پشت پرده دروغ دختر آبی: تحریم ورزشی ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
پشت پرده دروغ دختر آبی: تحریم ورزشی ایران

پشت پرده دروغ دختر آبی: تحریم ورزشی ایران

فارسخبرگزاری فارس |
سلبریتی ها و سیاسیون در موضوع «دخترآبی» به‌عنوان بال غوغاسالاری که پازل تحریم ورزش ایران را دنبال می‌کنند، افکار عمومی را برای پروژه‌های تحریم ورزشی ایران سردرگم و منحرف می‌کنند.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: یک) در دهه ۱۹۶۰ آزادیخواهان جهان بپا خواستند و تحریم ورزشی رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی، رژیم حکومت سفیدپوستهای مهاجر بر سیاهان را کلید زدند. ۵۰ کشور جهان متحد شدند و باعث تحریم این رژیم حتی در المپیک شدند. درحالیکه آمریکا، انگلستان و اسرائیل حامیان اصلی این رژیم آپارتاید بودند، اما اتحاد و تحریم‌ها جواب داد و سرانجام در ۱۹۹۲ رژیم سفیدپوستان فرو پاشید.

دو. با الهام از این حرکت، فعالان ضداسرائیلی نیز با سردمداری جنبش جهانی BDS از سال ۲۰۰۴ شروع به بایکوت اسرائیل (تنها رژیم نژادپرست جهان) در همه ابعاد از جمله ورزشی کردند. نتیجه در عرض ۱۵ سال شگفت انگیز بود. بسیاری از دانشگاه‌ها، شرکت‌های اقتصادی، خوانندگان و هنرپیشه‌ها و ورزشکاران جهان، اسرائیل را تحریم کردند. علاوه بر ۲۲ کشور اسلامی که با این رژیم مسابقه نمی‌دهند، در کشورهای غیراسلامی و اروپایی کمپین‌های تحریم ورزشی اسرائیل به راه افتاد. حتی افریقای جنوبی هم بازی‌های تنیس با این رژیم را بایکوت کرد. تظاهرات علیه تیم‌های اسرائیلی، جلوگیری از میزبانی اسرائیل در بازی‌های جام یوفا، کمپین انگلیسی‌ها برای لغو عضویت اسرائیل در فیفا از نتایج برنامه مردمی تحریم ورزشی اسرائیل بوده است. موضوعی که برای اسرائیلی‌ها به شدت گران تمام شده و برای مبارزه با این جنبش به عنوان یکی از خطرات استراتژیک این رژیم، بودجه‌های هنگفتی اختصاص دادند.

سه. اما یک سالی است که اسرائیل و آمریکا، درست با همین شیوه به جنگ ایران آمده‌اند تا به زعم خودشان با مقابله به مثل، از حالت تدافعی خارج و به حالت تهاجمی تبدیل شوند. پروژه فشار بر ایران از طریق سازمان‌های ورزشی جهانی. و در حال حاضر، تمرکز خود را بر دو موضوع یعنی بازی نکردن ورزشکاران ایرانی با اسرائیلی و ورود زنان به ورزشگاه جهت دهی کرده‌اند.

آنها بر این باورند که مشغول کردن سازمان‌های جهانی به ایران، هم فشارها را از اسرائیل کم می‌کند، هم دشمن متخاصم آنها را سرگرم فشارهای جهانی و داخلی می‌کند و هم به عادی سازی وضعیت بین المللی اسرائیل کمک می‌کند. چرا که این عادی نشان دادن، اهمیت حیاتی برای آنها دارد. ۳۲ کشور جهان اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند، ۲۲ کشور از همبازی شدن با آنها خودداری می‌کنند و این مسئله برای اسرائیلی‌ها بی آبرویی بزرگی است.

چهار. اما متاسفانه بسترهای هر دو موضوع، با سیاست‌های غلط سازمان‌ها و مسئولان ورزشی کشور فراهم شده است. مسئولان ورزشی و سیاست خارجی ایران، هزینه عدم رویارویی با اسرائیل و عدم تحرک خود را بر دوش ورزشکاران گذاشته‌اند. درحالیکه مسئولان ورزشی میتوانند در سازمانهای جهانی، با دیپلماسی فعال، از ورزشکاران کشورمان دفاع کنند. چرا که طبق قوانین، کشورهای درحال جنگ مجازند در میادین ورزشی با هم مسابقه ندهند. (ترور دانشمندان ایرانی، حضور جنگی اسرائیل در خلیج فارس و … مصادیق روشن تخاصم این رژیم با ایران است) اما دستگاه ورزشی کشور با سستی و شاید تاثیر عوامل نفوذی، با سیاست شکست خورده «باید ببازی» با تمارض یا شکست مصلحتی ورزشکاران را سپر خود می‌کنند. موضوعی که نه تنها افتخاری برای کشور و آرمان مبارزه با اسرائیل نیست، نه تنها وجه آگاهی بخشی به جهان از جنایات اسرائیل ندارد (که هدف اصلی بایکوتهاست) بلکه نوعی انفعال و تحقیر در افکار عمومی و عرصه بین المللی است. اسرائیلی‌ها نیز با اطلاع و انگشت گذاشتن بر این موضوع، مرتبا ورزشکاران ایرانی را تحت فشار گذاشته و به این سیاست ادامه خواهند داد. چنانکه این رژیم تروریست، مبارزه ورزشی با ایران را با پرونده سازی علیه ایران از طریق ورزشکاران مذبذب مثل سعید ملایی و فدراسیون جودو کلید زد. چرا از جودو؟ چون ماریوس ویزر رئیس فدراسیون جهانی جودو دوست نزدیک نتانیاهو است. فدراسیون جهانی جودو در اقدامی عجیب، حتی اسم حسابی کاربری خود در توئیتر را به ‎ISupportMollaei تغییر داد. میدان کشتی فرنگی و آزاد، میدان دیگر این مبارزه ورزشی است. و این رژیم با به خدمت گرفتن کشتی گیران دیگر کشورها در اوزانی که کشتی گیران ایرانی احتمال پیروزی دارند، عامدانه تلاش می‌کند ایران را تحت فشار قرار دهد. چنانکه خبرها حاکی است رژیم صهیونیستی ۶ کشتی‌گیر قزاقی - روس را در برای مسابقات جهانی کشتی (انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو)، با هزینه‌های هنگفت خریده تا ورزشکاران ایرانی و ایران را آزار دهد. و بر پایه همین سیاست اشتباه «باخت عمدی» که نوعی نقض مقررات ورزشی است و می‌تواند به جریمه و محرومیت و حتی محرومیت ایران از مسابقات آتی المپیک ۲۰۲۰ منجر شود، به جای اسرائیل، ایران را به کشوری منزوی در جهان تبدیل کند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

عرصه بعدی، مسئله ورود زنان به ورزشگاه است که با در نظر گرفتن مراتب شرعی و اخلاقی، دربهای ورودی جداگانه و نشیمن گاه‌های جداگانه و.. قابل حل است. موضوعی که اخیرا در حال رفع شدن بود و با پروژه کشته سازی از یک دختر دارای بیماریهای اعصاب و روان، باز هم پای مجامع ورزشی جهانی را به دخالت در ورزش ایران باز کرد.

پنج. اما آنچه این فشارها را به فرجام می‌رساند، جنگ روانی و رسانه‌ای است. که با سه ضلع شبکه‌های ماهواره‌ای، رسانه‌های اصلاح طلب و سلبریتی‌ها به عنوان «ارتش هوچی‌ها» دنبال می‌شود. آنها تلاش می‌کنند با جنجال‌های رسانه‌ای، و ارائه چهره‌ای منفی از ورزش کشور، توجه سازمانهای ورزشی جهانی را به ایران جلب کنند و از ورزش به عنوان یک اهرم برای فشار سیاسی بر ایران و جبران شکست‌های امنیتی خود استفاده کنند. پروژه‌ای خائنانه و کثیف که مرداد ماه ۹۸ مسیح علینژاد در مصاحبه با بی بی سی از آن پرده برداشت. او گفت: «برنامه من، تحریم فوتبال ایران توسط فیفا و مجاب کردن مجامع بین‌المللی به قطع هرگونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران است. گام بعدی این است که اتحادیه اروپا را همراه کنیم، فیفا را همراه کنیم تا فوتبال ایران را تحریم کند و به رسمیت نشناسد …»

راه حل چیست؟

۱. وزارت ورزش و وزارت خارجه، کمیته‌ای مشترک برای حمایت از دیپلماسی ورزشی کشور تشکیل دهند.

۲. با دیپلماسی فعال، سازمانهای ورزشی جهان را متقاعد کنند که علت همبازی نشدن ورزشکاران ایرانی با اسرائیل، نه تنها حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعتراض به نژادپرستی و خوی آدمکشی و اشغالگری این رژیم، بلکه «متخاصم و در حال جنگ بودن» این رژیم با ایران است.

۳. ایجاد یا حمایت از یک کمپین بین المللی برای تحریم ورزشی اسرائیل خصوصا با همکاری کشورهای اسلامی و جنبش BDS

۴. ورزشکاران ایرانی که انسانیت را بالاتر از مدال می‌بینند و با امتناع از همبازی شدن با خوکها، حاضر به عادی سازی و تطهیر چهره آدمکش اسرائیلی‌ها نیستند، طبق قانون یا بخشنامه‌های داخلی وزارت ورزش، در حد مدال طلا مورد تجلیل و قدردانی و حمایت قرار گیرند.

۵. ورود زنان به ورزشگاه با رعایت مراتب اخلاقی و شرعی میسر شود.

۶. و اما: سلبریتی‌ها و سیاسیون به عنوان بال هوچی‌گر و غوغاسالاری که عامدانه یا غیرآگاهانه، پازل فشار و تحریم ورزش ایران را دنبال می‌کنند، دلسوز ملت ایران نیستند، آنها خائنان و وطن فروشانی هستند که افکار عمومی را برای پروژه‌های تحریم ورزشی ایران گیج و سردرگم و منحرف می‌کنند. علاوه بر برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با این افراد، رسانه‌ها و دلسوزان کشور موظفند خیانت این افراد را برملا کنند و افکار عمومی را نسبت به پشت پرده‌های توئیتها و استوری‌ها و اشک تمساح‌های این جماعت، هشیار سازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افتتاح نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز

مهرمهر19 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- نهادهای ناظر و برخی کارشناسان تأکید می‌کنند که تیم انتخاباتی «دولت ساز» برای حفظ قدرت از خزانه دولت استفاده می‌کند و به نظر اشرف غنی فشارهای اخیر وزارت خارجه آمریکا نیز کار «زلمی خلیلزاد» است. از سوی دیگر، برخی آگاهان نیز نگرانند که تیم «دولت‌ساز» به رهبری اشرف غنی خزانه این کشور را به سرنوشت سال ۲۰۱۴ روبرو کند. برخی از رؤسای ستادهای انتخاباتی اشرف غنی در گذشته در مقام‌های مهمی بودند و از پول و امکانات دولتی برای پیروزی رئیس جمهور کنونی استفاده می‌کردند. اکنون نیز نگرانی‌هایی وجود دارد که اشرف‌غنی خزانه دولت را برای حفظ قدرت و تبلیغات انتخاباتی خالی کند. این تیم معتقد است که به نظر خلیلزاد، رهبری دولت کنونی افغانستان و لابی‌هایش مقصر توقف مذاکرات قطر هستند.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
برندسازی رمز موفقیت ایران در صنعت خودروسازینماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای مشارکت با شرکت‌های خودروسازی خارجی فرش قرمز پهن کرد، افزود: از آنجایی که تمام شرکت‌های خودروسازی با شروع تحریم ایران را ترک می‌کنند ما باید به دنبال داخلی‌سازی و تامین نیازها با تکیه بر توان داخلی از طریق برندسازی و افزایش کیفیت تولیدات باشیم. این نماینده مردم در مجلس دهم درباره واگذاری سهم دولت در خودروسازی‌ها، اضافه کرد: خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و دولت تنها از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده بر این صنعت نظارت کند. شرایط کنونی خودروسازی ناشی از دولتی بودن استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند خودروساز باشد، ادامه داد: دولتی بودن خودروسازی، شرایط کنونی را برای این صنعت رقم زده است. ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر وادراتی استوی با بیان اینکه ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر یا وادراتی است یا به صورت CKD وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که اتوبوس‌ها عمر مفید خود را از دست می‌دهند آسیب‌ها و خطرات بسیاری برای مردم در جاده‌ها ایجاد می‌شود. /انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانهها

:: منتظری-تظاهرات در دمیاط مصر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

التماس ترامپ برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دبیرکل حزب الله افزود: جناب شیخ حسین کورانی از ابتدای مسیر همه ملاحظات شخصی را کنار گذاشت و از همان اول در این امتحان موفق بود. افراد بسیاری در حزب الله تاکید دارند که او در این امتحان موفق بود. دبیرکل حزب الله گفت: آنچه در سال‌های اخیر درباره تغییر ترکیب جمعیتی سوریه بخصوص در مناطق مرزی گفته شده است کذب محض است. شما باید از جنگ با ایران نا امید شوید؛ ترامپ به دنبال پول است ترامپ به دنبال جنگ نیست ترامپ در آستانه انتخابات است. امروز ترامپ التماس می‌کند که دیداری با روحانی رئیس جمهور ایران داشته باشد.

آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1