نیکخواه بهرامی: «سربار» بسکتبال نیستم/خیلی‌ها را «روسیاه» کردیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
نیکخواه بهرامی: «سربار» بسکتبال نیستم/خیلی‌ها را «روسیاه» کردیم

نیکخواه بهرامی: «سربار» بسکتبال نیستم/خیلی‌ها را «روسیاه» کردیم

مهرخبرگزاری مهر |
کاپیتان تیم ملی بسکتبال از برخی واکنش‌ها نسبت به عملکرد این تیم در جام‌جهانی انتقاد کرد و گفت: تیم ملی با کسب سهمیه المپیک تمام کسانی که ناجوانمردانه منتظر کوبیدن بودند را روسیاه کرد.

صمد نیکخواه بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر با ابراز خرسندی که از اینکه تیم ملی بسکتبال برای دومین بار موفق به کسب سهمیه المپیک شده است، از برخی واکنش‌های عجولانه نسبت به عملکرد این تیم انتقاد کرد.

مهم سهمیه المپیک بود که گرفتیم

وی گفت: یکبار از مسابقات قهرمانی آسیا صاحب سهمیه المپیک شدیم و اینبار هم از یک میدان جهانی؛ مهم هم نیست که چگونه و از چه مسیری کسب سهمیه انجام می‌شود. آنچه اهمیت دارد دستیابی به سهمیه است که موفق شدیم به عنوان بهترین و تنها تیم قاره آسیا آن را انجام دهیم.

آسیایی‌ها از دو سال پیش به دنبال تک سهمیه قاره بودند

نیکخواه بهرامی با یادآوری اینکه کشورهای حاضر در جام جهانی به واسطه شرکت در پنجره‌های انتخابی مجوز این رقابت را گرفتند، ادامه داد: هدف همه تیم‌ها در همه قاره‌ها این بود که از حضور در پنجره‌های گزینشی، اول سهمیه جام جهانی را بگیرند سپس از شرکت در این جام به سهمیه المپیک دست یابند. در واقع تمام کشورهای آسیایی هم از دوسال پیش که دیدارهای پنجره نخست گزینشی جام جهانی آغاز شد، برای سهمیه المپیک رقابت داشتند که در نهایت ایران صاحب آن شد.

المپیکی شدن در هر شرایطی جذاب است حتی در گروه بازنده‌ها

این ملی پوش بسکتبال در واکنش به اینکه «بیشتر انتظارات این بود که تیم ملی راهی مرحله دوم جام جهانی شود و از این مرحله به سهمیه المپیک دست یابد»، خاطرنشان کرد: کسب سهمیه المپیک در هر شرایطی جذاب است حتی اگر در گروه بازنده‌ها دست یافتنی شود. مهم این است که جام جهانی، جایی نبود که نتیجه و سهمیه‌ای شانسی به دست بیاید. سهمیه به تیمی اختصاص پیدا می‌کرد که شایسته باشد. از ابتدا قرار بود بهترین تیم آسیا، تک سهمیه قاره را به خود اختصاص دهد و ایران هم در رقابت مستقیم و غیرمستقیم با دیگر آسیایی، برتری خود را ثابت کرد.

نیکخواه بهرامی: «سربار» بسکتبال نیستم/خیلی‌ها را «روسیاه» کردیم - 8

من و حامد قدر و ارزش المپیک را بیشتر می‌دانیم

نیکخواه بهرامی تصریح کرد: بعد از پیروزی برای فیلیپین و قطعی شدن سهمیه المپیک ایران، هر یک از ملی پوشان به نوعی خوشحالی خود را بابت این موضوع نشان می‌داد. یکی گریه می‌کرد، یکی جیغ می‌کشید و … اما فکر می‌کنم امثال من و حامد قدر این سهمیه را بیشتر بدانیم. ما یک بار المپیک را تجربه کرده‌ایم و می‌دانیم که برای چه رویداد بزرگی مجوز کسب کرده‌ایم. فکر می‌کنم سایر بازیکنان که تجربه‌ای از المپیک ندارند، بعد از اعزام به توکیو به این نتیجه می‌رسند که باید این روزها و به خاطر موفقیت شان خیلی بیشتر خوشحالی می‌کردند.

شروع خوب اما عجیب و غریبی در جام جهانی داشتیم

وی به دیدار با پورتوریکو به عنوان اولین دیدار تیم ملی بسکتبال در جام جهانی اشاره کرد و گفت: جام جهانی و دیدار مقابل این تیم را خیلی خوب شروع کردیم اما اتفاقات عجیب و غریب زیادی برایمان افتاد. بیشتر آنها مربوط به مسائل فنی می‌شود که نمی‌خواهم در موردشان صحبت کنم. فقط اینکه پورتوریکو در دقایق پایانی به شدت استثنایی شده بود و توانست برتری خود را ثابت کند.

خیلی‌ها منتظر کوبیدن تیم ملی بودند

ملی پوش بسکتبال ایران که در المپیک ۲۰۰۸ پکن حضور داشت، خاطرنشان کرد: خیلی‌ها منتظر کوچکترین لغزش در جام جهانی بودند تا تیم ملی را بکوبند. همین افراد بلافاصله بعد از دیدار با پورتوریکو شروع به کار کردند. در واقع این دیدار و اتفاقاتش نخ لازم برای کوبیدن را دست این افراد داد. اینگونه شد که علیه تیم ملی و بازیکنان و مربیانش به طرز بدی هجمه ایجاد شد آن هم در حالی که ما تازه در آغاز راه جام جهانی بودیم.

نیکخواه بهرامی: «سربار» بسکتبال نیستم/خیلی‌ها را «روسیاه» کردیم - 15

مقابل تونس دست و دلمان می‌لرزید

وی با بیان اینکه به خاطر شکست برابر پورتوریکو، ملی پوشان شرایط روحی خیلی خوبی نداشتند، تصریح کرد: البته فشار ناشی از هجمه عجیب و غریبی که ایجاد شده بود خیلی بیشتر در شرایط روحی بازیکنان تاثیر گذاشته بود. به همین دلیل بدترین بازی جام را مقابل تونس برگزار کردیم که در رنکینگ جهانی از ایران خیلی هم پایین‌تر بود. در این دیدار دست و دلمان می‌لرزید چون انتقاد و تکرار دوباره آن تاثیر بدی روی تیم گذاشته بود.

اسپانیا مقابل ایران شانس آورد

نیکخواه بهرامی با یادآوری عملکرد قابل قبولی که تیم ملی بسکتبال مقابل اسپانیا داشت، گفت: اسپانیا رده دوم رنکینگ جهانی را در اختیار دارد و بیشتر بازیکنانش تجربه NBA و یورو لیگ را هم دارند. با این حال و به خاطر آرامش روحی که داشتیم، بسیار خوب مقابل این تیم بازی کردیم. بعد از اتمام مسابقه، تمام رسانه‌های اسپانیا و حتی سرمربی تیم ملی این کشور اذعان داشتند به اینکه ایران خیلی خوب اسپانیا را تحت فشار قرار داده بود و تیم ملی کشورشان شانس آورد که توانست از این فشار خارج شود.

در وبسایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

همه آنهایی که ناجوانمردانه انتقاد کردند را روسیاه کردیم

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در بخش دیگری از گفتگویش با خبرنگار مهر با یادآوری دو دیدار این تیم مقابل آنگولا و فیلیپین در گروه بازنده‌های جام جهانی گفت: این دو بازی را با قاطعیت بردیم. در برد هم هیچ حرف و حدیثی نیست. خوشبختانه تک سهمیه المپیکی جام جهانی برای قاره آسیا را گرفتیم و اینگونه همه آنهایی که به طرز ناجوانمردانه‌ای شروع به کوبیدن تیم ملی و انتقاد کرده بودند را روسیاه کردیم.

این تیم، تیم مملکت خودمان بود نه کشور دیگری

این بازیکن بسکتبال یادآور شد: تیمی که در جام جهانی حضور داشت برای مملکت خودمان بود نه کشور دیگری؛ نمی‌دانم چرا اینگونه از آن و عملکردش انتقاد می‌شد آنهم وقتی هنوز بازی‌ها ادامه داشت و هیچ چیز قطعی نبود. یک سوال دارم؛ این افراد نمی‌توانستند چهار روز صبر کنند و بعد از اتمام مسابقات انتقاداتشان را مطرح کنند؟

نیکخواه بهرامی: «سربار» بسکتبال نیستم/خیلی‌ها را «روسیاه» کردیم - 25

اول نظرات انتقادی را پاک کنید بعد تبریک بگویید

وی که سه مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد، گفت: جالب است که موضع این افراد بعد از پایان کار تیم ملی و سهمیه‌ای که همه دنبال آن بودند، تغییر کرد. این افراد حالا از سهمیه به دست آمده خوشحال هستند و حتی نسبت به پست‌های ما ملی پوشان هم واکنش مثبت دارند و کامنت هایی با مضمون تبریک می‌گذارند. پیشنهادم به این افراد این است که اول کامنت‌های قبلی خود را که فقط انتقادی بود، پاک کنند بعد کامنت جدید بگذارند.

تاثیر دیدارهای مقدماتی جام جهانی در سهمیه المپیک

ملی پوش بسکتبال ایران با بیان اینکه ثبت هیچ نتیجه و توزیع هیچ سهمیه‌ای در جام جهانی شانسی نبود، یادآور شد: تمام دیدارهای مرحله گروهی، مرحله دوم (۱۶ تیم برتر) و گروه بازنده‌ها در کسب سهمیه المپیک تاثیرگذار بود و به همین دلیل همه دیدارها جذاب برگزار شدند. ایران به واسطه دو برد برابر آنگولا و فیلیپین سهمیه المپیک را گرفت اما چه بسا اگر دیدارهای مرحله گروهی را با اختلاف امتیاز بیشتر واگذار می‌کرد به این سهمیه دست پیدا نمی‌کرد به خصوص که در رقابت غیر مستقیم با چین، بحث تفاضل گل مطرح بود.

به بسکتبال دنیا نزدیک‌تر شدیم

نیکخواه بهرامی با تاکید بر اینکه جام جهانی در کل تورنمنت خوبی برای بسکتبال ایران بود، گفت: حضور در چنین میدانی باعث می‌شود که به بسکتبال دنیا نزدیک‌تر شویم. البته به کار خیلی زیادی نیاز داریم به خصوص که ما به اندازه اروپایی‌ها در طول سال بازی نداریم. امیدوارم شرایط به سمتی برود که تعداد دیدارهای اینچنینی تیم ملی در طول سال خیلی بیشتر شود. در این صورت رشد و پیشرفت تیم ملی محسوس‌تر خواهد شد.

«سربار» بسکتبال و تیم ملی نیستم

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در مورد چگونگی روند برنامه هایش تا زمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو و اینکه «آیا قطعا تا آن زمان در ترکیب تیم ملی خواهد بود؟» به خبرنگار مهر گفت: همچنان هستم و به تمرینات و بازی هایم ادامه می‌دهم اما اینکه در المپیک باشم یا نه در گرو تصمیمات و اختیارت سرمربی و دیگر اعضای کادر فنی است نه من؛ برای بسکتبال و تیم ملی «سربار» نیستم که بخواهم در هر شرایطی و به هر واسطه‌ای باشم. تلاشم را می‌کنم آماده‌تر شوم و اینگونه برای تیم ملی انتخاب شوم.

نیکخواه بهرامی: «سربار» بسکتبال نیستم/خیلی‌ها را «روسیاه» کردیم - 34

حمایت‌ها از تیم ملی ادامه داشته باشد

وی با بیان اینکه تیم ملی برای حضور در جام جهانی حمایت لازم از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را داشت، ابراز امیدواری کرد که این حمایت با قدرت بیشتر و تا زمان المپیک هم ادامه داشته باشد. وی گفت: بسکتبال اولین رشته گروهی است که برای المپیک کسب سهمیه کرده است. امیدوارم با حمایت‌های به موقع بتوانیم حضور نتیجه بخشی در مسابقات داشته باشیم.

تیم ملی به دوره آماده سازی طولانی نیاز ندارد

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در پایان این گفتگو در مورد روند آماده سازی تیم ملی و اینکه «بهتر است این روند چگونه پیگیری شود؟» گفت: تیم ملی برای جام جهانی دو، سه ماه بیشتر تمرین نداشت. تیم ما چهار هفته در تهران اردو داشت، سپس یک اعزام سه هفته‌ای به اروپا داشت، بعد از چند روز ریکاوری به تمرینات بازگشت و سپس عازم محل برگزاری جام جهانی شد. با این روند نتیجه هم گرفت. برای المپیک هم نیازی به اردوهای طولانی نیست به خصوص که ما لیگ را هم در پیش داریم. بهتر است لیگی با کیفیت برگزار کنیم نه اینکه دوازده بازیکن را به صورت گلخانه‌ای انتخاب کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حواشی لیگ کشتی آزاد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
لیگ کشتی آزاد به پایان کار خود نزدیک است، اما انتقاد از لیگ امسال کم نیست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هفته پایانی لیگ در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. با همه حواشی که به وجود آمد پس از ۶ هفته رقابت، تیم‌های دانشگاه آزاد، اترک خراسان شمالی، تا ثبت جهانی توس و ایران مال روی تشک می‌روند و برای رسیدن به عنوان قهرمانی با یکدیگر سرشاخ می‌شوند.
رکنارکنا1 روز قبل
در جریان بازی خطای ماتیاس وسینو، هافبک اروگوئه، باعث عصبانیت شدید لیونل مسی شد و این فوق ستاره آرژانتینی به شدت نسبت به این موضوع اعتراض کرد. بعد از اعتراض مسی، ادینسون کاوانی نیز وارد درگیری شد؛ موضوعی که باعث شد یک بحث نسبتا شدید بین کاوانی و مسی به وجود بیاید. ادینسون کاوانی پس از پایان بازی دیشب در واکنش به درگیری با مسی گفت: " بله این فوتبال است. بازی امشب یک دیدار کلاسیک با برخورد‌های بسیار بود و این اتفاقات در چنین بازی هایی طبیعی است. " این دومین بار طی چهار روز اخیر است که لیونل مسی باعث ایجاد یک جنگ روانی درون زمین شده است.

سرمایه گذاری با ورزش

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
هزینه کردن در ورزش به نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود، در واقع افراد با ورزش از صرف هزینه‌های هنگفت برای سلامتی و درمان بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ورزش یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد شادابی و نشاط برای مردم است؛ می‌توان با سرمایه گذاری بیشتر روی آن از بروز مشکلات جسمانی و اجتماعی پیشگیری کرد.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، بالاخره بعد از مدت‌ها حرف و حدیث مشخص شد سهمیه باشگاه ایرانی برای بازی‌های لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۰، ۲+۲ است و با این شرایط استقلال باید به همراه شهرخودرو در مرحله دوم مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. پس با این شرایط تعطیلات نیم فصل برای استقلال و البته پدیده برخلاف سایر تیم‌ها تنها ۲۴ روز خواهد بود. معمای حضور امیدهای استقلال در پلی آفاستقلال هم اکنون دو بازیکن در اردوی تیم امید دارد که از نفرات اصلی ترکیب استراماچونی هم محسوب می‌شوند. تیم امید در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا در اولین بازی خود در دور گروهی در تاریخ ۱۹ دی ماه به مصاف ازبکستان می‌رود، در تاریخ ۲۲ دی به مصاف کره جنوبی می‌رود و این تیم در تاریخ ۲۵ دی ماه هم به مصاف چین می‌روند. همچنین تیم امید در صورت شکست در مرحله نیمه نهایی باید در تاریخ پنجم بهمن بازی رده بندی را برگزار کند و در صعود به فینال در تاریخ ششم بهمن ماه به میدان می‌رود، یعنی ۲ و ۳ روز قبل از بازی دوم استقلال برابر الریان.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رقابت‌های جام جهانی شمشیربازی کلاس آ، اسلحه سابر جوانان دوم و سوم آذر با حضور ۱۳ کشور به میزبانی تهران برگزار می‌شود. این رقابت‌ها همه ساله به میزبانی ایران برگزار می‌شود که برای آن امسال فدراسیون جهانی شمشیربازی «ریگو روبرتو» از کوبا را به عنوان ناظر مسابقات معرفی کرده است. همچنین «اسکارسیو جئورجیویس» نایب رئیس فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون شمشیربازی ایتالیا به عنوان مهمان ویژه در مسابقات جام جهانی جوانان تهران حضور دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمدرضا​ داورزنی پس از انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون والیبال در جمع خبرنگاران افزود: انتخابات در شرایطی خوب و آزادانه برگزار شد و از آنجا که دغدغه مردم و جامعه والیبال، عزت ملی است، باید حال آن را خوب کنیم تا به روز‌های اوج بازگردد. رقبای ما در حال آماده سازی هستند و چین میزبان رقابت‌های انتخابی المپیک برای رسیدن به آمادگی مناسب رقابت‌های باشگاهی اش را تعطیل کرده است. باید تمرین‌های تیم ملی را زمانی شروع کنیم که به این بازیکنان فشار زیادی وارد نشود. داورزنی افزود: اولویت خانواده بزرگ والیبال حضور موفق در انتخابی المپیک است. وی درخصوص ادامه همکاری با کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال گفت: قرارداد وی تا پایان مسابقه‌های المپیک است، تغییر در کادر فنی تیم ملی اقدامی غیرمنطقی است، البته نقاط ضعفی وجود دارد که باید برطرف شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

شماتیک پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان؛ پاداش تیم برنده

نود4 دقیقه قبل

ازدواج پنهانی رونالدو حقیقت دارد؟

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل

توخل: نیمار در ترکیب پاریسن‌ژرمن خواهد بود

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل