حذف روادید به افزایش گردشگر کمک می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سرگرمی
حذف روادید به افزایش گردشگر کمک می‌کند

حذف روادید به افزایش گردشگر کمک می‌کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری ایران گفت: ظرفیت ایران از نظر تنوع جانوری و گیاهی بسیار چشمگیر است اما یکی از دلایلی که در حال حاضر سازمان تبدیل به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شد این است که از طریق سازمان نمی‌توان به اهداف مد نظر برای جذب گردشگر دست یافت.

حذف روادید برخی از کشورها و اصلاح ساختارها می‌تواند به افزایش گردشگر کمک کند

وزارت گردشگری باید جذابیت گردشگری را بیشتر کند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: از طریق پاسخگو کردن وزارتخانه و اصلاح ساختاری که می‌توان در شرح وظایف آن انجام داد، وزارتخانه باید به میدان آمده و با برنامه‌ریزی درست جذابیت‌های گردشگری و نگاه به واردات گردشگر را نیز در کشور قوی‌تر کند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس ادامه داد: در حال حاضر آمار گردشگری افزایش یافته و دلیل عمده آن این است که با برخی از کشورها مثل عمان حذف روادید انجام شده است. چه لزومی دارد با کشوری مثل عمان که این وابستگی را داریم و مسلمان نیز هستند اما یک بروکراسی اداری خیلی سنگینی داشته باشیم پس بنابراین حذف روادیدها می‌تواند به افزایش گردشگر کمک کند؛ با تبدیل سازمان گردشگری به وزارت می‌توان به اصلاح ساختارها و اهداف مد نظر نزدیک‌تر شد.

در خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

آموزش هتل‌داران و توجه به حمل و نقل ضروری است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در مورد حفظ حقوق گردشگران و لزوم نظارت‌هایی که باید برای تاخیر در حرکت یا کنسل شدن پرواز‌ها و امثال آن صورت بگیرد، تصریح کرد: توجه به حمل و نقل، آموزش مردم در نحوه برخورد با گردشگر و آموزش هتل‌داران از این پس باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا20 ساعت قبل
سازمان جهانی گردشگری گزارش داده است: از هر ۱۰ شغل در دنیا، یک شغل به صورت مستقیم به گردشگری مربوط است و هر یک شغل در گردشگری، یک و نیم شغل دیگر را درگیر اقتصاد گردشگری می‌کند. دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و وزیر گردشگری کشور در پیام‌هایی به اهمیت این شعار اشاره کرده و بیشترین تاکیدش بر اشتغال زنان و جوانان در عرصه گردشگری با هدف دستیابی به توسعه پایدار بوده است. اگر به پوستر روز جهانی گردشگری هم دقت کنیم، تاکید تصویر بیشتر بر نقش زنان در فعالیت‌های فرهنگی گردشگری است. نتیجه یکی از تحقیقات سازمان جهانی گردشگری نیز نشان می‌دهد: در بخش گردشگری، ‌ جمعیت زنان و جوانان شاغل به نسبت سایر بخش‌ها بیشتر است. چالش‌های آنها بیشتر است و مسؤولیت‌های خانوادگی آن‌ها گسترده‌تر است و دربعضی موارد، آن‌ها شغل گردشگری را با شغل‌های دیگر ترکیب می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
فیلم سینمایی «خروج» جدیدترین پروژه ابراهیم حاتمی‌کیا محسوب می‌شود. این فیلم سینمایی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی خواهد شد. وی در بخشی از صحبت‌های خود نیز از وضعیت پرداختی‌های این فیلم صحبت کرده است. جهانگیر الماسی، یکی از بازیگران فیلم سینمایی «خروج» نیز اخیرا درباره این فیلم صحبت کرده است. از بازیگران فیلم سینمایی «خروج» می‌توان به فرامرز قریبیان، پانته‌آ پناهی‌ها و جهانگیر الماسی اشاره کرد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بیلی باب تورنتون همسر دوم آنجلینا جولی که خود از بازیگران سرشناس است، اخیرا در جریان یک مصاحبه گفته است که سالهاست با همسر سابقش دوستانی صمیمی هستند و جولی را مورد تحسین قرار داد. بیلی باب تورنتون با بازی‌های شگفت انگیزش در فیلم‌های بسیاری مورد تحسین منتقدان و مردم واقع شده‌است. بیلی باب تورنتون در هفتاد و چهارمین مراسم گلدن گلوب برای بازی در سریال جالوت جایزهٔ بهترین بازیگر مرد در مجموعه تلویزیونی درام را از آن خود کرد. مدتی بعد از جدایی آنجلینا جولی و بیلی باب تورنتون، تورنتون کتاب خاطرات خود را منتشر کرد که بسیاری از افراد تصور می‌کردند قرار است شامل خاطراتی از زندگی مشترک این دو نفر باشد. اگرچه این کتاب حاوی خاطرات زیادی از زندگی مشترک این دو نفر نبود اما فروش فوق العاده‌ای داشت.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
به مناسبت انتشار بازی Children of Morta زومجی در گفتگویی با امیرحسین فصیحی از پروژه آینده استودیوی دد میج پرسید. امیرحسین فصیحی در رابطه با پروژه بعدی این استودیو گفت: بازی Tale of Ronin پروژه بعدی ما است. مدیرعامل دد میج در ادامه در رابطه با زمان احتمالی عرضه Tale of Ronin گفت: زمان قطعی نداریم. امیدواریم با عرضه‌ی Children of Morta همه‌ی تیم را برای بازی بعدی داشته باشیم. مدیرعامل دد میج در پاسخ گفت:

نظرها

اخبار بیشتر