تحریم‌های قهری یکجانبه مانع مبارزه با جرایم سازمان یافته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی
تحریم‌های قهری یکجانبه مانع مبارزه با جرایم سازمان یافته است

تحریم‌های قهری یکجانبه مانع مبارزه با جرایم سازمان یافته است

برناخبرگزاری برنا |
نماینده دائم ایران در سازمان ملل:

به گزارش گروه سیاسی برنا، «کاظم غریب آبادی» که در نشست گروه کاری کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته سازمان ملل متحد در وین سخن می‌گفت، با بیان اینکه قاچاق و بهره کشی انسان همچنان یک واقعیت تلخ برای بسیاری از زنان و کودکان در سراسر جهان است، این پدیده را یکی از بزرگترین نقض‌های حقوق بشر و کرامت انسان دانست که هنوز بسیاری از کشورها از آن رنج می‌برند و هیچ کشوری از این جرم در امان نیست.

نماینده کشورمان با بیان اینکه تجاوز و دخالت خارجی، اشغال، جنگ، تروریسم، بی ثباتی سیاسی، پاکسازی نژادی، نسل کشی و اقدامات قهری یکجانبه از جمله عواملی هستند که در نهایت سبب آوارگی و قربانی شدن افراد در پدیده قاچاق انسان و بردگی می‌شوند، افزود: رسیدگی به این چالش در وهله اول وظیفه سازمان‌های بین المللی از جمله دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل بوده و این سازمان‌ها نباید فقط بر روی نشانه‌های این پدیده‌ها تمرکز کنند.

غریب آبادی ضمن تاکید بر اینکه مبارزه موثر با چنین پدیده هایی می‌تواند از طریق رویکرد جامع و منسجم از جمله از طریق گفت وگو و همکاری در همه سطوح به دست آید، تصریح کرد: رسیدگی به ریشه‌ها، پیشگیری، محافظت از قربانیان، تعقیب و مجازات قاچاقچیان و مشارکت در همه سطوح جهانی، باید ستون هر رویکرد جامع در مبارزه با قاچاق افراد باشد. همچنین، با اشاره به نیاز فوری برای ارتقا همکاری‌های بین المللی از طریق ارائه کمک‌های فنی و ظرفیت سازی برای مبارزه با قاچاق انسان، تاکید شده است که ارائه آموزش و آگاهی افزایی به ویژه برای افرادی که احتمال ارتباط و استفاده از سرویس‌های ارائه شده توسط قاچاقچیان را دارند، ضروری است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به تعهد جمهوری اسلامی ایران در پیشگیری و مبارزه با تمامی اشکال قاچاق پرداخت و افزود: ایران در سال‌های اخیر گام‌های بزرگی را در همه سطوح ملی، منطقه‌ای و جهانی در مبارزه با قاچاق انسان برداشته است. در سطح بین المللی نیز ایران عضو چندین کنوانسیون بین المللی بوده و یادداشت تفاهم‌های جداگانه‌ای را با سازمان بین المللی مهاجرت و سازمان بین الملی کار جهت تقویت ظرفیت نهادهای خود در مبارزه با قاچاق انسان، امضا کرده است.

غریب آبادی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در مبارزه با قاچاق انسان تصریح کرد: جمهوری اسلامی معتقد است که اقدامات قهری یکجانبه برخلاف حقوق و اصول بین الملل و نیز تعداد بی شماری از قطعنامه‌های سازمان ملل متحد، همچنان مانع اختصاص منابع برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق انسان شده و در همکاری‌های بین المللی اختلال ایجاد کرده است.

وی گفت: چنین تدابیر غیرقانونی که به مثابه تروریسم اقتصادی هستند، مانع ارائه به موقع کمک‌های فنی که برای پیشگیری موثر و مبارزه با قاچاق انسان ضروری است، شده‌اند.

به گفته سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین المللی، جمهوری اسلامی تحریم‌های غیرقانونی یکجانبه را برای واکنش جمعی به جرایم فراملی از جمله مبارزه با قاچاق انسان مضر دانسته و نگرانی عمیق خود را در مورد اثرات منفی اقدامات قهری غیرقانونی بر حاکمیت قانون در همه سطوح اعلام می‌کند.

نشست گروه کاری کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته سازمان ملل متحد در وین از ۱۹ تا ۲۳ شهریور ماه (۹ تا ۱۳ سپتامبر) برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

«حنجره طلا» ایران درگذشت +عکس

فردا نیوز4 دقیقه قبل

اینترنت برخی شرکت‌ها و دفاتر خدماتی یزد وصل می‌شود

مهر8 دقیقه قبل

اینترنت برخی دانشگاه‌ها وصل شد

اقتصاد آنلاین8 دقیقه قبل

ابزار مقابله با تهدیدات نظامی دشمن را داریم

خبرآنلاین12 دقیقه قبل

پیام توئیتری ترامپ در حمایت از آشوبگران

تسنیم14 دقیقه قبل