شرح نهج البلاغه علامه جوادی آملی در ۲۲ جلد منتشر می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. فرهنگ

شرح نهج البلاغه علامه جوادی آملی در ۲۲ جلد منتشر می‌شود

الفخبرگزاری الف |
مدیر توزیع و فروش نشر إسراء گفت: شرح نهج البلاغه آیت الله جوادی آملی در 22 جلد به چاپ خواهد رسید که تاکنون دو جلد از آن به علاقمندان عرضه شده است.

علی ابوالقاسمی امروز در گفت وگو با فارس با اشاره به این که این شرح ارزشمند با عنوان «سلونی قبل أن تفقدونی، تحریر نهج البلاغه» به زیور طبع آراسته شده است بیان کرد: این کتب، شرح‌های نهج البلاغه معظم له است که از سال ۱۳۷۱ و به مدت ۱۸ سال در قالب خطبه ‌های نماز جمعه شهر مقدس قم برای نمازگزاران و علاقمندان بیان می‌شد و پس از آن هم، ادامه این مطالب در دروس تفسیر نهج البلاغه و همچنین دروس اخلاق ادامه یافت و همچنان در جلسات اخلاق روزهای پنج شنبه - که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا برگزار می‌شود - ادامه دارد.

وی افزود: این مطالب پس از پیاده سازی، با کار تحقیقی و تدوینی همراه بوده تا مثلا بحث‌‌های خطبه‌های نماز جمعه که عمومی‌تر بوده است، دوباره مورد تجدیدنظر استاد قرار گیرد.

ابوالقاسمی ادامه داد: تاکنون دو جلد از شرح نهج البلاغه آیت الله جوادی آملی به علاقمندان عرضه شده و سه جلد بعدی نیز آماده چاپ است که به ترتیب و هر دو ماه یکبار، یکی از آنها منتشر می‌شود.

وی همچنین از کتاب ارزشمند «مفاتیح الحیات» به عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار نشر اسراء نام برد که تاکنون ۲۲۲ چاپ از آن با تیراژ پنج هزار نسخه در هر چاپ به علاقمندان علوم و معارف اسلامی عرضه شده است.

ابوالقاسمی درباره این اثر گفت: استاد در این کتاب، با اشراف همه جانبه به منابع وحیانی و با بهره وری کامل از کتاب و سنت، اثری جامع را پدید آورده است تا همان طور که بزرگ محدث تاریخ اسلام، یعنی جناب حاج شیخ عباس قمی با اثر ماندگار و سودمند «مفاتیح الجنان» راه سلوک و ارتباط انسان با خدا را از طریق انجام دادن اعمال عبادی در سه بخش نمازها، ادعیه و زیارات هموار کرد، ایشان هم در زمینه امور اجتماعی بندگان و سبک زندگی با محوریت آموزه‌های وحیانی، کتابی مانند «مفاتیح الحیات» را به عنوان مکمل کتاب مرحوم شیخ عباس قمی به جامعه تقدیم کرده باشند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

مدیر توزیع و فروش نشر اسراء یکی دیگر از امتیازات کتاب «مفاتیح الحیات» را توجه و اهتمام به مناسبات فردی، اجتماعی و زیست محیطی بشر از منظر آموزه‌های وحیانی و تلاش برای تنظیم و إصلاح این امور دانست.

ابوالقاسمی در عین حال در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در قم درباره دیگر آثار پرفروش نشر اسراء اظهار کرد: تفسیر قرآنی «تسنیم» هم از دیگر آثار پرفروش نشر اسراست که تاکنون ۴۸ جلد از آن منتشر شده و جلد چهل و نهم هم به زودی زیر چاپ می‌رود که استاد در این جلد، آیات ۴۰ تا ۸۰ سوره مبارکه اسراء را تفسیر کرده‌اند.

وی اضافه کرد: توضیح المسائل این مرجع عالیقدر هم به همراه استفتائات معظم له، از سال ۱۳۹۴ انتشار خود را آغاز کرد و تاکنون، هشت چاپ از آن به اندیشمندان، پژوهشگران و مقلدان علامه آیت الله جوادی آملی تقدیم شده است. در عین حال که پنجمین جلد از کتاب رجال تفسیری هم در مرحله صحافی قرار دارد و ان شاء الله پس از آماده شدن به علاقمندان عرضه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

پشت دیوار عمارت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

حذف ویدئوهای مداحی مطیعی توسط اینستاگرام

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
اینستاگرام کدام ویدیوها را حذف کرد؟ نکته قابل توجه این است که تمام ویدئوهایی که از صفحه اینستاگرام این مداح حذف شده است، اغلب نگاه جهان اسلامی و ضداستکباری داشته است. اما دو مداحی محرم ۹۸ میثم مطیعی سریعا از صفحه اینستاگرام پاک شد. بنا بر اطلاعات واصله تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر از صفحه اینستاگرام میثم مطیعی حذف شده‌اند و مطالب او را بدون اینکه مطلع باشند، دریافت نمی‌کنند. اینستاگرام پیغام‌های اخطار مبنی بر غیرفعال کردن و حذف صفحه را نیز برای مدیریت صفحه ارسال می‌کند که در گام بعد به یکباره صفحه را حذف کند. یکی از ویدئوهای حذف شده از صفحه میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) توسط اینستاگرام را اینجا ببینید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این در حالی است که هزینه لباس فرم دانش‌آموزان دختر و پسر در مناطق مختلف متفاوت است. ما این هزینه را به سختی پرداخت کردیم اما واقعا لازم است هر سال لباس و روپوش دانش‌آموزان تغییر کند. «مادر یک دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی هم درباره هزینه‌های جانبی مدرسه فرزندش می‌گوید: «پارسال لباس فرم مدرسه آبی روشن بود امسال آبی تیره است. زهرا مظفر تأکید می‌کند: ما بخشنامه ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کردیم. البته در خرید لباس فرم خانواده‌ها نباید پولی را به مدرسه بدهند و این مبلغ به حساب تولیدی ریخته می‌شود.

برپایی ۱۲ نمایشگاه موضوعی دفاع مقدس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و جبهه مقاومت افزود: تاریخ نشان می‌دهد در دو قرن گذشته همواره شاهد تجزیه کشور بوده‌ایم که گاهی با حمله نظامی بیگانگان رخ داده یا همانند زمان پهلوی بر اثر بی لیاقتی رژیم وقت از ایران جدا شده است، ولی جنگ تحمیلی هشت ساله در یک کشور تازه انقلاب کرده بسیار متمایز بود و در این جنگ ما در مقابل ۳۵ کشور ایستادیم و پیروزی در آن با سه ضلع اسلام، رهبری و مردم تحقق یافت. رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس سپاه تهران بزرگ گفت: اگر خدای نکرده جنگی رخ دهد جوانان امروز ما همچون دفاع مقدس نیز همچنان پای کار هستند همانطور در مسئله شهدای مدافع حرم شاهد رشادت‌های نسل امروز هستیم. وی «پیشرفت و پیروزی در سایه مقاومت» را شعار امسال برنامه‌های سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در هفته دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: نمایشگاه‌های سپاه تهران در ۱۲ نقطه اصلی تمرکز دارد که مهم‌ترین آن‌ها دریاچه شهدای خلیج فارس، بوستان ولایت، پارک آزادگان، میدان امام حسین، برج میلاد و پارک دانشجو خواهد بود و قشر‌های مختلف بسیج و سپاه نیز نمایشگاه‌های محلی دارند. رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس سپاه تهران بزرگ برپایی کاروان‌های هنری و تئاتر‌های نمایشی، فضاسازی‌های مناسب در سطح شهر و سخنرانی در مدارس، مساجد و بسیج ادارت را از دیگر برنامه‌های این هفته بر شمردو گفت: عملیات‌های بدر، کربلای ۳ و ۴ و ۸ نیز بازسازی می‌شوند. وی دیدار با ۲۰۰۰ خانواده شهدا از جمله شهدای مدافع حرم و اقلیت‌های دینی، برگزاری یادواره‌های شهدا و طرح‌های محرومیت زدایی، اهدای سبد کالا به نیازمدان و محرومان و برگزاری همایش عاشوراییان در روز ۳۱ شهریور را از دیگر برنامه‌های سپاه محمد رسول الله (ص) تهران در هفته دفاع مقدس برشمرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
پیشکسوت دیگری که بازیگر فیلم سینمایی جدید ابراهیم حاتمی‌کیا شده، نامش آتش تقی‌پور است؛ او چهارشنبه جلوی دوربین می‌رود. اعتمادآنلاین| نام فیلم «خروج» حاتمی‌کیا و ماجرای رفت و آمدهای بازیگران به این فیلم سینمایی، نقل محافل رسانه‌ای است. جهانگیر الماسی به این پروژه پیوست و قبل از او خبر حضور آتش‌ تقی‌پور هم رسانه‌ای شد. تقی‌پور تأکید کرد: من قاسم «خروج» حاتمی‌کیا شده‌ام؛ تا الان ۴۰ صفحه از فیلمنامه را خوانده‌ام و از روز چهارشنبه مقابل دوربین این کارگردان صاحب‌نام سینمای ایران قرار می‌گیرم. بازیگر سریال «مسافر» در پاسخ به این سوال که برخی از بازیگران پیشکسوت به خاطر شرایط سخت از این کار انصراف داده‌اند، گفت: شرایط کار «خروج» سخت است، چون فضای جاده‌ای دارد.

نظرها

اخبار بیشتر