آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سلامت
آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می‌شود؟

آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می‌شود؟

کجاروخبرگزاری کجارو |

شهردار ونیز در نظر دارد، استعمال دخانیات را در مرکز تاریخی این شهر ممنوع کند، چراکه معتقد است این اقدام باعث پاکیزگی بیشتر شهر می‌شود.مقاله‌های مرتبط:ونیز قوانین جدیدی برای گردشگران تصویب کرداخراج گردشگران از ونیز به دلیل نقض قوانیننکاتی که پیش از سفر به ونیز باید بدانید

گردشگران ونیز تاکنون با قوانین متعددی روبه‌رو شده‌اند و حالا این شهر معروف ایتالیایی قصد دارد خیابان‌ها و میدان‌های موجود در مرکز تاریخی خود را به منطقه‌ی دخانیات ممنوع تبدیل کند.

لوئیجی برونیارو، شهردار ونیز، هنگام بازدید از ژاپن به فکر این ایده افتاد، چراکه در این کشور انواع قوانین ضد استعمال دخانیات نظیر ممنوعیت مصرف سیگار هنگام پیاده‌روی در خیابان‌های شلوغ برخی مناطق خاص کشور، پیاده شده است. شهردار ونیز طی سخنرانی خود در مجمع شهرداران ایتالیا توضیح داده است که ممنوعیت احتمالی دخانیات در برخی نقاط مرکز تاریخی ونیز نظیر پل ریالتو و میدان سن مارکو که با ازدحام جمعیت مواجه هستند، شروع خواهد شد.

آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می‌شود؟ - 4

اجرای قانون منع استعمال دخانیات، علاوه بر مردم محلی، ۲۰ میلیون بازدیدکننده‌ی ونیز را نیز تحت‌تأثیر قرار خواهد داد، چراکه حدود یک‌چهارم بزرگ‌سالان ایتالیایی سیگار می‌کشند. لوئیجی برونیارو می‌گوید:

در سایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

به‌عنوان کسی این قانون را مطرح کرده‌ام که از سیگارکشیدن گاه‌و‌بیگاه لذت می‌برم، اما همیشه سعی کرده‌ام در مکان‌های شلوغ حتی اگر در فضای باز باشم، از استعمال دخانیات پرهیز کنم. ممنوعیت مصرف سیگار می‌تواند به پاکیزگی بیشتر ونیز کمک کند.

آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می‌شود؟ - 8

شهردار ونیز در سخنرانی خود همچنین به طرح تحت‌‌بررسی توزیع کیسه‌های پلاستیکی کوچک به گردشگران برای دورانداختن ته‌سیگارشان اشاره کرد. در صورت اجرای این اقدامات جدید، احتمالا بسیار سفت‌وسخت اعمال خواهند شد، چراکه همه می‌دانند شهردار ونیز نسبت به بازدیدکنندگانی که به قوانین شهر احترام نمی‌گذارند، دیدگاه خوبی ندارد. دو کوله‌گرد خارجی پس از آنکه از اجاق قابل‌حمل‌شان برای درست‌کردن یک نوشیدنی داغ استفاده کردند، از شهر ونیز اخراج شدند؛ همین موضوع نشان می‌دهد که تخطی از قوانین چه عواقب سنگینی به همراه دارد.

اگر شما هم مشتاق سفر به ایتالیا و بازدید از ونیز هستید می‌توانید به کمک کجارو قیمت تور ایتالیا آژانس‌های مسافرتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و تور موردنظرتان را با پایین‌ترین قیمت از آژانس‌های همکار کجارو بخرید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
در ادامه با چند دلیل که می‌توانند شما را به انجام مدیتیشن تشویق کنند بیشتر آشنا می‌شویم. این افراد از طریق مدیتیشن ذهن‌آگاهی و حرکات سبک یوگا کاهش چشمگیر در سطوح هورمون استرس آدرنوکورتیکوتروپیک (ACTH) و سیتوکین‌های پیش التهابی را تجربه کردند. کاهش فشار خونکاهش استرس از طریق مدیتیشن می‌تواند گزینه‌ای مفید در پیشگیری از یا کاهش فشار خون بالا باشد. از نظر علمی، مدیتیشن می‌تواند فعالیت مرتبط با درد در قشر Contralateral Primary Somatosensory را کاهش دهد. بهبود عملکرد مغزپژوهش‌های روزافزون فواید روانی و فیزیولوژیکی مدیتیشن را نشان می‌دهند و همچنین متوجه شده‌ایم که مدیتیشن تنها بر عملکردهای شناختی تاثیرگذار نیست، بلکه می‌تواند به واقع فعالیت مغز را تغییر دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به طور کلی هر اتفاقی اعم از استرس‌های ناشی از کار روزانه، مشکلات مالی می‌تواند بر سلامت شما تاثیر منفی گذاشته و سبب پرخوری عصبی شود. پرخوری عصبی و اختلال پرخوریشهاب اولیایی متخصص تغذیه در خصوص علت بروز پرخوری عصبی گفت: پرخوری عصبی از جمله اختلالات روانی غذا خوردن است که از نظر علم روانشناسی به سه دسته بی اشتهایی عصبی، پراشتهایی عصبی و اختلال خوردن تصریح نشده تقسیم می‌شود. در واقع تفاوت این دو نوع اختلال در تخلیه و پاکسازی است، که در اختلال پرخوری وجود ندارد اما در پرخوری عصبی وجود دارد. عوارض اختلال پرخوری عصبیاولیایی در خصوص عوارض اختلال پرخوری عصبی نیز چنین گفت: چاقی و اضافه وزنی که به سبب اختلال پرخوری به وجود می‌آید به دلیل آنکه فرد اقدام به جبران آن می‌کند دیده نمی‌شود؛ اما چاقی خود بیماری هایی از جمله دیابت، فشار خون، چربی، سندروم روده تحریک پذیر و اختلال خواب شبانه را به همراه دارد. راه هایی برای درمان اختلال پرخوریاین متخصص تغذیه با اشاره به اینکه اختلال پرخوری یک مشکل روانی است عنوان کرد: این اختلال برای درمان نیاز به رویکرد کار تیمی دارد؛ تیم درمانی برای درمان اختلال پرخوری متشکل از خانواده، متخصص تغذیه و روانشناس که دارای تجربه کافی در درمان این بیماری باشند است.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
یک محقق و پژوهشگر گفت: تخم کتان حاوی امگا ۳ است که مصرف آن هنگام آلودگی هوا بیشتر توصیه می‌شود. حیدر عظمایی درباره فوائد تخم یا دانه کتان اظهار کرد: تخم کتان دو نوع دارد که معمولا به رنگ‌های قهوه‌ای و طلایی است. تخم کتان با داشتن لیگنان سبب کاهش قند خون می‌شود و امگا ۳ موجود در تخم کتان نقش موثری در تنطیم کلسترول خون دارد. این محقق و پژوهشگر گفت: افراد می‌توانند با مصرف تخم کتان به طور منظم ابتلا به گرگرفتگی را در دوران کاهش دهند. وی متذکر شد: مصرف روزانه یک تا ۲ قاشق غذاخوری تخم کتان برای بیماران قلبی مفید است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
فرانشیز داروی بیماران پیوند کلیهوی با بیان اینکه پس از پیوند کلیه، مصرف دارو نقش بسیار مهمی در ماندگاری پیوند ایفا خواهد کرد، ادامه داد: بیمارانی که تحت پیوند قرار گرفته‌اند نیاز به مصرف داروهایی دارند که سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده تا پیوند پس زده نشود، اما متاسفانه اخیرا فرانشیز پرداختی بیماران دو برابر شده است. رمضانی با بیان اینکه کشور در سال ظرفیت حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ پیوند کلیه را داراست، بیان کرد: البته تعدادی از افراد دیالیزی فعلی شرایط پیوند را ندارند؛ برخی سن بالایی داشته و برخی بیماری دارند که حتی با انجام پیوند باز هم بیماری به کلیه جدید رسوخ کرده و نیاز به دیالیز را مجددا در بیمار ایجاد می‌کند. وی همچنین درباره هزینه‌های پیوند و پوشش بیمه‌ای آن افزود: بیمه پایه تا حد زیادی هزینه‌های بیمارستانی و بیمه مکمل هزینه پیوند را پرداخت می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود آمار پیوند از متوفی زیاد نباشد؛ به طوری که در حال حاضر ۶۰ درصد پیوندها، از مرگ مغزی و ۴۰ درصد از پیوند زنده است. لزوم حمایت از سامانه پیوند وزارت بهداشتوی ضمن ابراز تاسف از اینکه همیشه پیرامون کار خیر، مشکلاتی وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه در زمینه پیوند، بازار سیاه خرید و فروش وجود دارد. اخیرا با تلاش‌های وزارت بهداشت، سامانه پیوند که کار طراحی آن از خرداد آغاز شده بود، از ابتدای شهریور کار خود را آغاز کرده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، حوزه سلامت را فراگیر دانست و گفت: همه مردم باید از خدمات آن بهره مند شوند. به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس موسوی شامگاه پنجشنبه در هشتمین همایش ملی راهکارهای ارتقای سلامت و چالش‌ها با محوریت سرطان در ساری، حوزه سلامت را حوزه‌ای فراگیر دانست و اظهار کرد: همه مردم باید از خدمات حوزه سلامت استفاده کنند و در این حوزه وزارت بهداشت حدود ۲۵ درصد نقش دارد و مابقی این وظایف برعهده سایر دستگاه‌ها و نهادها است. وی به نقش استرس در ابتلا به برخی از بیماری‌ها اشاره کرد و افزود: استرس‌های طولانی مدت نقش زیادی در بیماری دارد و می‌توان با کاهش و کنترل استرس از بیماری‌ها جلوگیری کرد. دکتر موسوی به کالاهای زیان رسان سلامت اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا قانونگذاران مالیات بر دخانیات اخذ شود که متاسفانه هنوز اتفاق نیفتاده است. وی به نقش شادابی در سلامت مردم اشاره کرد و گفت: در جامعه فقر و شادابی وجود دارد و ورزش نقش زیادی در شادابی و سلامت دارد که می‌توان با افزایش زیرساخت‌های ورزشی زمینه‌های لازم برای سلامت جامعه فراهم شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
زیرا، آنفلوانزا به عنوان یک بیماری واگیردار، به سرعت افراد را درگیر می‌کند. وی با بیان این مطلب که ویروس آنفلوانزا هر روز در حال تغییر است، گفت: تزریق واکسن فقط می‌تواند شدت بیماری را کاهش دهد. در حالی که در بعضی موارد یک نفر به طور همزمان درگیر دو سه نوع ویروس آنفلوانزا می‌شود. واکسن آنفلوانزا فقط در مقابل ابتلا به آنفلوانزاهای خطرناک و مرگبار ایمنی ایجاد می‌کند و تاثیری در پیشگیری از سرماخوردگی فصلی ندارد. مسعود مردانی متخصص بیماری‌های عفونی، با اشاره به اینکه آنفلوانزا بیماری رایج فصل سرما است که با برودت هوا شیوع بیشتری پیدا می‌کند، گفت: عفونت‌های ویروسی که عامل سرماخوردگی یا آنفلوانزا هستند، از عواملی است که دستگاه تنفسی را دچار مشکل می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

کاکوش: سعی می‌کنم مثل «ژیان» به پارالمپیک بروم!

میزان‌آنلاین22 دقیقه قبل

هجوم مردم برای گازسوز کردن خودروها

اقتصاد آنلاین22 دقیقه قبل

در مورد تیم ملی بزرگنمایی شد/ با این وضعیت بعید است صعود کنیم

مهر23 دقیقه قبل

ویلموتس و وعده‌های محقق نشده/ نمایش فدراسیون کی تمام می‌شود؟

ایسنا26 دقیقه قبل

برگزاری هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بدون مهمان المپیکی

مهر29 دقیقه قبل