«نشست تخصصی گردشگری کوهستان و طبیعت‌گردی» برگزار میشود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سرگرمی

«نشست تخصصی گردشگری کوهستان و طبیعت‌گردی» برگزار میشود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون گردشگری در نشست با سفیر اتریش در تهران برگزاری «نشست تخصصی گردشگری کوهستان و طبیعت‌گردی» در تاریخ ۳ و ۴ مهر و نیز برپایی سومین «کارگروه فنی همکار‌های گردشگری ایران و اتریش» در تاریخ ۲ مهر در تهران را بررسی کرد
«نشست تخصصی گردشگری کوهستان و طبیعت‌گردی» برگزار میشود - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمابه نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در نشست با اشتفان شولتس ضمن تشکر از حمایت سفارت اتریش در ایران به‌منظور بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های حوزه گردشگری نسبت به همکاری در هر دو رویداد مذکور اعلام آمادگی کرد و گفت: «با توجه به این‌که رویداد‌های مهم پیش رو با محوریت طبیعت‌گردی (اکوتوریسم) خواهد بود، آشنایی با اقدامات انجام‌گرفته در معاونت گردشگری مرتبط با این حوزه شامل به کارگیری توان فرا بخشی دستگاه‌های ذینفع در کمیته ملی طبیعت‌گردی، به روز رسانی سند ملی طبیعت‌گردی و ابلاغ آن به زودی، همکاری با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مطابق با شعار سال ۲۰۲۰ با عنوان طبیعت گردی (اکو توریسم) و توسعه گردشگری روستایی و میزبانی از وزرای گردشگری کشور‌های مختلف در اجلاسی جهانی تحت همین عنوان در استان‌های کرمانشاه و کردستان، نشان دهنده آن است که موضوع طبیعت گردی (اکوتوریسم) همواره در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد و گام‌های برداشته شده می‌تواند در برگزاری نشست تخصصی گردشگری کوهستان و طبیعت‌گردی که قرار است با همکاری معاونت گردشگری، سفارت اتریش و دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شود؛ تأثیرگذار باشد.»

او همچنین بابیان این‌که نگاه ما به حوزه گردشگری در کنار ابعاد اقتصادی و اجتماعی آن یک نگاه غالب فرهنگی است، افزود: «گردشگری ابزاری مناسب برای تعامل و ارتباطات میان فرهنگی بین ملت‌هاست.»

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: «شاید یکی از دلایل این‌که جهان امروز درگیر چالش‌ها و تنش‌های روزافزون شده است، این باشد که مسؤولان حوزه‌های فرهنگی به‌اندازه سیاسیون فعال نبوده‌اند تا با تقویت روابط میان ملت‌ها، دوستی‌ها و تعاملات مسالمت‌آمیز جایگزین چالش‌ها، خصومت‌ها و تنش‌ها شود.»

او از ایران به عنوان مقصدی فرهنگی برای گردشگران نام برد و گفت: «وجود تفاوت نگاه گردشگران قبل و بعد از ورود به کشور و تحسین از وجوه فرهنگی ایران نشان از این ادعاست که به تکرار در تور‌های ورودی شاهد آن هستیم.»

خبری: اخبار و سرگرمی روز

تیموری بهره‌مندی از گردشگری به عنوان محرک برای پویایی و نشاط، افزایش کیفیت زندگی اجتماعی در میان مردم ایران و تلاش برای توزیع سفر و انتقال ثروت به استان‌های محروم و کمتر شناخته شده را به عنوان سیاست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در عرصه گردشگری داخلی و به‌عنوان یک مسؤولیت اجتماعی برای حوزه گردشگری عنوان کرد.

او تأکید کرد: «نشست تخصصی گردشگری کوهستان و طبیعت‌گردی نیز هم راستا با زوایای فرهنگی گفته شده برگزار خواهد شد، زیرا طبیعت گردی (اکوتوریسم) در ایران یک ظرفیت است و با توجه به این‌که این ظرفیت در شهر‌ها و روستا‌های کوچک متمرکز است، از این رو فرایند توزیع سفر و ثروت می‌تواند در شکوفایی استعداد‌های بالقوه این بخش مؤثر واقع شود».

معاون گردشگری همچنین با اشاره به پیشینه همکاری‌های گردشگری میان جمهوری اسلامی ایران و اتریش گفت: «سومین کارگروه فنی همکار‌های گردشگری ایران و اتریش که قرار است هم زمان در مهر در تهران برگزار شود، چندی پیش در خرداد امسال با عنوان دومین نشست کارگروه مشترک گردشگری جمهوری اسلامی ایران و اتریش با موضوع آموزش برگزار شد و بخش نخست این رویداد نیز سال ۹۵ با هدف آشنایی ظرفیت‌های گردشگری دو طرف در تهران برپا شده بود.»

او ضمن اعلام حمایت از روند برگزاری کارگروه مذکور افزود: «بخش نخست سومین کارگروه همکار‌های ایران و اتریش با موضوع گردشگری کوهستان و بخش دوم این رویداد با محوریت طبیعت‌گردی برگزار خواهد شد و فعالان بخش خصوصی و دولتی طرفین به تبادل اطلاعات و تقویت تعاملات در این حوزه خواهند پرداخت.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل

پهپاد‌های نورافشان در آسمان چین

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل

رمز رونق گردشگری معنوی در ایران + صوت

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
برنابرنا1 روز قبل
«آشفته گی» آخرین ساخته سینمایی فریدون جیرانی از ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر ماه) در اروپا و انگلیس اکران عمومی می‌شود. همچنین کارگردان به همراه بازیگران در نمایشهای «آشفته گی» در این تور جهانی حضور خواهند داشت. در فیلم «آشفته گی» بهرام رادان، مهناز افشار، نسیم ادبی، نازنین صلحجو، علی میلانی، احسان محمدی و مهران احمدی به ایفای نقش پرداخته‌اند. جیرانی درباره فضای فیلم جدید خود اینگونه نوشته است: «آشفتهگى» رئالیستى و اجتماعى نیست. یک فیلم است درباره عشق وجنایت …. نویسنده، کارگردان و تهیه کننده این اثر فریدون جیرانی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
او خیلی به من علاقه‌مند بود اما به طور ناگهانی متوجه شدم که با یکی از دوستان صمیمی من ارتباط برقرار کرده است. قاضی: چند وقت است که متوجه این موضوع شده‌اید؟ به تازگی متوجه شدم. اصلا باورم نمی‌شد که دوستم در حق من چنین‌کاری انجام دهد اما مهم‌تر این که باورم نمی‌شد که شوهرم به من خیانت کند. ‌قاضی: از کجا متوجه شدید که همسرتان با دوست تان رابطه برقرار کرده است؟ از مدت‌ها قبل به رفتارهای شوهرم شک کرده بودم. تحقیق کردم و متوجه شدم که موضوع کاملا جدی است و حقیقت دارد. ‌قاضی: آیا موضوع را به شوهرتان هم گفتید؟ بله، گفتم! دلم می‌خواست درسم را ادامه بدهم اما ندادم تا فقط زن زندگی باشم.

نظرها

اخبار بیشتر