موضع تازه آلمان درباره خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
موضع تازه آلمان درباره خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا

موضع تازه آلمان درباره خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
فارس نوشت: وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه گفت که آلمان برای خروج «آشفته» انگلیس از اتحادیه اروپا آمادگی کامل دارد.

 «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان امروز چهارشنبه گفته هنوز برای جلوگیری از خروج «آشفته» انگلیس از اتحادیه اروپا فرصت وجود دارد، اما در صورتی که انگلیس بخواهد به این سمت حرکت کند برلین برای آن آمادگی کامل دارد. 

وزیر خارجه آلمان که در مجلس سفلی کشورش صحبت می‌کرد گفت: «نظر ما این است که احتمال جلوگیری از برگزیت آشفته  وجود دارد، اما برگزیت اتفاق خواهد افتاد.»

وی اضافه کرد: «ما علاقه‌ای به برگزیت نداریم ولی هراسی هم از آن نداریم چون از مدت‌ها قبل برای آن، از جمله برای برگزیت آشفته آماده شده‌ایم.» 

منظور از برگزیت آشفته، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافقات تجاری با این اتحادیه است.

«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس بارها اعلام کرده است برگزیت با توافق را به اجرای آن بدون حصول توافق ترجیح می‌دهد. از این رو تلاش داشت برای شرط اتحادیه اروپا جهت پذیرش توافق برگزیت به نام «ترتیبات پشتیبان» که شامل ضمانت جلوگیری از بسته شدن مرز بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند بود یک طرح جایگزین پیدا کند. پارلمان انگلیس در زمان نخست‌وزیری «ترزا می» سه بار توافق حاوی ترتیبات پشتیبان را رد کرده بود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

در همین راستا، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه، با «لئو وردکار» همتای خود در جمهوری ایرلند دیدار کرد و طرح جایگزین پیشنهادی خود را با او در میان گذاشت. اما وردکار طرح او را غیرواقع‌گرایانه توصیف کرده و هشدار داد درصورت حذف ترتیبات پشتیبان بروکسل توافقی را با لندن تنظیم نخواهد کرد.

جانسون طبق اعلام قبلی قصد دارد در جلسه ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) اتحادیه اروپا شرکت کرده و توافق پیشنهادی خود را ارائه کند. اکنون باید دید جانسون از فرصتی که با تعلیق ۵ هفته‌ای پارلمان برایش فراهم می‌شود چه استفاده‌ای خواهد کرد. او مدعی است همچنان مقدار زمانی «ایده‌آل» برای رسیدن به توافق وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو / خنده روحانی و ظریف از کنایه پوتین به سعودی

انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به احتمال فروش سیستم دفاع موشکی اس ۴۰۰ به عربستان آیه‌ای از قرآن را یادآوری کرد. پوتین گفت: قرآن یادآور می‌شود که خشونت قابل قبول نیست مگر اینکه از مردم خود حمایت کنید. او افزود: ایران با تصمیم هوشمندانه اس ۳۰۰ خرید؛ حاضریم اس ۴۰۰، پیشرفته‌ترین سیستم دفاع موشکی را به عربستان بدهیم.

ترامپ آب پاکی را روی دست عربستانی‌ها ریخت

مهرمهر1 روز قبل
در حاشیه حملات اخیر یمن به مجتمع نفتی عربستان، ترامپ درباره تامین امنیت عربستان گفت: قول نمیدهم از سعودی‌ها حفاظت کنم. برای تامین امنیت عربستان این کشور باید پول بیشتری به ما پرداخت کند.

فیلمی از پرتاب موشک‌های بزرگ و قوی روسیه

مهرمهر8 ساعت قبل

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ اعلام لیست اموال حجت‌الاسلام رئیسی به رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر