تولید انبوه لباس‌های نانویی آنتی‌باکتریال در دستور کار شرکت‌های فناور کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
تولید انبوه لباس‌های نانویی آنتی‌باکتریال در دستور کار شرکت‌های فناور کشور

تولید انبوه لباس‌های نانویی آنتی‌باکتریال در دستور کار شرکت‌های فناور کشور

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یکی از شرکت‌های با سابقه در حوزه نساجی پس از دریافت گواهی‌نانومقیاس، اقدام به تولید انبوه لباس‌های نانویی آنتی‌باکتریال با استفاده از اکسیدروی کرده است.

به گزارش ایسنا، یکی از شرکت‌های با سابقه بیش از دو دهه فعالیت در صنعت پوشاک، تولید انبوه لباس راحتی آنتی‌باکتریال نانویی خود را آغاز کرده و تاکنون ۲ تن از این محصولات تولید شده و آماده عرضه به بازار است.

دراین لباس‌ها از نانوساختارهای اکسیدروی برای ایجاد خاصیت آنتی‌باکتریال استفاده شده است. اکسیدروی نسبت به دیگر مواد و ترکیبات رایج برای ایجاد خواص آنتی‌باکتریال از مزیت‌هایی برخوردار است از جمله آنکه این ماده نسبت به نقره که رنگی است، کاملا سفید بوده و برای تولید لباس‌های سفید، مشکلی ایجاد نمی‌کند ضمن آنکه ایمنی نانوساختارهای اکسید روی نسبت به مواد حاوی نقره بیشتر است.

از سوی دیگر مزیت‌های صادراتی محصولات نساجی را تضمین می‌کنند؛ چراکه به دلیل وجود استانداردهای سخت‌گیرانه در اروپا، این محققان به دنبال فناوری بودند که بتوانند ملزومات صادرات به اروپا را به‌ دست آورند و در یکی از استانداردهای مهم اتحادیه اروپا برای ایجاد خواص آنتی‌باکتریال از اکسیدروی نام برده شده است.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

به گفته علی مهرابی قراملکی، مدیرعامل این شرکت تولیدی، محصولات تولیدی ایرانی به عربستان صادر شده‌ است و برای صادرات محصولات نانویی برنامه‌های صادراتی در نظر گرفته که یکی از آن بسته‌بندی مناسب است به همین دلیل برای محصولات نانویی به دنبال بسته‌بندی‌های ویژه‌ای هستند تا بتوانند عرضه موفق‌تری در بازار داخل و خارج از کشور داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
اسدی‌فرد این اقدام را در راستای کمک به دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها برای تأمین هزینه‌های آزمایشگاهی ذکر کرد و یادآور شد: بر این اساس ما برای هفت گروه از مشتریان شبکه آزمایشگاهی راهبردی یارانه استفاده از خدمات آزمایشگاهی را در نظر گرفته‌ایم. مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی این یارانه را از ۲۰ تا ۹۰ درصد ذکر کرد و در این باره توضیح داد: اساتید و دانشجویان دوره دکتری مشمول یارانه ۴۰ درصدی می‌شوند. وی همچنین از اختصاص یارانه آزمایشگاهی به دانشجویان دوره‌های دکتری و پسادکتری خبر داد و یادآور شد: این دست از مشتریان مشمول یارانه ۴۰ درصدی شبکه آزمایشگاه می‌شوند. اسدی‌فرد همچنین از اختصاص یارانه آزمایشگاهی به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: به زودی طرحی برای ارائه تخصیص آزمایشگاهی به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد اجرایی می‌شود. مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با بیان اینکه تأمین یارانه‌های این شبکه آزمایشگاهی بار زیادی را می‌طلبد، گفت: ولی ما موافقت معاونت علمی را برای ارائه یارانه به دانشجویان کارشناسی ارشد دریافت کردیم.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.
مهرمهر8 ساعت قبل
سرهنگ محمد رسول اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: روز شنبه مورخ دوم آذرماه، به مناسبت این هفته زنگ بسیج در تمام مدارس استان کرمانشاه به صدا در می‌آید. وی عنوان کرد: ۸۰ درصد دانش آموزان جامعه هدف از پایه چهارم ابتدایی تا دبیرستان عضو بسیج دانش آموزی هستند. سرهنگ اکبری از اجرای طرح شهید بهنام محمدی در ۶۴ مدرسه متوسطه اول خبر داد و ادامه داد: این طرح طرحی تربیتی-ورزشی-علمی برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان است که در آن بازدیدهای ویژ ه ای برای دانش آموزان در نظر گرفته شده و از نظر فرهنگی نیز دانش آموزان زیر نظر مربیان در مساجد به کارهای فرهنگی می‌پردازند. مسئول بسیج دانش آموزی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این طرح درصدد رشد علمی، تربیتی و اخلاقی دانش آموزان هستیم. این مسئول تصریح کرد: هدف اصلی بسیج دانش آموزی در کنار آموزش و پرورش، تربیت اسلامی دانش آموزان با معدل بالا و آماده سازی آنها برای ورود به عرصه دانشگاه‌ها است زیرا آنها مدیران آینده هستند بنابراین دانش آموزان باید طوری تربیت شوند که اهداف مدنظر اولیا خانه و مدارس محقق شود.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
سوزنچی درباره چرایی بهره‌ نبردن صنعت خودروسازی از طرح‌های نخبگان گفت: بخاطر اینکه نیازی ندارند و در میان آنها فضای رقابت و دانش وجود ندارد و اغلب مونتاژ می‌کنند. علاوه بر اینها از فارغ التحصیلان و نخبگان رشته‌های علوم انسانی نیز استفاده می‌شود. البته شاید صنعت ما خیلی تقاضای مهندسی نداشته باشد و مثلا آنطور که باید در این رشته از نخبگان خیلی استفاده نشود اما در علوم انسانی استفاده از نخبگان وجود دارد. به خصوص با وجود بیانیه گام دوم این مساله تشدید شده و در حوزه‌های مختلف از نخبگان استفاده می‌شود. از زمانی که رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را ارائه دادند روند به کارگیری جوانان و نخبگان بیشتر شده زیرا گام دوم انقلاب روی جوانان تمرکز کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنت

تکراتوچند ثانیه قبل

وصل مجدد اینترنت جهانی؛ بازگشت اینترنت به ایران!

تکراتوچند ثانیه قبل

شماتیک پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان؛ پاداش تیم برنده

نود10 دقیقه قبل

ازدواج پنهانی رونالدو حقیقت دارد؟

اقتصاد آنلاین11 دقیقه قبل

توخل: نیمار در ترکیب پاریسن‌ژرمن خواهد بود

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل