خالق «هری پاتر» ۱۸ میلیون دلارش را اهدا کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
خالق «هری پاتر» ۱۸ میلیون دلارش را اهدا کرد

خالق «هری پاتر» ۱۸ میلیون دلارش را اهدا کرد

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: جی کی رولینگ مبلغ ۱۸.۸ میلیون دلار برای تحقیق درباره درمان بیماری ام‌اس به یک مرکز درمانی به نام مادرش اهداکرد.

به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، جی کی رولینگ نویسنده مجموعه کتاب‌های مشهور «هری پاتر» مبلغ هنگفتی برای تحقیق درباره درمان بیماری ام‌اس به یک مرکز درمانی به نام مادرش اهدا کرد.

روز پنجشنبه ۱۲ سپتامبر اعلام شد که جی کی رولینگ مبلغ ۱۵٫۳ میلیون پوند معادل ۱۸٫۸ میلیون دلار از ثروتش را برای ایجاد امکانات جدید در یک مرکز تحقیقاتی مستقر در دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند اهدا کرده است.

این مبلغ اهدایی یک هدیه بزرگ از سوی جی کی رولینگ به این مرکز درمانی پس از ایجاد آن با نام «آن رولینگ» در سال ۲۰۱۰ است.

خبری: اخبار فرهنگی روز جهان

آن رولینگ مادر جی کی رولینگ نویسنده نامدار دنیا از بیماری ام‌اس رنج می‌برد و سال‌ها پیش در ۴۵ سالگی از دنیا رفت.

جی کی رولینگ درباره این مرکز درمانی گفت افتخار می‌کند که این کلینیک نه تنها فعالیت‌های مهم تحقیقاتی را انجام می‌دهد بلکه در زمینه عملی نیز از افراد درگیر بیماری ام‌اس پشتیبانی و مراقبت می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

شبی با دانشجویان دانشگاه شریف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در خوابگاه شهید مصطفی احمدی روشن، پای صحبت‌های دانشجویان نشست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دانشجویان در این دیدار‌ها از دغدغه‌هایشان گفتند و می‌خواهند پاسخ شان قول پیگیری باشد؛ از دغدغه‌های فرهنگی گرفته تا موضوع‌های سیاسی و اقتصادی که جای آن در دانشگاه‌هاست.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
این آمار همزمان با ۵۰ سالگی آغاز پخش رنگی از تلویزیون بی‌بی‌سی منتشر شده و نشان می‌دهد تا پایان سپتامبر ۶۵۸۶ خانواده در بریتانیا همچنان سیاه و سفید را به رنگی ترجیح می‌دهند. در یک سال گذشته ۵۷۵ خانواده تلویزیون سیاه و سفید خود را کنار گذاشته و رنگی شده‌اند. تلویزیون‌های سیاه و سفید از ابزارهای محبوب مجموعه‌داران هستند و دستگاه‌های پخش قابل حمل معمولا در فضای مجازی فراوان خرید و فروش می‌شوند. پل کوپر، سخنگوی اداره اعطای پروانه پخش گفت: «وقتی بی‌بی‌سی وان سرویس پخش تلویزیون رنگی را در نوامبر ۱۹۶۹ آغاز کرد، فقط سه شبکه رنگی وجود داشت. هر چند کم اما جالب است که هنوز برخی خانواده‌ها دوست دارند برنامه‌های محبوب خود را سیاه و سفید ببینند.»

۱۰ تا از بهترین فیلم‌های فانتزی تمام دوران

7+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

فیلم/ تکذیب ادعای جهرمی درباره سایت‌های دانلود فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
ایسناایسنا19 ساعت قبل
ایسنا/گلستان چهارمین محفل شاعرانه جشنواره ملی شعر دانشجویی با حضور «عبدالجبار کاکایی» در ر سالن اجتماعات پردیس امام خمینی (ره) دانشگاه فرهنگیان گرگان برگزار شد. وی خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر در ترانه‌ها و شعر شاعران به‌خصوص شاعران جوان، توجه کافی به انسان و محیط واقعی زندگی دیده نمی‌شود و نمی‌توان به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کرد. تربتی‌نژاد گفت: باید با ایجاد تغییر در فضای فرهنگی کشور، ذائقه مخاطبان شعر، ترانه و موسیقی را تغییر دهیم. در ادامه به‌منظور تقدیر از زحمات «عبدالجبار کاکایی» در حوزه شعر و ترانه، تندیس رودکی به وی تقدیم شد. این محفل شعر و شاعری به همت جهاددانشگاهی واحد گلستان، در راستای نخستین جشنواره ملی شعر دانشجویی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر