امروز سرنوشت آمریکا نه در واشنگتن بلکه در تهران تعیین می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
امروز سرنوشت آمریکا نه در واشنگتن بلکه در تهران تعیین می‌شود

امروز سرنوشت آمریکا نه در واشنگتن بلکه در تهران تعیین می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
کاشان – امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تحلیلگران سیاسی بر این اعتقاد هستند که فشارهای دشمن بر ایران اثر نگذاشته است، گفت: امروز سرنوشت آمریکا نه در واشنگتن بلکه در تهران تعیین می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد خاتمی شامگاه پنجشنبه در جمع عزاداران حسینی کاشان با بیان اینکه امام حسین (ع) برای رساندن پیام قیام عاشورا به مردم در اعصار مختلف تاریخ از سه عنصر استفاده کرد، اظهار داشت: عنصر اول روشنگری‌های آن حضرت بود به نوعی که نامه نوشتن به سران کوفه و بصره از جمله این اقدامات روشنگرانه بود.

وی سر مطهر امام حسین (ع) را دومین عنصر رساندن پیام آن حضرت به مردم دانست و افزود: سر بریده امام حسین (ع) در ۴۰ منزل حضور پیدا کرد و از معجزات آن سخن گفتن بالای نیزه بود که بخشی از پیام امام حسین (ع) از این طریق به دنیا اعلام شد.

امام جمعه موقت کاشان پیام رسانی و روشنگری‌های آزادگان دشت کربلا را سومین عنصر مهم در این ارتباط برشمرد و ابراز داشت: آزادگان دشت کربلا توانستند پیام امام حسین (ع) را به گوش جهانیان برسانند و در شرایطی که دشمن سعی داشت شهادت امام حسین (ع) را امری عادی جلوه دهد اما خطبه خوانی حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) توانست نقشه دشمنان را نقش بر آب کند.

وی با بیان اینکه آزادگان دشت کربلا راه پاسداری از نهضت حسینی را به ما یاد دادند، گفت: انقلاب ما ادامه راه نهضت حسینی است و به لطف خدا به ۴۰ سالگی خود رسید؛ اکنون مسئولیت ما در این زمینه سنگین‌تر شده است و باید چله‌های بعدی انقلاب را با قدرت بیشتر خلق کنیم.

دشمن در تلاش است تا مردم را بی انگیزه کند

خاتمی اظهار داشت: اعتقاد و انگیزه‌ای بالاتر از دین وجود ندارد و بر همین اساس امام حسین (ع) برای احیای دین جدش رسول الله (ص) قیام کرد و در مقابل نیز خطبه آزاده دشت کربلا یعنی حضرت زینب (س) در مجلس یزید سراسر شور خدایی و روشنگری بود.

وی با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا مردم را بی انگیزه کند، افزود: دشمن در تلاش است تا انگیزه‌های اوایل انقلاب را به تدریج در میان مردم کمرنگ کند اما ایران از معدود کشورهای جهان است که از تمامی جهات مستقل است و تمامی این دستاوردها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهداست.

امروز سرنوشت آمریکا نه در واشنگتن بلکه در تهران تعیین می‌شود

امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به برکناری بولتون توسط رئیس جمهور آمریکا ابراز داشت: تمامی تحلیلگران سیاسی بر این معتقد هستند که فشارهای دشمنان بر ایران اثر نگذاشته است زیرا بولتن که از تندروترین مسئول آمریکایی ضد ایران است با ناکارآمدی‌های اخیر برکنار شد و از این رو می‌توان گفت که امروز سرنوشت آمریکا نه در واشنگتن بلکه در تهران تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر کسی شکوه انقلاب اسلامی را نبیند، ناسپاسی کرده است، گفت: با وجود تمامی گرانی‌ها یقین داریم وضعیت موجود در کشور ناپایدار است و به لطف خدا نور امید هویدا و نمایان شده است.

القای ناامیدی خیانت به کشور است

خاتمی ضمن اشاره به عناصر امید در کشور اظهار داشت: نیروهای مسلح مقتدر ما و قدرت نظامی این مرز و بوم از عناصر امید در کشور است که دشمن را خوار و ذلیل کرده به نحوی که فکر حمله به کشور را نیز به تصورات خود راه ندادند و بر همین اساس القای ناامیدی در کشور توسط برخی افراد با وجود چنین عناصر امیدبخشی خیانت به کشور است.

وی ضمن تاکید بر پاسداشت انقلاب اسلامی افزود: در پاسداشت انقلاب اسلامی باید مسائل را برای مردم تبیین و دشمن را رصد کنیم؛ موارد مد نظر دشمن برای ضربه زدن به کشورمان را شناسایی و تا پای جان برای حفاظت از این انقلاب ایستادگی کنیم تا نقشه‌های دشمن نقشه بر آب شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه راه پاکسازی انقلاب اسلامی «تبیین» است، ابراز داشت: دلیل درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران پیروزی خودش در انتخابات است و وی به این موضوع نیاز اساسی دارد اما رهبر معظم انقلاب و مردم مذاکره با آمریکا را نمی‌پسندند و ترامپ این آرزو را به گور می‌برد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

استقرار ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس + تصاویر

تسنیم6 دقیقه قبل

شیرزاد: احترام به آشوبگران فراموش نشود/ بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

عدم بازگشت سرمایه مانعی برای جذب و پرورش ظرفیت شهرهای خلاق

مهر8 دقیقه قبل