نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹

زومیتخبرگزاری زومیت |
ماهیندرا XUV500 W10 جدیدترین کراس‌اور هندی است که درادامه، آن را بررسی خواهیم کرد.

ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ کراس‌اور هفت‌نفره‌ی جدیدی است که نسخه‌ی W۶ آن با قیمت حدودی ۱۹ هزار دلاری به بازار عرضه می‌شود. این خودرو از پیشرانه‌ی ۲٫۲ لیتری توربوشارژ استفاده می‌کند و یکی از به‌صرفه‌ترین خودروهای شاسی‌بلند هفت‌نفره در بازار است. مدلی که در این مقاله بررسی می‌شود، نسخه‌ی W۱۰ با قیمت پایه‌ی ۲۴ هزار دلار است.

امکانات بیشتر تیپ W۱۰ شامل مواردی چون نمایشگر ۷ اینچی لمسی، دوربین دیدعقب، سیستم رهیاب ماهواره‌ای، استارت دکمه‌ای و تودوزی چرمی هستند. درکنار این امکانات، موارد دیگری مانند کروزکنترل، برف‌پاک‌کن‌های خودکار، حسگر چراغ‌ها و سیستم تهویه‌ی مطبوع نیز وجود دارند. با چنین قیمتی، امکانات ماهیندرا بسیار خیره‌کننده است.

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 3

مدل XUV۵۰۰ برای سال ۲۰۱۹ بهینه‌سازی شده و تغییراتی در قسمت جلو و عقب آن مشاهده می‌شود. ماهیندرا همچنین ضمانت‌نامه‌ی سه‌ساله یا ۱۰۰ هزار کیلومتری برای این خودرو عرضه می‌کند و درضمن، مجموعه‌ی انتقال قدرت ضمانت‌نامه‌ی پنج‌ساله دارند. ماهیندرا به‌جز این، تا پنج سال خدمات امداد جاده‌ای را نیز به مشتریان خود عرضه می‌کند. طول، عرض، ارتفاع و فاصله‌ی محوری ماهیندرا XUV۵۰۰ به‌ترتیب ۴,۵۸۵، ۱,۸۹۰، ۱,۷۸۵ و ۲,۷۰۰ میلی‌متر است. این خودرو با توجه به هفت‌نفره‌بودن فضای داخلی مناسبی ارائه می‌دهد.

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 5

در مدل ۲۰۱۹ این خودرو، پیشرانه‌ی توربودیزل قدیمی با پیشرانه‌ی بنزینی توربو جایگزین شده است. این پیشرانه‌ی جدید می‌تواند ۱۳۸ اسب‌بخار قدرت در ۴,۵۰۰ دوربردقیقه و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور بین ۲,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰ دور‌بر‌دقیقه تولید کند. انتقال قدرت در این خودرو با استفاده از جعبه‌دنده‌ی ۵‌سرعته‌ی خودکار انجام می‌شود و امکان سفارش جعبه‌دنده‌ی دستی وجود ندارد. نیروی پیشرانه در XUV۵۰۰ به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و باید اعتراف کرد ماهیندرا XUV۵۰۰ رانندگی چندان هیجان‌انگیزی ندارد. با اینکه گشتاور پیشرانه خوب است، ماهیندرا XUV۵۰۰ خودرو خیلی سریعی در بزرگ‌راه نیست و سبقت‌گرفتن با آن به زمان زیادی نیاز دارد.

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 7

ازنظر مصرف سوخت، این خودرو عملکرد درخشانی ندارد؛ به‌طوری‌که مصرف ترکیبی آن به ۱۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر نیز می‌رسد که برای پیشرانه‌ای با این قدرت زیاد است. راحتی صندلی‌های جلو در این خودرو مناسب و متعادل است. صندلی‌ها نه خیلی راحت و نه خیلی اسپرت و سفت هستند؛ ولی درعوض وظیفه‌ی خود را به‌خوبی انجام می‌دهند. فرمان نیز قابلیت تنظیم در ارتفاع و عمق را دارد.

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 9

روی کنسول مرکزی ماهیندرا تعداد زیادی کلید وجود دارد و پس از مدتی به‌خوبی به‌جای آن‌ها عادت خواهید کرد. نمایشگر ۷ اینچی نصب‌شده در بالای داشبورد نیز به مقداری فرورفته است تا دربرابر تابش آفتاب محافظت شود و وضوح آن بهتر باشد. از امکانات این نمایشگر نیز باید به اندرویداتو و اپل‌‌کارپلی و سیستم رهیاب ماهواره‌ای اشاره کرد. فضایی کاربردی در بخش جلو اهرم تعویض دنده وجود دارد و دو جا لیوانی نیز در عقب آن نصب شده‌اند. فضاهای پنل درها کمی کوچک است؛ ولی درعوض در بالای نمایشگر روی داشبورد نیز فضای دیگری تعبیه شده است. درمقابل سرنشین جلو و داشبورد نیز دو محفظه‌ وجود دارد.

خبری: بهترین اخبار تکنولوژی جهان

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 12

با رفتن به ردیف دوم صندلی‌ها، متوجه فضای درخورتوجهی در این بخش خواهید شد. فضای پا نیز خیلی زیاد نیست؛ ولی کاملا کافی و راضی‌کننده است. شاید تنها هنگام نصب صندلی‌های کودک بزرگ در این خودرو کمی مشکل ایجاد شود. یکی دیگر از ویژگی‌های کابین ماهیندرا وجود خروجی‌های سیستم تهویه برای سرنشینان ردیف دوم و سوم است. شاید ردیف دوم ماهیندرا XUV۵۰۰ خیلی جادار نباشد؛ ولی در کمال تعجب ردیف سوم فضای خیلی خوبی دارد؛ به‌طوری‌که حتی فرد بزرگ‌سال نیز به‌راحتی در ردیف سوم می‌تواند بنشیند. بدین‌ترتیب، برای نوجوانان و کودکان فضای خیلی خوبی در ردیف سوم وجود دارد. ماهیندرا XUV۵۰۰ به‌عنوان خودرویی هفت‌نفره درمجوع فضای زیادی در کابین ارائه می‌دهد؛ به‌طوری‌که ردیف سوم آن را حتی از نیسان پاترول نیز می‌توان بهتر دانست.

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 14

صندلی‌های تمامی سه ردیف ایزوفیکس هستند و به‌راحتی می‌توان صندلی مخصوص کودک را روی آن‌ها نصب کرد. برای تأمین ایمنی نیز ۶ عدد ایربگ وجود دارد؛ ولی ردیف سوم را پوشش نمی‌دهند و این را باید نکته‌ای منفی دانست. هنگامی‌که سه ردیف صندلی در جای خود هستند، ۹۲ لیتر فضای صندوق وجود دارد؛ ولی با تاکردن صندلی‌های ردیف سوم، فضایی به بزرگی ۷۰۲ لیتر دراختیار قرار خواهد گرفت. در بخش فرمان‌پذیری، کراس‌اور بزرگ ماهیندرا جزو بهترین خودروها نیست و در پیچ‌ها، مقداری چرخش بدنه وجود دارد. باید در نظر داشته باشید ماهیندرا XUV۵۰۰ خودرو هفت‌نفره‌ی ارزان‌قیمتی است نه خودرو اسپرت. عملکرد سیستم تعلیق نیز رضایت‌بخش است و به‌خوبی می‌تواند دست‌اندازهای کوچک را جذب کند.

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 16

از رقبای این خودرو در بازار خودروهای هفت‌نفره می‌توان به میتسوبیشی اوتلندر ES و نیسان ایکس تریل ST اشاره کرد. گرچه رقبای ماهیندرا برتری‌هایی ازنظر کیفیت و عملکرد فنی دارند، ماهیندرا در بازار روی ضمانت شرکتی و فضای جادار XUV۵۰۰ حساب زیادی باز کرده است.

نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 18نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 19نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 20نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 21نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 22نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 23نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 24نگاهی عمیق به ماهیندرا XUV۵۰۰ W۱۰ مدل ۲۰۱۹ - 25

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش فوری ۲ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۲۷ شهریور اجرایی می‌شود. به گزارش خبرنگار عصر ایران طرح فوری محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۱ چهارشنبه ۲۷ شهریور در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای «دنا پلاس» و «سمند ال ایکس» به صورت اقساطی به فروش می‌رسد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چک‌ها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند. جدول فروش به شرح زیر است:
مهرمهر1 روز قبل
مسیریابی ترکیبی حمل و نقل عمومی با اپلیکیشندر این نشست محمد رازقی مدیر محصول سرویس حمل و نقل عمومی در نقشه و مسیریاب بلد نیز گفت: در تهران حداقل ۴۰ درصد سفرهای روزانه با استفاده از حمل و نقل عمومی انجام می‌شود و این رقم طبق سند توسعه شهری به ۷۵ درصد برسد. اما شواهد نشان می‌دهد که به دلیل عدم کیفیت حمل و نقل عمومی در سال‌های اخیر، این عدد تغییر چندانی نداشته است. این امر نشان می‌دهد با استفاده از تاکسی و اتوبوس می‌تواند مسیریابی مناسبی برای حمل و نقل عمومی داشت. اما به دلیل مشکلات زیرساختی سیستم حمل و نقل و عدم برنامه ریزی مناسب برای مسیربهینه، مردم کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. هم اکنون نیز نقشه «بلد» این امکان را فراهم کرده که مسیریابی به صورت مرحله به مرحله در حمل و نقل عمومی صورت گیرد.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
سی اس۷۵ پلاس اس در نمای جلو از یک گریل (جلوپنجره) بسیار بزرگ استفاده می‌کند که عملا بخش اصلی بامپر (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. مجموع این عناصر در کنار هم ظاهری جدی و اسپرت برای سی اس۷۵ پلاس اس ایجاد کرده‌اند. سی اس۷۵ پلاس با این ابعاد بین تیگوان و اکس۳ قرار می‌گیرد؛ یعنی بزرگتر از فولکس واگن و کوچکتر از ب ام و. کابین و امکانات هوشمنددر طراحی فضای داخل کابین سی اس۷۵ پلاس اس تلاش شده تا کیفیت محصول اینجا هم برجسته باشد. در نسخه معمولی سی اس۷۵ پلاس از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک و در نسخه اسپرت آن از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین استفاده شده است.

شاسی بلند جدید چانگان +تصاویر

8+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
سی اس۷۵ پلاس اس در نمای جلو از یک گریل (جلوپنجره) بسیار بزرگ استفاده می‌کند که عملا بخش اصلی بامپر (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. مجموع این عناصر در کنار هم ظاهری جدی و اسپرت برای سی اس۷۵ پلاس اس ایجاد کرده‌اند. سی اس۷۵ پلاس با این ابعاد بین تیگوان و اکس۳ قرار می‌گیرد؛ یعنی بزرگتر از فولکس واگن و کوچکتر از ب ام و. کابین و امکانات هوشمنددر طراحی فضای داخل کابین سی اس۷۵ پلاس اس تلاش شده تا کیفیت محصول اینجا هم برجسته باشد. در نسخه معمولی سی اس۷۵ پلاس از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک و در نسخه اسپرت آن از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین استفاده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر