قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۲|برنت ۶۰ دلار و ۴۱ سنت شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۲|برنت ۶۰ دلار و ۴۱ سنت شد

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۲|برنت ۶۰ دلار و ۴۱ سنت شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز ۳ سنت افزایش داشت و به ۶۰ دلار و ۴۱ سنت رسید.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که علیرغم کاهش نسبی تنش بین آمریکا و چین نگرانی‌ها درباره رشد اقتصاد جهانی و کند شدن تقاضا همچنان بر بازار سایه افکنده است، قیمت نفت امروز رشد اندکی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز ۳ سنت افزایش داشت و به ۶۰ دلار و ۴۱ سنت رسید. با این حال نفت برنت در مسیر ثبت اولین کاهش هفتگی در طی ۵ هفته اخیر قرار دارد. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۹ سنت افزایش به ۵۵ دلار و ۱۸ سنت رسید. نفت خام آمریکا در مسیر بت اولین کاهش هفتگی در طی ۳ هفته اخیر قرار گرفته است.

نگرانی‌ها در مورد تاثیر منفی جنگ تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی موجب شده تا سرمایه گذاران توجه چندانی به پالس‌های مثبتی که طرفین در روزهای اخیر برای هم ارسال کرده‌اند نکنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

همچنین تعهد قوی اوپک و متحدانش به ادامه کاهش تولید نتوانسته به رشد بیشتر قیمت نفت کمک کند.

گرگ مک کینا، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «بار دیگر نبرد میان نیروهای درون اوپک و عوامل متاثر از کند شدن رشد اقتصاد جهانی و افت تقاضا برای نفت در جریان است.»

تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده‌اند که اختلافات تجاری آمریکا و چین تشدید خواهد شد و در بهترین حالت در طی سال آینده همینطور باقی خواهد ماند.

حدود ۸۰ درصد از بیش از ۶۰ اقتصاددان شرکت کننده در این نظرسنجی گفته‌اند روابط تجاری آمریکا و چین تا پایان سال آینده میلادی بدتر خواهد شد و یا در حال فعلی باقی خواهد ماند. این اقتصاددانان به طور متوسط احتمال بروز رکود در اقتصاد آمریکا را در دو سال آینده ۴۵ درصد ارزیابی کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
آقای میلاد منشی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: برای حمایت از رانندگان تپسی، ​ ۵ درصد از حق کمیسیون شرکت را کاهش داده‌ایم تا سهم راننده بیشتر شود. وی اضافه کرد: پیش از این، حق کمیسیون شرکت تپسی ۱۵ درصد بود و رانندگان ۸۵ درصد از کرایه را برداشت می‌کردند که اکنون برای حمایت از رانندگان، سهم شرکت به ۱۰ درصد کاهش یافت. آقای منشی پور با بیان اینکه روال دریافت خودرو اینترنتی مانند گذشته است گفت: حجم سفر‌ها به روال عادی برگشته است و مردم مشکلی برای دریافت خودرو ندارند. مدیرعامل تپسی افزود: در زمان حاضر مردم می‌توانند به راحتی اپلیکیشن دریافت خودرو اینترنتی تپسی را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند و هیچ مشکلی برای دریافت خودرو وجود ندارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور23 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
بعد‌ از اعلام افزایش قیمت بنزین در ۲۴ آبانماه، تأثیر اجرای این برنامه بر بخش‌های مختلف تولیدی مورد توجه قرار گرفت. بخش کشاورزی با توجه به تولید مواد غذایی و تأمین امنیت غذایی تأثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت تولیدات کشاورزی با اهمیت بیشتری مورد ارزیابی قرار گرفته است. نخستین اظهار نظر در خصوص تأثیر قیمت بنزین بر قیمت تولیدات غذایی را محمود حجتی، وزیرجهاد کشاورزی ابراز کرد. نگاهی به زیربخش‌های مختلف کشاورزی مصرف انرژی را در این زیربخش‌ها نشان می‌دهد. رضا نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی نیز گفت: با افزایش اخیر قیمت بنزین هیچ افزایشی در قیمت محصولات کشاورزی ایجاد نخواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دلار امروز در بازار آزاد با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته و ۱۱ هزار و هشتصد تومان خریداری می‌شود. همچنین هر یورو امروز با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۳ هزار تومان فروخته و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌شود. فعالان بازار معتقدند تدابیر بانک مرکزی و کاهش تقاضا مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در این بازار محسوب می‌شود.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
وی با بیان اینکه با هرگونه عرضه خارج از شبکه و افزایش قیمت‌ها در قم به شدت برخورد می‌شود، ابراز کرد: فروش بنزین به‌ویژه توسط تاکسی‌ها و وانت‌بارها تخلف محسوب می‌شود. مدیرکل تعزیرات حکومتی قم از کاهش مدت‌زمان رسیدگی به تخلفات در این مجموعه به ۱۵ روز خبر داد و گفت: در حال حاضر در شرایط بسیار مطلوبی قرار داریم و بعد از رسیدگی به تخلفات، پرونده‌های مکشوفه بلافاصله مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. وی خواستار افزایش تعداد بازرسان در سطح استان شد و ادامه داد: باید تعداد بازرسان و تجهیزات موردنیاز آن‌ها در دستگاه‌های نظارتی برای جلوگیری از هرگونه افزایش قیمتی افزایش یابد. ریاضی با تأکید بر تعطیلی واحدهای متخلف درزمینهٔ افزایش قیمت‌ها یادآور شد: واحدهایی که اصرار بر افزایش قیمت کالا داشته باشند با هماهنگی دستگاه قضایی تعطیل خواهند شد و تعزیرات حکومتی آمادگی داشته در خارج از ساعات اداری به هرگونه تخلف ارائه‌شده رسیدگی کند. وی با اشاره به صدور برخی از احکام به صورت روزانه اضافه کرد: برای تثبیت قیمت‌ها در بازار باید تمام دستگاه‌های نظارتی همکاری داشته تا جلوی سوءاستفاده برخی افراد گرفته‌شده و با آنان به شدت برخورد شود.

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری20 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تکلیف بسته‌های اینترنت خریداری شده توسط مردم چه می‌شود؟

رکنا3 دقیقه قبل

افزایش ۱۴ درصدی نرخ بیکاری در ترکیه

اقتصادنیوز6 دقیقه قبل

اختصاص اتوبوس برای جابجایی مسافران میناب - بندرعباس/تشکیل ۶۰ پرونده تخلف صنفی در میناب

ایسنا7 دقیقه قبل

روزی به نام علم اصول نامگذاری می‌شود

ایسنا7 دقیقه قبل

بازی بازیگران در سینما و تلویزیون تفاوت دارد؟

خبرآنلاین7 دقیقه قبل