نظام مهندسی درگیر تولید پدرخوانده و انحرافات بزرگ/ بساط شرکت‌های صوری جمع می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
نظام مهندسی درگیر تولید پدرخوانده و انحرافات بزرگ/ بساط شرکت‌های صوری جمع می‌شود

نظام مهندسی درگیر تولید پدرخوانده و انحرافات بزرگ/ بساط شرکت‌های صوری جمع می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که نظامات مهندسی ساختمان همچنان در حال تولید پدرخوانده‌ها هستند از جمع کردن بساط شرکت‌های مهندسی صوری در حوزه ساخت و سازها خبر داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طی هفته‌های اخیر وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور یکبار دیگر مانند دوران عباس آخوندی وارد یک سری چالش شده‌اند. چالشی که سرمنشاء آن انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره شورای مرکزی و اعمال نفوذ یکی از مقامات ارشد دولتی در آن است. پس از برگزاری این انتخابات که خود حکایت جالبی دارد، ۳۲ عضو اصلی و علی البدل برای صدور احکام به وزیر راه و شهرسازی معرفی شدند.

پیگیری‌ها در این رابطه حاکی از آن است که محمد اسلامی احکام این منتخبان را امضا کرده، اما ورود همان مقام ارشد دولتی به واسطه درخواست یکی از همین منتخبان شرایطی را به وجود آورد تا در نهایت مازیار حسینی از سمت معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی کنارگیری کند. ضمن این‌که وضعیت منتخبان هشتمین دوره انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور بلاتکلیف بوده و احتمال تغییر این لیست به دلیل همان اعمال نفوذ‌ها وجود دارد.

در حالی این انتخابات به یک کلاف سردرگم تبدیل شده که هفته گذشته تعدادی از شرکت‌های حقوقی مهندسی ساختمان در اعتراض به عدم صدور پروانه‌های اشتغال و تاخیر در آن مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند. برای پیگیری این ماجرا خبرنگار اقتصادی تسنیم گفت‌وگویی با منصور نویریان مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان انجام داد. در این گپ و گفت، نویریان با تشریح جزئیات این موضوع، سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور را اسیر پدرخوانده‌هایی دانست که خود این سازمان‌ها در شکل‌گیری آنها نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

مشروح این گفت‌وگو در ادامه می‌آید؛

تسنیم: هفته گذشته تعدادی از مدیران شرکت‌های حقوقی حوزه‌های مهندسی ساختمان در اعتراض به تاخیر در صدور پروانه‌های اشتغال تجمع کردند. اعتراض آنها آیا به جا بوده و این‌که وزارت راه قرار است چه اقدامی در این رابطه انجام دهد؟

نویریان: در چند وقت اخیر با تغییرات مدیریتی و تغییرات در دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی، آسیب‌شناسی روی نظامات مهندسی ساختمان کشور انجام شد. این آسیب‌شناسی در حوزه مشکلات صورت گرفته است. قانونی در سال ۱۳۷۴ به عنوان قانون نظام مهندسی نوشته شده و حدود ۲۴ سال است که اجرا می‌شود. اتفاقات خوبی در این زمینه روی داده و تاثیرات مثبتی بر کیفیت ساخت و سازها گذاشته است.

اما متاسفانه در جاهایی می‌توان گفت بر اساس نکات مبهمی که در قانون بوده یا به دلیل سوء استفاده از قانون، آیین‌نامه و بخشنامه‌ها، انحرافاتی در نظام مهندسی ساختمان روی داده است. این انحرافات موجب نارضایتی هم مردم و مهندسان و سایر ارکان فعال در ساخت و سازها شده است. شاید کسانیکه قانون نظام مهندسی را نوشتند فکر نمی‌کردند که چنین تعابیر و تفاسیری از قانون و مافیایی در سازمان نظامات مهندسی ساختمان به وجود آمده باشد. آنها فکر نمی‌کردند چنین مسائلی در نظامات مهندسی ساختمان حاکم شود تا اهداف اولیه تدوین شده قانون دور شوند. بحث اصلی ارتقای جایگاه مهندسی در کشور بود و باید به ساختمان‌های با کیفیت، به روز و مناسب می‌رسیدیم. اما متاسفانه در این چند سال هرچند نکات مثبتی داشتیم اما نکات منفی روز به روز در حال افزایش است.

*مشکلات نظام مهندسی ساختاری است

تسنیم: سرمنشاء مشکلات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در کشور چیست؟

نویریان:با آسیب‌شناسی صورت گرفته مشخص شده بخشی از مشکلات ساختاری است. الان شاید مهم‌ترین مشکلی که هم مهندسان و هم استفاده کنندگان از خدمات مهندسی، کسانیکه هستند که به اسم نظام مهندسی خدمات کافی را به مردم ارائه نمی‌دهند. فکر می‌کنم حدود ۲۰۰۰ شرکت حقوقی در استان تهران داریم.

تسنیم: منظور شما از خدمات کافی چه چیزی است؟

نویریان: مطابق آسیب‌شناسی وزارت راه و شهرسازی، بیشترین نارضایتی از همین شرکت‌های حقوقی است. چراکه این شرکت‌ها دو مشکل دارند؛ یکی این‌که خیلی از اینها شرکت‌های صوری هستند و در واقع خدماتی را که باید به ارائه کنند، نمی‌دهند. اینها مروج فروش پروانه و برگه فروشی هستند. اینها دو آفتی است که با آن مواجه هستیم.

*شرکت‌های صوری بلای جان ساخت و سازها

تسنیم: یعنی به نوعی واسطه بین مهندسان و مردم در بحث ساخت و سازها هستند؟

نویریان:‌ بله، اینها واسطه هستند و کار آنها عملا منتج به خدماتی که باید به مردم ارائه شود، ‌ نمی‌شود. چون این شرکت‌ها واسطه هستند و پراونه اشتغال مهندسان را خریداری می‌کنند و به استناد به آن یک پروانه حقوقی دریافت می‌کنند. اما در عمل به عنوان یک شرکت حقوقی عموما خدماتی به بخش مهندسی ارائه نمی‌دهند. البته هستند شرکت‌هایی که خیلی زحمت می‌کشند اما ساختار به گونه‌ای چیده شده که شرکت‌های حقوقی عمدتا جمع‌کننده یک سری از پروانه‌ها و ارائه خدمات صوری شده‌اند.

تسنیم: چه دستگاهی به این شرکت‌ها پروانه حقوقی مهندسی می‌دهد؟

نویریان:آیین‌نامه‌های ما به این سمت رفته است.

تسنیم: یعنی همان انحراف مد نظر شما؟

نویریان: بله، اینگونه شده است. البته بخشی از این ماجرا به خاطر ان بوده که باید کنترل بهتری می‌داشتیم. کنترل هم از طریق مهندسان و هم از سوی ما به عنوان متولیان این بخش آنطور که باید و شاید نبوده است. در مجموع باعث این انحراف شده است. به‌عنوان نمونه همه ما مهندس بوده و عضو نظام مهندسی هستیم. پروانه اشتغال داریم و هفته‌ای چند بار با ما تماس می‌گیرند یا مراجعه می‌کنند که برای فلان شرکت پروانه و برگه می‌خواهیم. اینها اتفاقاتی که خوب نیست، نمونه‌ قراردادهای اینها را داریم. مهندس پایه با یک مبلغ ناچیزی کل پروانه خود را واگذار می‌کند و در همان قرارداد هم نوشته در قابل کارهایم هیچ مسئولیتی ندارد. این خلاف دو جانبه است؛ ‌هم مهندس نباید چنین پروانه و برگه فروشی کند و هم شرکت‌ها نباید این قبیل روابطی را ایجاد کنند.

*خرید پروانه مهندسان با چندرغاز

تسنیم:‌ دلیل پروانه فروشی مهندسان چیست؟ به دلیل رکود ساخت و سازهاست. یا این‌که بخشی از این مهندسان  شغل اصلی دیگری دارند و برای به اصطلاح  تفریح یا موارد دیگری وارد این حوزه نیز شده‌اند؟ در این رابطه نیز آسیب‌شناسی صورت گرفته است؟

نویریان:‌به صورت درصدی نمی‌توانم عددی را در این زمینه بگویم. ولی چند پارامتر در این قضیه دخیل است؛ برخی از مهندسان شغل اصلی دیگری دارند و این پروانه اشتغال به عنوان درآمد مضاعف برای آنهاست. برخی از مهندسان متاسفانه در چرخه ارجاع کار چون بعضی اوقات از عدالت دور بوده‌ایم، ‌ نتوانسته‌اند آنطور که باید کار بگیرند و به همین حداقل و شرایط اکتفا می‌کنند. به هر حال آن سمت جاذبه زیاد است و شرکت‌ها می‌آیند پروانه‌های اشتغال را با قیمت‌ها ناچیز خریداری می‌کنند.

تسنیم: به چه قیمتی؟

نویریان:بر اساس آنچه در قراردادها دیده‌ایم این قیمت‌ها به صلاحیت مهندسان دارد و از ۱۰ میلیون تومان شروع می‌شود و به ۲۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

تسنیم: ‌ اگر مهندسان پروانه‌های اشتغال خود را نفروشند چقدر درآمد خواهند داشت؟

نویریان:این مسئله به بازار کار بستگی دارد؛ در شرایط خوب که ساخت و ساز فعال است معیشت حداقلی را برای مهندسان قائل بود. مهندسان حداقل تا ۵ برابر این ارقام می‌توانند درآمد داشته باشند. در شرایط متوسط ساخت و ساز هم حدود ۳ برابر درآمد خواهند داشت.

تسنیم: شرکت‌های حقوقی هفته گذشته نسبت به تاخیر در صدور پروانه اشتغال اعتراض داشته و مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند. آیا اعتراض این شرکت‌ها با توجه به سخنان شما محلی از اعراب دارد؟

نویریان: این ساختار سال‌های سال است که به اشتباه و در یک مسیر تنزلی رو به جلو می‌رود. برنامه ما این بوده که با کمک سازمان‌های نظام مهندسی شرکت‌هایی را که مایع ضربه زدن به نظام مهندسی هستند در بحث صدور پروانه اشتغال منظم‌تر و مستندتر کنیم. تمام فرآیند صدور پروانه، خوداظهاری است؛ ‌یعنی شرکت‌ها هستند می‌گویند پرسنل را اعلام می‌کنند و همه اطلاعات را در اختیار قرار می‌دهند. برای جلوگیری از معضل شرکت‌های صوری به این نتیجه برسیم که باید مقداری ساز و کار صدور پروانه را محکم‌تر کنیم. مستندات را به صورت طبقه‌بندی شده دریافت کنیم و آنرا در دیتا بانک‌هایی نگه‌داری کرده و با پردازش آنها این ابزار را داشته باشیم تا وزارت راه و شهرسازی و چه همکاران در ادارات کل استان‌ها و سازمان ‌های نظام مهندسی دقیق‌تر صحت‌سنجی اطلاعات شرکت‌ها را انجام دهند. وزارت راه و شهرسازی هیچ چیزی را اضافه نکرده و ما هیچ مدرک جدیدی را از شرکت‌ها نخواسته‌ایم، فقط مهم این بوده که شرکت‌ها مستندات را به ما بدهند تا بتوانیم راحت‌تر آنها را چک کرده و پروانه را کنیم.

هدف اصلی ما از این کار ارتقای کیفیت ساخت و سازها و احقاق حقوق مهندسان است. شرکت‌هایی که این‌گونه عمل می‌کنند هم باعث ایجاد نارضایتی مردم می‌شوند و هم این‌که کار را از دست مهندسان می‌گیرند. مهندسان هم چون مجبور می‌شوند با قیمت‌های ناچیزی برگه‌های خود را بفروشند درآمد مهندسان هم توی جیب چنین شرکت‌های می‌شود.

*انحرافات بزرگ در سازمان‌های نظام مهندسی

تسنیم: شرکت‌های مذکور از پروارنه مهندسان چقدر درآمد دارند؟

نویریان:متاسفانه در برخی کارها متراژ بزرگ است و بعضا درآمدها به چند میلیارد تومان می‌رسد. مشکل آن است که یک شرکت می‌آید طبق تجارت ثبت می‌شود و تعدادی مهندسان را پشت پراونه خود می‌آورد. نقطه ضعف که شناسایی کرده‌ایم این است که یک شرکت به محض این‌که ثبت می‌شود مثلا با ۵۰ نفر مهندس، ‌ یکباره رتبه یک طراحی و نظارت می‌شود. این شرکت می‌تواند به استناد پروانه مهندسان و قراداد خرید پروانه به اندازه یک شرکت رتبه یک، یک کار مثلا ۵۰۰ هزار یا یک میلیون مترمربعی را بگیرد. در صورتیکه این روند در نظام فنی اجرایی کشور این‌گونه نیست. چه در بخش شرکت‌های پیمانکاری و چه طراحی وقتی شرکتی درخواست می‌دهد در گام اول پایین‌ترین رتبه را می‌أهند یعنی مشاور می‌شود که رتبه ۳ است.

پس از این مرحله باید یک مدتی این شرکت کار کند و برای خودش تجربه کاری ایجاد کرده و نیرو جذب کند و بعد از چند سال از پایه ۳ به پایه ۲ و بعد به پایه یک برود. در پروژه‌ها پیمانکاری هم این‌گونه است؛ ‌ سازمان برنامه به پیمانکاران گرید ۵ و ۴ می‌دهد و ممکن است پس از ۱۵ سال خاک کارگاه خوردن، ‌ یک شرکت گرید یک یا دو را دریافت کند. اما متاسفانه ساز و کار را در قانون نظام مهندسی به صورت درست ندیده‌ایم. این مسئله باعث شده شرکت‌ها به صورت قارچی شکل بگیرند. شرکت‌هایی که سوابق طولانی ندارند و به همین خاطر است که در تهران حدود 3387 شخص حقوقی داریم که از این تعداد حدود ۲۶۰۰ از وزارت راه پروانه دریافت کرده‌اند.

پس یک نکته اینکه فرآیند ناقص داشتیه‌ایم و سود کاذبی که شرکت‌ها دارند. البته همه مسئله این نیست. جای دیگر انحراف در سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان بحث نظام ارجاع کار است. در این نظام که قرار بوده بر اساس یک صف و سامانه‌هایی این شرکت‌ها در نوبت قرار بگیرند، به یکباره تعداد شرکت‌ها به صورت قارچ‌گونه افزایش می‌یابد.

تسنیم: این اتفاق به چه دلیلی می‌افتد؟

نویریان: به این دلیل که شرکت‌ها مثلا با یک نفر یا دو نفری که اجیر می‌کنند سریع ثبت می‌شوند و در صف قرار می‌گیرند تا این‌که زمان لازم و موعد گرفتن کار برسد و به تعداد آدم‌هایی که نیاز می‌دانند به همان راحتی متاسفانه پرسنل را اضافه کرده و کارهای بزرگی را می‌گیرند. این نشان می‌دهند شرکت برای شرکت‌داری و ارائه خدمات مهندسی ساخته نشده است. شرکتی ساخته شده که بتوانند آنرا در صف قرار دهند و با استفاده از این ابزار معیوب کاری را بگیرند که صلاحیتی در آن ندارند. صلاحیت انجام کار در نظام فنی و اجرایی تعریف شده است؛ باید یک شرکت اینقدر سابقه کار و اینقدر پرسنل بیمه‌ای داشته باشد.

*شرکت‌ پدرخوانده‌ها

تسنیم: ‌ از میان این ۲۶۰۰ شرکت دارای پروانه، چه تعداد صلاحیت دارند و برای شرکت‌داری ایجاد نشده‌اند؟

نویریان:بر اساس آمار سازمان نظام مهندسی ۳۰ تا ۴۰ درصد این شرکت‌ها بیشترین درآمد را دارند. شرکت‌هایی که کارهای کوچکی را انجام می‌دهند تعداد بیشتری هستند. ولی درآمدهای اصلی به ۳۰ تا ۴۰ شرکت می‌رسد.

تسنیم: این شرکت‌ها برای چه کسانی هستند؟ آیا این شرکت‌ها برای افرادی است که در سازمان‌های نظام مهندسی جزو هیئت مدیره هستند؟

نویریان:برخی از این شرکت‌ها برای اینهاست. بعضی از این شرکت‌ها برای کسانی است دوره‌هایی در نظامات مهندسی بوده‌اند و الان به هر دلیلی تبدیل به پدرخوانده شده‌اند.

*تولید پدرخوانده در نظامات مهندسی ساختمان

تسنیم: پدرخوانده‌های جدید در نظام مهندسی ساختمان هم داریم.

نویریان:متاسفانه کماکان فرآیند تولید پدرخوانده‌ها در نظام‌های مهندسی ساختمان ادامه دارد. نظام مهندسی به ابزار سیاست تبدیل شده است. این حتما به ساخت و سازهای کشور ضربه‌می‌زند؛ هر جا سیاست وارد حوزه فنی شده نتیجه آن هدرفت منابع ملی بوده است و مردم متضرر شده‌اند.

تسنیم: برگردیم به سئوال اول، آیا مشکل شرکت‌هایی که به عملکرد وزارت راه معترض شده بودند برطرف خواهد شد و این‌که نظر شما در این رابطه (اعتراض) چیست؟ ‌

نویریان:تا حدی به نارضایتی ایجاد شده حق می‌دهم. چون بالاخره اصلاح هر سیستمی مسائلی دارد که نیاز بود در یک سری چک‌لیست‌ها بازنگری صورت گیرد. این کار انجام شده و مقداری زمانبر شد. بر اساس آخرین هماهنگی با سازمان‌های نظام مهندسی به خصوص نظام مهندسی تهران، قرار بر این شده پرونده‌هایی که از قبل دریافت شده بدون این‌که مدرک جدیدی از شرکت‌ها مطالبه شود. در این راستا پرونده‌ها از سازمان نظام مهندسی به اداره کل راه و شهرسازی رفته و تصمیم این است کارهای جاری این شرکت‌هامعطل نماند به پروانه‌ها خیلی سریع رسیدگی خواهیم کرد. اما قطعا با توجه به مدارک و اسناد به ما رسیده سر فرصت به صورت رندوم بازدیدهایی از این شرکت‌ها خواهیم داشت و چنانچه خوداظهاری با واقعیت‌ها مغایر باشد در این صورت از سایر ابزارهای نظارتی از جمله تعلیق پروانه اشتغال و معرفی به شورای انتظامی استفاده می‌کنیم.

تسنیم: این پروسه چقدر زمان می‌برد؟

نویریان:فکر می‌کنم هفته آینده ما پروانه‌ها را امضا می‌کنیم و به شرکت‌ها می‌دهیم تا این نارضایتی برطرف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور23 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ اقای رضا رحمانی در دومین همایش اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تاکید بر شدت گرفتن نظارت‌ها در بازار افزود: واحد‌های صنفی و مابقی واحد‌های عرضه کننده کالا باید خودکنترلی را در خود اجرا کنند و پس از آن سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و بقیه سازمان‌های ناظر بر وضعیت عرضه کالا نظارت دقیق داشته باشند. وی با بیان اینکه تخلف در این روز‌ها خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد گفت: ما در مقابل حقوق مردم مسئولیم و اجازه ضایع شدن این حقوق را نخواهیم داد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به در اختیار گرفتن همه امکانات موجود در سازمان‌های مختلف نظارت و بازرسی ادامه داد: ۲۰ هزار بازرس در کشور بر نظام توزیع نظارت می‌کنند که در کنار آن‌ها سامانه ۱۲۴ از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب و همچنین تعزیرات و دادستان‌ها نیز با ما همراه هستند. آقای رحمانی با بیان اینکه ما از همه صنوف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای انتظار کمک داریم گفت: ​ اعمال تحقیق‌های ویژه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بهترین تصمیم در این روزهاست. وی با اشاره به اینکه ما باید به خاطر یکدیگر از سود خود کم کنیم افزود: این موضوع باید بین همه افراد در بخش‌های مختلف کالا و خدمات نهادینه شود که از بخش کوچکی از منافع خود بگذریم. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به همکاری موثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اصناف در روز‌های گذشته ادامه داد: در حال حاضر کالا به میزان مورد نیاز ذخیره سازی شده است و افزایش قیمت در دستگاه‌های دولتی تا عید انجام نخواهد شد. آقای رحمانی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین نباید تاثیر قیمتی بر کالا‌ها داشته باشد گفت: در دوره‌های گذشته ایجاد موج گرانی با افزایش بنزین در ذهن مردم نقش بسته است که البته مردم باید بدانند بنزین شاخص افزایش قیمت در کالا‌ها نیست بنابراین ما باید اثر روانی افزایش نرخ بنزین را بر روی قیمت کالا‌ها در جامعه کاهش دهیم. وی با اشاره به بهره گیری از شیوه‌های نوین در نظام تولید و توزیع افزود: نظام سامانه جامع تجارت در کشور راه اندازی شده است که در این نظام بخش‌های مختلف وجود دارد که بر اساس آن‌ها ما می‌توانیم کالا را از مبدا تا مقصد کنترل کنیم که البته این موضوع در حال حاضر فقط برای برخی کالا‌ها مانند لاستیک کامیون عملیاتی شده است و البته باید همه کالا‌ها در این سامانه قرار بگیرند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما تاثیر قیمت بنزین را در سطوح مختلف بررسی کرده‌ایم گفت: به طور مثال تاثیر بنزین در نرخ کرایه تاکسی ۹ درصد است. آقای رحمانی با اشاره به اصلاح ذهنیت مردم در خصوص موارد مختلف از جمله بنزین ادامه داد: به طور مثال در خصوص صادرات مردم این تفکر را دارند که با انجام صادرات تامین کالای مورد نیاز در بازار با مشکل مواجه می‌شود در حالی که صادرات، رونق اشتغال، ​تولید و افزایش قدرت خرید برای مردم را به همراه دارد، اما انجام نادرست صادرات در برخی موارد سبب ایجاد ذهنیت منفی برای مردم شده است که این رویه باید اصلاح شود. وی با بیان اینکه امسال شرایط تحریم در کشور کمتر از سال گذشته نشده است، گفت: این در حالی است که در هشت ماهه گذشته تولید در کالا‌های پرمصرف افزایش داشته است به طور مثال سبد مواد غذایی ۱۵ درصد و دارو‌های انسانی ۲۰ درصد افزایش تولید را تجربه کرده‌اند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایجاد تضاد منافع بین توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اصناف سنتی از دغدغه‌های ما بوده است، افزود: این موضوع بخصوص در شهر‌های کوچک بیشتر مورد نظر است که اجرای مدل فرانچایز اگر خوب ارائه شود و همکاری مناسب شکل بگیرد بزرگترین مانع توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای از بین خواهد رفت.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
ضمن آنکه برای ایجاد بازار، فینتک‌ها می‌توانند از منابع مالی و فضای ایجاد شده توسط شرکت خدمات انفورماتیک بهره‌مند شوند. وی درباره فناوری بلاکچین برای خدمات بانکداری دیجیتال نیز گفت: بانک مرکزی با فناوری بلاکچین مشکلی ندارد و ما معتقدیم این فناوری می‌تواند به حذف واسطه‌ها بیانجامد. برای مثال روز گذشته ۲۷ آبان ماه، ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب و ۱۶۶ میلیون خرید در شبکه شاپرک به ثبت رسید که پایداری بیش از ۹۹٫۹ درصد داشته است. وی گفت: در خصوص اتصال سرویس‌های حیاتی بانکی کشور در صورت نبود و قطعی اینترنت، پیش از این چندین مانور بزرگ صورت گرفت که نشان داد شبکه دارای پایداری کامل در برابر اتفاقات احتمالی است. ضمن آنکه روش‌های پشتیبانی نیز مدنظر قرار دادیم. نجفی درباره خسارت‌های ایجاد شده در شعب بانکی کشور و تخریب شبکه کابلی شعب در روز‌های اخیر گفت: ما چندین هزار ارتباط پشتیبان را تدارک دیده‌ایم و در کنار آن ارتباطات شبکه بانکی از طریق لینک‌های ماهواره‌ای نیز برقرار است. در پی مشکلات به وجود آمده ممکن است تعدادی دستگاه ATM بانکی صدمه دیده باشدکه به دلیل وجود حدود ۵۵ هزار ATM در کشور، این تعداد عدد بالایی نیست. ضمن آنکه ۹۰ درصد سرویس‌های مردم از طریق خدمات الکترونیک انجام می‌شود و خسارت ایجاد شده به شعب برخی بانک‌ها تاثیری در خدمات بانکی نداشته است. نمایشگاه تراکنش ایران از امروز تا ۳۰ آبان در مجتمع نمایشگاهی گفتگوی تهران دایر است و شرکت خدمات انفورماتیک ایران با حمایت از بیش از ۶۰ استارتاپ حوزه مالی و بانکی و نیز استارتاپ‌های شهر هوشمند با هدف شناسایی و حمایت ایده‌های نوآورانه و فناورانه در نظام بانکی کشور، در این نمایشگاه حضور فعال دارد.

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
متن زیر مشروح گفتگوی نامه نیوز با اوست: *کارشناسان دولتی معتقد هستند که افزایش قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد و مردم نباید نگران گرانی باشند. افزایش قیمت ناگهانی نیز قطعا در کوتاه‌مدت آثار تورمی بر کالاهای پرمصرف معیشتی خواهد داشت. *یکی از راهکارهای اعلام‌شده دولت و سایر قوا درزمینهٔ کنترل تبعات افزایش قیمت بنزین، کنترل قیمت‌ها و دادن هشدار به بنگاه‌ها درزمینهٔ افزایش قیمت است. خود این اقدام موجب افزایش سطح تقاضا و رشد سطح نقدینگی به‌نوبت کالاهای موجود می‌شود و تورم را افزایش خواهد داد. با احتساب مصرف ۱۰۵ میلیون لیتری روزانه بنزین، درآمد ماهانه دولت از افزایش قیمت بنزین ۳هزار ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه ایی آورده است: همانطور که پیش از این نیز بار‌ها تاکید شده سهمیه سوخت خودرو‌ها و موتور سیکلت‌های شخصی تا ۶ ماه ذخیره خواهد شد و مالکان نگرانی از این بابت نداشته باشند. این شرکت تاکید کرده است حتی سهمیه سوخت ان دسته از مالکانی که تاکنون کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند محفوظ می‌ماند و این افراد پس از دریافت کارت سوخت قادر خواهند بود از سهمیه سوخت ذخیره شده خود استفاده کنند. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از هموطنان گرامی خواسته است در این باره به شایعات و اخبار کذب توجه نکنند و اطلاعات لازم را از طریق رسانه‌های رسمی کسب کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری21 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

علائم ‌بدخیمی ‌خال‌های پوستی سالمندان ‌را بشناسیم

ایمنا13 دقیقه قبل

نیمی از زنان ایرانی بعد از زایمان دچار افسردگی می‌شوند

همشهری14 دقیقه قبل

طرح جذاب قطر برای حمل‌ونقل با کشتی در جام جهانی ۲۰۲۲

خبرآنلاین15 دقیقه قبل

۲۳ طرح در مازندران کاندید طرح اقدام ملی شد

ایسنا16 دقیقه قبل

نگاهی به عناوین روزنامه‌های جهان

صدا و سیما16 دقیقه قبل