اوپک: تولید نفت ایران ۲۴ هزار بشکه در روز کاهش یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
اوپک: تولید نفت ایران ۲۴ هزار بشکه در روز کاهش یافت

اوپک: تولید نفت ایران ۲۴ هزار بشکه در روز کاهش یافت

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
اوپک در جدیدترین گزارش خود از کاهش ۲۴ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در اوت ۲۰۱۹ و کاهش ۴.۸۸ دلاری قیمت نفت سنگین ایران در این ماه خبر داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اوپک در جدیدترین گزارش ماهیانه خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد، تولید نفت ایران در ماه اوت ۲۰۱۹ با ۲۴ هزار بشکه در روز کاهش نسبت به ماه قبل از آن به ۲٫۱۹۴ میلیون بشکه در روز رسیده است.

این در حالی است که میزان کل تولید نفت اوپک در ماه اوت با ۱۳۶ هزار بشکه افزایش به رقم ۲۹ میلیون و ۷۴۱ هزار بشکه در روز رسیده است. عربستان در این ماه تولید نفت خود را ۱۱۸ هزار بشکه در روز و نیجریه ۸۶ هزار بشکه در روز افزایش داده‌اند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام سنگین ایران در ماه اوت با ۴٫۸۸ دلار کاهش نسبت به ماه قبل از آن به ۵۷ دلار و ۷۷ سنت رسیده است.

قیمت متوسط سبد نفتی اوپک نیز در ماه اوت با کاهش ۵٫۰۹ دلاری نسبت به ماه قبل از آن به ۵۹ دلار و ۶۲ سنت رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «اسدالله کارگر» افزود: طبق نرخ‌نامه عمده فروشی محصولات کشاورزی از ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه قیمت هر کیلوگرم موز بین ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان، پسته تازه بین ۴۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان و نرخ هر کارتن آناناس بین ۱۶۰ تا ۲۳۵ هزار تومان بوده است. کارگر گفت: قیمت هر کیلوگرم به بین هفت هزار تا ۱۰ هزارتومان، انگور بی‌دانه قرمز بین ۹ هزار تا ۱۶ هزار تومان، انگور بی‌دانه زرد بین پنج هزار تا ۱۱ هزار تومان، انگور شاهانی بین سه هزار تا ۶ هزار تومان، انگور مهری بین سه هزار تا پنج هزار و ۵۰۰ تومان، گلابی بیروتی ۹ هزار تا ۱۷ هزار تومان، گلابی شاه میوه بین ۱۰ تا ۱۹ هزار تومان، هلو هسته جدا بین چهار تا هشت هزار تومان است. رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار تهراناضافه کرد: نرخ هر کیلوگرم خربزه بین یک‌هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، خیار رسمی و درختی سه هزار تا هفت هزارتومان، هویج بین یک‌هزار تا دو هزار تومان و هر کیلو هندوانه بین ۴۰۰ تا یک هزار و ۱۰۰ تومان بوده است. رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار تهراناظهار داشت: طبق نرخ‌نامه عمده فروشی محصولات کشاورزی ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه جاری قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی بین سه هزار تا پنج هزار و ۵۰۰ تومان بود، اما شب گذشته قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران بین پنج هزار تا ۱۰ هزارتومان قیمت داشته است. وی بر این باور است که هر ساله با پایان فصل گرما برخی اقلام صیفی از جمله گوجه فرنگی شامل افزایش قیمت‌های مقطعی می‌شود و با عرضه محصول از مناطق گرمسیر به طور مجدد قیمت‌ها متعادل خواهد شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور23 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
متن زیر مشروح گفتگوی نامه نیوز با اوست: *کارشناسان دولتی معتقد هستند که افزایش قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد و مردم نباید نگران گرانی باشند. افزایش قیمت ناگهانی نیز قطعا در کوتاه‌مدت آثار تورمی بر کالاهای پرمصرف معیشتی خواهد داشت. *یکی از راهکارهای اعلام‌شده دولت و سایر قوا درزمینهٔ کنترل تبعات افزایش قیمت بنزین، کنترل قیمت‌ها و دادن هشدار به بنگاه‌ها درزمینهٔ افزایش قیمت است. خود این اقدام موجب افزایش سطح تقاضا و رشد سطح نقدینگی به‌نوبت کالاهای موجود می‌شود و تورم را افزایش خواهد داد. با احتساب مصرف ۱۰۵ میلیون لیتری روزانه بنزین، درآمد ماهانه دولت از افزایش قیمت بنزین ۳هزار ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری20 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تکلیف بسته‌های اینترنت خریداری شده توسط مردم چه می‌شود؟

رکنا3 دقیقه قبل

افزایش ۱۴ درصدی نرخ بیکاری در ترکیه

اقتصادنیوز5 دقیقه قبل

اختصاص اتوبوس برای جابجایی مسافران میناب - بندرعباس/تشکیل ۶۰ پرونده تخلف صنفی در میناب

ایسنا6 دقیقه قبل

روزی به نام علم اصول نامگذاری می‌شود

ایسنا6 دقیقه قبل

بازی بازیگران در سینما و تلویزیون تفاوت دارد؟

خبرآنلاین7 دقیقه قبل