۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. چرخان
  4. تکنولوژی

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند!

چرخانخبرگزاری چرخان |

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 1

اگر شما قصد فروش خودروی‌تان را داشته و یا می‌خواهید آن را با یک مدل دیگری عوض کنید، احتمالا از اینکه برخی موارد هرچند کوچک چگونه می‌توانند به‌صورت اثر مرکبی بر روی ارزش وسیله نقلیه شما تأثیر بگذارند متعجب خواهید شد.

مواردی مانند میزان کارکرد کیلومتری خودرو، سال تولید، مصرف سوخت، رنگ، آفتاب خوردگی و دیگر مواردی که تاکنون در مورد آن‌ها شنیده‌اید، همیشه در معاملات موردبحث بوده‌اند؛ اما واقعیت این است که موارد مهم دیگری هم هستند که احتمالا تاکنون آن‌ها را در نظر نگرفته و نمی‌دانستید که همین موارد هم می‌توانند در قیمت خودرو مؤثر باشند.

تعداد کمی از این شاخصه‌ها می‌توانند توسط خود شما و اطرافیانتان که دستی در کاردارند حل‌شده و برخی دیگر نیز خارج از کنترل هستند. با چرخان باشید تا نگاهی به آن‌ها بیندازیم:

۱-برچسب‌ها و نوشته‌های روی سپرهای خودرو

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 8

اگرچه برخی از کارشناسان، مخالف کاهش پیدا کردن ارزش خودرو در صورت چسباندن این برچسب‌ها بر روی خودرو هستند اما آیا شما هم این‌گونه فکر می‌کنید؟ اگر شما به‌عنوان یک مشتری بخواهید یک خودرو را خریداری کنید و این برچسب‌ها را روی آن مشاهده کنید، فکرتان به سمت این می‌رود که آن خودرو هم خوب استفاده‌شده است و هم دیگر نمی‌توان مانند یک لوح خالی و نانوشته به بدنه آن نگاه کرد.

پس اگر احتمالا تاکنون از این برچسب‌های جورواجور به بدنه خودرو چسبانده‌اید و فکر فروش خودرو رادارید، بهتر است قبل از فروش، آن‌ها را با دقت از روی خودرو حذف کنید؛ اما این را هم باید بدانید که حتی اگر با دقت بسیار بالا و بدون اینکه حتی یک تیکه کوچک از آن‌ها روی بدنه بماند، بازهم رنگ زیر آن قسمت، کمی پریده می‌شود.

۲-چراغ‌های آسیب‌دیده

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 13

اگر چراغ خودروی شما آسیب‌دیده و یا لامپ‌های داخل آن سوخته است، ارزشش را دارد که قبل از فروش آن‌ها را تعویض کنید. چراغ‌ها و لنزهای جدید هم قیمت چندان بالایی نسبت به دیگر قطعات خودرو ندارند و هم با یک پیچ‌گوشتی ساده هم می‌توان آن‌ها را تعویض کرد. (البته این مورد برای چراغ‌های پیشرفته LED و یا HID نبوده و تعویض آن‌ها به این سادگی‌ها هم نیست.)

چراغ‌های سوخته که عملکرد درستی از خود نشان نمی‌دهند و یا حباب شکسته چراغ، می‌توان یک خودرو را برای رانندگی بسیار خطرناک کند. از طرفی کمتر کسی هم هست که بخواهد یک خودرو با چراغ‌های شکسته و یا سوخته را خریداری کند.

۳-جایی که شما زندگی می‌کنید

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 18

اگرچه خودرو هیچ‌وقت از دلایل تعیین‌کننده‌ای نیست که برای زندگی در یک شهر یا منطقه‌ای خاص، موردبحث باشد اما جایی که شما در آن زندگی می‌کنید می‌تواند بر ارزش فروش خودروی‌تان تأثیرگذار باشد. برای مثال، خودرویی که از گاز CNG بهره می‌برد و بخواهد در شهری با زیرساخت‌های کم مورداستفاده قرار بگیرد، چندان مقبول واقع نخواهد شد.

همچنین، در شهرهای گرم سیرتر و بیابانی که آب‌وهوا می‌تواند روی رنگ خودرو تأثیر گذاشته و یا در شهرهای شمالی که به دلیل رطوبت و بارندگی زیاد، ممکن است دچار پوسیدگی‌هایی باشند، همه از موارد مهم برای فروش خودرو به شمار می‌روند.

۴-شیشه جلو شکسته

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 23

اگرچه در سال‌های اخیر، با خودرویی که شیشه جلوی آن شکسته باشد نمی‌توان برگه معاینه فنی گرفت و به‌تبع نگرفتن این برگه، مشکلات و جریمه‌های پیاپی دیگری نیز گریبان گیر راننده خواهند شد اما تعویض کردن شیشه جلویی که ترک‌خوردگی آن بسیار زیاد شده و به حد شکستگی رسیده است، می‌تواند در جلب‌توجه مشتری احتمالی شما بسیار کارساز بوده و روی قیمت آن تأثیر بسزایی داشته باشد.این رو هم بخون:

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

بهترین راه برای فروش فوری خودرو اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸

زیرا یک شیشه شکسته برای یک مشتری احتمالی، می‌تواند نشانه یک حادثه و یا مورد خاصی باشد که دیگر جاهای خودروی شمارا نیز با آسیب روبرو کرده است.

۵-سیگارهای مصرف‌شده

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 30

هیچ‌کس دوست ندارد خودرویی را خریداری کند که بوی ته‌مانده‌های سیگار در آن جاری است. پس اگر شما در خودروی‌تان سیگار مصرف می‌کنید، باید در هنگام فروش خودرو، به فکر این هم باشید که ممکن است روی قیمت آن تأثیر داشته باشد. اگرچه هیچ فرمول خاصی برای کاهش قیمت چنین خودروهایی وجود ندارد اما بدون شک، می‌تواند روی ارزش خودرو تا مقدار قابل‌توجهی تأثیر منفی داشته باشد.

برخی تحقیقات نیز نشان داده‌اند که خودروهایی این‌چنینی و با بوی شدید سیگار در آن‌ها، می‌توانند محیط آلوده‌ای برای رانندگی باشند که ریسک ابتلا به برخی بیماری‌ها را افزایش می‌دهند.

۶-تایرهای ناهم طراز

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 35

همه می‌دانیم که لاستیک‌های درخشان، با عاج مناسب و کم کارکرد تا چه حد می‌تواند قدرت چانه‌زنی شمارا در یک معامله خودرویی بالا ببرد. تایرهایی مناسب با برند مناسب و کیفیت خوب که به‌تازگی تعویض شده و یا خوب استفاده‌شده‌اند، می‌تواند این سیگنال را به خریدار بفرستند که شما برای خودروی‌تان ارزش قائل هستید و بدون شک دیگر قسمت‌های خودرو نیز مانند همین لاستیک‌ها، سالم و سرحال هستند.

۷-جعبه‌دنده دستی یا اتومات؟

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 39

اگرچه در کشور ما و باوجود قیمت‌های سرسام‌آور خودرو، دیگر بحث خودروهای دنده‌اتومات یا دستی چندان موردبحث نیست و بیشتر خودروها با جعبه‌دنده دستی در بازار وجود دارند اما بازهم هستند کسانی که دیگر نمی‌توانند با چنین خودروهایی که در جهان، به‌جز موارد معدودی، به‌صورت کامل حذف‌شده‌اند، رانندگی کنند.

ازآنجایی‌که خریدار دوست دارد کمی با خودروی شما رانندگی کند تا از سلامت آن اطمینان حاصل کند، پس قبل از فروش خودرو مطمئن شوید که جعبه‌دنده و در کل سیستم گیربکس و دنده‌ها مشکل خاصی ندارند.

۸-قیمت سوخت

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 44

مصرف سوخت بسیاری از خودروهایی که در کشور ما وجود دارند به دلایل فنی و موتوری، بسیار بالاتر از میانگین جهانی بوده و باوجود غیرقابل‌پیش‌بینی بودن قیمت سوخت، باید این فاکتور مهم را نیز در نظر گرفت. هنوز هم خودروهای زیادی در ایران وجود دارند که مصرف سوخت بنزین بالایی داشته و گازسوز کردن غیر کارخانه‌ای آن‌ها نیز می‌تواند در درازمدت، سبب تضعیف شدن موتور آن‌ها شود. پس برای تعویض خودروی‌تان با یک خودروی دیگر یا خرید یک مدل جدیدتر، باید این مورد را نیز مدنظر قرارداد.

۹-رنگ

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 48

اگرچه در کشور ما در حال حاضر نیز اکثر خودروها بارنگ‌های سفید و مشکی به خاطر فروش بهتر برای مصرف‌کننده، وجود دارند اما رنگ خودرو و غیرمتعارف بودن آن‌یک عاملی است که می‌تواند شمارا درفروش خودروی‌تان به مشکل انداخته و تنها مشتریان خاصی هستند که دنبال رنگ‌هایی غیر از رنگ‌های معمول می‌گردند.

۱۰-شهرت خودرو

۱۰ موردی که روی قیمت خرید و فروش خودروی شما تاثیر بسزایی دارند! - 52

این‌که یک خودرو در چه چیزی در کشورمان معروف شده است دست هیچ‌یک از ما نبوده و به شرکت سازنده، کیفیت قطعات و موارد خارج از کنترل ما برمی‌گردد. برای مثال، ناایمن بودن پراید، استحکام سمند، کیفیت موتور تندر ۹۰، کیفیت و دوام بالای خودروهای تویوتا، محبوب شدن جک S۵، هر یک از مواردی هستند که پس از سال‌ها، تجربه و آزمایش، جواب پس داده‌اند و مشتری احتمال نیز بدون شک آن‌ها را در نظر خواهد گرفت.اشتراک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد طراحی محیطی بر پیشگیری از سرقت داخل خودرو در پارکینگ‌ها و معابر تاثیرگذار است. طراحی محیطی مناسب در راستای پیشگیری سریع و ارزان از ارتکاب جرایم و یا حداقل کاهش آن، بهترین گزاره‌ای است که امروزه در سرتاسر جهان و به خصوص در کشورهای پیشرفته به عنوان مناسب‌ترین شیوه در این راستا انتخاب و اعمال می‌شود. محققان در پژوهشی با عنوان «نقش طراحی محیطی بر پیشگیری از سرقت داخل خودرو در پارکینگ‌ها و معابر» این موضوع را بررسی کرده‌اند. وضعیت جنسیت نشان می‌دهد که از ۱۰۰ نفر پاسخ‌گویان، ۹۸ درصد مرد هستند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که از نظر اعضای جامعه مورد مطالعه، تمامی گویه‌ها به جز «استفاده از منظر گیاهی جهت جذب عموم و نظارت بیشتر» بر پیشگیری از سرقت داخل خودرو موثرند.» به گفته نویسندگان این مقاله، بررسی تاریخی روند سرقت داخل خودرو در شهرستان زنجان در حال فزونی و ازدیاد است؛ به طوری که یکی از دغدغه‌های نیروی انتظامی شهرستان زنجان، شناسایی راهکارهای پیشگیری و مقابله با این نوع سرقت بوده است.

له شدن یک خودرو پس از گیر کردن بر روی ریل قطار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک خودرو در هند حین عبور از ریل قطار بر روی آن گیر کرد و نتوانست از آن رد شود. مردمی که در اطراف ریل بودند به کمک راننده این خودرو شتافتند، اما نتوانستند خودروی وی را از روی ریل خارج کنند. حین کمک رسانی به راننده خودرو، قطار از راه رسید و با خودرو برخورد کرد. راننده خودرو قبل از رسیدن قطار از خودرویش پیاده شد و جانش را نجات داد. بیشتر بخوانید: قطع عضو، عاقبت بی‌احتیاطی موتورسوار ۲۵ ساله نسبت به عبور قطار + فیلمانتهای پیام/تصادف قطار با ماشین + فیلم
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
یادگار امام (ره) در ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) با حضور در منزل حجت‌الله کسری، ضمن عیادت از این مداح پیشکسوت، از وضعیت جسمانی وی اطلاع یافت. تصاویری از حضور سیدحسن خمینی در منزل حجت‌الله کسری

بلای وحشتناکی که بر سر پسر بچه مدرسه‌ای آمد+ فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، یک پسربچه مدرسه‌ای در اوکراین حین عبور از خیابان با یک خودرو تصادف Crash کرد. این پسربچه از بخشی از خیابان عبور می‌کرد که خط عابر پیاده نداشت. او پس از دویدن ناگهانی به وسط خیابان با یک خودرو به شدت تصادف کرد، اما از این حادثه Incident جان سالم به در برد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
مدیران این شرکت‌ها همچنین می‌گویند روند برقی کردن ماشین‌های تولیدشان را ادامه خواهند داد و در آینده مدل‌های برقی و هیبریدی بیشتری را وارد بازار خواهند کرد. هربرت دایس، مدیر عامل فولکس‌واگن در این باره می‌گوید: «بازار ماشین‌های برقی به طور طبیعی رشد نخواهد کرد. در نیمه اول سال میلادی جاری ماشین‌های برقی و هیبریدی فقط ۲٫۴ درصد کل بازار فروش خودرو در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دادند. ماشین‌های برقی رایگان تولید نمی‌شوند.» تولید یک ماشین برقی به طور کلی نسبت به تولید ماشین مشابه بنزینی حدود ۱۲۰۰۰ دلار خرج بیشتری دارد و حدود ۵ سال طول می‌کشد تا این اختلاف در هزینه تولید جبران شود. اولا کالنیوس، مدیرعامل دایملر می‌گوید: «تردیدی نداریم که چند سال آینده باید هزینه‌های تولید ماشین‌های برقی را کاهش دهیم.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، احتمالا گوگل به زودی دو ویژگی «ادیت و اشتراک گذاری اسکرین شات» و «چه چیزی در نمایشگر من وجود دارد» را با یکدیگر ترکیب کند. طبق گزارش‌های مختلف ویژگی ترکیبی جدید «اسکرین شات‌های هوشمند» نام دارد و در آخرین نسخه «گوگل اپ» ۱۰٫۶۱ رصد شده است. به طور معمول هنگامی که کاربر یک اسکرین شات می‌گیرد، جعبه ابزاری نمایان می‌شود. ویژگی‌های فعلی ادیت اسکرین شات نیز احتمالا بدون تغییر در آپدیت جدید وجود دارند. هنوز مشخص نیست ویژگی لنز فقط مربوط به اسکرین شات است یا خیر.

نظرها

اخبار بیشتر