تعامل با قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور در راستای کمک به دانش‌آموزان محروم ۱۰۰۰ روستا/ کار جهادی بدون مشارکت اهالی منطقه، آسیب‌رسان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اجتماعی
تعامل با قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور در راستای کمک به دانش‌آموزان محروم ۱۰۰۰ روستا/ کار جهادی بدون مشارکت اهالی منطقه، آسیب‌رسان است

تعامل با قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور در راستای کمک به دانش‌آموزان محروم ۱۰۰۰ روستا/ کار جهادی بدون مشارکت اهالی منطقه، آسیب‌رسان است

برناخبرگزاری برنا |
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛حسین تاریخی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، در پاسخ به این سوال که انجمن چه فعالیت‌هایی را در راستای کمک به مناطق و دانش آموزان محروم داشته است به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت:مناطق محروم حوزه آموزش و پرورش اقتضائات ویژه‌ای دارد که اگر بدون رعایت این اقتضائات و تنها بر پایه شعار به این مناطق وارد شویم، بیش از اینکه نقش کمک کننده داشته باشیم، آسیب رسان خواهیم بود.

او با بیان اینکه بیش از ده سال است تجربه کار ستادی را در این حوزه داشته ام ادامه داد: یکی از مشکلات انجام کارهای جهادی، وارد شدن به مسئله‌ای است که مردم هیچ نقش کمک کننده‌ای در حل آن ندارند.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود:حرکت در کار جهادی بدون کمک اهالی منطقه کاری خسته کننده و بی‌نتیجه است. در واقع این کار باعث تقویت روحیه کار نکردن مردم منطقه و از طرفی افزایش روحیه مطالبه‌گری یک‌طرفه اهالی آن مناطق از مسئولان می‌شود بدون این‌که خود آن‌ها مشارکتی در فعالیت‌های مطرح شده داشته باشند.

تاریخی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم در مناطق محروم کار مفیدی انجام شود باید با پیشینه و بینش جدی وارد عمل شد توضیح داد:در این راستا شاهد بودیم که دانش آموزان با حضور در منطقه‌ای محروم آغاز به سد سازی کردند و زمانی که نیازمند کمک و همیاری اهالی بودند، متاسفانه هیچ گونه مشارکتی از جانب آن‌ها دیده نشد.

خبری: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

او در خصوص کمک‌ها و مشارکت‌های مالی اتحادیه به دانش آموزان فقیر این مناطق گفت: در این زمینه تعامل جدی را با قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور داشته‌ایم که امیدواریم بتوانیم برای حدود هزار روستا الگویی را پیاده کنیم که به وسیله آن و با مشارکت اهالی، دست به کارآفرینی و مهارت اندوزی بزنیم.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با تاکید بر اینکه اگر در انجام هر کاری مردم مشارکت داشته باشند به شکلی که خودشان در اجرای آن فرآیند نقش نخست را بازی کنند، قطعا ماندگار خواهد بود، اضافه کرد:بر این اساس با تمرکز بر موضوع کار آفرینی درصدد هستیم، با آموزش اهالی به ویژه نوجوانان، آن‌ها را به انواع مهارت‌های کاربردی مجهز کنیم تا با اتکا بر آن مهارت شروع به اشتغال کنند.

تاریخی با بیان اینکه در نظر داریم به دانش آموزان مناطق محروم ماهیگیری یاد دهیم تا اینکه ماهی را به دست آن ها بسپاریم خاطرنشان کرد: مهارت آموزی از مناطق محروم استان تهران آغاز شده و در دست اجرا و تقویت است. به علاوه دانش آموزان را مجهز کرده‌ایم تا به سایرین در زمینه‌های طلا و جواهر و سنگ تراشی آموزش‌های لازم را منتقل کنند. برای آقایان نیز ذیل موارد گفته شده، مهارت «آچار به دست» آغاز شده و سایر مهارت‌ها مانند کار و تعمیر ابزارهای برقی و تعمیرات مکانیکی در دست آماده سازی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

لوازم یدکی قلابی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
قطعات و لوازم یدکی قلابی صدمات فراوانی به خودروها وارد کرده که براساس آن، پرونده‌های سنگینی نیز در تعزیرات تشکیل شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس اعلام مسئولان اتحادیه‌های لوازم یدکی خودرو، انبارهای زیرزمینی در داخل شهر بسیار زیاد است و اگر مجازات‌ها بازدارنده باشد نمی‌توان لوازم یدکی‌های قلابی را به شهرهای مختلف ارسال کرد.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
عصرایراندبیر شورای عالی فضای مجاز گفت: اختلالات ایجاد شده در اینترنت با تصمیم نهادهادی امنیتی و به زودی برطرفمی‌شود. به گزارش، رکورد ترافیک استفاده از پیام‌رسان‌های داخل در چند روز اخیر از ۷۵۰ گیگابایت در ثانیه عبور کرد. وزارت ارتباطات تلاش کرد مسائل بانکی و خدماتی مانند حمل و نقل که در شبکه اینترنت ارائه می‌شود، دچار اختلال نشوند. براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس از منابع آگاه، اینترنت به تدریج در کشور در حال اتصال است. براساس این اطلاعات، شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است و با توجه به گزارش‌های دریافتی، تاکنون قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده است.

افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نظر می‌رسد اکنون که مردم تمایل بیشتری به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به خودروی شخصی دارند؛ مسئولان دولتی هم بخشی از درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص دهند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار ابراهیم حاجی محمدزاده، رئیس دفتر سیاسی سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس و از چهره‌های مبارز نهضت امام (ره) درگذشت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از دفاع پرس،

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

انصاری‌فرد: پرسپولیس به دنبال بازی با یک تیم بزرگ اروپایی است/حقوق برانکو پرداخت می‌شود

نود11 دقیقه قبل

آزادی ۲ محکوم امنیتی

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

جلسه انصاری‌فرد با کالدرون و پیروانی در اردوی پرسپولیس

نود11 دقیقه قبل

انتشار نخستین مجموعه داستان از تنسی ویلیامز به فارسی

خبر فوری13 دقیقه قبل

کاهش قیمت ۲۱ ارز در بازار بین بانکی/ قیمت آپارتمان در فردوسی/سهمیه بنزین تا چه زمانی در کارت سوخت ذخیره می‌شود؟

میزان‌آنلاین13 دقیقه قبل