بودجه کم تلویزیون و پرهزینه بودن تولید فیلم و سریال روی کیفیت کارها اثرگذار است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
بودجه کم تلویزیون و پرهزینه بودن تولید فیلم و سریال روی کیفیت کارها اثرگذار است

بودجه کم تلویزیون و پرهزینه بودن تولید فیلم و سریال روی کیفیت کارها اثرگذار است

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: کاظم هژیرآزاد به زودی برای بازی در نقش رییس ایل طایفه در سریال «ایل دا» به لرستان می رود.

به گزارش سینماپرس، کاظم هژیرآزاد بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتردرباره مینی سریال «وقت صبح» به کارگردانی جواد میرزاآقازاده که پخش آن روز شنبه ۱۶ شهریورماه از شبکه یک به پایان رسید، به صبا توضیح داد: این مینی سریال قصه قشنگی داشت و من نقش یک پیمانکار را در «وقت صبح» ایفا کردم که از روی حسن نیت و انجام عمل خیر فردی را استخدام می‌کند اما نمی‌داند کارگر استخدام شده برای نشان دادن توانایی‌های خود روی داربست می‌رود و از بدشانسی اش از بالای داربست به پایین می‌افتد. پیمانکار زمانی که این اتفاق می‌افتد، تلاش می‌کند به صورت غیر قانونی لیست را رد کند تا مجبور به پرداخت کامل دیه نشود.

وی افزود: پیمانکارانی هستند که حق کارگردان را خورده و آنها را بیمه نمی‌کنند و زمانی که اتفاقی برای آنها رخ می‌دهد، حاضر نیستند از سود خود بزنند و دیه‌ای پرداخت کنند. از نظر من این مینی سریال یک هشداری بود برای سرکارگران و پیمانکارانی که کارگرانی را به صورت موقت استخدام کرده و بیمه نمی‌کنند اما اگر یک زمانی برای آن کارگر اتفاقی رخ بدهد، گرفتار می‌شوند و باید کل دیه و خسارت را بپردازند.

بازیگر سریال «بانوی سردار» که به تازگی پخش آن از شبکه سه سیما به پایان رسیده است، درباره نقش خود در این سریال نیز بیان کرد: نقش من در این سریال کوتاه بود. نقش دایی بی بی مریم را ایفا کردم که افراد خلافکاری را گرفت و آنها را برای مجازات نزد او آورد که با دل رحمی بی بی مریم افراد دستگیر شده، آزاد شدند.

هژیرآزاد درباره جدیدترین فعالیت این روزهای خود عنوان کرد: مشغول بازی در یک مجموعه تلویزیونی هستم که به زودی نقش من در آن سریال به پایان می‌رسد و برای رفتن به لرستان و نقش آفرینی در سریال «ایل دا» به کارگردانی راما قویدل و تهیه کنندگی سیدعلیرضا سبط احمدی آماده می‌شوم.

وی درباره نقش خود در سریال «ایل دا» مطرح کرد: من نقش «شیر علی خان» را که رییس قبیله است، ایفا می‌کنم. «شیر علی خان» فردی است شیرین که نزد هر دو طایفه اعتبار دارد.

بازیگر سریال «ایل دا» همچنین درباره قصه این سریال تشریح کرد: قصه بین دو طایفه صالح آبادی و طایفه نصیر آبادی را در این سریال می‌بینیم که این دو طایفه مشکلات، دوستی‌ها و بده و بستان هایی با هم دارند. اتفاقی بین این دو طایفه رخ می‌دهد که باعث کشته شدن یک نفر می‌شود. در این هنگام بحث مجازات قاتل پیش می‌آید و طی تصمیم گیری هایی فرد قاتل بخشیده می‌شود و دعوای دو طایفه از بین می‌رود. همزمان با این اتفاق جنگ ایران و عراق رخ می‌دهد و دو طایفه برای شکست دشمنان با یکدیگر متحد می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

هژیرآزاد در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر کیفیت سریال‌های تلویزیونی را چگونه می‌بیند، اظهار کرد: تلویزیون اگر بخواهد فیلم و سریال تولید کند، باید خرج کند و فیلم هایی بسازد که در حد عرضه کردن به دنیا است و من معتقدم ما از نظر قصه و امکانات فنی به اینجا رسیده‌ایم اما از آنجا که بودجه تلویزیون کم است و هزینه تولید فیلم و سریال از تولیدات پر هزینه است، شاید روی کیفیت کارها اثرگذار باشد.

وی معتقد است از آنجا که تلویزیون به لحاظ بودجه با مشکلاتی مواجه است و برای ساخت فیلم و سریال از اسپانسر کمک می‌گیرد اما اسپانسرها نیز می‌خواهند کمترین هزینه را بکنند و بیشترین بهره را ببرند.

بازیگر سریال «ایل دا» در ادامه بیان کرد: همچنین از آنجا که تهیه کنندگان فیلم و سریال بالاجبار باید هزینه‌های لوکیشن و دیگر امکانات را در همان زمان استفاده و یا پایان آن بپردازند، اینجا بازیگر است که کلاه سرش می‌رود و کسی که بدهکار می‌ماند بازیگران و عوامل پشت دوربین هستند. البته تهیه کنندگان خوبی هستند که حق الزحمه عوامل و بازیگران را به موقع می‌دهند اما بعضی از آنها نیز بیشتر به فکر رزومه سازی برای خود هستند و فکر نمی‌کنند بازیگران و عوامل هم باید اموراتشان از جایی بگذرد.

هژیرآزاد در جواب به این سوال که چه عاملی باعث می‌شود بازیگران در سال هایی پر کار و در سال هایی کم کار باشند، تصریح کرد: اگر شرایط تولید فیلم و سریال سخت باشد، انتخاب بازیگران مشکل‌تر و دم دستی می‌شود و عوامل سازنده رجوع می‌کنند به کسانی که آن‌ها را می‌شناسند. البته از نظر من بستگی به قرعه و شانس نیز دارد. با این وجود به نظر من در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تولیدات تلویزیونی رونق گرفته است و تقریبا برای همه بازیگران کار است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدوارم در سال‌های آینده نیز این روند با وجود تحریم‌ها و مشکلات بودجه ادامه دار باشد، چراکه تلویزیون نمی‌تواند خاموش بماند و باید تولید داشته باشد و در این راه باید با سیاست عمل کند. البته شرایط تولید سخت است و نهادها و سازمان هایی که شرایط خوبی برای تولید دارند و قصه درباره آنها نوشته می‌شود، باید کمک کنند که البته از سوی این نهاد‌ها و سازمان‌ها رغبتی برای سرمایه گذاری ایجاد شده و این مساله امیدوارکننده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
وی با اشاره به کتابخانه‌های فاطمه‌ها که در منطقه‌ای محروم با تعداد معدودی کتاب حالا کتابخانه عظیمی ساخته‌اند افزود: اگر امروز ویلدورانت اینجا بود و این موفقیت را می‌دید پاسخ خود را می‌گرفت که فقر علت جهل نیست! و از درون جامعه فقیر و مستمند، مغز‌های متفکری بیرون می‌آید که قافله جهل را در هم می‌پیچد. آیت الله محقق داماد گفت: آنچه موجب جهل است توجه نداشتن است، بازگشت به خویشتن، جهل را از بین می‌برد مجدد در خویش بیندیشید و نگویید این هست و جز این نیست، فکر و مطالعه کنید کتاب بنویسید گاهی یک جزوه یک مقاله، یک جامعه را دگرگون می‌کند. آیت الله محقق داماد با تاکید بر اینکه من یقین ندارم به حقیقت رسیده‌ام، اما یقین دارم که در مسیر پیدا کردن حقیقت هستم افزود: این کار را من نویسنده، شمادانشجو، اساتید و رسانه‌ها وظیفه داریم انجام دهیم و جامعه را به جستجوی حقیقت ببریم. وی گفت: ما در جامعه متحرک و پویایی زندگی می‌کنیم که خون شهیدان آن را ساخته و ما این خون‌ها را گرامی می‌داریم و دستشان را می‌بوسیم و در راه حقیقت قدم به پیش بر می‌داریم.

تولد نوزادان نارس

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این مراسم با هدف شناسایی علل و عوامل بروز تولد زودرس ترتیب داده شده است تا نوزدان خاصی که زودتر از ۴۰ هفتگی به دنیا می‌آیند تحت مراقبت‌های ویژه قرار گیرند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه با معرفی برگزیدگان تندیس درخت معرفت و تقدیر شوندگان به کار خود پایان داد. در بخش دیداری هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه تندیس درخت معرفت به آقای علی رئیسی از صدا و سیمای مرکز اصفهان برای پویانمایی‌ها و خانم محبوبه معافی از صدا و سیمای مرکز کرمان برای گزارش خبری «مردی که غریبه نیست» رسید. همچنین در این مراسم از خانم زهرا شفیعی خبرنگار حوزه کتاب خبرگزاری صدا و سیما در تهران برای گزارش‌های خبری «بحران کاغذ» و «نمایشگاه کتاب» قدردانی شد. از آقای امین طرفی جلالی بعنوان صاحب تندیس درخت معرفت برای برنامه‌های ترکیبی صدا و سیمای مرکز خوزستان تجلیل شد. در بخش گزارش رسانه‌های نوشتاری از آقای سیدمهدی موسوی تبار از روزنامه فرهیختگان و خانم‌ها مهسا کلانکی از خبرگزاری کتاب ایران و زهرا جعفری از روزنامه فرهیختگان و آقای شهاب دارابیان از خبرگزاری کتاب ایران تقدیر شد.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ جلسه تعامل و همکاری موزه سینما و سینمای دفاع مقدس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور عباسی رئیس موزه سینما، علی اصغر جعفری مدیر عامل، نرگس معدنی پور معاون فرهنگی و هنری، امیر محمد خانی معاون موزه داری و امیر مسعود احمدی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. در این جلسه مقرر شد، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در زمینه به روز رسانی بخش سینمای دفاع مقدس در موزه سینما تعامل و همکاری داشته باشد و در به روز رسانی بخش سینمای دفاع مقدس به موزه سینما کمک کند. همچنین مقرر شد این دو نهاد، در زمینه تولید فرهنگی و تولیدات سینمایی با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

دستان بخشنده

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

شکست تلاشهای نتانیاهو برای تشکیل دولت ائتلافی

صدا و سیما10 دقیقه قبل

محققان آمریکایی: «روزه» بگیرید

فارس16 دقیقه قبل

پیش بینی بازار مسکن تا خرداد ۹۹

الف19 دقیقه قبل

افزایش قیمت بنزین چقدر درآمد ایجاد می‌کند؟

خبرآنلاین19 دقیقه قبل

یک سیارک از کنار زمین عبور می‌کند

فارس23 دقیقه قبل