هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
هیوندای محصولی را برای درخشش در فرانکفورت انتخاب کرده که اساس طراحی آن مبتنی بر اولین "خودروی ملی" کره جنوبی است.

عصرایران- نمایشگاه بین المللی خودروی فرانکفورت به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای خودرویی جهان فعالیت خود را آغاز کرده و تا ۳۱ ام شهریور ادامه دارد تا فرصتی برای ارائه آخرین دستاوردهای این حوزه فراهم باشد.

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 1

در این دوره نیز بزرگانی مانند مرسدس بنز، آئودی، ب ام و، لامبورگینی، فراری، فیات، فولکس واگن، تویوتا و چینی هایی مانند هونگ کی با محصولات جذاب خود حضور دارند.

یکی از خبرهای داغ نمایشگاه ۲۰۱۹ به غرفه هیوندای مربوط می‌شود زیرا کره ای‌ها محصولی متفاوت را همراه خود آورده‌اند که ترکیبی فعال از طراحی رترو و مفاهیم آینده نگر در دنیای خودرو محسوب می‌شود. این خودروی مفهومی 45 EV نام دارد که البته پیش از برگزاری نمایشگاه فرانکفورت نیز هیوندای با پخش یک تیزر جنجالی ذهن مخاطبان خود را به چالش کشانده بود!

بازگشت پونی و رازهای کد ۴۵

همانطور که اشاره شد؛ ۴۵ EV ریشه هایی از یک طراحی کلاسیک را با خود به آلمان آورده است یا بهتر بگوئیم هیوندای محصولی را برای درخشش در فرانکفورت انتخاب کرده که اساس طراحی آن مبتنی بر «پونی» اولین خودروی ملی کره جنوبی است.

هیوندای پونی در فاصله سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰ روی خط تولید قرار داشت. در سال ۱۹۷۴ یک طرح مفهومی با نام پونی کوپه ارائه شد که ۴۵ EV در سال ۲۰۱۹ توجه ویژه‌ای به آن پلتفرم داشته است.

نکته جالب در رابطه با طراحی پونی کوپه ۷۴ به همکاری هیوندای با جورجتو جوجارو مربوط می‌شود. جوجارو یکی از مشهورترین طراحان اتومبیل در جهان است که در سال ۱۹۹۹ میلادی طراح اتومبیل قرن نام گرفت.

پونی

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 12

پونی کوپه مفهومی

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 15

استفاده از عدد ۴۵ در نام این خودرو از یکسو نماینده زمانی است که از تولید پونی کوپه می‌گذرد و از سوی دیگر به زوایای ۴۵ درجه‌ای اشاره دارد که در نقاط مختلف بدنه ۴۵ EV مشاهده می‌شود.

هیوندای همچنین به ارتباط طراحی این خودرو با هواپیمایی از دهه ۲۰ میلادی اشاره کرده است.

نمای خارجی؛ جادوی زاویه و خط

۴۵ EV مقداری با دیگر مفهومی‌های آینده نگر تفاوت دارد! زیرا طراحی آن چنان عجیب نیست که انتظار حضورش را در خیابان‌ها طی آینده نزدیک نداشته باشیم اما در عین حال آنقدر پیچیده به نظر می‌رسد که به عنوان یک آینده نگر مفهومی بدان توجه می‌کنیم! شاید این راز طراحی موفق محصول هیوندای در نمایشگاه خودروی امسال فرانکفورت باشد.

آلبوم تصویری EV ۴۵ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 21هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 22هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 23هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 24هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 25هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 26هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 27هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 28هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 29هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 30هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 31

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 33

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 35

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 37

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 39

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 41

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 43

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 45

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 47

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 49

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 51

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 53

هنگامی که مقابل ۴۵ EV قرار می‌گیریم عرض زیاد این خودرو توجه ما را به خود جلب می‌کند و البته همین مساله به نوعی حسی از استحکام و ثبات خودرو روی زمین را به مخاطب انتقال می‌دهد.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار تکنولوژی جهان

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 56

این خودروی حجیم بهترین استفاده از بخش گریل (جلوپنجره) و چراغ‌ها را در نمای جلو داشته؛ اینجا همه چیز شبیه بازی‌های پیسکلی ویدئویی به چشم می‌آید به خصوص چراغ‌های نقطه‌ای ماتریسی که فوق العاده زیبا، جذاب و البته مرموز هستند!

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 58هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 59

طبیعتا یک خودروی الکتریکی نیاز خاصی به ورودی‌های هوا در گریل و بامپر ندارد بنابراین هیوندای در این بخش فرمول خط و زاویه را توسعه داده تا از همین نمای جلو؛ ذهن مخاطب برای محاسبات هندسی 45 EV آمادگی داشته باشد.

روی درپوش موتور لوگوی درخشان هیوندای و همچنین نشان «۴۵» در سمت چپ بامپر (سپر) مشاهده می‌شود که اثر مهمی در افزایش جذابیت‌های این منظره مینیمال دارند.

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 62

در نمای جانبی می‌توانیم حضور زاویه‌های ۴۵ درجه را بیشتر از هر جای دیگر آشکار و قابل درک بدانیم. خط شانه فوق العاده قوی، فلیر تیره در هلال فندر (گلگیر) و رینگ هایی با طراحی غیر متعارف مهمترین اتفاقات این بخش هستند.

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 64هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 65هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 66

اگر کمی دقت کنید در قسمت پایین درهای جلو یک نوار نورانی مشاهده می‌شود که در واقع خطی از لامپ‌های ال ایی دی است که می‌توانیم آنرا نشانگر باتری نیز بنامیم! این نشانگر میزان باقیمانده باتری را نشان می‌دهد بدین ترتیب حتی پیش از آنکه راننده وارد خودروی خود شود می‌تواند از وضعیت شارژ باتری مطلع شود.

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 68

خوب در این بخش خبری از آینه‌های کناری نیست و قطعا وظیفه آنها به دوربین‌های جانبی محول شده است.

در نمای عقب نیز چراغ‌های نقطه‌ای، کد ۴۵ و زوایه‌های تیز حضور دارند.

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 71

کابین

در رابطه با طراحی کابین ۴۵ EV بیشتر از آنکه نیاز به نوشتن باشد باید از مشاهده تصاویر لذت برد. اینجا شبیه اتاقی در یک سوئیت چند ستاره است که فقط می‌توان در آن اوقات خوشی را سپری کرد!

آلبوم تصویری فضای کابین EV ۴۵ در نمایشگاه

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 75هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 76هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 77هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 78هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 79هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 80

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 82

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 84

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 86

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 88

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 90

هیوندای؛ از اولین «خودروی ملی» تا درخشش در فرانکفورت (+تصاویر) - 92

در این جادوی چوب و فناوری همانطور که مشاهده می‌کنید برای سرنشین جلو از اینترفیس هولوگرافیک نیز استفاده شده که بسیار متفاوت و آینده نگرانه به نظر می‌رسد.

پیشرانه

باتوجه به تصاویری که از خودرو منتشر شده، باتری‌ها (64kWh Li-ion-polymer) باید در قسمتی زیر کف قرار داشته باشند. اطلاعات موجود در رابطه با پیشرانه الکتریکی این محصول چندان کامل نیست اما اشاره شده که خروجی آن برابر با ۲۰۱ اسب بخار و گشتاور ۲۹۱ پوند فوت است. برد خودرو نیز در وضعیت شارژ کامل ۲۵۸ مایل خواهد بود.

مازیار دانیالی

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
ساعت ۲۴-تولید پراید در حالی وارد دهه جدیدی زندگی خود می‌شود که برای چندمین بار اخبار مختلفی از توقف تولید این خودرو شنیده می‌شود. قیمت لاستیک ایرانی برای پرایدیکی از نکات مربوط به تولید پراید این است که امنیت و کیفیت این خودرو بسیار پایین بوده و به همین دلیل پلیس از شماره گذاری آن طفره می‌رود. تا سال ۹۵ عملا انتقادات جدی برای تولید پراید وجود نداشت ولی با جدی شدن ثمرات برجام و عقد قراردادهای مختلف با خودروسازان معتبر دنیا مثل رنو، پژو و هیوندای باعث شد تا انتظارات از صنعت خودروسازی کشور بالا رفته و انتقادات جدی برای تولید پراید آغاز گردد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که عدم تولید پراید و عدم خودرودار شدن مردم به مراتب بهتر از آن است که مردم خودرویی بخرند که کیفیت و امنیت نداشته و سالانه چند هزار نفر را به کام مرگ می‌کشاند. خودروساز دوست ندارد که تولید پراید را متوقف کند و باید مردم و دولت خواستار جدی این اتفاق باشند.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
گزارش‌ها حاکی است که حالت تاریک و شبانه به اپلیکیشن اسکایپ اضافه شده است. مایکروسافت به عنوان شرکت توسعه‌دهنده نرم افزار اسکایپ که یکی از نخستین و بزرگترین اپلیکیشن‌های مکالمه تصویری در جهان به شمار می‌رود، به تازگی اعلام کرده است که هر دو نسخه از این برنامه مبتنی بر سیستم عامل اندروید و آی‌اواس از این پس به حالت تاریک (dark mode) مجهز خواهند شد. بدین ترتیب کاربران نسخه‌های مختلف اپلیکیشن موبایلی اسکایپ قادر خواهند بود در صورت تمایل حالت تاریک و شبانه را برای استفاده از این برنامه فعالسازی کنند تا بتوانند از قابلیت‌های آن بهره مند شوند. اپلیکیشن پیام‌رسان اسکایپ یک نرم‌افزار کاربردی است که به کاربران اجازه می‌دهد به وسیله صدا برروی پروتکل اینترنت تماس تلفنی برقرار کنند. با توجه به آنکه طی چند ماه اخیر شاهد عرضه حالت تاریک (Dark Mode) برای سرویس و نرم‌افزارهای موبایلی مختلف نظیر یوتیوب، اندروید مسیجز و واتس اپ بودیم، حالا به نظر می‌رسد که نوبت به اسکایپ رسیده است تا به کاربران خود این قابلیت محبوب را ارائه دهد.

مینی بوس و کامیونت ایرانی شیلر رونمایی شد + قیمت

چرخانچرخان1 روز قبل
شیلر نام برند جدید بهمن دیزل برای مینی بوس و کامیونت تازه واردش است که البته شباهت‌های زیادی به ایسوزوهای تولید قدیم این شرکت دارد. از جمله ویژگی‌های قابل ذکر برای این خودروها، سبک وزن بودن آنهاست که به گفته مدیرعامل شرکت بهمن این خودروها سبک وزن‌ترین خودروهای تجاری موجود در کشور هستند که قابلیت بارگیری بسیار بالایی داشته و از خدمات پشتیبانی بسیار خوبی بهره‌مند خواهد شد. استفاده از آخرین تکنولوژی‌های در دسترس در زمینه ایمنی خودرو از دیگر ویژگی‌های قابل ذکر برای خودروهای شیلر است. گفتنی است که طبق برآوردهای انجام شده احتمالا مدل مینی بوس این خودرو با قیمتی در حدود ۳۹۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد و ظرفیت مسافرگیری آن ۱۸ صندلی است. همچنین محصول جدید بهمن دیزل قابلیت نصب انواع کاربری‌ها را داشته و محدودیتی در این زمینه ندارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مدیرعامل سابق گوگل، فاش کرد شمار کسانی که عکس جنیفر لوپز در این لباس را جستجو کردند آن قدر زیاد بود که گوگل تصمیم به ایجاد موتور جستجوی عکس گرفت. جنیفر لوپز، خواننده مشهور آمریکایی، در نمایش مد ورساچه در میلان لباسی را پوشید که پیشتر باعث ایجاد موتور جستجوی عکس گوگل شد. بعدتر اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل، فاش کرد شمار کسانی که عکس جنیفر لوپز در این لباس را جستجو کردند آن قدر زیاد بود که گوگل تصمیم به ایجاد موتور جستجوی عکس گرفت. در نمایش مد میلان روی دیوار کولاژی از نتایج جستجوی گوگل برای عکس جنیفر لوپز در آن لباس انداخته شد. پس از آن جنیفر لوپز در لباسی مشابه لباس قبلی خود بر صحنه ظاهر شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز23 ساعت قبل
یک کارشناس حوزه خودرو در خصوص همکاری با روسیه گفت: همکاری با روسیه در خودروسازی مربوط به شرکت لادا می‌شود که احتمال آن بعید است. به گزارش تجارت‌نیوز، فربد زاوه، کارشناس حوزه خودرو ابتدا در رابطه با احتمال همکاری با روس‌ها اظهار کرد: موضوع همکاری ایران با روسیه در زمینه ساخت خودرو مربوط به برند لادا می‌شود. به طور کلی احتمال ورود خودروهای جدید و فعالیت با روسیه بسیار بالا نیست و حتی خودروسازان چینی نیز از همکاری با ایران ترس دارند. وی درباره آینده شرکت‌های چینی در بازار ایران گفت: از میان شرکت‌های چینی که در بازار ایران ماندند می‌توان به چری، جک و هایما اشاره کرد. سایر شرکت‌های چینی از فعالیت در ایران ترس دارند و مشخص نیست که برندهای ذکر شده نیز تا چه زمانی در ایران به فعالیت بپردازند.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، سیتی K-ZE از بسته باتری لیتیوم‌یونی ۲۶٫۸کیلووات‌ساعت بهره می‌برد؛ با این باتری‌ها سیتی می‌تواند ۲۷۱کیلومتر را بپیماید. همچنین، سیتی K-ZE مبتنی بر پلت‌فرم CMF-A مشابه کوئید است و گفته می‌شود دارای بیشینه‌سرعت ۱۰۵کیلومتر برساعت است. باتوجه به‌آنچه دیده می‌شود، فیس‌لیفت کوئید مخصوص هند، احتمالا دارای چراغ‌های جلوی مجزا باLEDهای دیددرروز خواهد بود که باجلوپنجره‌ای شیب‌دار تکمیل می‌شود. قسمت پشت این خودرو دارای چراغ‌های عقب LED اصلاح‌شده و سپری نوین است. گفته می‌شود فیس‌لیفت کوئید جدید همچنان از موتورهای کنونی بهره می‌برد که البته درزمان عرضه براساس استانداردهای BS-VI به‌روزرسانی خواهند شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

6 روز قبلموج1