اخبار رژیم اسرائیل|وضعیت شکننده شهرک‌های اطراف غزه؛ اظهارات افشاگر جاسوسی اسرائیل از آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
اخبار رژیم اسرائیل|وضعیت شکننده شهرک‌های اطراف غزه؛ اظهارات افشاگر جاسوسی اسرائیل از آمریکا

اخبار رژیم اسرائیل|وضعیت شکننده شهرک‌های اطراف غزه؛ اظهارات افشاگر جاسوسی اسرائیل از آمریکا

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
اعتراف به وضعیت شکننده شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه، افزایش آماده‌باش ارتش رژیم صهیونیستی از بیم شلیک موشک‌ها و تاکید فاش کننده جاسوسی رژیم صهیونیستی در آمریکا بر موثق بودن اطلاعاتش در این زمینه از جمله خبرهای مربوط به رژیم اسرائیل است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک رسانه رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اوضاع در جبهه جنوبی شکننده است و ممکن است سبب ازسرگیری شلیک موشک‌ها از سمت نوار غزه شود.

روزنامه معاریو هشدار داد آرامش در جبهه جنوبی بسیار شکننده است و هر حادثه‌ای ممکن است به ازسرگیری شلیک موشک‌ها از سمت غزه منجر شود.

این روزنامه نوشت ارزیابی‌های دستگاه‌های امنیتی اسرائیل نشان می‌دهد که تعداد تلفات در تظاهرات (بازگشت) در مرزها با نوار غزه ممکن است به متشنج شدن اوضاع منجر شود. ارزیابی‌های ارتش اسرائیل تاکید می‌‌کند که اوضاع در جنوب به سبب انتخابات می‌تواند به حد انفجار برسد.

افزایش آماده‌باش ارتش رژیم صهیونیستی از بیم شلیک موشک‌ها

یک رسانه رژیم صهیونیستی از افزایش آماده باش ارتش این رژیم از بیم شلیک موشک‌ها در آستانه انتخابات کنست (پارلمانی) خبر داده است. شبکه کان رژیم صهیونیستی گزارش داد که ارتش اسرائیل از ترس ادامه شلیک موشک‌ها از نوار غزه در آستانه انتخابات کنست، آمادگی خود را افزایش داده است.

این رسانه افزود انتظار بروز اقدامات آشوب شدید در روز جمعه در نوار مرزی همانند هفته‌های گذشته وجود دارد و موسسه امنیتی برای رویارویی با آن آماده می‌شود.

این رسانه گزارش داد سرلشکر تامیر هایمن رئیس یگان اطلاعات ارتش اسرائیل و سرلشکر آهارون حلیفا رئیس یگان عملیاتی موسوم به حلیفا از همراهی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سفر به روسیه در پی تنش موجود و بر خلاف آنچه برنامه ریزی شده، خودداری کرده‌اند.

شبح رویارویی‌ها اشغالگران را رها نمی‌کند

روزنامه معاریو فاش کرد ارتش اسرائیل خواهان کشیده شدن به سمت هیچ رویارویی در نوار غزه پیش از انتخابات کنست نیست. این رسانه افزود واکنش روز چهارشنبه کاملا حساب شده بود.

این روزنامه ادعا کرد اسرائیل این نکته را درک می‌کند که جهاد اسلامی اقدام به شلیک موشک‌ها کرده است، ولی ارتش به حملات خود به اهداف حماس که متعلق به جهاد اسلامی نیست، ادامه می‌دهد.

بر اساس ارزیا‌بی‌های موسسه امنیتی رژیم صهیونیستی، تنش در روزهای آینده ادامه خواهد یافت و جهاد اسلامی به این مسئله اهتمام نشان می‌دهد تا بر انتخابات اسرائیل تاثیر بگذارد به ویژه پس از تاثیر فراوان شلیک موشک‌ها به اشدود هنگام سخنرانی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و فرار وی که به این کار ترغیب شده است.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این روزنامه افزود آماده‌باش ارتش اسرائیل در جنوب (در نزدیکی نوار غزه) در کنار آماده باش روزافزون برای تشکیل دفاع هوایی در منطقه ممکن است طی روزهای آینده ادامه یابد

ارتش رژیم صهیونیستی از انجام عملیات علیه نیروهای مستقر خود در نزدیکی دیوار مرزی با نوار غزه هراس دارد و بر همین اساس دستوراتی به نظامیان مستقر در این منطقه داده شده است.

مخالفت شدید کوخاوی و آرگمان و بن شبات با تصمیم نتانیاهو

تصمیم نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به مناطق اشغالی ۱۹۴۸ با مخالفت شدید فرماندهان ارشد نظامی و امنیتی این رژیم روبرو شده است.

روزنامه معاریو نوشت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، سه شنبه گذشته عملا قصد اعلام الحاق کرانه باختری را داشت، ولی یک ساعت پیش از اعلام تصمیم خود، دستگاه‌های امنیتی را در جریان قرار داد.

به نوشته این روزنامه، آوی کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش، نداف آرگمان رئیس شاباک (سرویس امنیت داخلی) و مائیر بن شبات رئیس شورای امنیت اسرائیل به شدت با این تصمیم نتانیاهو مخالفت کردند.

فاش کننده جاسوسی رژیم صهیونیستی در آمریکا: درباره منابع خود بسیار مطمئن هستم

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از خبرنگاری که از جاسوسی اسرائیل در آمریکا پرده برداشته بود، اعلام کردند که نسبت به موثق بودن منابع خود اطمینان دارند.

کانال دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از دانیل لیپمن در سایت پولیتیکو اعلام کرد آنچه ما فاش کردیم، بسیار مستند است. این خبرنگار افزود هیچ کس در کاخ سفید یا اف بی آی اطلاعات مربوط به جاسوسی اسرائیل را تکذیب نکرده و ما خیلی به خودمان اطمینان داریم.

این رسانه رژیم صهیونیستی به نقل از لیبمان کاخ سفید واکنش نشان نداده تا به سبب روابط نزدیک دولت آمریکا و نتانیاهو، هرج و مرج به وجود نیاید.

لیپمن افزود اسرائیل یکی از بهترین دستگاه‌های جاسوسی را در اختیار دارد. لیبمان افزود تعداد کمی از کشورها می‌توانند سامانه‌های جاسوسی را در واشنگتن و در نزدیکی کاخ سفید کاربگذارند و من نسبت به منابع خود اطمینان دارم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
الفالف13 ساعت قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
مهرمهر15 ساعت قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری21 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

علائم ‌بدخیمی ‌خال‌های پوستی سالمندان ‌را بشناسیم

ایمنا27 دقیقه قبل

نیمی از زنان ایرانی بعد از زایمان دچار افسردگی می‌شوند

همشهری27 دقیقه قبل

طرح جذاب قطر برای حمل‌ونقل با کشتی در جام جهانی ۲۰۲۲

خبرآنلاین28 دقیقه قبل

۲۳ طرح در مازندران کاندید طرح اقدام ملی شد

ایسنا29 دقیقه قبل

نگاهی به عناوین روزنامه‌های جهان

صدا و سیما29 دقیقه قبل