پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان

پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان

کجاروخبرگزاری کجارو |

ویکتور وسکوو، سرمایه‌دار ۵۳ساله‌ی آمریکایی، مأموریت خود به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان را در ۲۴ آگوست ۲۰۱۹ به پایان رساند.

چه چیزی در عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان وجود دارد؟ این سؤالی است که از دیرباز ذهن بشر را به خود مشغول کرده بود و حالا یک کاوشگر آمریکایی به نام ویکتور وسکوو، برای اولین بار به عمیق‌ترین نقاط پنج اقیانوس جهان سفر کرده است و پس از بازگشت به خشکی، از کشفیات خود به دنیا می‌گوید. این سرمایه‌دار ۵۳ساله طی برنامه‌ی «سفر به پنج ژرفا» (Five Deeps Expedition) در سفری ۱۰ماهه به اعماق ناشناخته‌ی اقیانوس‌های هند، آرام، منجمد جنوبی، منجمد شمالی و اطلس رفته است.مقاله‌های مرتبطراهنمای سفر اکتشافی و سیاحتی با هزینه کم به آفریقای جنوبیکشف جزئیات جدیدی از سفر فاجعه‌بار ۱۸۴۵ با کمک لاشه کشتی‌های آن

ویکتور وسکوو در هفته‌ی جاری اعلام کرد که با سفر به عمق ۵,۵۵۰ متری مالوی دیپ (Molloy Deep) که عمیق‌ترین نقطه‌ی اقیانوس منجمد شمالی به حساب می‌آید و حدود ۲۷۰ کیلومتری غرب سوالبار نروژ قرار دارد، مأموریت خود را در ۲۴ آگوست ۲۰۱۹ به پایان رسانده است. این سفر اکتشافی از جهات زیادی، رکورد زده است. وسکوو در ماه مه به گودال چلنجر سفر کرد که با ژرفای ۱۰۹۲۷ متر، در انتهای جنوبی درازگودال ماریانا در اقیانوس آرام قرار دارد و گفته می‌شود رکورد عمیق‌ترین غواصی در دریا را شکسته است. علاوه بر این، او با سفر به عمق مالوی دیپ، عنوان اولین سفر انسان به ژرفای این منطقه را نیز از آن خود کرد. ویکتور وسکوو که پیشینه‌ی دریانوردی دارد، پیش‌تر گفته بود، در سفر خود به‌دنبال اکتشافات علمی و همین‌طور آزمایش حدواندازه‌ی پشتکار انسان است. او می‌گوید:

من فکر می‌کنم که شکستن قیدوبندها، تمایل طبیعی هر انسانی است. شگفت‌آورترین بخش از طبیعت بشر این است که دوست دارد محدودیت‌ها را کنار بزند و همین میل ذاتی باعث شده است که به‌عنوان یک گونه به جایگاه فعلی برسیم.

پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان - 5

تمامی پنج سفر وسکوو به اعماق اقیانوس با زیردریایی مخصوص «DSV Limiting Factor» که ساختاری از تیتانیوم داشت و کشتی پشتیبان «DSSV Pressure Drop» انجام شد. سفر اکتشافی او به اعماق دریا توسط آتلانتیک پروداکشن فیلم‌برداری شده است تا به‌صورت مستندی پنج‌قسمتی تحت‌عنوان «سیاره‌ی ژرف» (Deep Planet) از شبکه‌ی دیسکاوری پخش شود. در اعماق هر اقیانوس از یک نقشه‌بردار سونار (ناوبری و فاصله‌یابی صوتی) برای بررسی عمق آب استفاده شد که بخشی از پروژه‌ی GEBCO Seabed ۲۰۳۰ از مؤسسه‌ی نیپون (نقشه‌برداری جامع از بستر دریا تا پایان سال ۲۰۳۰) بود.

در خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان - 8

ویکتور وسکوو معتقد است که سفر به اعماق اقیانوس‌ها، تجربه‌ای خارق‌العاده برای او بوده است. او چهارساعتی را که به کاوش در اعماق درازگودال ماریانا مشغول بوده است، به یاد می‌آورد و می‌گوید که از این فرصت برای تماشای مناظر و تقدیر از کارهای فنی تیم همراهم استفاده کردم. در این مسیر، اکتشافات علمی هیجان‌انگیزی نیز رخ داده است. او و تیمش در درازگودال جاوا در ژرفای اقیانوس هند، حیوان ژلاتینی شگفت‌آوری کشف کردند که می‌گویند مشابه آن را تاکنون در زیردریا ندیده‌اند. آلن جیمیسون، سرپرست دانشمندان سفر اکتشافی گفته که این جانور، یک کروبال (curveball) بوده است. تیم این عملیات موفق شدند، تصویری از آن ثبت کنند. جیمیسون می‌گوید:

یک دفعه درست جلوی دوربین ما قرار گرفت، چرخشی ۹۰ درجه‌ای کرد، زاویه‌ای فوق‌العاده زیبا برای عکاسی به ما داد و رفت و به همین دلیل فقط شانس گرفتن یک تصویر باورنکردنی از او داشتیم.

پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان - 11

وسکوو در اعماق درازگودال ماریانا شاهد کیسه‌های پلاستیکی و کاغذهای شکلات بود، موضوعی که نشان می‌دهد حتی اعماق عمیق‌ترین اقیانوس‌ دنیا نیز از دخالت‌های انسانی در امان نیست. کاوشگران در طول این سفر اکتشافی بیش از ۷۴ هزار کیلومتر در سراسر دنیا پیمودند و موفق به نقشه‌برداری بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر از بستر دریا شدند. علاوه بر این، فیلم‌برداری این سفر، حدود ۵۰۰ ساعت شد که تجربه‌ای باورنکردنی را پیش روی تماشاچیان قرار خواهد داد.

پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان - 13پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان - 14پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان - 15پایان مأموریت سرمایه‌دار آمریکایی به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان - 16

گالری عکس‌های سفر ویکتور وسکوو به عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌های جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
شکلات یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌ها نزد بسیاری از افراد است. شکلات مزایای بسیاری برای سلامتی دارد اما یکی از سالم‌ترین انواع شکلات، شکلات تلخ است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، مزایای شکلات تلخ برای سلامتی بی شمار است. بسیاری از افراد عادت کرده‌اند در مواقع مختلف شکلات تلخ بخورند و برخی دیگر نیز اساسا از شکلات تلخ متنفرند اما چرا گفته می‌شود بهتر است شکلات تلخ بخورید؟ _ شکلات منبعی غنی از آنتی اکسیدان‌ها است_ شکلات منجر به بهبود فعالیت‌های ادراکی و سلامت هورمونی می‌شود_شکلات برای افرادی که مبتلا به پرخوابی هستند مفید است چون وضعیت خواب را بهبود می‌بخشد_شکلات تلخ واکنش ایمنی سلولی و تحریک ژن‌های مرتبط با سیگنال‌های عصبی و ادراک حسی را بهبود می‌بخشد_ شکلات تلخ حافظه عضلانی و یادگیری مهارت‌های تازه را بهبود می‌بخشد_شکلات تلخ در سلامت قلب نیز بسیار تاثیر گذار است_شکلات تلخ در رژیمهای کاهش وزن بسیار مفید است_شکلات تلخ عملکرد مغز را به شدت بهبود می‌بخشد_شکلات تلخ به جوانسازی پوست کمک می‌کند_شکلات تلخ از سکته مغزی پیشگیری می‌کند_شکلات تلخ اشتهای کاذب را کنترل می‌کند_شکلات تلخ در کنترل برخی از مشکلات تنفسی نقش دارد
همشهریهمشهری1 روز قبل
اگر از پس این امتحان بر بیایند، یعنی برای شروع زندگی مشترک آماده شده‌اند و در غیر این صورت، خودشان از پیشنهادشان منصرف خواهند شد. ماداگاسکار؛ کشتی با گاومیش‌هادر ماداگاسکار قرن‌هاست پسرها بر اساس سنتی قدیمی باید به منظور نشان دادن آمادگی‌شان برای مدیریت زندگی ‌مشترک دست به کار عجیبی بزنند. این کار به این معناست که او هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهد عروس خانم در زندگی مشترک با او گرسنه بماند. آن‌ها می‌گویند به این شکل، داماد آماده مواجه شدن با مشکلات و سختی‌های زندگی مشترک می‌شود. در ادامه آن‌ها باید تلاش کنند در عین بسته بودن دست‌هایشان، طناب را باز کنند تا آمادگی‌شان برای شروع زندگی مشترک به دیگران ثابت شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
شناسه خبر: ۹۱۸۳۵۳ ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۲۳:۲۶ ۰ Aخانه | ورزشی خبر آنلاین منبع: باشگاه تاتنهام پس از اخراج شبانه پوچتینو با آقای خاص به توافق رسید و او را به عنوان سرمربی معرفی کرد. این موضوع سوژه کارتونی در بلیچر ریپورت شد.
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
جوش شیرینجوش شیرین مطمئنا یکی از بهترین موادی است که بوی بد یک کفش یا کتانی ورزشی را از بین می‌برد. به اندازه دلخواه جوش شیرین را در پاشنه و پنجه کفش بریزید و بگذارید یک شب تا صبح داخل آن بماند. در صورتی که قصد ندارید روغن را مستقیما داخل کفش بریزید، آن را روی یک تکه کاغذ یا دستمال کاغذی بچکانید و بگذارید یک شب تا صبح در کفش بماند. چای کیسه‌ایچای سیاه حاوی تانن است که می‌تواند به از بین بردن باکتری‌های موجود در کفش کمک و بوی بد آن را نیز برطرف کند. آن را به مدت یک ساعت در کفش قرار دهید تا کفش بوی مطبوعی بگیرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بازمانده از تحصیل‌ها شناسنامه‌دار می‌شوند/ ۳ دهک‌ درآمدی بیشتر درمعرض بازماندگی‌اند

ایسنا14 دقیقه قبل

مذاکره مشکلات کشور را حل نمی‌کند/ لزوم شفافیت مسئولان با مردم

مهر15 دقیقه قبل

الگوی پذیرش دانشجوی دکتری هماهنگ با نیازهای کشور باشد

ایسنا19 دقیقه قبل

کشف یک کهکشان عجیب توسط ناسا +عکس

اقتصاد آنلاین24 دقیقه قبل

اسکای آلمان: مونشن گلادباخ در ژانویه با میلان و اینتر بر سر جذب گرانیت ژاکا رقابت می‌کند

طرفداری25 دقیقه قبل