رقابت مقدماتی دموکرات‌های آمریکا؛ کدام نامزدها برنده و بازنده مناظره سوم بودند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
رقابت مقدماتی دموکرات‌های آمریکا؛ کدام نامزدها برنده و بازنده مناظره سوم بودند؟

رقابت مقدماتی دموکرات‌های آمریکا؛ کدام نامزدها برنده و بازنده مناظره سوم بودند؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
جو بایدن، نامزد پیشتاز رقابت های مقدماتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا پنجشنبه شب در مناظره با رقبای اصلی خود از مواضع آنها انتقاد کرد.

معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری وی که اکنون ۷۶ سال دارد در ابتدای این مناظره طرح الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست و برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت برای اصلاح نظام بیمه خدمات درمانی در ایالات متحده را به باد انتقاد گرفت.

بیشنر بخوانید: دموکراتها از ترامپ محبوب تر هستند

جو بایدن که در ماههای اخیر با عملکرد ضعیف در مناظره‌ها و سخنان ضد و نقیض خود شاهد کاهش محبوبیت اش در میان دموکراتها بود در مناظره پنجشنبه شب طرح الیزابت وارن و برنی سندرز برای اصلاح نظام بیمه خدمات درمانی را «غیر واقع بینانه» ارزیابی کرد.

مناظره پنجشنبه شب که در شهر هیوستون ایالت تگزاس برگزار شد از شبکه «ای بی سی» پخش شد.

تجلیل از باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهوری آمریکا و ستایش از کارنامه هشت ساله او در کاخ سفید را می‌توان وجه اشتراک تمامی نامزدهای حاضر در سومین مناظره دموکرات‌ها دانست.

برندگان مناظره

جو بایدن: معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا در ۳۰ دقیقه اول مناظره بهترین لحظات کارزار انتخاباتی خود را از زمان ورود به عرصه رقابت‌ها پشت سر گذاشت. نامزد پیشتاز دموکرات‌ها به طور خاص در برابر برنی سندرز که در انتقاد از طرح نظام بیمه خدمات درمانی وی انتقادهای تندی را مطرح می‌کرد واکنش متناسبی نشان داد.

جو بایدن پس از مناظره در صفحه توئیتر خود مدعی شد که با موفقیت نشان داده است تنها نامزدی است که می‌تواند نتایج درخشانی برای خانواده‌ها و کارگران آمریکایی به ارمغان بیاورد.

بتو اورورک: هواداران عضو پیشین مجلس نمایندگان آمریکا (از ایالت تگزاس) از عملکرد او طی ماه‌های اولیه کارزار انتخاباتی ناراضی بودند اما مناظره پنجشنبه شب و انتقاد او از وضعیت کنترل سلاح در ایالات متحده هنگام اشاره به تیراندازی اخیر در تگزاس می‌تواند برای طرفداران بتو اورووک نوید دهنده فصل جدیدی در کارزار انتخاباتی او باشد.

کاملا هریس: سناتور ایالت کالیفرنیا مناظره پنجشنبه شب را طوفانی آغاز کرد. او ضمن استفاده از شعار کارزار انتخاباتی سال ۲۰۰۸ باراک اوباما («بله ما می‌توانیم») از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده انتقاد کرد. او در پایان مناظره نیز خطاب به دونالد ترامپ گفت: «خوب حالا رئیس جمهور ترامپ می‌توانید به تماشای شبکه محبوب خود فاکس نیوز بپردازید!»

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

بازندگان مناظره

خولیان کاسترو: شهردار پیشین شهر سن آنتونیو در ایالت تگزاس در این مناظره قصد داشت استراتژی کاملا هریس در مناظره‌های قبلی را دنبال کند: هدف او انتقاد شدید از جو بایدن بود. واکنش حساب شده جو بایدن به انتقادهای خولیان کاسترو و اشاره او به سن زیاد معاون پیشین باراک اوباما باعث شد که خولیان کاسترو نتواند در حد و اندازه رقابت با جو بایدن جلوه کند.

اندرو یانگ: او در جریان مناظره وعده داد که با منابع مالی کارزار انتخاباتی خود به ۱۰ خانواده آمریکایی کمک مالی خواهد کرد. این پیشنهاد عجیب و نامتعارف در رقابت‌های انتخاباتی باعث شد که اندرو یانگ که طی ماههای گذشته شاهد افزایش محبوبیت خود بود نامزدی در حد و اندازه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نظر نرسد.

الیزابت وارن: سناتور ایالت ماساچوست که در هفته‌های اخیر شاهد افزایش محبوبیت خود بود پنجشنبه شب نتوانست عملکرد موفقیت آمیزی در برابر انتقادهای جو بایدن داشته باشد. این در حالی است که از او در حال حاضر به عنوان مهمترین رقیب جو بایدن نام برده می‌شود. یکی از مشکلات الیزابت وارن در مناظره پنجشنبه شب این بود که تنها به پرسش‌های که از او پرسیده می‌شد پاسخ می‌داد و وارد بحث با دیگر نامزدها نمی‌شد.

رقابت مقدماتی دموکرات‌های آمریکا؛ کدام نامزدها برنده و بازنده مناظره سوم بودند؟ - 16

در حالی که همچنان بیش از یک سال تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ و رقابت نامزد منتخب دموکرات‌ها با دونالد ترامپ باقی مانده است جو بایدن همچنان در نظرسنجی‌ها با محبوبیت ۲۶ درصدی پیشتاز است. بسیاری از دموکرات‌ها بر این باور هستند که او تنها نامزدی است که می‌تواند دونالد ترامپ را شکست دهد. معاون پیشین باراک اوباما بین طبقه کارگر آمریکا و سیاهپوستان محبوبیت زیادی دارد.

برنی سندرز با محبوبیت ۱۷ درصدی در نظرسنجی‌ها پس از جو بایدن در جایگاه دوم قرار دارد اما بسیاری از تحلیلگران رقیب اصلی جو بایدن در مقطع فعلی را الیزابت وارن می‌دانند که با ۱۶ درصد در جایگاه سوم قرار گرفته است. برنی سندرز و الیزابت وارن پنجشنبه شب به نظر می‌رسید که جبهه مشترکی در برابر جو یادن تشکیل داده‌اند و در برابر معاون پیشین باراک اوباما از انتقاد از یکدیگر پرهیز می‌کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب1 روز قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.

فیلم/ وصف رهبر انقلاب از جاماندگان اربعین: گرچه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

دعوای رسانه‌ها بر سر دستگیری روح الله زم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نگرانی آلمان از بازگشت داعشی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
گفته می‌شود بر اثر حمله ترکیه به سوریه ۷۸۵ داعشی از زندان گریخته‌اند و خطر بازگشت آنها به خانه، باعث نگرانی اروپایی‌ها شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از برلین، گفته می‌شود بر اثر حمله ترکیه به شمال سوریه ۷۸۵ داعشی از زندان گریخته‌اند. افرادی که اغلب آنها اروپایی هستند و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیش از این به کشورهای اروپایی هشدار داده بود که اعضای خود را تحویل بگیرند در غیر این صورت دست به اقدام متقابل می‌زند. حالا این نگرانی در میان دولتمردان اروپایی بوجود آمده است که اگر داعشیان فراری به خانه باز گردند هر کدام می‌توانند نقش یک تروریست بالقوه را داشته باشند و اروپا را ناامن کنند. ۱-راینر بریل سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان۲-دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا۳-مارتین لژان تحلیلگر رسانه

فیلم/ مرثیه‌خوانی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل

اژدر حوت؛ قاتل متجاوزان به مرزهای دریایی ایران +فیلم و تصاویر

رکنارکنا1 روز قبل
در سال‌های اخیر، نیروی دریایی ماموریت‌های بسیار مهمی را علاوه بر آب‌های دریایی کشورمان در آب‌های آزاد و بین المللی به انجام رسانیده که یکی از این ماموریت‌ها مبارزه با دزدان دریایی در آب‌های بین المللی است. البته نیروی دریایی سپاه نیز یکی از پیشگامان خودکفایی در امر بومی سازی دستاوردهای دفاعی در کشور به شمار می‌رود. باید توجه داشت که طبق گفته دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه اژدر حوت سریع‌ترین اژدر دنیا در آن زمان و حتی در حال حاضر است. شواهد به وضوح نشان می‌دهد که شناور‌های متوسط و بزرگ‌تر از متوسط هیچ شانسی برای فرار از اژدر حوت ندارند؛ بنابراین با شلیک دو اژدر حوت و باصرف هزینه دو میلیون دلار می‌توان به آمریکا، چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار ضرر زد، یعنی ۹۰۰ برابر. با غرق شدن یک ناو هواپیما بر تمام ناوگان پشتیبانی آن آسیب پذیر می‌شوند و این دقیقا یعنی همان بلایی که نیروی دریایی ما در جنگ هشت ساله بر سر نیروی دریایی عراق آورد.

نظرها

اخبار بیشتر