نیکخواه‌بهرامی: عملکردم در جام‌جهانی خوب نبود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. ورزشی

نیکخواه‌بهرامی: عملکردم در جام‌جهانی خوب نبود

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
صمد نیکخواه‌بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: از عملکرد خودم در مسابقات جام‌جهانی راضی نیستم و باید بهتر از این بازی می‌کردم.

خبرورزشی: با به پایان رسیدن بازی‌های دور دوم جام‌جهانی، تیم ملی بسکتبال ایران در جایگاه بیست و سوم این رقابت‌ها قرار گرفت و توانست به عنوان بهترین تیم آسیایی و برای سومین‌بار جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب کند.

در همین خصوص صمد نیکخواه‌بهرامی در مورد سطح فنی مسابقات جام‌جهانی، عملکرد خودش، احتمال موفقیت تیم ملی بسکتبال در المپیک ۲۰۲۰ و سایر موارد به گفتگو پرداخت که این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

عملکرد تیم ملی بسکتبال را در مسابقات جام‌جهانی چطور ارزیابی می‌کنید؟

پنج مسابقه در جام‌جهانی انجام دادیم و به غیر از بازی با تونس که تحت فشار روانی باخت مقابل پورتوریکو قرار گرفته بودیم در سایر دیدار‌ها خوب بازی کردیم. متاسفانه در بازی مقابل پورتوریکو با وجود عملکرد قابل قبول و شانس زیاد برای برتری، اما اتفاقات عجیب و غریب باعث شد تا بازی را واگذار کنیم. بازی مقابل اسپانیا نیز توانستیم حدود ۳۸ تا ۳۹ دقیقه این تیم را که رنک دو دنیا را در اختیار دارد تحت فشار قرار دهیم هر چند که در آخر به دلیل تجربه بالای بازیکنان این تیم مغلوب شدیم.

واقعا عملکرد بازیکنان در این دیدار جای تقدیر داشت و به خاطر بازی خوبی که مقابل اسپانیا انجام دادیم احساس غرور می‌کنم. در گروه بازنده‌ها نیز برابر فیلیپین و آنگولا نمایشی تماشاگرپسند ارائه دادیم و در نهایت موفق شدیم سهمیه المپیک دست پیدا کنیم. المپیکی‌شدن بسکتبال اتفاق مهمی برای جامعه بسکتبال و از همه مهمتر ورزش کشور خواهد بود.

از آنجایی که در مسابقات جام‌جهانی سهمیه در خصوص عملکرد خودت در مسابقات صحبت کن.

المپیک به تیم‌های شرکت‌کننده تعلق می‌گرفت، به نظرم کیفیت رقابت‌ها بسیار بالا بود. هر ۳۲ تیم تلاش می‌کردند تا بتوانند کسب سهمیه کنند و همین مسئله حساسیت را دو چندان کرده بود. برای حضور در این رقابت‌های پر فشار باید بازیکنان از تجربه زیادی برخوردار باشند. اگر برای ما در طول سال بازی‌های تدارکاتی زیادی در نظر گرفته شود بدون شک سطح بسکتبال ما بالاتر هم می‌رود.

مهم‌ترین تفاوت بین تیم‌های آسیایی و آمریکایی در این است که بازیکنان‌شان نسبت به ما در بازی‌های دوستانه بیشتری بازی می‌کنند. خوشبختانه مسئولان فدراسیون شرایطی را فراهم آوردند تا پیش از حضور در جام‌جهانی ۱۰ دیدار دوستانه برگزار کنیم تا با آمادگی وارد مسابقات شویم.

از آنجایی که بازیکنان کم تجربه تیم ما تجربه بالایی نداشتند به همین دلیل من و حامد حدادی سعی کردیم تجربیات‌مان را به این بازیکنان منتقل کنیم تا هم از لحاظ روحی و روانی بهتر بازی کنند و هم نتایج مناسبی را به دست بیاوریم. از عملکرد خودم راضی نیستم و باید بهتر از این بازی می‌کردم، اما خوشحالم که توانستم یک قدم مثبت در راستای موفقیت تیم ملی بردارم. معتقدم ارزش بازی‌های گروهی از انفرادی خیلی بیشتر است.

در خصوص صحبت‌های برخی منتقدان علیه تیم ملی در جریان مسابقات جام‌جهانی چه نظری دارید؟

واقعا خودمان هم قبول داریم بازی بدی را مقابل تونس انجام دادیم. متاسفانه پس از شکست مقابل پورتوریکو یک سری حملات عجیب و غریب راه افتاد و برخی منتظر بودند تا توپ‌های ما داخل سبد نرود تا آبروی ما را ببرند.

حدود ۲۰ سال است که در تیم ملی حضور دارم و از ۲۳ سالگی نیز تاکنون کاپیتان تیم ملی بسکتبال بوده‌ام. در طول حضورم در تیم ملی با مصدومیت‌های متعددی مواجه شده‌ام هر چند که به همراه برخی دوستان برای بسکتبال زحمت کشیدیم تا این رشته بسیار پیشرفت کند.

به نظر می‌رسد از برخی انتقاد‌ها خیلی ناراحت هستید!

پس از بازی با پورتوریکو یک سری توهین‌ها به بازیکنان ما شد که به عنوان کاپیتان تیم ملی واقعا خجالت می‌کشم که بخواهم این صحبت‌ها را بیان کنم. این افراد از سمت یک گروه خاصی هستند و، چون مردم ما متوجه نیت این اشخاص نیستند تحت تاثیر بازی روانی آن‌ها قرار می‌گیرند. خود من مایوس شده بودم که پس از حدود ۲۰ سال فعالیت در تیم ملی، پس از بازی نه چندان قابل قبول مقابل تونس مورد انتقاد گسترده قرار بگیریم.

در سایت خبری بخوانید: خبر ورزشی جدید ایران و سایر نقاط جهان

کاری ندارم مقصر شکست مقابل پورتوریکو چه کسی بوده است و، چون بسکتبال ورزش گروهی محسوب می‌شود در اصل کل تیم مقصر قلمداد می‌شود. این منتقدان تا دو سال پیش جایگاه خاصی در این رشته نداشتند و تاکنون توپ بسکتبال را از نزدیک ندیده‌اند. هر کسی در سالن بسکتبال حضور پیدا کند و مسابقات را از نزدیک تماشا کند، کارشناس محسوب نمی‌شود.

کادرفنی ما با استفاده از تجربه چندین ساله خود قبول مسئولیت کرده‌اند. تصمیم کادرفنی در مسابقات یا درست پیش می‌رود یا بر عکس آن هم می‌تواند اتفاق بیفتد و متاسفانه خیلی‌ها درک فهمیدن چنین مسئله‌ای را ندارند. صحبت‌های این دوستان خیلی ناراحت‌کننده است و اصلا دنبال بهانه آوردن نیستم، اما به عنوان بزرگتر تیم ملی از مردم خواهش می‌کنم به بازیکنانی که چند سال است برای موفقیت کشورشان زحمت می‌کشند حمله نکنند.

ما بدون هیچ گونه حقوقی و تنها به عشق مردم، دنبال این هستیم تا در مسابقات خوب نتیجه بگیریم. اگر تیم ملی شکست می‌خورد به جای انتقاد کردن بهتر است نظرات‌تان را مطرح کنید تا از آن شکست برد بسازیم. درست نیست از روی غرض‌ورزی از بازیکنان عقده‌گشایی کنند.

با توجه به شرایط کنونی تا چه زمانی قصد حضور در بسکتبال را داری؟

هنگامی که یک بازیکن به سن خاصی می‌رسد همه توقع دارند تا از میادین ورزشی خداحافظی کند. من حدود ۲۰ سال است در خدمت تیم ملی هستم و همیشه هم سعی کرده‌ام عملکرد خوبی ارائه دهم. هر زمان کادرفنی به من احتیاج داشته باشد و احساس کنم مانند گذشته تاثیرگذار هستم در خدمت تیم ملی خواهم بود و اگر هم ببینم توان حضور در تیم ملی را ندارم از تیم ملی کناره‌گیری خواهم کرد.

در حال حاضر تیم ملی بسکتبال ایران چه نیاز‌هایی دارد؟

جام‌جهانی با حضور ۳۲ تیم برگزار می‌شود، اما در مسابقات المپیک تنها ۱۲ تیم حق حضور در این رقابت‌ها را دارند و همین نشان می‌دهد که سطح مسابقات چقدر دشوار است. بزرگترین میدانی که هر ورزشکاری می‌تواند حضور در آن را تجربه کند، مسابقات المپیک است. فکر می‌کنم امکانات زیادی باید در اختیار ما قرار بگیرد تا در آنجا خوب نتیجه بگیریم.

با وجود شرایط سخت اقتصادی واقعا مسئولان فدراسیون از لحاظ برگزاری اردو و مسابقه تدارکاتی چیزی برای ما کم نگذاشتند و از این بابت از آن‌ها کمال تشکر و قدردانی را دارم. هنگامی که تیم‌های ما به المپیک راه پیدا می‌کنند مسئولان ورزش کشور نگاه ویژه‌تری به این تیم‌ها می‌کنند تا بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند. مهم‌ترین ورزش گروهی در مسابقات المپیک، رشته بسکتبال است و مطمئن باشید مقابل هر حریفی که قرار بگیریم از پیش بازنده نیستیم و می‌رویم که نسبت به المپیک پکن نتیجه خوبی کسب کنیم.

فصل آینده به دنبال حضور در لیگ ایران هستی یا لژیونر می‌شوی؟

فعلا برنامه‌ریزی من حضور در لیگ ایران است. قرار است به عنوان یار کمکی تیم پالایش نفت‌آبادان را در مسابقات باشگاه‌های آسیا همراهی کنم.

و حرف پایانی …

خیلی ممنون از دوستانی که ما را حمایت کردند تا المپیکی شویم. امیدوارم همه کمک کنند تا بسکتبال ایران روز به روز بهتر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سرمایه گذاری با ورزش

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
هزینه کردن در ورزش به نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود، در واقع افراد با ورزش از صرف هزینه‌های هنگفت برای سلامتی و درمان بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ورزش یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد شادابی و نشاط برای مردم است؛ می‌توان با سرمایه گذاری بیشتر روی آن از بروز مشکلات جسمانی و اجتماعی پیشگیری کرد.

حواشی لیگ کشتی آزاد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
لیگ کشتی آزاد به پایان کار خود نزدیک است، اما انتقاد از لیگ امسال کم نیست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هفته پایانی لیگ در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. با همه حواشی که به وجود آمد پس از ۶ هفته رقابت، تیم‌های دانشگاه آزاد، اترک خراسان شمالی، تا ثبت جهانی توس و ایران مال روی تشک می‌روند و برای رسیدن به عنوان قهرمانی با یکدیگر سرشاخ می‌شوند.

والیبال به ساحل آرامش رسید؟

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
انتخابات فدراسیون والیبال برگزار شد تا بعد از مدت‌ها این رشته ورزشی افتخارآفرین به ساحل آرامش برسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با انتخاب رئیس فدراسیون والیبال، ملی پوشان کشور خود را با آرامش بیشتری برای رقابت‌های انتخابی المپیک که ۱۶ دی در چین برگزار می‌شود، آماده می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
آرزو پاسلار در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ما با ۹ قایقران در رده‌های سنی بزرگسال، جوانان و زیر ۲۳ سال در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کردیم که در نهایت موفق به کسب عنوان سومی شدیم. وی افزود: بازیکنان ما در هرمزگان و در طول سال بیشتر در گرما تمرین می‌کنند، البته از آنجایی که قایقرانی رشته‌ای نیست که ورزشکاران به پارو زدن در هوای سرد هم عادت نداشته باشند؛ پاروزنان تیم ما توانستند در این دوره رقابت‌های قهرمانی کشور که در هوای سرد غافلگیرکننده دریاچه آزادی تهران برگزار شد، به خوبی ظاهر شوند و نتایج درخشانی را ثبت کنند. خانم پاسلار گفت: کیانا کمال زاده ملی پوش تیم ما بود و بررغم اینکه در رده سنی زیر ۲۳ سال قرار دارد، در رده سنی بزرگسالان به مصاف حریفان رفت و خوشبختانه نتایج خوبی را کسب کرد. وی افزود: با وجود اینکه ما از نعمت آب و دریا برخورداریم، متاسفانه پیست استاندارد نداریم و همین موضوع باعث شده است با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنیم البته ناگفته نماند که در زمینه داشتن قایق‌های مناسب مسابقات و تمرین‌ها مشکل خاصی نداریم.
ورزش۳ورزش۳20 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، بالاخره بعد از مدت‌ها حرف و حدیث مشخص شد سهمیه باشگاه ایرانی برای بازی‌های لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۰، ۲+۲ است و با این شرایط استقلال باید به همراه شهرخودرو در مرحله دوم مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. پس با این شرایط تعطیلات نیم فصل برای استقلال و البته پدیده برخلاف سایر تیم‌ها تنها ۲۴ روز خواهد بود. معمای حضور امیدهای استقلال در پلی آفاستقلال هم اکنون دو بازیکن در اردوی تیم امید دارد که از نفرات اصلی ترکیب استراماچونی هم محسوب می‌شوند. تیم امید در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا در اولین بازی خود در دور گروهی در تاریخ ۱۹ دی ماه به مصاف ازبکستان می‌رود، در تاریخ ۲۲ دی به مصاف کره جنوبی می‌رود و این تیم در تاریخ ۲۵ دی ماه هم به مصاف چین می‌روند. همچنین تیم امید در صورت شکست در مرحله نیمه نهایی باید در تاریخ پنجم بهمن بازی رده بندی را برگزار کند و در صعود به فینال در تاریخ ششم بهمن ماه به میدان می‌رود، یعنی ۲ و ۳ روز قبل از بازی دوم استقلال برابر الریان.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمدرضا​ داورزنی پس از انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون والیبال در جمع خبرنگاران افزود: انتخابات در شرایطی خوب و آزادانه برگزار شد و از آنجا که دغدغه مردم و جامعه والیبال، عزت ملی است، باید حال آن را خوب کنیم تا به روز‌های اوج بازگردد. رقبای ما در حال آماده سازی هستند و چین میزبان رقابت‌های انتخابی المپیک برای رسیدن به آمادگی مناسب رقابت‌های باشگاهی اش را تعطیل کرده است. باید تمرین‌های تیم ملی را زمانی شروع کنیم که به این بازیکنان فشار زیادی وارد نشود. داورزنی افزود: اولویت خانواده بزرگ والیبال حضور موفق در انتخابی المپیک است. وی درخصوص ادامه همکاری با کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال گفت: قرارداد وی تا پایان مسابقه‌های المپیک است، تغییر در کادر فنی تیم ملی اقدامی غیرمنطقی است، البته نقاط ضعفی وجود دارد که باید برطرف شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری20 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تکلیف بسته‌های اینترنت خریداری شده توسط مردم چه می‌شود؟

رکنا6 دقیقه قبل

همه دستگاه‌ها خود را مخاطب بیانات رهبر انقلاب در ۱۹ دی بدانند

مهر6 دقیقه قبل

ریاضی: قبلا به تیم انصراف داده کاپ و مدال هم داده بودند/ به برگزاری فینال لیگ در تهران معترض بودیم

تسنیم6 دقیقه قبل

افزایش ۱۴ درصدی نرخ بیکاری در ترکیه

اقتصادنیوز9 دقیقه قبل

ملی‌پوشان استقلال سرحال برگشتند (عکس)

روزنو9 دقیقه قبل