برگزاری دادگاه سارقان مسلح خودرو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. تکنولوژی

برگزاری دادگاه سارقان مسلح خودرو

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: پرونده متهمان سرقت مسلحانه دو خودرو با اسلحه شکاری در جلسه علنی دادگاه شعبه اول کیفری استان مورد رسیدگی قرار گرفت.

برگزاری دادگاه سارقان مسلح خودرو - 1

دو متهم پرونده سرقت مسلحانه خودرو در استان که دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند در جلسه دادگاه حاضر شدند اما دو نفر دیگر از متهمان (پدر و پسر) که با وثیقه آزاد بودند در دادگاه نبودند و وکلای آن‌ها حضور داشتند. به گزارش خبرنگار ما، برابر این پرونده؛ یک سرقت مسلحانه این باند در حوزه خراسان رضوی و دومین آن در حوزه راه‌های خراسان جنوبی رخ داد. قاضی «رمضانی» در ابتدای جلسه این گونه سرقت‌ها را در استان نادر برشمرد و خطاب به دو متهم پرونده گفت که این جرم شما ناامن شدن جاده‌های استان را در پی دارد. وی در ادامه به شرح پرونده پرداخت و افزود: در این پرونده دو نفر شاکی و مدعی هستند که متهمان به طور شبانه در جاده مشهد و در حوزه قاینات با استفاده از اسلحه آن‌ها را از خودروهایشان پیاده و با بستن دست‌ها و پاهایشان اقدام به سرقت خودروها کرده‌اند. سپس «خردپژوه» نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست صادره، دو مورد شرکت در آدم ربایی، دو مورد سرقت به عنف، سرقت مدارک و محتویات داخل خودرو و … را از اقدامات این باند اعلام کرد و با توجه به مستندهای موجود در پرونده، خواستار صدور حکم قاطع از دادگاه شد.

سرقت با تهدید اسلحه

در ادامه یکی از مالباختگان که خودروی او در حوزه استان سرقت شد در جایگاه قرار گرفت و گفت: نزدیک غروب یک دستگاه سمند در مقابل چاه کشاورزی ایستاد، ابتدا مشکوک شدم ولی خیلی حساسیت به خرج ندادم اما وقتی که به راه افتادم خودرو در کنار جاده توقف داشت. در همین هنگام راننده یک پراید به بهانه دور زدن جلوی حرکت من سد معبر کرد و دو نفر با اسلحه شکاری از پراید و دو نفر با اسلحه‌ای دیگر از سمند پیاده شدند و به سمت من آمدند که یکی از دو متهم حاضر در دادگاه اسلحه را روی سرم گذاشت و مرا روی صندلی عقب خودرویم انداخت. از آن جا که چراغ بنزین خودرو روشن شد با یک نفر تماس گرفتند که برایشان بنزین بیاورند مرا به خودروی سمند هدایت کردند و پس از طی مسافتی طولانی، دست‌ها و پاهایم را بستند و مرا در جاده فرعی رها کردند که توانستم نیمه‌های شب دست‌ها و پاهایم را باز و با کمک دو چوپان مسیر را پیدا کنم. آن‌ها به صاحب گله موضوع را اطلاع دادند که او هم پاسگاه انتظامی را مطلع کرد.

در خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

فروش خودرو در زابل

در ادامه موضوع شرکت در دو فقره آدم ربایی، دو مورد سرقت به عنف و سرقت مدارک شناسایی و اقلام شخصی به متهم (ح -ک) تفهیم اتهام شد و او در دفاع از خود گفت: قصد آدم ربایی نداشتم، نقشه ما فقط سرقت خودرو بود. اسلحه هم متعلق به (الف-ح) و معیوب بود. آن شب شیشه، مصرف کرده و از مشهد به سمت بیرجند در حرکت بودیم که نقشه سرقت تویوتای شاکی را کشیدیم و وقتی آن را سرقت کردیم خودرو را به مبلغ ۳۰ میلیون تومان در زابل فروختیم و پول آن را تقسیم کردیم.

قصدم آدم ربایی نبود

سپس متهم (الف-ح) در جایگاه ایستاد و گفت: یکی مرا واسطه کرد که نیاز به خودروی تویوتا دارد و همان روز پنج میلیون تومان به حسابم واریز کرد و یک اسلحه شکاری که آن هم خراب بود به من داد. با کمک دو متهم دیگر که در دادگاه حضور ندارند با یک دستگاه پراید نقشه خود را عملی و تویوتا را سرقت کردیم. قصدم فقط سرقت خودرو بود نه آدم ربایی و به هیچ عنوان اسلحه را روی شاکی نگرفتم. وقتی خودرو را به سرقت بردیم چراغ بنزین روشن شد بنابراین با یکی از دوستان تماس گرفتم که برای ما بنزین آورد. متهم با اشاره به این که شاکی را در بیابان رها کردند، افزود: تویوتا را به همان شخصی که به من پیشنهاد داده بود به مبلغ ۳۰ میلیون تومان فروختم و از اسلحه شکاری متعلق به مالباخته هیچ گونه اطلاعی نداشتم که بعد از ۱۰ تا ۱۲ روز، خریدار از وجود یک اسلحه در خودرو به من خبر داد. وی ادامه داد: دومین سرقت را هم برای کمک به (ح-ک) شوهرخواهرم انجام دادم چون زندگی آن‌ها در معرض از هم پاشیدن و قرار بود خانه خود را به طلبکارش بدهد بنابراین در مسیر راه، نقشه سرقت خودروی نیسان را کشیدیم و راننده را پیاده و با بستن دست‌ها و پاهایش او رها کردیم و خودرو را برای فروش و پرداخت قسمتی از طلب (ح-ک) به زابل بردیم که توسط ماموران آگاهی دستگیر شدیم. به گزارش خبرنگار ما در ادامه این جلسه وکلای متهمان با ارائه لایحه دفاعی از موکلان خود دفاع کردند. در پایان هم قاضی «رمضانی» ختم رسیدگی به پرونده را اعلام کرد و گفت: در مهلت قانونی رای متهمان صادر خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

له شدن یک خودرو پس از گیر کردن بر روی ریل قطار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک خودرو در هند حین عبور از ریل قطار بر روی آن گیر کرد و نتوانست از آن رد شود. مردمی که در اطراف ریل بودند به کمک راننده این خودرو شتافتند، اما نتوانستند خودروی وی را از روی ریل خارج کنند. حین کمک رسانی به راننده خودرو، قطار از راه رسید و با خودرو برخورد کرد. راننده خودرو قبل از رسیدن قطار از خودرویش پیاده شد و جانش را نجات داد. بیشتر بخوانید: قطع عضو، عاقبت بی‌احتیاطی موتورسوار ۲۵ ساله نسبت به عبور قطار + فیلمانتهای پیام/تصادف قطار با ماشین + فیلم

بلای وحشتناکی که بر سر پسر بچه مدرسه‌ای آمد+ فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، یک پسربچه مدرسه‌ای در اوکراین حین عبور از خیابان با یک خودرو تصادف Crash کرد. این پسربچه از بخشی از خیابان عبور می‌کرد که خط عابر پیاده نداشت. او پس از دویدن ناگهانی به وسط خیابان با یک خودرو به شدت تصادف کرد، اما از این حادثه Incident جان سالم به در برد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
یادگار امام (ره) در ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) با حضور در منزل حجت‌الله کسری، ضمن عیادت از این مداح پیشکسوت، از وضعیت جسمانی وی اطلاع یافت. تصاویری از حضور سیدحسن خمینی در منزل حجت‌الله کسری

آینده نگری «خودروی سیاسی» چین در آلمان! (+فیلم و تصاویر)

32+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«ب‌ام‌و» در سال جاری مجهزتر از هر سال در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت شرکت کرد و مشکی‌ترین خودروی جهان با نام «ب‌ام‌و X۶ وانتابلک» را در شرایطی خاص در معرض دید عموم قرار داد. تمامی پنل‌های خارجی این خودرو با نوعی رنگ با نام «وانتابلک» رنگ شده که ۹۹٫۹۶ درصد از نور مرئی را جذب می‌کند و در واقع مشکی‌ترین رنگ جهان است. با این وجود جلوپنجره، چراغ‌های نمای جلو و عقب با «وانتابلک» رنگ نشده‌ و می‌درخشند. فوربس در این باره نوشت: با وجود علاقه و ادعای کمپانی ب‌ام‌و، X۶ وانتابلک به این زودی‌ها وارد بازار نخواهد شد. احتمال تصادف یک خودروی مشکی در هوای گرگ و میش یا طلوع صبح ۴۷ درصد بیشتر یک اتومبیل غیرمشکی است.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
مدیران این شرکت‌ها همچنین می‌گویند روند برقی کردن ماشین‌های تولیدشان را ادامه خواهند داد و در آینده مدل‌های برقی و هیبریدی بیشتری را وارد بازار خواهند کرد. هربرت دایس، مدیر عامل فولکس‌واگن در این باره می‌گوید: «بازار ماشین‌های برقی به طور طبیعی رشد نخواهد کرد. در نیمه اول سال میلادی جاری ماشین‌های برقی و هیبریدی فقط ۲٫۴ درصد کل بازار فروش خودرو در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دادند. ماشین‌های برقی رایگان تولید نمی‌شوند.» تولید یک ماشین برقی به طور کلی نسبت به تولید ماشین مشابه بنزینی حدود ۱۲۰۰۰ دلار خرج بیشتری دارد و حدود ۵ سال طول می‌کشد تا این اختلاف در هزینه تولید جبران شود. اولا کالنیوس، مدیرعامل دایملر می‌گوید: «تردیدی نداریم که چند سال آینده باید هزینه‌های تولید ماشین‌های برقی را کاهش دهیم.

نظرها

اخبار بیشتر