشور برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه رویداد ۲۰۲۰ و ثبت جهانی اورامانات را پیش رو داریم لذا درخواست می‌کنیم مطالعه‌ای بر راه آهن به سمت اورامانات داشته باشید.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: سوت این قطار که از مطالبات جدی مردم استان بود با تلاشهای استاندار سال قبل به صدا درآمد، اما راه آهن وضعیت مناسبی ندارد و همین امر موجبات نارضایتی مردم را رقم زده است.

وی از نگاه تبعیض آمیز رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انتقاد کرد و بیان داشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه برای شمال کشور ۱۰۰ میلیارد اعتبار در نظر می‌گیرد و برای قطار بین المللی تهران - بغداد ۶۰ میلیارد تومان در نظر می‌گیرد که این کار درستی نیست.

نادری همچنین نداشتن اداره کل راه آهن در استان کرمانشاه را گناه بزرگی در حق مردمی دانست که مرزبان کشور و پشتیبان ولایت فقیه هستند.

راه‌آهن غرب در حد یک ایستگاه معمولی!

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست اظهار داشت: افتتاح راه آهن کرمانشاه آرزوی ۵۰ ساله استان بود، اما پس از افتتاح به فراموشی سپرده شد و امروز در حد یک ایستگاه معمولی در یک بخش و دهستان است.

وی افزود: علی رغم اینکه هزینه زیادی از بیت المال صرف راه آهن شد انتظار نداریم راه آهن کلانشهری با این عظمت با یک نیروی از کادر نظامی اداره شود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

صفری بیان داشت: طول خط ریلی راه آهن کرمانشاه حدود ۶۰۰ کیلومتر است اما با این وجود هنوز اداره کل در استان ندارد این درحالیست که استان همدان با ۱۸۰ کیلومتر خط ریلی صاحب اداره کل راه آهن غرب کشور است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، استان کرمانشاه را به یک چهارراه اقتصادی تشبیه کرد و بیان داشت: همانطور که در فضای مجازی نیز پخش شده است حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات راه آهن غرب کشور به سازمان تامین اجتماعی انتقال داده شده است که این درد بزرگی است.

وی از حرکت ۴ روز یکبار قطار کرمانشاه که تردد استانهای ایلام و لرستان نیز از اینجا صورت می‌گیرد انتقاد کرد و گفت: نداشتن ایستگاه فروش بلیط و آدرس دقیق خرید بلیط اینترنتی مردم را سرگردان کرده است.

این نماینده مجلس همچنین نحوه انتصاب مدیر برای راه آهن استان کرمانشاه را هم مورد انتقاد قرار داد.

صفری بیان داشت: دهکده لجستیک در سال ۹۶ توسط شورای برنامه ریزی استانداری مصوب شد اما در دستور کار دولت و راه و شهرسازی نیست؛ چرا هرکاری به کرمانشاه می‌رسد یک کلاف سردرگم باید باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.
مهرمهر5 ساعت قبل
پس از دو سال کش و قوس و در نهایت راه اندازی سامانه حقوق و مزایا توسط سازمان اداری و استخدامی، سال گذشته رئیس جمهوری تمامی دستگاه‌ها را ملزم به ارائه اطلاعات مورد نظر قانون گذار به سامانه مذکور کرد. عدم تکمیل سامانه حقوق و مزایا گریبان دژپسند را گرفتیازدهم شهریور ماه فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی برای توضیح در خصوص علت عدم تکمیل سامانه حقوق و مزایا در مجلس حاضر شد. یکی دیگر از مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد، پاسکاری سامانه حقوق و مزایا به مدت ۵ ماه بین سازمان ادرای و استخدامی و وزارت امور اقتصادی و دارایی است. دسترسی عمومی به اطلاعات حقوق مدیران فراموش شد؟ در این بین یکی از اصلی‌ترین دلایل راه اندازی سامانه حقوق و مزایا که فراهم کردن زمینه دسترسی عموم به اطلاعات حقوق مدیران بود، به دلیل عدم همکاری نهادها با سازمان اداری و استخدامی و وزارت امور اقتصادی و دارایی در تکمیل سامانه تکلیف مشخصی ندارد. این مساله از این جهت که با گذشت ۲۶ روز از شهریور هنوز اخبار خوشایندی از ثبت اطلاعات دستگاه‌ها در سامانه حقوق و مزایا به گوش نمی‌رسد، نباید چندان جدی باشد.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری5 ساعت قبل

شکست فشار حداکثری …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
قرار بود پرونده ایران را برای همیشه ببندد و نامش را هم گذاشته بود فشار حداکثری. دو سال و هشت ماه از روزی که ترامپ با این نقشه وارد عرصه سیاست امریکا شد گذشته است و رسانه‌های امریکایی حالا معتقدند فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است. سایت امریکایی نشنال اینترست با تیتر کردن این مطلب نوشته است: آن‌هایی که معمولا طرفدار اعمال فشار علیه ایران هستند به شکست این امر اعتراف کرده‌اند و کمپین دولت ترامپ برای اعمال فشار به ایران و وادار کردن آن به تسلیم، شکست خورده است. این رسانه امریکایی ادامه داده است: قرار بود فشار حداکثری در داخل ایران باعث افزایش مخالفت با رژیم شود و امید می‌رفت به تغییر رژیم منتهی شود. این رسانه مطالعه آماری ارائه می‌کند که نشان می‌دهد تظاهرات اعتراضی در ایران از زمان شروع کمپین فشار، افزایش نیافته بلکه کاهش یافته است.

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر